SMM که مخفف عبارت Social Media Marketing که به معنای بازاریابی شبکه های اجتماعی است، یکی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. در صورت بازاریابی مناسب در این شبکه‌ها، می‌توانید حجم زیادی از مخاطبان را جذب کرده و به کسب‌وکار خود رونق ببخشید. با توجه به فعالیت بخش زیادی از جامعه در پلتفرم‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و … حضور و بازاریابی در شبکه های اجتماعی، تقریباً برای هر کسب‌وکاری مفید واقع خواهد شد؛ اما باید در نظر داشته باشید که SMM یک کانال فروش مستقیم نیست و تنها ابزاری است برای کمک به فروش بیشتر، درواقع فروش را مستقیماً انجام نمی‌دهد و نیاز به زمان دارد؛ بنابراین، پیش از استفاده از این روش باید اهداف و نیازهای خود را بررسی کرده و سپس تصمیم بگیرید.

پیش از شروع؛ دو تعریف را با هم بررسی می‌کنیم:

یک) تعریف شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی یا Social Network، شبکه‌ای است برای تعامل افراد که امروزه توسط سرویس‌های آنلاینی هدایت می‌شود. شبکه اجتماعی سابقه طولانی در تاریخ داشته اما منظور ما در این مقاله شکل جدید و امروزه آن است. تعریف جدید و ارائه تازه این بستر توسط فیس‌بوک معرفی شد و پس از آن سرویس‌های دیگری با خدمات مشابه ورد بازار آنلاین شدند. شبکه‌های اجتماعی امروزه محلی برای ابراز نظر، تعامل و به‌اشتراک گذاشتن محتوا هستند. هر یک از شبکه‌های اجتماعی با درنظر گرفتن یک نوع از محتوا معمولا کار خود را شروع کردند که در قسمت ماهیت رسانه های اجتماعی به آن خواهیم پرداخت.

دو) شبکه اجتماعی یا رسانه های اجتماعی

بسیاری از افراد همچنان به صورت اشتباه این دو تعریف (Social Media & Social Network) را به‌جای هم استفاده می‌کنند اما باید بدانید که شبکه اجتماعی کاملا با رسانه های اجتماعی فرق دارد. همانطور که در تعریف شبکه اجتماعی مطرح شد، آن یک مدل تعامل است و فرم امروزی آن مدل آنلاین است. شبکه اجتماعی تعریفی کلی‌تر از رسانه های اجتماعی است. شبکه اجتماعی امروزه به معنای هر ابزار و پلتفرمی برای ارتباط است. به این معنی که پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ، گوگل الو، فیس‌بوک مسنجر و… (که خاصیت ایجاد گروه و تعامل بین بیش از 2 نفر را دارند) هم در کنار فیس‌بوک، گوگل پلاس و توییتر، یک شبکه اجتماعی (Social Network) نامیده می‌شوند. اما رسانه های اجتماعی، پلتفرم‌هایی هستند که به‌منظور اطلاع رسانی شکل گرفته‌اند. از آنجایی که کلمه Media در زبان انگلیسی اسم جمع است، باید Social Media را به معنای رسانه های اجتماعی معنی کنیم. شبکه های اجتماعی فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس، اینستاگرام، لینکدین، ردیت، پینترنست، تامبلر و… رسانه های اجتماعی (Social Media) نامیده می‌شوند.
بازاریابی رسانه های اجتماعی (Social Media Marketing) یکی دیگر از روش‌های دیجیتال مارکتینگ بوده که مبتنی بر رسانه های اجتماعی است. در این بستر کسب و کارها می‌توانند ارتباط خودشان را کاربران نزدیک‌تر کرده و نظر، پیشنهاد و انتقاد آنها را به صورت مستقیم مشاهده و دریافت کنند. در بازاریابی رسانه های اجتماعی یک کسب و کار می‌تواند با ارائه محتوا مرتبط، مفید و کاربردی، کاربران را جذب کرده و همچنین کاربران (و مشتریان قدیمی) خود را وفادارتر کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های رسانه های اجتماعی، قابلیت به‌اشتراک گذاری محتوا است. از این طریق می‌تواند با یک برنامه بازاریابی درست و هدفمند، به‌سرعت در هر رسانه اجتماعی کاربر جذب کرد. در کنار اشتراک گذاری، هشتگ‌ها نقش مهمی را در بازاریابی رسانه های اجتماعی داشته و می‌توانند کسب و کارها را به یک دیگر (ایجاد روابط تجاری B2B یا همان Business to Business) و همچنین کسب و کار را به مصرف‌کننده (ایجاد روابط تجاری B2C یا همان Business to Consumer) متصل کنند. این مدل‌های تجاری که یک استراتژی برای راه اندازی کسب و کار هستند، در بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

ماهیت رسانه های اجتماعی

برای شروع فعالیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی ابتدا باید با ماهیت شبکه های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و… آشنا شوید. رسانه های اجتماعی نیز هر کدام بر روی شکلی از محتوا تمرکز داشته و به منظور تصاحب محتوایی خاص وارد بازار شده‌اند.

یک) فیس‌بوک

فیس‌بوک (Facebook) علاوه بر تلاش برای دوست‌یابی، بر روی اطلاع رسانی تمرکز داشته و بستری را برای رسانه‌های مکتوب و آنلاین راه‌اندازی کرد که اطلاع رسانی خود را برای کاربران از این طریق انجام دهند. همچنین فیس‌بوک با راه‌اندازی قسمت علایق، می‌تواند سلیقه کاربران را در همه موارد سنجیده و متناسب با آنها از سیستم تبلیغاتی خود استفاده کند. فیس‌بوک بیش از 2 میلیارد کاربر فعال دارد.

دو) گوگل پلاس

گوگل پلاس (+ Google ) هم کاملا برای گرفتن سهمی از بازار فیس‌بوک، با همین برنامه‌ها وارد کار شد و خیلی زود هم محبوبتش را به دلیل فراگیر شدن پیام‌رسان‌ها از دست داد و امروزه بیشتر برای ساماندهی کاربران حساب جیمیل گوگل و سیستم عامل اندروید فعال است.مزیت رقابتی گوگل برای این شبکه اجتماعی ایجاد گروه‌های دوستانه، تخصصی و کاری بود. گوگل پلاس نزدیک به 800 میلیون کاربر دارد که بسیاری از آنها اصلا فعال نیستند.

سه) توییتر

توییتر (Twitter ) هم در کنار به‌اشتراک‌گذاری روزمرگی‌ها، در اصل بر روی «محتوا متنی » تمرکز داشته و این اجازه را به فعالین حوضه خبری داده که با توییت‌های کوتاه خبر و مطلبی را منتشر کنند. نوع ارائه محتوا در توییتر باعث شد که بسیاری از فعالین خبری، پژوهشگران علمی، نویسنده‌ها و سیاست‌مداران از آن به عنوان یک تریبون برای انتشار کارهای خود استفاده کنند. در آخرین آمار منتشر شده توییتر بیش از 320 میلیون کاربر فعال دارد.

چهار) یوتیوب

یوتیوب (YouTube ) یکی دیگر از سرویس‌های آنلاین گوگل بوده که برخلاف گوگل پلاس بسیار هم موفق بوده و هست. یوتیوب بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی مبتنی بر «محتوا ویدویی» است و بهترین مکان برای بازاریابی ویدویی (Video Marketing) در رسانه های اجتماعی به‌حساب می‌آید. یوتیوب ماهانه بیش از 1٫8 میلیارد کاربر فعال دارد.

پنج) اینستاگرام

اینستاگرام (Instagram ) یکی دیگر از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی بوده که در اصل برای اشتراک ‌گذاری «محتوا تصویری » ساخته شد. این شبکه اجتماعی پس از محبوبیت توسط فیس‌بوک خریداری شده و سرویس‌های دیگری مانند ویدیو و استوری به آن اضافه شد. اینستاگرام در حال حاضر بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

شش) لینکدین

لینکدین (LinkedIn ) یک شبکه اجتماعی تخصصی کسب و کار بوده که برای شرکت‌ها و افراد متخصص راه‌اندازی شده است. این شبکه اجتماعی که یک‌نوع رزومه‌ساز نیز به حساب می‌آید می‌تواند افراد متخصص را به شرکت‌هایی که همان تخصص را نیاز دارند متصل کند. لینکدین که یکی از قدیمی‌ترین شبکه های اجتماعی است در حال حاضر بیش از 500 میلیون کاربر دارد.

هفت) ساندکلاد

ساندکلاد (SoundCloud) یک شبکه اجتماعی و یک شبکه استریم موزیک است. این شبکه اجتماعی که با هدف اشتراک‌گذاری «محتوا صوتی » شروع به کار کرد، به‌سرعت توانست مخاطبین این سبک را جذب کند. همچنین علاوه بر موزیک، پادکست‌های روزانه و هفتگی بسیاری در ساندکلاد فعال هستند. این شبکه اجتماعی در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که بیش از 60 میلیون کاربر داشته باشد.

هشت) ردیت

ردیت (Reddit ) یکی دیگر شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب در دنیا بوده که به با هدف انتشار اخبار روز توسط کاربران و با شعار «صفحه اول اینترنت» شروع به کار کرده است. کاربران با عضویت در این شبکه اجتماعی می‌توانند می‌توانند لینک خبر و یا عنوان و متن خبر یا مطلبی را به اشتراک‌ بگذارند و سایر کاربران به آن رای مثبت و منفی دهند. ردیت با پشت سر گذاشتن توییتر در حال حاضر بیش از 330 میلیون کاربر فعال دارد.

نه) پینترست

پینترست (Pinterest) ترکیبی از چند ویژگی شبکه‌های اجتماعی با یک ویژگی تازه است. در پینترست کاربران می‌توانند تصاویر موردنظر خود به مشابه هشتگ‌هادر یک صفحه پین کنند. ویژگی تازه و جدید این شبکه قابلیت ثبت سفارش توسط کاربران است. بر روی تصاویر خاص که یک محصول در آن دیده می‌شود، فروشندگان می‌توانند قابلیت سفارش را فعال کنند. این شبکه اجتماعی بیش از 200 میلیون کاربر دارد.
مطالعه بیشتر: افزایش رتبه از طریق Pinterest

ده) تلگرام

آیا تلگرام را یک رسانه اجتماعی به‌حساب آوریم؟ خیر. تلگرام (Telegram) یک پیام‌رسان (Messenger) اجتماعی بوده که با یک برنامه غیر هدفمند سعی کرده خود را توسعه دهند. اضافه کردن قابلیت‌های رسانه‌های اجتماعی به یک پیام‌رسان، فقط همه‌چیز را درهم کرده است. همچنین این سرویس تحت وب نبوده و در آن نمی‌توانید لینک‌سازی کنید و از لحاظ سئو و بهینه سازی تاثیری برای شما ندارد. در بین راهکارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز کاری به این پیام‌رسان نداشته و تنها شبکه‌های اجتماعی مفید برای دیجیتال مارکتینگ را معرفی خواهیم کرد.


منبع:فوربو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *