پست سی و یکم

یکی از عوامل شکست کسب و کارهای نوپا همراستا و سازگار نبودن سلایق و اهداف موسسین آن است. افراد با اهداف و ارزش های مشترک احتمال بیشتری برای رسیدن به یک راه حل مشترک و با ثبات دارند. ممکن است هدف فردی از راه اندازی کسب و کار طی کردن ره صد ساله در یک شب و پولدار شدن سریع باشد و برای کس دیگری در راستای فرونشاندن عطش حس کارآفرینی. مطمئن شوید این تناقض ها آسیبی به شراکت شما نمی زند و اگر نمی توانید آنها را مدیریت کنید به دنبال هم موسس دیگری باشید.
ممکن است شما روحیه محافظه کار داشته باشید و شریک شما روحیه ریسک پذیر که این تصمیماتی که در آینده خواهید گرفت را دچار مشکل می کند.
ببینید شما از چه اخلاق ها و رفتارهایی بدتان می آید و آیا طرف مقابل چنین رفتارهایی دارد؟ این موضوع می تواند حتی در مورد سلایق سیاسی و عقاید مذهبی هم وجود داشته باشد.
اگر شما از صبح تا شب کار می کنید و آخر هفته ها را هم به تعطیلات اختصاص نمی دهید، احتمالا از شراکت با فردی که زودتر به خانه می رود و زمان های فراغت بیشتری دارد عصبی شوید.
موسسین باید به یک میزان به کسب و کاری که راه اندازی کرده اند حس مشترک داشته باشند. موسسین یک کسب و کار باید نسبت به کسب و کار خود ایده آل گرا باشند. آنها باید اگر همه چیز عالی پیش نرفت ناراحت شوند و به دنبال بهتر کردن شرایط کسب و کار خود باشند. برای کارمندی که استخدام می کنید این حس مسئولیت نسبت به کسب و کار و آینده آن به مراتب کمتر از هم موسسی است که قرار است راه را با او آغاز کنید. موسسین باید به یک میزان نسبت به کسب و کار خود متعهد باشند. این تقریبا به این معناست که کل فکر و ذهن و زمان خود را تمام وقت به آن اختصاص بدهند و از هیچ تلاشی برای پیشرفت آن کوتاهی نکنند.

پست سی و دوم

- به بازاریابی خود ادامه دهید.
وقتی که اوضاع اقتصادی خراب است اجازه ندهید که ترستان بر شما غلبه کند و باعث شود که موتور بازاریابی خود را برای صرفه جویی در هزینه ها خاموش کنید. دست به هرکاری بزنید تا جریان های درآمدزا برای خود ایجاد کنید، و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را جدی بگیرید. کانال های بازاریابی ارزان تر مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی آنلاین و رسانه های اجتماعی را دنبال کنید. -خلاق و نوآور بمانید.
هرگز دست از تلاش برای یافتن راه هایی برای اعمال تغییرات، برندارید به خصوص در زمان های سخت و دشوار. وقتی که اوضاع وخیم می شود، رقبای ضعیف خاموش می شوند و دست از حرکت برمی دارند و درست در این لحظه است که رهبران خلاق کار خود را شروع می کنند. به دست آوردن دو درصد از سهم بازار در زمان رکود می تواند سود بسیار زیادی را در زمانی که وضعیت بهبود پیدا کرد فراهم کند. - با کمترین کارمند، بیشترین کار را انجام دهید.
کاهش تعداد کارمندان قبل از اینکه سرمایه بیشتری را از دست بدهید بسیار مهم است. جلوی از دست دادن پول های زیاد را بگیرید. معمولا صاحبان کسب و کار در مواقع سخت اقتصادی، نهایت تلاش خود را می کنند تا کارمندان خود را حفظ کنند و تجارت هم به روال قبلی خود ادامه پیدا کند.اما باید دوباره تیم خود را گروه بندی کنید و ببنید چطور می توانید از این طوفان اقتصادی رهایی یابید. قطعاً تعدیل نیرو خیلی بهتر از ورشکستگی است. در صورت ورشکستگی به هیچ کس نمی توان کمک کرد. کامیابی ها را حداکثر کنید.
وقتی که اوضاع اقتصادی بهتر شد از تمام فرصت ها استفاده کنید تا جهش های بزرگی داشته باشید و بر روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید. استراتژیک عمل کنید و فعال باشید و از موج اقتصادی حاصل برای یافتن راه هایی برای کاهش هزینه ها و افزایش سود استفاده کنید. اگر به مدت 90 روز به طور استراتژیک کسب و کار خود پیش ببرید ، می توانید در مواجهه با شرایط پیش بینی نشده واکنش های فعالی داشته باشید.
رک باشید.
کارکنان خود را گول نزنید، بخصوص زمانی که شرایط سخت است. کارمندان باهوش هستند. با افراد به طور مرتب ارتباط برقرار کنید. وقتی که کارمندان به هنگام رکود بازار در مراحل اجرای تغییرات دخیل می شوند، می توانند وضعیت را درک کنند و مفید واقع شوند. متقابلاً در مواقعی که همه چیز خوب است به آن ها پاداش دهید. خواهید دید که در کنار شما می ایستند و هنگام نوسانات بازار بیشتر و سخت تر کار خواهند کرد.

پست سی و سوم

سوالات خود را دوستانه و شفاف بپرسید.
یک سوال اگر به بطور شفاف و دوستانه پرسده شود؛ سبب می‌شود تا فرد مقابل برای پاسخ دادن، حالت دفاعی به خود نگیرد و منظور سوال شما را بهتر درک کند حاشیه نروید در سوال پرسیدن، به حاشیه نپردازید و دقیقاً سوالی را بپرسید که مشخصاً به دنبال پاسخ برای آن هستید سوالی بپرسید که نیاز به توضیح داشته باشد و صرفاً تک جوابی نباشد سوالات کمی هستند که جواب‌هایشان بله یا خیر و یا درست یا نادرست است. تلاش کنید سوالاتی بپرسید که فرد مقابل بتواند با جزئیات کامل به شما توضیح دهد قدردان باشید از کسی که برای شما زمان قائل شده و به سوال‌تان پاسخ داده، قدردان باشید و تشکر کنید. چرا که ممکن است در ادامه نیاز باشد از او سوالات بیشتری کنید.
سوالات خود را بیش از اندازه مستقیم نپرسید.
حتی اگر می‌خواهید پاسخ خاص و دقیقی از سوال‌تان دریافت کنید، آن را بیش از حد مستقیم نپرسید. مثلاً به جای اینکه بپرسید: "آیا ما باید محصول الف یا ب رو تولید کنیم؟ " بپرسید: " بازار به چه محصولی نیاز دارد و امکانات شما چگونه پاسخگوی تقاضا خواهد بود؟ "
سکوت بهترین کار است.
برای پرسیدن سوال، بهتر است گاهی سکوت کنید. این کار باعث می‌شود تا فرآیند سوال – جواب مانند یک بازجویی به نظر نرسد و بهتر بتوانید منظورتان را برسانید.
شما عمدتاً از چه روشی برای درست پرسیدنِ یک سوال استفاده می‌کنید؟

پست سی و چهارم

مطمئن نیستید که چگونه افزایش فالوور اینستاگرام را شروع کنید؟ 🤔 این چالش رشد اینستاگرام را استفاده کنید و فالوور جذب کنید.🤗 اگر این گام ها را دنبال کنید، و در خلق محتوا و کپی رایت خوب عمل کنید، موفقیت رشد شما تقریبا تضمین شده است. 👍 پس از همین امروز شروع کنید.🌹 .

پست سی و پنجم

‎وقتی در آغاز کار خود هستید، تنها چیزهایی را که تجربه می کنید ثبت کنید زیرا می تواند به محتوای مناسبی تبدیل شود. قبل از اینکه کاری اتفاق بیفتند آن را بیان نکنید زیرا نتیجه مناسبی از آن نخواهید گرفت. افراد، باهوش تر از چیزی هستند که برخی تصور می کنند. مخاطبین به دلیل جذابیت مسیر ماجرایتان شما را در اینستاگرام یا سایر شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. بدانید همیشه افرادی هستند که پشت سر شما قرار دارند و می خواهند به جایی که شما هستید برسند. پس نگران نباشید که قدم اول را بردارید! فقط انجامش دهید و خود را در حرکت اصلاح کنید. ‎لطفا این پست را بفرستید تا کسی را تشویق کنید که قدم اول را بردارد. ‎خود شما آماده برداشتن قدم اول هستید؟

پست سی و ششم

آیا شما یک بازاریاب وابسته هستید؟🤔 بازاریابی وابسته یک مدل کسب و کار متناسب با شروع کار است که من به شدت به همه توصیه می کنم با آن شروع کنند. فردی نباشید که لینک های وابسته را در کل اینترنت اسپم می کند. در عوض ارزش خلق کنید و یک لیست ایمیل بسازید. با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید و آنها را به یک پیج رابط انتقال دهید. .

پست سی و هفتم

شما می توانید از هایلایت استوری استفاده کنید و از مزایای بسیار آن برای دیده شدن در اینستاگرام بهره مند شوید. در صورت استفاده درست، این موضوع می تواند به یکی از ابزارهای های قوی بازاریابی برای شما تبدیل شود.

پست سی و هشتم

حال خوب، حس زندگی و عشق را به عزیزانتان هدیه دهید. ❤️🌹🤗 برای شما هزینه ای ندارد که کارهای بالا را برای حمایت از کسب و کار دوستانتان انجام دهید.

پست سی و نهم

تا حالا به این فکر کردین که منافع بلندمدت رو به منافع کوتاه ترجیح بدین و اول با اعتمادسازی مشتری احتمالی رو مال خودتون بکنید و اونوقت در خصوص خدماتتون باهاش وارد مذاکره بشین؟🤔🤔
اگه انجامش می دین خیلی کار درستیه. 👍
شکستن یخ مشتری و ایجاد اعتماد اگه درست انجام بشه منافع بلند مدت و ارزشمندی برای شما داره.

پست چهلم

تا حالا این جمله را شنیده اید که لیست های ایمیلی بسیار ارزشمندند؟ 👍😉
با افزایش لیست های ایمیلی می توانید درآمد بیشتری داشته باشید.🤑🤑
اغلب افراد به اشتباه ترافیک ورودی را به طور مستقیم به پیشنهاد خود هدایت می کنند. صبور باشید و با مشتریان احتمالی خود از طریق ارائه ارزش قبل از پیشنهاد کالا یا خدمات ارتباط برقرار کنید. از اینستاگرام استفاده کنید تا ترافیک تحریک شده را به لیست های ایمیلی خود هم منتقل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *