در دنیای کسب و کار با پیشرفت تکنولوژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هم نقش بسیار مهمی در گسترش کار شما و پیشبرد اهداف کاری شما خواهد داد.اما بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز اصول و قواعدی دارد که اگر این قواعد به درستی به کار بسته نشود شاید انتظارات شما را در این بخش برآورده نکند همچنین نکاتی وجود دارد که با عنوان اشتباهات در شبکه های اجتماعی همواره متخصصان به آنها اشاره میکنند.این مقاله شما را با این اشتباهات متداول بیشتر آشنا خواهند کرد که شما بتوانید با اجتناب از آنها تجربه خوبی از بازاریابی و فروش در شبکه های اجتمماعی داشته باشید.

این نکته را در ذهن داشته باشید شبکه های اجتماعی و به طور کلی بازاریابی شبکه های اجتماعی بحث کوتاهی نیستند شبکه های اجتماعی بحث کاملا پیچیده ای هستند و نمیشود با تکیه بر اصول حتما درآن ها موفق شد.امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی دربازاریابی و به طورکل در کسب و کار اینترنتی دارند به طوریکه با اشتراک گذاری مطالب خود می توانیم لایک و کامنت دریافت کنیم.اما در این بین اشتباهاتی نیز وجود دارد که در صورت مرتکب شدن می توانند شما را از هدفتان دور کنند.در ادامه با ما همراه باشید تا با هم این اشتباهات را مرور گنیم.

عدم پشتیبانی شبکه های اجتماعی با سئو

استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای ارتقاء کسب و کار اینترنتی شما بسیار فوق العاده عمل می کند. اما اگر این امر همراه با استراتژی سئو انجام شود، بسیار کاملتر خواهد بود. زیرا بازاریابی رسانه های اجتماعی به تنهایی برای تقویت و ترویج کسب و کار اینترنتی شما کافی نمی باشد.این بزرگترین اشتباه در امر بازاریابی آنلاین از طریق رسانه های اجتماعی می باشد. اگر در حال انجام کسب و کار اینترنتی در رسانه های اجتماعی هستید، باید صفحات شبکه اجتماعی خود را با استفاده از قوانین سئو پشتیبانی نماید.

از دست ندهید: با اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی آشنا شوید.

عدم جداسازی مسائل شخصی از کسب و کار

من شخصی را می شناسم که هزاران فرصت تجاری و کسب و کار آنلاین را به دلیل تلفیق صفحهء کاربری تجاری خود با مسائل شخصی از دست داده است. هنگامی که افراد در می یافتند که او از زیبایی خاصی برخوردار است، تصمیم می گرفتند که به جای انتخاب محصولات زیبا و با کیفیت، نگران مسائل شخصی او باشند! صفحهء کاربری تویتر او به محل اظهارلطف در مورد او تبدیل شده بود و افراد فقط به دلیل اینکه می دانستند او زیباست به او پاسخ می دادند. این استراتژی غلط، تقصیر خود او بود. زیرا که با اظهار نظرها و تملق های افراد خوشحال می شد و اجازه می داد که این امر بر روی کسب و کار آنلاین اش تاثیر بگذارد

ارتباط برقرار نکردن با دنبال کننده ها

شبکه های اجتماعی با هدف تعامل بین کاربران ایجاد شدهاند و مشتریها از کسب وکار موردنظر توقع دارند که در فیسبوک از خود پاسخگویی نشان دهد. پاسخ دادن به پستها، تشکر از مشتریها به خاطر کامنت دادن و رسیدگی به شکایت آنها باعث میشود که مشتریها احساس بهتری نسبت به آن برند داشته باشند. کسبوکارها باید یک استراتژی مناسب برای پاسخ دادن به کامنتها داشته باشند، چه این کامنتها مثبت باشند چه منفی و باید بدانند که چطور از این پلتفرم اجتماعی به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت بحران استفاده کنند. همه کامنتها نیاز به پاسخ ندارند اما پاسخ دادن به دنبال کنندهها سبب میشود که مشتری به برند احساس اعتماد پیدا کند که همین باعث افزایش میزان فروش در آینده خواهد شد.

نداشتن استراتژی

ساختن یک استراتژی شامل داشتن اهداف مشخص و قابل اندازه گیری، توسعه یک مجموعه قوانین واضح برای استفاده از شبکه های اجتماعی، تفکر در راستای رفتار برند در شبکه های اجتماعی و ساختن یک تقویم محتوا با اهدافی معین میشود. بدون یک استراتژی مناسب، کسب وکارها ممکن است بتوانند محتوای خوبی تولید کنند ولی زیاد مورد توجه قرار نگیرند.کاربران شبکه های اجتماعی در هر ثانیه با دریایی از پیامها و اطلاعات روبه رو میشوند. کسب وکارهایی که استراتژی مناسبی برای استفاده از شبکههای اجتماعی ندارند نمیتوانند در این دریای اطلاعات خودنمایی کنند و پیامهای خود را به مخاطبان اصلی خود برسانند.

تصاویر نامرتبط

نام تجاری متفاوت با تصاویر به کاربرده شده در صفحات کاربری در شبکه های اجتماعی باعث گیج شدن مخاطبین خواهد شد. بنابراین تصاویر انتخابی شما باید با حرفهء شما مرتبط باشد. همچنین سعی کنید در به روزرسانی آن دقت لازم را به عمل آورید.

عدم وفاداری به محتوا

اگر به محتوا و مطالب ارائه شده در صفحهء خود وفادار نباشید مشتریان خود و مشتریان آینده را نیز از دست خواهید داد. از سوی دیگر باید مطابق ایدئولوژی و فعالیتهای تان افراد را جذب نمایید. این امر باعث ایجاد حس اعتماد و صداقت در آنها خواهد شد. مطمئنم با ایجاد اعتماد توسط عمل کردن به مطالب ارائه شده، تعداد زیادی مشتری به دست خواهید آورد.

اسپم

باید مراقب باشید که پیام های تکراری از طریق صفحهء کاربری خود به کسانی که مطالب شما را دنبال می کنند، ارسال نکنید. زیرا باعث تحریک آنها خواهید شد. این امر موجب هرزنگاری میشود. اگر نمی خواهید صفحهء کاربری شما در شبکه های اجتماعی به حالت تعلیق در آمده و یا حذف شود، بهتر است به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی خود، از ارسال spam خودداری نمایید.

ارتباط و دوستیابی با افراد بی ربط و یا کاربری های غیر فعال

باید صادق باشیم، اضافه کردن کاربری های غیرفعال به صفحهء کاربری تجاری شما فقط بار اضافه برای کسب و کار آنلاین شما محسوب می شود. سعی کنید دوستان خود را بررسی و به درستی سازماندهی نمایید برخی از صفحه های کاربری فقط برای جاسوسی رقبا و سرقت ایده ها ایجاد شده اند. پس مراقب باشید در مقابل این رفتار ها به خوبی عمل کرده و هنگام اضافه کردن افراد عاقلانه رفتار نمایید.

مطالب و محتوای بد

محتوا و اطلاعات بی مصرف، مشتریان بالقوه را از شما دور می کند. اگر شما یک تاجر هستید پس باید صفحهء کاربری رسانه های اجتماعی خود را همیشه تازه نگه داشته و با مطالب و اطلاعات جدید و مفید پر کنید. بله، هرگز نباید صفحهء کاربری خود را غیر فعال نگه دارید اما این مطالب اصلاً نباید مطالب و محتوایی با بار منفی بوده و یا غیر منطقی و بیش از حد باشند.

پروفایل ناقص

اگر در کسب و کار آنلاین خود جدی هستید، اولین کار مهمی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی باید انجام دهید، کامل کردن پروفایل تان در این وب سایت ها می باشد. انجام این کار شامل آپلود عکس و نوشتن اطلاعات مرتبط دیگر می باشد. در واقع پروفایل شما اولین نقطهء عطف فروش برای شما محسوب می شود. بعضی افراد پروفایل خود و مشخصات شان را ناقص می گذارند. اگر می خواهید یک شروع عالی و یک جهش در کسب و کار آنلاین خود داشته باشید، باید اجازه دهید تا مشتریان آینده شما را به راحتی بشناسند. این پروسه پر کردن مشخصات در پروفایل نباید یک سال طول بکشد! مشتریان معمولاً تمایل دارند با اشخاص واقعی و نه رباتها، ارتباط برقرار کرده و معامله کنند. ساخت یک پروفایل کامل در واقع هویت شما را برای مشتریان می سازد.

عدم یکپارچه سازی با دیگر امکانات دیجیتالی

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از کسب وکارها مرتکب میشوند این است که اکانتهای خود در شبکه های اجتماعی را از همه چیز مجزا میکنند. نه تنها اکانتها در شبکههای اجتماعی باید از طریق پروفایلها به هم مرتبط باشند، بلکه باید مستقیما به وبسایتها، ایمیلها و تبلیغات هم متصل باشند. شبکههای اجتماعی وقتی با دیگر امکانات دیجیتالی یکپارچهسازی شوند نتایج بهتری به دنبال خواهند داشت. مرتبط نکردن این موارد با یکدیگر باعث میشود که هر امکان دیجیتالی تاثیرگذاری کمتری داشته باشد.
رفرنس:وب کو وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *