پست اول

چالش های زندگی ما به تعریف معنی و هدف ما کمک می کند. به جای تلاش برای تغییر یا فرار از چالش ها ، می توانیم یاد بگیریم و آنرا پرورش دهیم. وقتی از آن درس می گیریم ، فرصتی ایجاد می کنیم که با این چالش ها متحول شود..

پست دوم

استراتژی اقیانوس آبی یک فرایند سیستماتیک و تکرارشونده است که با ارائه ابزارها (روش‌های ایجاد اقیانوس آبی) ، چارچوب‌ها (ذهنیت لازم برای حرکت به سمت اقیانوس آبی) و اصول (تولید و پیاده‌سازی استراتژی‌هایی برای رسیدن به اقیانوس آبی) به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های بی‌نظیری را در بازار درک کنید و در بخش‌های سنتی بازار و خارج از مرزهای سنتی شروع به فعالیت نمایید. استراتژی اقیانوس آبی به دنبال راه‌هایی برای بهبود رقابت در بازار یا افزایش تقاضا نیست بلکه این استراتژی درصدد است تا شما را به سمتی از بازار رهنمون کند که رقابتی وجود ندارد و شما به جای افزایش تقاضا، باید آن را ایجاد کنید. در واقع مفهوم داروینیسم یا جنگ برای بقا در اقیانوس‌های آبی مطرح نیست در عوض شما باید به دنبال فرصت‌هایی باشید که شما را به سرعت به سمت سودآوری سوق دهند.
اگرچه اقیانوس آبی اصطلاح جدیدی است اما اگر به سیر تکاملی صنعت نگاهی داشته باشید متوجه می‌شوید که ایجاد صنایع جدید همواره در اقیانوس‌های آبی اتفاق افتاده است. نکته مهم این است که تمایل همزمان به ایجاد تمایز و کاهش هزینه همیشه به آسانی اتفاق نمی‌افتد. بسیاری از شرکت‌ها دچار این سوءتفاهم می‌شوند که استراتژی اقیانوس آبی با تمایز مترادف است. در چنین حالتی است که بیشتر تمرکز شرکت صرف بهبود وضع موجود یا ایجاد تنوع و نوآوری خواهد شد و همین رویکرد موجب می‌شود توجه به کاهش هزینه‌ها از طریق حذف برخی از عوامل بی‌اهمیت و اضافی به صفر برسد.

پست سوم

۱. مهندس فرانت اند-رضایت شغلی: ۳.۹-تعداد فرصت های شغلی موجود: ۱۳۱۲۲-میانگین حقوق: 105,240 دلار
۲- توسعه دهنده جاوا-رضایت شغلی: ۳.۹-تعداد فرصت های شغلی موجود:16,136-میانگین حقوق:83,589 دلار
۳. دیتا ساینتیست-رضایت شغلی: ۴-تعداد فرصت های شغلی موجود: 6,542-میانگین حقوق:107,801 دلار
۴. مدیر محصول-رضایت شغلی: ۳.۸-تعداد فرصت های شغلی موجود: 12,173-میانگین حقوق: 117,713 دلار
۵- مهندس توسعه و عملیات (DevOps)-رضایت شغلی: ۳.۹-تعداد فرصت های شغلی موجود: 6,603-میانگین حقوق: 107,310 دلار
۶. مهندس داده-رضایت شغلی: ۳.۹-تعداد فرصت های شغلی موجود:6,941-میانگین حقوق: 102,472 دلار
۷- مهندس نرم افزار-رضایت شغلی: ۳.۶-تعداد فرصت های شغلی موجود: 50,438-میانگین حقوق: 105,563 دلار
۸. توسعه دهنده Salesforce-رضایت شغلی: ۴.۲-تعداد فرصت های شغلی موجود: 3,639-میانگین حقوق: 81,175 دلار
۹. مهندس اپلیکیشن-رضایت شغلی: ۳.۷-تعداد فرصت های شغلی موجود: 9,550-میانگین حقوق: 76,854 دلار
۱۰. مهندس سیستم-رضایت شغلی: ۳.۵-تعداد فرصت های شغلی موجود: 16,850-میانگین حقوق: 92,225 دلار

پست چهارم

در پست بعد به شرح ۴ بخش این ماتریس در قالب یک مثال می پردازیم.

پست پنجم

۱-نقاط قوت (Strengths) عبارت است از شایستگی های ممتاز و حتی متمایزی که به ‌وسیله آنها سازمان می‌تواند نسبت به رقبا مزیت رقابتی کسب کند . یک سازمان باید به نقاط قوت خود هم از دید درونی و هم از دید شرایط بیرونی سازمان توجه ویژه ای داشته باشد. وقتی سازمان نقاط قوت خود را بررسی می کند، باید درباره ی ارتباط این نقاط قوت با رقیبان هم بررسی های لازم را انجام دهد. ۲-نقاط ضعف (Weaknesses) محدودیت یا کمبود در منابع، مهارت‌ها، امکانات و توانایی‌هایی است که به ‌صورت محسوس مانع عملکرد اثربخش سازمان شود. در واقع نقاط ضعف ، ایرادات کار و نکات منفی ای است که سازمان درگیر آن است. ۳-فرصت‌ها (Opportunities) عبارت است از یک موفقیت مطلوب عمده در محیط خارجی سازمان مانند شناخت بخشی از بازار که پیش‌ از این فراموش ‌شده بود. در واقع فرصت ها عناصری محیطی هستند که سازمان می‌ تواند از آن ها به نفع خود بهره‌ برداری کند. تحلیل دقیق محیط خارجی می‌ تواند باعث شناسایی فرصت‌ های جدیدی شود که توسعه و رشد را برای سازمان دربرخواهد داشت. ۴-تهدید‌ها (Threats) یک تهدید، موقعیت نامطلوبی در محیط خارجی سازمان است که می تواند برای سازمان دردسرساز و خطرناک شود. تهدیدها زمانی به وجود می آیند که شرایط محیط خارجی، قابلیت اطمینان و سودآوری سازمان را به خطر می‌ اندازد.

پست ششم

در پست بعد به ۴ روش مختلف مدیریت این سبک می پردازیم.

پست هفتم

روش های مختلف مدیریت سبک انعطاف پذیر

پست هشتم

گوگل برای سال ها است که دستکاری در نتایج جستجو را انکار می کند. اما گزارش وال استریت ژورنال اشاره به دستکاری الگوریتم های جستجو به طرز نگران کننده ای دارد. گفته شده که غول جستجو، برخی از وب‌سایت‌ها را به طور تمام و کمال در لیست سیاه خود قرار می دهد و آنها را از نتایج جستجو حذف می کند. در مورد دستکاری نتایج جستجو به نفع شرکت های بزرگ به عنوان مثال اشاره شده که نتایج مرتبط با فروشگاه آمازون در جستجوها بهبود می‌یابند و در بخش های بالاتری قرار می گیرند.
وال استریت ژورنال همچنین معتقد است که گوگل در مقایسه با رقبایی از جمله بینگ، یاهو و داک‌داک‌گو نتایج مرتبط با تکمیل خودکار جستجوی موضوعات حساس را با موارد ایمن تری جایگزین می کند. گوگل اما همواره از اعلام نحوه کارکرد الگوریتم های جستجویش خودداری کرده و این گونه استدلال می کند که اگر الگوریتم‌هایش به طور عمومی منتشر شود ممکن است از آنها سوء استفاده شود.

پست نهم

۱. بلا استفاده: تاثیری در بهبود رفتار شما ندارد.
اگر مطالعه یا مشاهده مطلب شما را به بهبود رفتارتان تشویق نمی کند، پس مطلبی فرعی است. در صورتی که حین گشت و گذار در نت این معیار را سرلوحه خود قرار دهید، به راحتی متوجه می شوید که اغلب محتوایی که روزانه به آن برمی خورید، نویز است نه سیگنال.
یکی از مثال های خوب در این زمینه وسواس دنبال کردن اخبار حوادث در نقاط مختلف دنیا است. مثلا وقوع سونامی در اندونزی بدون تردید یک تراژدی است اما کاملا از کنترل ما خارج است و دنبال گرفتن منظم اخبار آن به جز اینکه فرصت انجام دادن کارهای مفید را از ما بگیرد، دردی را دوا نخواهد کرد.
۲. نابهنگام: در آن زمان کاربردی ندارد.
اگر سهامی در بورس خریده اید که تا مدت زیادی قصد فروش آنرا ندارید، چک کردن هر روزه شاخص بورس و وضعیت سهام نه تنها یک آشفتگی محسوب می شود بلکه منابع ذهنی و انرژی را به هدر می دهد که می توان صرف افزایش بازدهی و ایجاد ثروت واقعی کرد. بنابرین از جمع آوری اطلاعاتی که همان زمان به درد شما نخورده و در آینده نزدیک احتمال تغییر آن وجود دارد، صرف نظر کنید.
۳. فرضی: مبتنی بر فرضیات ذهنی و پیش بینی است.
اطلاعاتی از این دست شامل پیش بینی های ورزشی، آب هوا و ارزش سهام در بورس است. تا کنون چقدر از پیش بینی هایی که دنبال کرده اید درست از آب درآمده اند؟ احتمالا کمتر از ۲۰ درصد، بنابرین بخش بزرگی از وقتی که صرف آنها کرده اید به هدر رفته است. بسیاری از این پیش بینی ها در قالب آشفتگی ذهنی مانع دریافت اطلاعات مثبتی می شوند که به تصمیم گیری های بهتر کمک می کند.
۴. منحرف کننده: مانع تمرکز روی هدف اصلی می شود.
به اهدافی که برای خود ترسیم کرده اید فکر کنید: گرفتن نمره های بهتر، ارتقای شغلی، صرفه جویی در هزینه ها یا حتی مطالعه کتاب. حالا سیل اطلاعاتی که هر روز به طرفتان می آید را در نظر بگیرید؛ این اطلاعات چقدر با اهداف شما در ارتباط هستند؟ اگر هدفتان انجام دادن به موقع تکالیف و کار برای گذراندن وقت بیشتر با خانواده است، پس گشت و گذار در اینستاگرام یک نویز تلقی می شود چون مانع رسیدن به این هدف است.

پست دهم

جمع‌سپاری طراحی
اگر می‌خواهید برای شرکت یا محصول جدید خود یک لوگو طراحی کنید، بهترین گزینه جمع‌سپاری طراحی است. قبل از شروع کار، نوع طرح، دستمزد و زمان تحویل آن را مشخص کنید. طراحان علاقه‌مند طرح‌های مختلف لوگو را برای شما آماده خواهند‌کرد. سپس می‌توانید، بهترین طرح را انتخاب کنید.
برتری روش جمع‌سپاری در حوزه طراحی نسبت به شیوه سنتی، افزایش کیفیت و کاهش قیمت است. طراحی به شیوه جمع سپاری در طراحی مبلمان، مد لباس، تبلیغات، ویدئو و ... نیز کاربرد دارد.
جذب سرمایه جمعی
جذب سرمایه جمعی یا جمع‌سپاری مالی به معنی درخواست پول از افراد مختلف است. برای نمونه اگر برای پرداخت اجاره استودیو برای ضبط آهنگ جدید خود به ۱۰ میلیون تومان پول نیاز دارید ، سرمایه‌گذاری جمعی بهترین راه حل است.
برای این منظور لازم است ابتدا یک شرکت فعال در زمینه جمع‌سپاری مالی پیدا کنید. سپس مبلغ مورد نیاز، زمان تحویل و پاداش سرمایه‌گذاران را مشخص کنید. معمولاً هنرمندان، موسسه‌های خیریه و استارت‌آپ‌ها برای جذب سرمایه برای پروژه‌های مختلف مانند پروژه‌های فیلمبرداری مستند، پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه سرطان، تولید محصول‌های جدید و … از روش جمع‌‌سپاری مالی استفاده می‌کنند.
خرده‌کاری
خرده‌کاری به معنی شکستن یک کار به کار‌های کوچک و تقسیم آن بین افراد مختلف است. برای نمونه فرض کنید 1000 عکس در وب‌سایت خود دارید که می‌خواهید متنی برای توصیف هر یک از آن‌ها بنویسید. در این صورت می‌توانید از ۱۰۰۰ نفر بخواهید که هرکدام یک عکس را توصیف کنند. پس از آماده شدن کار، دستمزد هر نفر را محاسبه و پرداخت کنید. با روش جمع سپاری نتیجه در عرض چند دقیقه آماده خواهد شد. به علاوه کار‌ها سریع‌تر، ارزان‌تر و معمولاً با خطاهای کمتری انجام‌ می‌شود. همچنین این روش در اسکن عکس‌ها، ویرایش‌کردن، اصلاح پایگاه‌ داده و ضبط فایل‌های صوتی کاربرد دارد.
نوآوری باز
اگر برای یک شرکت‌ تجاری یا بازاریابی و طراحی یک محصول ایده جدیدی دارید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، روش نوآوری باز بهترین نقطه برای شروع است. تمام کارکنان یک کسب‌‌وکار یعنی سرمایه‌گذارها، طراح‌ها، مخترع‌ها و بازاریاب‌ها می‌توانند در قالب این روش در آن کسب و کار همکاری کنند. این روش با تلاش یک وب‌سایت جداگانه یا کارمندهای داخلی آن کسب‌وکار پیاده‌ سازی می‌شود.
ایده نوآوری باز، مردم را در نقاط مختلف دنیا با کسب‌وکارها، رشته‌ها و تخصص‌های متفاوت، برای کار در یک پروژه دور هم جمع می‌کند. بدون روش نوآوری باز هرگز نیروهای باتجربه حاضر نیستند با کارآفرین‌های تازه‌کار همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *