VSEO ، جستجوی صوتی و هوش مصنوعی گفتگو، عصر جدید سئو

VSEO ، جستجوی صوتی و هوش مصنوعی گفتگو، عصر جدید سئو

VSEO ، جستجوی صوتی و هوش مصنوعی گفتگو، عصر جدید سئو

VSEO ، جستجوی صوتی و هوش مصنوعی گفتگو، عصر جدید سئو 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

VSEO ، جستجوی صوتی و هوش مصنوعی گفتگو، عصر جدید سئو

دستیاران مجازی به بخشی منظم از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. در کمتر از ده سال ، ما واقعاً متکی به دستیاران جستجوی صوتی خود هستیم و به آنها رجوع می کنیم تا همه کارها را انجام دهند، از جمله کمک به ما در یافتن یک بستنی فروشی محلی و یا برای پخش موسیقی مورد علاقه خود ، برای سرگرمی ما وقتی از آن سئوالاتی مانند “آیا تو من رو دوست داری؟” که فقط ببینیم چه پاسخی می دهد. جستجوی صوتی به سرعت در حال رایج شدن است و هوش مصنوعی مکالمه به سرعت در حال پیشرفت است تا بتواند در این زمینه پیشرفت کند. این روندی نیست که کند شود. تخمین زده شده است که تا سال آینده ، ۵۰٪ از کل جستجوها در واقع جستجوی صوتی خواهد بود. به همین دلیل ، شما باید ردیف صفر رتبه را بهینه سازی کنید

 

دستیاران مجازی به بخشی منظم از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. در کمتر از ده سال ، ما واقعاً متکی به دستیاران جستجوی صوتی خود هستیم و به آنها رجوع می کنیم تا همه کارها را انجام دهند، از جمله کمک به ما در یافتن یک بستنی فروشی محلی و یا برای پخش موسیقی مورد علاقه خود ، برای سرگرمی ما وقتی از آن سئوالاتی مانند “آیا تو من رو دوست داری؟” که فقط ببینیم چه پاسخی می دهد. جستجوی صوتی به سرعت در حال رایج شدن است و هوش مصنوعی مکالمه به سرعت در حال پیشرفت است تا بتواند در این زمینه پیشرفت کند. این روندی نیست که کند شود. تخمین زده شده است که تا سال آینده ، ۵۰٪ از کل جستجوها در واقع جستجوی صوتی خواهد بود. به همین دلیل ، شما باید ردیف صفر رتبه را بهینه سازی کنید ، که اساساً فقط پاسخی است که دستیارهای صوتی هنگام پاسخ به سوالات کاربر می دهند. بازاریابان از گرایش مصرف کننده به ایجاد کمی حواس پرتی در طول سفر جستجوی خود استفاده می کردند، اما اکنون که آنها فقط یک پاسخ خاص را از یک بلندگوی صوتی دریافت می کنند ، هیچ حواس پرتی بصری وجود ندارد و هیچ بک لینک برای ارسال وجود ندارد. به عبارت دیگر ، نمایش برند شما در طول سفر کاربران دشوارتر می شود. جستجوی صوتی و هوش مصنوعی مکالمه تأثیر چشمگیری در SEO دارند که VSEO نامیده می شود  و همچنان نقش مهمی در آینده بهینه سازی موتور جستجو دارند. در این مقاله به مواردی پرداختیم که باید بدانید این تغییرات سئوی جستجوی صوتی چیست و چگونه بر استراتژی بازاریابی شما تأثیر می گذارند.

جستجوی صوتی چیست؟

جستجوی صوتی فناوری است که امکان مکالمه با موتور جستجو (برخلاف تایپ) را برای درخواست اطلاعات فراهم می کند. این اطلاعات می تواند از “نزدیکترین دندانپزشک کجاست” گرفته تا “Max Headroom کجاست” تا “تماس با مادر” باشد.

رایج ترین جستجوهای صوتی عبارتند از:

 • ایجاد سوالات موتور جستجو
 • روشن کردن مشخصات درخواست
 • درخواست اطلاعات خاص ، مانند سهام یا امتیاز ورزشی
 • راه اندازی برنامه ها و انتخاب گزینه ها
 • جستجوی محتوا در پرونده های صوتی یا تصویری
 • شماره گیری صوتی

پیشرفت فزاینده هر دو دستگاه تلفن همراه و اینترنت اشیا منجر به افزایش جستجوی صوتی شده است. خیلی راحت از الکسا یا سیری بخواهید زمان پخش فیلم جدید را جستجو کند یا زنگ خطر را تنظیم کند ، به خصوص اگر ما در حال رانندگی هستیم یا نمی توانیم از دستان خود استفاده کنیم. اما حتی اگر فقط پشت میز خود نشسته اید ، تقریباً همیشه ترجیح داده می دهید سوالی را به صورت شفاهی بپرسید تا اینکه درخواست را در دستگاه همراه با صفحه کلید کوچک روی صفحه تایپ کنید که به طور حتم “تصحیح خودکار” هم بکار بیوفتد و کلمات را به اشتباه حدس بزند.

هوش مصنوعی مکالمه چیست؟

هوش مصنوعی مکالمه استفاده از ابزاری مانند ربات های چت ، برنامه های پیام رسان و دستیارهای صوتی است که از پردازش زبان طبیعی (NLP) ، زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی (AI) برای ارائه پاسخ های مستقیم به روش مکالمه استفاده می کنند. NLP رایانه ها را قادر می سازد تا زبان انسان را پردازش و درک کنند. پیشرفت های اخیر در یادگیری ماشین و به طور خاص و زیر مجموعه یادگیری عمیق آن ، درک بهتر زبان طبیعی برای رایانه ها را ممکن کرده است. ” به عبارت دیگر ، ربات های چت مانند Siri چیزی بیشتر از ربات های خوب برنامه ریزی شده ای نیستند که برای جستجوی اطلاعات به روشی دوستانه و انسانی آموزش دیده اند. برای مثال اگر با چت بات ارتباط برقرار می کنید ، آنها با گفتن “سلام” شروع می کنند و می پرسند برای چه چیزی می توانند به شما کمک کنند. سیری با جمله “آیا این همان چیزی است که بدنبال آن بودید؟” جستجوی شما را پیگیری می کند، به جای نمایش پیام “هیچ نتیجه ای پیدا نشد” یا “نامعتبر است ، لطفا دوباره امتحان کنید.”

برخلاف منوهای اصلی ناوبری تلفنی ، چت بات ها و ابزارهای هوش مصنوعی مکالمه قادر به رفت و آمد با مشتری هستند به گونه ای که شبیه گفتگوی واقعی است.

تفاوت جستجوی صوتی و هوش مصنوعی مکالمه

جستجوی صوتی به سادگی جستجوی اطلاعات از طریق مکالمه با موتور جستجو (اغلب با تلفن هوشمند) است. این جستجوها می توانند نتایج مستقیم و غیر مستقیم داشته باشند ، مانند:

جستجوی من: جورج کلونی چند ساله است؟

دستیار گوگل: جورج کلونی ۵۸ ساله است.

از طرف دیگر ، هوش مصنوعی فناوری است که به دستیارهای صوتی اجازه می دهد مانند انسان باشند و به کاربران از طریق “واقعی” و مکالمه پاسخ دهند ، مانند:

جستجوی من: هی سیری ، Inception چیست؟

پاسخ سیری: ‘Inception’ در مورد رویای خواب دیدن، رویای چیزی یا چیز دیگر است. خوابم برد.

در بسیاری از موارد ، مردم از ابزارهای مکالمه هوش مصنوعی برای جستجوی صوتی استفاده می کنند ، اما نه همیشه. بیشتر افراد هنوز با چت بات ارتباط برقرار می کنند ، مثلاً با تایپ مستقیم پیام به آنها. نتیجه نهایی این است که استفاده از جستجوی صوتی و هوش مصنوعی مکالمه در حال افزایش است و با افزایش عادت بیشتر افراد به همه روش های استفاده از این فناوری (مانند چت بات های پیشرفته) ، این روند به زودی به یک قاعده تبدیل می شود.

فناوری جستجوی صوتی چگونه ترافیک آنلاین را تغییر می دهد؟

جستجوی صوتی و هوش مصنوعی مکالمه به طور مستقیم بر روی ترافیک آنلاین شما تأثیر می گذارد که برای کمپین های بازاریابی شما پیامد های مثبت و منفی دارد. بیایید نگاهی بیندازیم به چه مناطقی برای مراقبت و به روزرسانی نیاز دارید:

زمان دانلود سریعتر در جستجوی صوتی

فناوری صوتی نسبت به تایپ درخواستها بیشتر مورد پسند واقع می شود زیرا نه تنها راحت تر ، بلکه سریعتر و دقیق تر است. تحقیقات نشان می دهد که نرم افزار تشخیص صدا به شرح زیر است:

 • ۳ برابر سریعتر از تایپ کردن (به انگلیسی) در صفحه تلفن همراه
 • ۲۰.۴٪ دقیق تر از تایپ کردن (به انگلیسی) بر روی صفحه نمایش تلفن همراه
 • تجزیه و تحلیل سایت  Backlinko  از ۱۰،۰۰۰ مورد Google Home نشان می دهد که جستجوی صوتی سریعتر است.

ترافیک کمتر، در VSEO

 فراگیری جستجوی صوتی و مواجهه کاربر با یک پاسخ به این معنی است که بازدید سایت شما کمتر خواهد شد ، که این باعث می شود احتمال جلب توجه آنها با پیوند دیگری یا دریافت ایمیل آنها در ازای یک سرنخ فروش عالی کاهش یابد.

سفر مشتری در جستجوی صوتی تغییر یافته است.

در جستجوی صوتی به جای اینکه به جستجوی “تغییرات لباس” بپردازم و با دقت تمام بررسی ده نتیجه برتر را بخوانم ، من فقط می توانم از Siri “بهترین خیاط لباس نزدیک من” را بخواهم. او به من یک اسم می دهد و می پرسد آیا راهنمایی مجدد می خواهم. بنابراین سفر مشتری احتمالاً تکان دهنده تر خواهد بود و مراحل تحقیق را کاهش می دهد زیرا فقط یک گزینه به شما ارائه می شود (مگر اینکه کاربر بیشتر بخواهد).

رتبه صفر، رتبه طلایی در VSEO

 از آنجا که ۴۰.۷٪ از کل پاسخهای جستجوی صوتی از یک ردیف برجسته ارائه می شود ، اگر بازاریابی شما به اندازه کافی قوی باشد ، می توانید کسی باشید که آن رتبه صفر را (که در اصل یک “ردیف ویژه” است که دستیارهای صوتی به آن منتقل می کنند) بدست می آورد و این می تواند یک مزیت رقابتی عظیم به شما بدهد. البته این فقط یک خبر خوب برای یک برند است.

شخصی سازی بیشتر در جستجوی صوتی مورد نیاز است.

فناوری صوتی باعث شخصی سازی بیشتر می شود ، به این معنی که جستجوگران محتوایی را دریافت می کنند که برای آنها مرتبط تر و با ارزش تر باشد. تجارب شخصی شده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و با تکامل توانایی های یادگیری عمیق هوش مصنوعی ، ابزارهای هوش مصنوعی مکالمه قادر به ارائه مداوم پیشنهادات شخصی تر در طول مسیر خواهند بود. این مهم است ، زیرا یک تجربه کاربری قوی همیشه برای یک کسب و کار خبر خوبی است.

محتوای طولانی و کامل، کارآمدی بیشتر در جستجوی صوتی

 گوگل هنوز محتوای بلند را دوست دارد: میانگین نتیجه ای که یک پرس و جو صوتی از آن می گیرد ۲۳۱۲ کلمه است. بنابراین اگر زمان و تلاش زیادی برای ایجاد محتوای طولانی تر و کامل تر صرف کرده اید ، به کار خود ادامه دهید!

آنچه باید در VSEO تغییر کند.

به وضوح مزایا و معایبی با افزایش جستجوی صوتی همراه است ، اما به هر ترتیب ، ما باید استراتژی های بازاریابی خود را مطابقت دهیم. بیایید نگاهی بیندازیم به سه تغییر اساسی که باید در کمپین های بازاریابی محتوای خود ایجاد کنید.

۱.برای ردیف Zero Rank بهینه شوید.

شما چندین بار در این پست از ما نام “ردیف رتبه صفر” (همچنین به عنوان “موقعیت صفر” ، “قطعه برجسته” یا همچنین “جستجوی کلیک صفر”) مشاهده کرده اید و این به این دلیل است در جستجوی صوتی اولین ردیف بسیار اهمیت دارد. هنگامی که کاربران پرس و جو جستجوی صوتی را انجام می دهند ، یک پاسخ به آنها داده می شود ، مانند قطعه ویژه که در بالای صفحه نتایج جستجوی سنتی ظاهر می شود. البته تفاوت در این است که این تنها پاسخی است که به آنها داده شده است. ردیف صفر این است که چگونه می توانید محتوای خود را از طریق جستجوی صوتی در مقابل کاربران قرار دهید.

به منظور رقابت برای قطعه موقعیت صفر ، موارد زیر را انجام دهید:

 1. اطلاعات اصلی را در محتوای خود به گونه ای ساختار بندی کنید که گویی به سوالی پاسخ می دهید. در این پست ، به عنوان مثال ، اولین پاراگراف های زیر “جستجوی صوتی چیست” و “هوش مصنوعی مکالمه چیست” اطلاعات مهمی را برای پستی که می نویسیم ارائه می دهیم ، اما آنها همچنین پاسخ های کوتاه و مختصر هستند که می توانند از ویژگی های برجسته برخوردار باشند پاراگراف ها اگر از دو هدر تشکیل می شوند، شروع بندها باید با کلمات چیست، چگونه و …  باشد و در ادامه پاسخ کاربرد داده شود.
 2. پاسخ ها را مختصر بنویسید، میانگین قطعه ویژه ۴۰-۵۰ کلمه است و همیشه با زبانی ساده و صریح نوشته می شود.
 3. لیست هایی از عبارات کلیدی را به محتوای خود اضافه کنید. لیست عبارات کوتاه ممکن است اغلب در نتایج صوتی نشان داده نشوند ، اما در قطعه های برجسته می توانند عملکرد خوبی داشته باشند ، بنابراین استفاده از آنها را در موارد خاص در نظر بگیرید.

۲. کلمات کلیدی مکالمه ای بلند را هدف قرار دهید.

 ما می خواهیم فقط در عرض یک ثانیه در این مورد کمی بیشتر صحبت کنیم و جستجوی صوتی بسیار محاوره ای است ، بنابراین شما به جای کلمات کلیدی کوتاه به دنبال کلمات کلیدی بلند هستید. هنگام انجام تحقیق درباره کلمات کلیدی خود این نکته را به خاطر داشته باشید و مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر شما در خود محتوا باشد. راهکارهای تحقیق در مورد کلید واژه خود را تنظیم کنید. همانطور که در بالا ذکر کردیم ، هنگام جستجوی گفتاری ، تحقیقات کلمات کلیدی کمی متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال اگر پشت رایانه نشسته اید و می خواهید کافی شاپ محلی را پیدا کنید که دارای منوی بدون لبنیات باشد ، می توانید “قهوه اورلاندو ، بدون لبنیات” را جستجو کنید. اگر از جستجوی صوتی استفاده می کنید ، ممکن است بگویید “سلام گوگل ، نزدیکترین کافی شاپ نزدیک من با منوی بدون لبنیات کجاست؟”

در این استراتژی ما شاهد تعداد عظیم کلمات کلیدی “نزدیک من” هستیم ، اما کاربران همچنین مکالمه بیشتری دارند و تقریباً مانند یک فرد واقعی به دستیاران صوتی خود دستور می دهند. آنها کمی خاص ترند ، بنابراین محتوایی که نیازهای خاص را برآورده می کند ، می تواند به خوبی کار کند. استراتژی کلمه کلیدی شما باید این را در نظر بگیرد. اگر این موضوع مربوط به شما است و می خواهید ترافیک محلی را هدف قرار دهید ، کلمات کلیدی مبتنی بر مکان را وارد کنید ، اما اگر می خواهید بیشتر روی کلمات کلیدی مکالمه طولانی مدت تمرکز کنید، سعی کنید کلمات کلیدی محاوره ای بیشتری را در هدرهای H2 خود بگنجانید و به دنبال کلمات کلیدی مبتنی بر سئوال با ابزاری مانند SEMrush باشید تا ببینید دقیقاً چه چیزی و چگونه افراد از موتور های جستجو می پرسند.

۳. انواع محتوای صوتی دوستانه ایجاد کنید.

در مورد بهینه سازی جستجوی گفتاری ، انواع خاصی از محتوا به بهترین وجه کار خواهند کرد. محتوایی که قرار است به طور معمول به سه هدف جستجوی مختلف بپردازند: سئوالات اطلاعاتی ، ناوبری و معاملاتی.

منظور از جستجو ، تلاش برای یافتن مکان های فروشگاه ، اطلاعات خدمات مشتری یا مشاغل مناسب برای هدفی است که کاربران جستجو می کنند. داشتن نمایه کاملاً بهینه شده Google برای کسب و کار من قطعاً در اینجا کمک خواهد کرد ، اما داشتن لیستی از محصولات و خدماتی که ارائه می دهید و توزیع اطلاعیه نیز می تواند برای این منظور ارزشمند باشد. دانستن قصدی که جستجوگران دارند، کمک می کند و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد. درباره پست های وبلاگ ، راهنماها و چگونگی محتوای دقیق فکر کنید. افرادی که می پرسند هزینه تعویض واحد AC چقدر است ، می خواهند با جزئیات جوانب مثبت و منفی واحدهای مختلف و نکات قیمت گذاری آنها ، به یک پست هدایت شوند. قصد معامله یا تحقیق درباره تصمیم خرید بالقوه یا خرید فعال متمرکز شده است. به عنوان مثال شخصی که از کفش های پیاده روی با بهترین امتیاز سئوال می کند ، آماده خرید است. فیلم ها ، اطلاعات آنلاین محصولات ، بررسی مقایسه ها و داستان هایی با جزئیات استفاده و ارزش محصولات شما ، همه گزینه های عالی برای وی  هستند.

بخاطر داشته باشید که همزمان با ایجاد محتوا ، Google اکنون اقداماتی را ارائه می دهد که می توانند در هنگام جستجوی صوتی مورد استفاده قرار گیرند. کاربران می توانند از Google بخواهند “فروشگاه کفش مورد علاقه من” یا “وضعیت سفارش من”.

این امر به جستجوهای ناوبری و معاملات کمک می کند ، بنابراین به کنسول Actions خود بروید و برخی از این گزینه ها را تنظیم کنید تا عملکرد صوتی بیشتری به کسب و کار خود بیفزایید و اقدامات بیشتری را دنبال کنید. همانطور که ما بیشتر به جستجوی گفتاری در سراسر کشور می پردازیم ، این یک مزیت رقابتی قدرتمند به شما می دهد که کاربران به آن نیاز دارند.

نتیجه گیری

افزایش جستجوی صوتی ، بازی را برای بازاریابان و مارک ها در VSEO تغییر می دهد و اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، اکنون باید با بهینه سازی جستجوی صوتی سازگار شوید. این طور نیست که جستجوی سنتی اکنون فاقد اعتبار است اما باید محتوای خود را به گونه ای ساختار دهید که هم برای سئو سنتی و هم برای موتور جستجوی صوتی جذاب باشد.