اهمیت شبکه های اجتماعی با توجه به گستردگی و حضور اکثریت مردم در آن بسیار زیاد و مشخص می باشد، فعالیت دقیق و مناسب در این بستر می تواند باعث جذب تعداد بسیاری مخاطب و شناسایی برند با هزینه اندک گردد. فعالیت های انجام شده در این حوزه: - فعالیت در شبکه های اجتماعی:‌تلگرام، اینستاگرام، لینکدین، آپارات - تهیه مطلب، اجرای کارهای گرافیکی و قرار دادن آن در شبکه های اجتماعی - تهیه و ساخت مطالب آموزشی، تبلیغاتی، معرفی برند و مجموعه به صورت عکس، فیلم، موشن گرافیک
1- استراتژی استراتژی استراتژی بیش از ۹۹ درصد سازمان‌ها برای فعالیت در فضای آنلاین استراتژی مشخصی ندارند. به دور و بر خود نگاهی بیندازید. آیا برای تبلیغات آنلاین خود کتابچه برند و یا سند استراتژیک دارید؟ هنگام مصاحبه با اکثر مدیران می‌بینیم عموما مدیران هم ضرورت حضور در فضای آنلاین را درک کرده‌اند، اما روش مشخص و هدف شفافی ندارند. اغلب آن‌ها می‌گویند: می‌خواهم در تلگرام و اینستاگرام حضور داشته باشم. یعنی ابزار را به جای هدف نشانه رفته اند! حال آنکه تلگرام و اینستاگرام و وب سایت وسیله رسیدن به هدف شما هستند.
2- استخدام یک نیروی همه فن حریف متاسفانه اکثر مدیران بر این باورند که فردی به نام مهندس آی تی یا کامپیوتر همه مشکلات سازمان در حوزه آی تی را برطرف کرده و معجزه خواهد کرد. این باور غلط به خاطر نوظهور بودن فضای کسب و کار آنلاین است. باد بدانید که صنعت آی تی و علی‌الخصوص حوزه بازاریابی و تبلیغات آنلاین، از صدها زیر شاخه تشکیل شده است. گرافیست‌ها، متخصصین تولید محتوا، برنامه‌نویسان رابط کاربری، برنامه‌نویسان سیستم، متخصصین شبکه‌های اجتماعی، کارشناسان سئو، متخصصین آنالیز و هزاران تخصص دیگر. بنابراین شما با استخدام یک نفر نمی‌توانید همه این تخصص‌ها را استخدام کنید.