درمقاله قبل با اصول اولیه هر کسب و کار اینترنتی آشنا شدیم.مهارت های ضروری که به عنوان کسی که قرار است یک کسب و کار اینترنتی داشته باشد ضروری است.در بخش دوم با اصول اولیه و کارهای ساده ای که می توانید در ایمیل مارکتینگ بکار ببرید تا بهترین استفاده را از این بخش از بازاریابی دیجیتال بکنید آشنا شدیم.مقاله پیش رو راه کارهای ساده ای را به شما یادآور می شود که با بکارگیری آنها میتوانید در کسب و کار اینترنتی خود یک موقعیت فروش کامل و بی نقص ایجاد کنید.

حراج با قیمت پایین

یک حراج از کالاهای ارزان قیمت در سایت خود برقرار نمایید. مشتریان برای خرید به سایت شما روی خواهند آورد در حالی که ممکن است کالاهای دیگری را با قیمت های بالاتر خریداری نمایند.

به روزآوری مطالب و صفحات

محتوای سایت خود را به صورت منظم به روز کنید. به روز بودن یک سایت نشان دهنده اهمیت موضوع و جدیت کسب و کار دارد.

تمرکز بر روی خواسته های بازدید کنندگان

بر روی خواسته های بینندگان سایت خود تمرکز کنید نه خواسته های خود. آنها می‌خواهند بدانند سایت شما چه چیزی برای «آنها» دارد نه اینکه شما چه چیزی از آن سایت به دست می آورید.

تصاویر کالاها

کالای عرضه شده خود را با تصاویر واضح و گویا عرضه کنید. اگر کالای شما تصویر یا توضیحات مناسبی ندارد باید قبل از عرضه آن به هر نحو، تصاویر مناسبی از آن تهیه کنید زیرا اگر کالایی را بدون تصویر مشخص و توضیحات کافی ارائه کنید، در حقیقت وقت و هزینه خود را هدر داده اید!

این صفحه را نشانه گذاری کنید.

استفاده از عبارت «این صفحه را نشانه گذاری کنید» (Bookmark this page) می تواند باعث افزایش ترافیک سایت شما گردد. می‌توانید دلیل خوبی برای برای نشانه گذاری صفحه سایت شما برای آنها ایجاد کنید. مثلاً هر روز اطلاعات جدیدی به آن صفحه اضافه شود.

سایت چند زبانه

بهتر است سایت خود را به صورت چند زبانه طراحی نمایید. این کار به صورت فوق‌العاده‌ای بازدیدهای خارج از کشور را افزایش می دهد. اگر می خواهید جهانی شوید از اینجا شروع کنید.

عنوان سایت

به یاد داشته باشید که همه چیزهای کوچک در سایت شما به حساب می آیند. عنوان سایت خود را در گوشه سمت راست بالای سایت قرار دهید و توضیح مختصری درباره آن بنویسید.

کاربری آسان

سایت خود را طوری طراحی کنید که بازدید کننده را سردرگم نکند. از اشکال گرافیکی زیاد، اسکریپت‌های غیر ضروری و هر چیزی که در اینترنت می یابید در سایت خود استفاده نکنید.

هدف مشخص

هدف سایت خود را به روشنی مشخص کنید. اگر مردم به سایتی وارد شوند که باید خوشان هدف آن را کشف کنند به زودی آن را ترک خواهند کرد.

سایتهای غیر مرتبط با موضوع اصلی

ترافیک سایت خود را با ساختن وب سایت های کوچکی که موضوع آنها، مد روز در زمینه ای خاص یا مباحث مورد علاقه و جذاب مردم می‌باشد افزایش دهید. کافیست تبلیغات سایت اصلی خود را در آن بگنجانید.

بازدیدکننده را در سایت نگه دارید.

تا جایی که ممکن است بازدید کننده را در سایت خود نگه دارید. دانلود کتابهای الکترونیکی رایگان، ارائه سرویس های آنلاین و فرمهای ثبت نام برای استفاده از موضوعات خاص از جمله مواردی هستند که بازدیدکننده را برای زمان بیشتری در سایت نگه می‌دارد.

بازگشت دوباره

به مردم یادآوری کنید که دوباره برای بازدید به سایت شما برگردند زیرا اغلب اوقات اولین بازدیدها از سایت منجر به خرید نمی شود. وقتی آنها دوباره به سایت شما برگردند، احتمال خرید کالاهای شما افزایش می یابد.

اطلاعات محرمانه

کاری کنید تا مردم از سفارش دادن احساس ایمنی و راحتی نمایند. به آنها بگویید که پست الکترونیک و سایر اطلاعات شخصی آنها محرمانه تلقی شده و در اختیار هیچ کسی قرار نخواهید داد.

داستانهای خبری

داستان های خبری که به سایت و زمینه کاری شما مربوط می شوند را در سایت خود ارائه دهید. مردم به اینگونه خبرها علاقه بیشتری دارند.

تغییر کالاهای رایگان

به تغییر و افزودن کالاهای رایگان بصورت مداوم ادامه دهید. اگر مردم بعد از مدتی همان کالاهای رایگان قبلی را در سایت شما مشاهده کنند، رغبتی برای بازگشت دوباره و مراجعه به سایت شما نخواهند داشت چون خودشان هم آن کالای رایگان را دارند!


منبع: وبسایت دانشگاه علم و صنعت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *