SEOدر مقایسه با SEMدر سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ کدام یک مناسب تر است ؟

03

SEOدر مقایسه با SEMدر سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ کدام یک مناسب تر است ؟

SEOدر مقایسه با SEMدر سال ۲۰۲۲ – ۲۰۲۳ کدام یک مناسب تر است ؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

کدام روش بازاریابی دیجیتال بهتر است

SEO یا SEM ؟ برای سال های متمادی ، تیم‌ های بازاریابی بدون قید و شرط پاسخ را به عنوان SEM انتخاب می‌ کردند و بیشتر هزینه ‌های تبلیغاتی و بازاریابی خود را روی کمپین ‌های تبلیغاتی پولی سرمایه ‌گذاری می‌ کردند. با این حال ، روندهای فعلی نشان می دهند که SEO دارای بازگشت سرمایه بسیار بیشتری است ، به خصوص برای شرکت های B2B.

در فهرست زیر، ما SEO و SEM را در مجموعه ‌ای از عوامل مورد بحث قرار دادیم تا شما را تشویق کنیم تا موثرترین تصمیم را برای شرکت خود در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بگیرید.

SEO در مقایسه با SEM

  • SEO روشی برای بهینه سازی مداوم یک وب سایت برای رتبه بندی در صفحات نتایج موتورهای جستجوی آنلاین (SERP) ارگانیک و بدون پرداخت است. گوگل از بیش از ۲۰۰ سیگنال رتبه بندی در الگوریتم خود استفاده می کند. همانطور که گفته شد ، SEO را می توان دقیقاً به چهار زیرمجموعه اصلی تقسیم کرد: SEO داخلی ، SEO خارجی ، SEO فنی و سیگنال های تعامل با کاربر.
  • SEM یا تبلیغات و بازاریابی موتورهای جستجو ، اغلب به عنوان بخشی از تبلیغات و بازاریابی جستجو در نظر گرفته می شود که از استراتژی های پرداختی برای به دست آوردن بازدید در SERP ها استفاده می کند. یک تکنیک SEM پرداختی شامل وظایف مربوط به ایجاد ، تقویت تبلیغات و تنظیم یک برنامه بودجه است که برای موقعیت تبلیغات هزینه می کند.

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب SEO در مقایسه با SEM در نظر بگیرید :

_ نرخ تبدیل

  • معمولاً نتایج ارگانیک گوگل بیش از ده برابر تعداد کلیک ‌ها نسبت به نتایج پرداخت شده است که منجر به نرخ تبدیل بیشتر می ‌شود. مشتریان بالقوه ارزش محتوای جستجوی ارگانیک وب را نسبت به تبلیغات پرداختی دارند ، زیرا آن ها محتوای ارگانیک SEO را مناسب و قابل اعتماد می دانند. گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را به روز می کند تا با رتبه بندی قابل توجه محتوای جالب و مفید در موتور جستجوی آنلاین خود ، پاداش دهد. این امر متعاقباً باعث می ‌شود که آن وب ‌سایت برای مخاطبان بزرگ ‌تری که اغلب تمایل دارند آن را مثبت ببینند ، بسیار قابل مشاهده‌ تر می‌ شود. از سوی دیگر ، تبلیغات پرداختی هم به وضوح علامت گذاری می شوند و هم به طور کامل توسط گوگل بررسی نمی شوند و اعتماد مصرف کننده را از بین می برند.

_ هزینه های جذب مشتری

  • بر اساس داده های متعدد در سراسر بازارها ، CAC ارگانیک معمولی حدود ۶۵٪ بیشتر از میانگین CAC طبیعی است. SEO یک استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی با کمترین CAC است ، در حالی که جستجوی پولی و رسانه ی پولی بیشترین میزان را دارند. این به این دلیل است که قیمت کار با یک آژانس یا تیم SEO ، حتی با افزایش ترافیک وب سایت و تبدیل ها با گذشت زمان ثابت می ماند. در مقابل ، با SEM ، شما برای هر کلیک هزینه پرداخت می کنید.

_ نیازهای متفاوت برای B2B یا B2C

  • اینکه آیا تصمیم دارید به دنبال تکنیک تبلیغات و بازاریابی SEO یا SEM باشید (یا هر دو) به این بستگی دارد که آیا یک شرکت B2B یا B2C دارید یا خیر. شرکت های B2B تمایل به ارائه محصولات بسیار پیچیده تری دارند که باعث چرخه های فروش طولانی تر با هزینه های بیشتر جذب مشتری می شود. به این ترتیب ، بدون شک ، مشتری ها باید در طول خرید خود با پست ، مطالعه ، صفحات خدمات و وبینارهای متفاوت پرورش داده شوند. اینجاست که یک استراتژی محتوای دقیق مبتنی بر SEO بسیار سودمند است.
  • از سوی دیگر، محصولات B2C معمولا ساده ‌تر هستند و چرخه ‌های فروش بسیار کوتاه‌ تری دارند ، بنابراین وقتی مشتریان محتوای سایت اینترنتی شما را مشاهده می‌ کنند ، احتمالاً به مرحله ی خرید نزدیک ‌تر خواهند شد. یک استراتژی SEO می تواند به تمایز یک شرکت B2C از رقبای خود کمک کند. با این حال ، روش SEM مطمئناً برای مشاغلی که خدمات یا محصولات پیچیده ‌تری دارند نیز مؤثر خواهد بود.

_ بازه ی زمانی

  • یکی از مزیت های آشکار SEM نسبت به SEO این است که فوراً به سایت شما اجازه می دهد در بالای نتایج جستجوی گوگل دیده شود. لازم نیست هفته ها ، ماه ها یا حتی سال ها منتظر بمانید تا وب سایت شما در بالای صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شود. برای نتایج SEM ، نتایجی خواهید داشت که در بالای موتورهای جستجو نشان داده می شوند ، که این اولین چیزی است که جستجوگران مطمئناً می بینند. این کار مطمئناً شما را در صدر قرار می دهد و ترافیک وب سایت را به دست می آورد. متأسفانه SEM دارای معایبی نیز هست. هر بار که یک بازدید کننده وب سایت بر روی یک نتیجه جستجوی SEM کلیک می کند ، بازاریاب مطمئناً باید هزینه بازاریابی را بپردازد. این کلیک می تواند بین ۰.۵۰ تا ۵۰ دلار یا بیشتر باشد. هزینه به رقابت بین کلمات کلیدی و مشاغلی که برای آن پیشنهاد می دهند ، بستگی دارد.

سخن آخر

SEO و SEM هر دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند و به شما در افزایش وب سایت یا شرکت های آنلاین خود در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کنند. تنها چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که زمان بیشتری دارید یا پول نقد. اگر وقت دارید ، انتخاب SEO بسیار بهتر است ، و اگر می ‌خواهید نتایج سریع ‌تری داشته باشید و یک برنامه بودجه برای تبلیغات PPC هزینه کنید ، SEM عالی عمل می ‌کند. بنابراین ایده های شما از SEM در مقابل SEO برای سال ۲۰۲۱ چیست ؟ کارشناسان سیستم آرنا این عوامل را مدیریت می کنند. ما یک شرکت بازاریابی دیجیتال پیشرو در پونا هستیم. اگر می ‌خواهید کشف کنید که چگونه می‌ توانیم کمپین‌ های SEM یا استراتژی SEO هوشمند برای شرکت خود بسازیم ، همین امروز به تیم ماهر بازاریابان دیجیتال ما متصل شوید !