فروش در کسب و کارهای اینترنتی با فروش در فروشگاه کاملا متفاوت است تنها راه فروش در کسب و کارهای اینترنتی وبسایتی است که شما برای این منظور در نظر گرفته است و شما باید بدون اینکه مشتری خود را ببینید یا بشناسید موقعیت فروش خود را به بهترین شکل در وبسایت خود ایجاد کنید.در بخش اول این مقاله 15 نکته از چ'ونگی ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا در وبسایت خود را به شما یادآور شدیم این مقاله در ادامه همان نکات و تکمیل کننده این بخش در سلسله مقالات نکات کسب و کار است.با ما در ادامه همراه باشید.

کمک به بازدیدکننده

یک تجربه لذت بخش به بازدید کنندگان سایت خود اعطا کنید. حرکت راحت بین صفحات، وجود اطلاعات مفید در سایت، سرعت بالای بارگذاری صفحات و نمایش سریع آنها و امکانات جانبی مفید از جمله امکان «جستجو » از عواملی هستند که به این امر کمک می کنند.

فایلهای ویروسی

از سالم بودن فایل هایی را که از طریق اینترنت به دیگران ارائه می‌دهید مطمئن شوید. گاهی اوقات، ویروسی بودن فایل ها یا کارکرد غلط آنها، می‌تواند مشتریان زیادی را فراری دهد. فراموش نکنید بررسی صحت عملکرد تمام قسمت های سایت، شما را به موفقیت نزدیک تر می‌سازد.

مقالات انحصاری

مقالات انحصاری بنویسید که دیگران نمی نویسند و به دیگران پیشنهاد دهید. مقالات را فقط به یک سایت خاص با ترافیک بالا ارسال کنید و برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید لینک سایت خود را در تمام مقالات خود بیاورید.

خرید در اولین بازدید

فراموش نکنید که در همان بازدید اول مردم را به خرید کالاها یا خدمات خود وادار نمایید. بسیاری از بازدیدکنندگان ممکن است از خدمات یا کالاهای شما خوششان بیاید و به خرید آن راغب باشند اما معمولاً خرید را به تعویق می اندازند و به زمان دیگری موکول می‌کنند که سرانجام با گذشت زمان کمی فراموش می کنند.

داشتن وب دایرکتوری

در صورت امکان یک فهرست مفید از سایتهایی که به کسب و کار شما مربوط می شوند و برای افراد مورد هدف شما جالب هستند را در سایت خود قرار دهید.
درس شماره: ۸۲ بخش: ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا طرح مسابقه برای جذب بازدید کننده بیشتر، مسابقه ای جالب طرح کنید. در طرح مسابقه، با دقت فکر کنید. ایده‌های جدیدتر طرفداران بیشتری به دنبال خواهد داشت. جایزه های واقعی برای برندگان واقعی در نظر بگیرید. بگذارید مردم به شما اعتماد کنند!

مطالب اصل

«مطالب اصل» (Original) را بصورت رایگان ارائه دهید. این امر بسیار مهم است که اطلاعاتی به بازدیدکنندگان سایتتان بدهید که در جای دیگری یافت نمی شود. اگر شما تنها منبع باشید مسلماً از سایت شما بازدید خواهند کرد.

ترفندی مناسب

به بازدیدکنندگان سایت خود بگویید که در صورت خرید و استفاده از کالاها یا خدمات شما از چه چیزی «جلوگیری» خواهند کرد. فراموش نکنید آنها ممکن است بخواهند از درد، وحشت، خطر، ضرر و... جلوگیری کنند. یادآوری اینگونه مسائل، بازدیدکننده را به خرید از سایت شما بیشتر تحریک می سازد.

سایتهای فرعی

با ساختن سایتهای دیگر، نخستین افراد مورد هدف خود را پیدا نمایید. آنگاه شما می‌توانید مشتریان احتمالی خود را با برقراری لینکهایی بین سایتهای خود، به سمت سایت اصلی هدایت کنید.
درس شماره: ۷۸ بخش: ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا خدمات تخصصی تر تا جایی که امکان دارد کالا یا خدمت خود را تخصصی تر و بازار هدف خود را دقیق تر انتخاب کنید. مثلاً به جای ارائه یک سرویس خاص به دانشجویان، آن را تخصصی تر کرده و به دانشجویان یک رشته خاص ارائه دهید.

موضوعات مختلف

موضوعات بیشتری را به سایت خود بیافرایید. مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید. کم کم سایت خود را گسترش دهید. با این کار علاوه بر جلب توجه بازدیدکنندگان و درنتیجه افزایش مدت زمان حضور آنها در سایت، می‌توانید سایت خود را در طبقه بندی های مختلف سایت های تبلیغاتی قرار دهید.

استفاده از نقاط ضعف رقبا

نقاط ضعف رقبای خود را کشف کنید و با رفع آن نواقص در کسب و کارتان و بهبود و اصلاح روش ها، یک «موقعیت بی همتا» در فروش کالاها و خدمات خود ایجاد نمایید. این موقعیت منحصر به فرد دلیل آن را مشخص خواهد کرد که چرا مردم از سایت شما خرید می‌کنند ولی از سایتهای رقیب خرید نمی کنند.

مصاحبه با افراد مرتبط

با افرادی که با صنعت و موضوع کسب و کار شما ارتباط دارند مصاحبه ای ترتیب دهید و با اجازه آنها مصاحبه را به یک مقاله تبدیل کرده و در سایت خود درج نمایید.

درآمدهای چندگانه

سعی کنید سود چندگانه ای از کسب و کار آنلاین خود ببرید. مثلاً اگر کتابهای مربوط به تجارت یا یک کسب و کار خاص را عرضه کرده‌اید، خدمات تجاری، کتابهای الکترونیکی تجاری، دوره های تجاری، فیلم ها و سی دی های آموزشی و سایر ملزومات آن کسب و کار خاص را نیز در سایت خود ارائه دهید.

همه چیز برای مشتری

خود را با نظر بازدید کنندگان سایتتان مطابقت دهید. سایت را برای آنان طراحی کنید نه برای خودتان. محصول یا خدمتی را که تولید می‌کنید باید برای بازدید کنندگان سایت جذاب باشد نه فقط به این دلیل که شما آن را بفروشید.

دستورالعمل سفارش دهی واضح

با دادن دستورالعمل سفارش دهی واضح و ساده به افزایش مشتریان خود کمک کنید. تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفارش دهی را در اختیار کاربر قرار دهید. سیستم سفارش دهی خود را مطابق با توانایی افراد تازه کار در اینترنت طراحی نمایید.

حرفه ای دیده شوید.

کسب و کار کوچک خود را در اینترنت، بزرگ و حرفه ای جلوه دهید. طراحی حرفه ای سایت، سیستم سفارش‌دهی دقیق، چیدمان سازماندهی شده سایت، داشتن رتبه مناسب در موتورهای جستجو و به طور کلی «حرفه ای رفتار کردن» به بالا بودن کیفیت و سطح کار شما دلالت دارد.

برانگیختن احساسات

با نوشتن محتواهای مناسب در سایت خود، احساسات خوانندگان مطالب سایت را بر انگیزانید. مثلاً اگر کتابی در مورد «یادگیری علوم کامپیوتر» به آنان ارائه کرده اید برای آنها آرزوی موفقیت در یادگیری و به‌کارگیری آن کنید. به یاد داشته باشید توانایی انگیزش احساسات و ایجاد حس مشترک با بازدید کننده سایت یک مهارت بسیار با ارزش به شمار می آید.

کالاهای واقعاً رایگان

چیزی را در سایتتان ارائه دهید که واقعاً رایگان باشد. اگر به مردم چیزی را به عنوان رایگان پیشنهاد دهید ولی کاملاً رایگان نباشد، به زودی اعتبار خود را از دست خواهید داد.
منبع اطلاعات باشید. سایت خود را به صورت یک منبع کامل از اطلاعات با ارزش در یک زمینه خاص درآورید. ابتدا یک موضوع را مشخص کرده و سپس سایت خود را بر اساس آن استوار سازید. شما با این کار بازدیدکنندگان مکرری را به سایت خود خواهید کشاند. کتابهای الکترونیکی رایگان، مقالات مرتبط، نرم‌افزارهای رایگان و لینکهای مفید به سایتهای جذاب، اطلاعات با ارزشی هستند.

یک تجربه خوب

به کسانی که برای اولین بار سایت شما را بازدید می کنند، احساس خوب و برداشت مثبتی از سایت خود بدهید نه اینکه اولین چیزی که به دید آنها می رسد یک بنر تبلیغاتی بزرگ در بالای صفحه اصلی سایت باشد! اگر همه چیز درست باشد، آنها سایت شما را به دوستانشان معرفی خواهند کرد.

بررسی صحت لینکها

مرتباً صحت لینکهای سایت خود را بررسی کنید. اگر مردم بر روی یک لینک کلیک کنند که درست کار نکند دیگر وقت خود را برای کلیک بر روی سایر لینکها هدر نخواهند داد.

فقط یک وب سایت نباشید.

سایت خود را به صورت یک باشگاه (Club) عرضه کنید نه تنها یک وب سایت. این کار تکرار بازدیدها و افزایش فروش را به دنبال خواهد داشت زیرا مردم علاقه دارند به گروهی خاص وابسته باشند.

جمله بندی حرفه ای

با استفاده از صفت های فراوان، جمله بندی سایت خود را جالب تر کنید. این کار به بازدیدکنندگان سایت شما دید واضح تری در مورد آنچه شرح می دهید، می دهد.

لینکهای مفید

به سایتهایی که اطلاعات مفیدی مرتبط با کالاها یا خدمات شما دارند لینک بدهید. اگر لینکهای مفید زیادی در سایتتان داشته باشید سایت شما به یک صفحه آغازین برای بازدید کنندگان تبدیل خواهد شد.

معاملات پایاپای

برای کاهش هزینه سایت خود می توانید کالاها یا خدمات سایت خود را به صورت پایاپای با خدمات یا کالاهای دیگران در کسب و کارهای دیگر مبادله کنید. شما باید سعی کنید قبل از خرید چیزی، اقدام به داد و ستد کنید. معاملات پایاپای معمولاً هزینه کمی در بر دارند و استفاده از آنها در کسب و کارهای کوچک یک ایده مناسب به شمار می‌آید.

مشاوره رایگان

به افرادی که از سایت شما بازدید می کنند مشاوره رایگان بدهید. شما می توانید معلومات خود را از طریق ایمیل یا تلفن به آنها انتقال دهید. این کار ارزش کار شما را بسیار بالا می برد زیرا هزینه مشاوره معمولاً زیاد است.

امکان نقد سایت

از افراد بخواهید که سایت شما را نقد کنند. می توانید جایزه ای نیز برای این کار در نظر بگیرید. توضیحات افراد می تواند باعث اصلاح سایت شما گردد و حتی امکان دارد بازدید کننده را به مشتری تبدیل کند. در صورت امکان یک پرسشنامه در سایت خود قرار دهید و از بازدیدکنندگان بخواهید سایت شما را مورد ارزیابی قرار داده و پرسشنامه را پر کنند. با این روش می توانید اطلاعات با ارزشی در مورد ارتقای سایت خود و افزایش ترافیک آن به دست آورید. دقت کنید پرسشنامه را طوری طراحی کنید که اولاً خواننده را به پاسخ دادن ترغیب کند و ثانیاً خواننده را به سختی نیندازد. قرار دادن گزینه‌های قابل انتخاب و کاملاً واضح و آشکار به همراه استفاده از عبارت های جالب باعث افزایش رغبت بازدیدکننده برای پر کردن پرسشنامه خواهد شد.

مباحثه و مجادله

یک مباحثه یا شرط بندی رایگان برای بازدیدکنندگان، در سایت خود برقرار سازید. جایزه این کار هم باید چیز جالب یا با ارزشی باشد تا بازدیدکننده را برای شرکت در این مجادله تحریک سازد. بسیاری از افراد برای آگاهی از نتایج این مباحثات دائماً سایت شما را مورد بازدید قرار می دهند.

سایتهای طرفدار

با لینک دادن به سایتهایی که درباره کسب و کار شما مطالب مثبتی نوشته اند به کالاها و کسب و کار خود اعتبار ببخشید.

یک شخص باشید.

به بازدیدکنندگان از سایتتان یادآوری کنید که شما یک فرد هستید نه فقط یک سایت. به عنوان مثال می توانید اطلاعاتی را در مورد خود همراه با تصویرتان منتشر کنید. با این روش حضور شما ملموس تر و نمایان تر خواهد گردید. مردم بیشتر دوست دارند طرف حسابشان یک شخص باشد تا یک سایت و یک دنیای مجازی.

محتوای مناسب، رمز موفقیت

محتواهای جالب و جذابی را در راستای ارتقاء و فروش محصولات خود به صورت رایگان در سایتتان قرار دهید. اگر مشتریان آگهی های تبلیغاتی شما را نمی خوانند، محتواهای پیشنهادی شما افراد را جذب خواهد کرد.

افزودن خدمات جدید

محصولات و خدمات جدید را تنها هنگامی به سایت خود اضافه نمایید که نیاز قوی به وجود آنها وجود داشته باشد. اگر بازاری برای کالای جدید نداشته باشید به هیچ وجه نخواهید توانست آنها را به فروش برسانید.

بخش ویژه اعضاء

بخشی از سایت خود را با خدمات ویژه «فقط مخصوص اعضاء » قرار دهید. به جای دریافت مبلغ برای عضویت و دسترسی به خدمات و اطلاعات، آن را بصورت پاداشی برای خرید کالا یا کالاهایی خاص پیشنهاد کنید.

ترکیب کالاها و خدمات

یک کالا را با خدمت خاصی ترکیب کنید و به صورت یک بسته یکجا عرضه کنید. این کار باعث افزایش فروش می‌شود. به عنوان مثال اگر کتابی را می فروشید، یک ساعت مشاوره نیز همراه آن پیشنهاد نمایید.


منبع: وبسایت دانشگاه علم و صنعت ایران

فروش در کسب و کارهای اینترنتی با فروش در فروشگاه کاملا متفاوت است تنها راه فروش در کسب و کارهای اینترنتی وبسایتی است که شما برای این منظور در نظر گرفته است و شما باید بدون اینکه مشتری خود را ببینید یا بشناسید موقعیت فروش خود را به بهترین شکل در وبسایت خود ایجاد کنید.در بخش اول این مقاله 15 نکته از چ\’ونگی ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا در وبسایت خود را به شما یادآور شدیم این مقاله در ادامه همان نکات و تکمیل کننده این بخش در سلسله مقالات نکات کسب و کار است.با ما در ادامه همراه باشید.

کمک به بازدیدکننده

یک تجربه لذت بخش به بازدید کنندگان سایت خود اعطا کنید. حرکت راحت بین صفحات، وجود اطلاعات مفید در سایت، سرعت بالای بارگذاری صفحات و نمایش سریع آنها و امکانات جانبی مفید از جمله امکان «جستجو » از عواملی هستند که به این امر کمک می کنند.

فایلهای ویروسی

از سالم بودن فایل هایی را که از طریق اینترنت به دیگران ارائه می‌دهید مطمئن شوید. گاهی اوقات، ویروسی بودن فایل ها یا کارکرد غلط آنها، می‌تواند مشتریان زیادی را فراری دهد. فراموش نکنید بررسی صحت عملکرد تمام قسمت های سایت، شما را به موفقیت نزدیک تر می‌سازد.


مقالات انحصاری

مقالات انحصاری بنویسید که دیگران نمی نویسند و به دیگران پیشنهاد دهید. مقالات را فقط به یک سایت خاص با ترافیک بالا ارسال کنید و برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید لینک سایت خود را در تمام مقالات خود بیاورید.

خرید در اولین بازدید

فراموش نکنید که در همان بازدید اول مردم را به خرید کالاها یا خدمات خود وادار نمایید. بسیاری از بازدیدکنندگان ممکن است از خدمات یا کالاهای شما خوششان بیاید و به خرید آن راغب باشند اما معمولاً خرید را به تعویق می اندازند و به زمان دیگری موکول می‌کنند که سرانجام با گذشت زمان کمی فراموش می کنند.


داشتن وب دایرکتوری

در صورت امکان یک فهرست مفید از سایتهایی که به کسب و کار شما مربوط می شوند و برای افراد مورد هدف شما جالب هستند را در سایت خود قرار دهید.

درس شماره: ۸۲
بخش: ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا
طرح مسابقه
برای جذب بازدید کننده بیشتر، مسابقه ای جالب طرح کنید. در طرح مسابقه، با دقت فکر کنید. ایده‌های جدیدتر طرفداران بیشتری به دنبال خواهد داشت. جایزه های واقعی برای برندگان واقعی در نظر بگیرید. بگذارید مردم به شما اعتماد کنند!

مطالب اصل

«مطالب اصل» (Original) را بصورت رایگان ارائه دهید. این امر بسیار مهم است که اطلاعاتی به بازدیدکنندگان سایتتان بدهید که در جای دیگری یافت نمی شود. اگر شما تنها منبع باشید مسلماً از سایت شما بازدید خواهند کرد.

ترفندی مناسب

به بازدیدکنندگان سایت خود بگویید که در صورت خرید و استفاده از کالاها یا خدمات شما از چه چیزی «جلوگیری» خواهند کرد. فراموش نکنید آنها ممکن است بخواهند از درد، وحشت، خطر، ضرر و… جلوگیری کنند. یادآوری اینگونه مسائل، بازدیدکننده را به خرید از سایت شما بیشتر تحریک می سازد.


سایتهای فرعی

با ساختن سایتهای دیگر، نخستین افراد مورد هدف خود را پیدا نمایید. آنگاه شما می‌توانید مشتریان احتمالی خود را با برقراری لینکهایی بین سایتهای خود، به سمت سایت اصلی هدایت کنید.

درس شماره: ۷۸
بخش: ایجاد یک موقعیت فروش بی همتا
خدمات تخصصی تر
تا جایی که امکان دارد کالا یا خدمت خود را تخصصی تر و بازار هدف خود را دقیق تر انتخاب کنید. مثلاً به جای ارائه یک سرویس خاص به دانشجویان، آن را تخصصی تر کرده و به دانشجویان یک رشته خاص ارائه دهید.


موضوعات مختلف

موضوعات بیشتری را به سایت خود بیافرایید. مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید. کم کم سایت خود را گسترش دهید. با این کار علاوه بر جلب توجه بازدیدکنندگان و درنتیجه افزایش مدت زمان حضور آنها در سایت، می‌توانید سایت خود را در طبقه بندی های مختلف سایت های تبلیغاتی قرار دهید.


استفاده از نقاط ضعف رقبا

نقاط ضعف رقبای خود را کشف کنید و با رفع آن نواقص در کسب و کارتان و بهبود و اصلاح روش ها، یک «موقعیت بی همتا» در فروش کالاها و خدمات خود ایجاد نمایید. این موقعیت منحصر به فرد دلیل آن را مشخص خواهد کرد که چرا مردم از سایت شما خرید می‌کنند ولی از سایتهای رقیب خرید نمی کنند.


مصاحبه با افراد مرتبط

با افرادی که با صنعت و موضوع کسب و کار شما ارتباط دارند مصاحبه ای ترتیب دهید و با اجازه آنها مصاحبه را به یک مقاله تبدیل کرده و در سایت خود درج نمایید.


درآمدهای چندگانه

سعی کنید سود چندگانه ای از کسب و کار آنلاین خود ببرید. مثلاً اگر کتابهای مربوط به تجارت یا یک کسب و کار خاص را عرضه کرده‌اید، خدمات تجاری، کتابهای الکترونیکی تجاری، دوره های تجاری، فیلم ها و سی دی های آموزشی و سایر ملزومات آن کسب و کار خاص را نیز در سایت خود ارائه دهید.


همه چیز برای مشتری

خود را با نظر بازدید کنندگان سایتتان مطابقت دهید. سایت را برای آنان طراحی کنید نه برای خودتان. محصول یا خدمتی را که تولید می‌کنید باید برای بازدید کنندگان سایت جذاب باشد نه فقط به این دلیل که شما آن را بفروشید.


دستورالعمل سفارش دهی واضح

با دادن دستورالعمل سفارش دهی واضح و ساده به افزایش مشتریان خود کمک کنید. تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفارش دهی را در اختیار کاربر قرار دهید. سیستم سفارش دهی خود را مطابق با توانایی افراد تازه کار در اینترنت طراحی نمایید.


حرفه ای دیده شوید.

کسب و کار کوچک خود را در اینترنت، بزرگ و حرفه ای جلوه دهید. طراحی حرفه ای سایت، سیستم سفارش‌دهی دقیق، چیدمان سازماندهی شده سایت، داشتن رتبه مناسب در موتورهای جستجو و به طور کلی «حرفه ای رفتار کردن» به بالا بودن کیفیت و سطح کار شما دلالت دارد.


برانگیختن احساسات

با نوشتن محتواهای مناسب در سایت خود، احساسات خوانندگان مطالب سایت را بر انگیزانید. مثلاً اگر کتابی در مورد «یادگیری علوم کامپیوتر» به آنان ارائه کرده اید برای آنها آرزوی موفقیت در یادگیری و به‌کارگیری آن کنید. به یاد داشته باشید توانایی انگیزش احساسات و ایجاد حس مشترک با بازدید کننده سایت یک مهارت بسیار با ارزش به شمار می آید.
justify
no-repeat;left top;;
auto

کالاهای واقعاً رایگان

چیزی را در سایتتان ارائه دهید که واقعاً رایگان باشد. اگر به مردم چیزی را به عنوان رایگان پیشنهاد دهید ولی کاملاً رایگان نباشد، به زودی اعتبار خود را از دست خواهید داد.


منبع اطلاعات باشید.
سایت خود را به صورت یک منبع کامل از اطلاعات با ارزش در یک زمینه خاص درآورید. ابتدا یک موضوع را مشخص کرده و سپس سایت خود را بر اساس آن استوار سازید. شما با این کار بازدیدکنندگان مکرری را به سایت خود خواهید کشاند. کتابهای الکترونیکی رایگان، مقالات مرتبط، نرم‌افزارهای رایگان و لینکهای مفید به سایتهای جذاب، اطلاعات با ارزشی هستند.


یک تجربه خوب

به کسانی که برای اولین بار سایت شما را بازدید می کنند، احساس خوب و برداشت مثبتی از سایت خود بدهید نه اینکه اولین چیزی که به دید آنها می رسد یک بنر تبلیغاتی بزرگ در بالای صفحه اصلی سایت باشد! اگر همه چیز درست باشد، آنها سایت شما را به دوستانشان معرفی خواهند کرد.


بررسی صحت لینکها

مرتباً صحت لینکهای سایت خود را بررسی کنید. اگر مردم بر روی یک لینک کلیک کنند که درست کار نکند دیگر وقت خود را برای کلیک بر روی سایر لینکها هدر نخواهند داد.

فقط یک وب سایت نباشید.

سایت خود را به صورت یک باشگاه (Club) عرضه کنید نه تنها یک وب سایت. این کار تکرار بازدیدها و افزایش فروش را به دنبال خواهد داشت زیرا مردم علاقه دارند به گروهی خاص وابسته باشند.

جمله بندی حرفه ای

با استفاده از صفت های فراوان، جمله بندی سایت خود را جالب تر کنید. این کار به بازدیدکنندگان سایت شما دید واضح تری در مورد آنچه شرح می دهید، می دهد.


لینکهای مفید

به سایتهایی که اطلاعات مفیدی مرتبط با کالاها یا خدمات شما دارند لینک بدهید. اگر لینکهای مفید زیادی در سایتتان داشته باشید سایت شما به یک صفحه آغازین برای بازدید کنندگان تبدیل خواهد شد.


معاملات پایاپای

برای کاهش هزینه سایت خود می توانید کالاها یا خدمات سایت خود را به صورت پایاپای با خدمات یا کالاهای دیگران در کسب و کارهای دیگر مبادله کنید. شما باید سعی کنید قبل از خرید چیزی، اقدام به داد و ستد کنید. معاملات پایاپای معمولاً هزینه کمی در بر دارند و استفاده از آنها در کسب و کارهای کوچک یک ایده مناسب به شمار می‌آید.


مشاوره رایگان

به افرادی که از سایت شما بازدید می کنند مشاوره رایگان بدهید. شما می توانید معلومات خود را از طریق ایمیل یا تلفن به آنها انتقال دهید. این کار ارزش کار شما را بسیار بالا می برد زیرا هزینه مشاوره معمولاً زیاد است.


امکان نقد سایت

از افراد بخواهید که سایت شما را نقد کنند. می توانید جایزه ای نیز برای این کار در نظر بگیرید. توضیحات افراد می تواند باعث اصلاح سایت شما گردد و حتی امکان دارد بازدید کننده را به مشتری تبدیل کند. در صورت امکان یک پرسشنامه در سایت خود قرار دهید و از بازدیدکنندگان بخواهید سایت شما را مورد ارزیابی قرار داده و پرسشنامه را پر کنند. با این روش می توانید اطلاعات با ارزشی در مورد ارتقای سایت خود و افزایش ترافیک آن به دست آورید. دقت کنید پرسشنامه را طوری طراحی کنید که اولاً خواننده را به پاسخ دادن ترغیب کند و ثانیاً خواننده را به سختی نیندازد. قرار دادن گزینه‌های قابل انتخاب و کاملاً واضح و آشکار به همراه استفاده از عبارت های جالب باعث افزایش رغبت بازدیدکننده برای پر کردن پرسشنامه خواهد شد.


مباحثه و مجادله

یک مباحثه یا شرط بندی رایگان برای بازدیدکنندگان، در سایت خود برقرار سازید. جایزه این کار هم باید چیز جالب یا با ارزشی باشد تا بازدیدکننده را برای شرکت در این مجادله تحریک سازد. بسیاری از افراد برای آگاهی از نتایج این مباحثات دائماً سایت شما را مورد بازدید قرار می دهند.


سایتهای طرفدار

با لینک دادن به سایتهایی که درباره کسب و کار شما مطالب مثبتی نوشته اند به کالاها و کسب و کار خود اعتبار ببخشید.


یک شخص باشید.

به بازدیدکنندگان از سایتتان یادآوری کنید که شما یک فرد هستید نه فقط یک سایت. به عنوان مثال می توانید اطلاعاتی را در مورد خود همراه با تصویرتان منتشر کنید. با این روش حضور شما ملموس تر و نمایان تر خواهد گردید. مردم بیشتر دوست دارند طرف حسابشان یک شخص باشد تا یک سایت و یک دنیای مجازی.


محتوای مناسب، رمز موفقیت

محتواهای جالب و جذابی را در راستای ارتقاء و فروش محصولات خود به صورت رایگان در سایتتان قرار دهید. اگر مشتریان آگهی های تبلیغاتی شما را نمی خوانند، محتواهای پیشنهادی شما افراد را جذب خواهد کرد.


افزودن خدمات جدید

محصولات و خدمات جدید را تنها هنگامی به سایت خود اضافه نمایید که نیاز قوی به وجود آنها وجود داشته باشد. اگر بازاری برای کالای جدید نداشته باشید به هیچ وجه نخواهید توانست آنها را به فروش برسانید.


بخش ویژه اعضاء

بخشی از سایت خود را با خدمات ویژه «فقط مخصوص اعضاء » قرار دهید. به جای دریافت مبلغ برای عضویت و دسترسی به خدمات و اطلاعات، آن را بصورت پاداشی برای خرید کالا یا کالاهایی خاص پیشنهاد کنید.


ترکیب کالاها و خدمات

یک کالا را با خدمت خاصی ترکیب کنید و به صورت یک بسته یکجا عرضه کنید. این کار باعث افزایش فروش می‌شود. به عنوان مثال اگر کتابی را می فروشید، یک ساعت مشاوره نیز همراه آن پیشنهاد نمایید.

منبع: وبسایت دانشگاه علم و صنعت ایران
justify
no-repeat;left top;;
auto

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *