مثل همیشه تصاویر کار خود را کرده اند و به جای هزاران کلمه حرف زده اند و پینترست را تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزار ارتباطات و تبلیغات کرده اند. شاید در کشور ما آنچنان که باید از کاربردهای این شبکه استفاده نمی شود ولی این پلتفرم در دنیا بسیار پرکاربرد و محبوب است.شبکه اجتماعی پینترست در سال 2010 راه اندازی شد و اکنون بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد هر چند به عنوان شبکه ای برای به اشتراک گذاری عکس ها شروع به کار نمود ولی امروزه به اقیانوسی از ایده ها تبدیل شده است.

مزایای استفاده از پینترست در بازاریابی دیجیتال

با تصاویر می توانید ارتباط تان را گسترده کنید.
پینترست برای شما ایجاد شده تا بتوانید از طریق تصاویر قصه تان را بگویید. اینفوگرافیک ها به خصوص در این شبکه زیاد دیده می شوند و خصوصا اگر بتوانید در زمینه حرفه ای تان محتوای تصویری تولید کنید این شبکه بهترین مکان خواهد بود. حدود 50% افراد از طریق تبلیغ های پینترست خرید انجام می دهند پس صاحبین کسب و کار نباید نسبت به این شبکه اجتماعی بی تفاوت باشند و سرمایه گذاری در آن می ارزد.
می توانید محصولات تان را آنلاین بفروشید.
اگر کسب و کاری هستید که در پینترست هم اکانت دارید که بسیار برد کرده اید. اگر هنوز وارد پینترست نشده اید باید بدانید که این شبکه قابلیت فروش محصول را هم برای شما فراهم می کند. و به گسترش کسب و کار شما کمک میکند چگونه؟
به این ترتیب که با هر عکسی که از محصول آپلود می کنید می توانید یک لینک هم به وب سایت تان بدهید و به این صورت ترافیک تازه نفسی را وارد لندینگ پیج دلخواه تان بکنید. کاربر می تواند مستقیما وارد شود و هر محصولی را که می خواهد بخرد. پس با آپلود هر کس ضمیمه کردن لینک وب سایت را فراموش نکنید.
می توانید ترافیک وارد وبلاگ تان کنید.
اگر وبلاگی در وردپرس یا هر پلتفرم دیگری داشته باشید احتمالا اولین هدف شما افزایش ترافیک وبلاگ تان است.
اگر محصولی برای ارائه ندارید و فقط محتوا تولید می کنید بهترین کار در پینترست این است که یک عکس کاور از محتوا با یک توضیح کوچک یا یک اینفوگرافیک که خلاصه ای از محتوا را نشان بدهد آماده کنید و در پینترست قرار بدهید و URL محتوای کامل را هم ضمیمه کنید تا کاربر بتوانید مستقیم وارد وبلاگ شود و محتوا را مطالعه کند. به این ترتیب ترافیک زیادی وارد وبلاگ تان می شود.
سئو بهتر
پینترست یکی از بهترین پلتفرم های اجتماعی است که به بهبود سئو کمک شایانی می کند. اگر استراتژی درستی به کار بگیرید مطمئن باشید که پینترست تبدیل به یکی از باید های برنامه سئو تان می شود چرا که همانطور که گفتیم اگر درست وب سایت تان را به پینترست وصل کرده باشید ترافیک بالایی می تواند وارد وب سایتتان بشود و از آنجایی که بازدید کنندگان هدفمند تری وارد وب سایت می شوند قابلیت تبدیل آنها به مشتری نیز زیادتر است.
بازار هدف دقیق تر یکی از هدف های اصلی پینترست گرد هم آوردن افراد با سلایق مشترک است.از همین ویژگی می توان متوجه شد که پینترست کار بازاریابی را برای برند ها ساده تر کرده چرا که هر برندی با توجه با زمینه فعالیتش می تواند مستقیما به مخاطب هدفش دست پیدا کند و به عبارت دیگر بازار هدف دقیق تری داشته باشد.

لیستی از فعالیت هایی که باید جهت افزایش رتبه از طریق Pinterestانجام شود:

1. بهینه سازی پروفایل خود

مطمئن شوید که نام تجاری شما همنام با نام کاربریتان باشد. توضیحات کاملی به همراه تعداد زیادی از کلمات کلیدی جستجو، درباره نوع فعالیتتان بنویسید.

2. تایید وب سایت خود

حساب کاربری Pinterest، قدرت زیادی در جستجوی Pinterest دارد. از این جهت می بایست لینک وب سایت خود را در حساب Pinterest تکمیل نمایید که این صفحه دستورالعمل چگونگی تکمیل فرم حساب را برایتان توضیح می‌دهد.

3. نصب دکمه پین

کاربران Pinterest را تشویق به پین کردن مطالب از درون وب سایتتان نمایید. هرچه قدر پین های بیشتری بدست آورید قدرتتان را افزایش داده‌اید ، و رتبه پست های خود را می توانید در این شبکه اجتماعی افزایش دهید.

4. نوشتن توضیحات کامل

مطمئن شوید که عبارات کلیدی به کار برده شده به خوبی محصول یا صفحه شما را معرفی می کند. از توضیحات به صورت پیام های صوتی اجتناب کنید، زیرا توضیحات به عنوان شرح تصاویر به کار برده می شود. پیام های صوتی به ندرت توسط کاربران Pinterest اشتراک گذاری میشوند، چرا که برای مردم جذاب نیستند. همچنین از به کار بردن هشت‌تگ‌ها خودداری کنید که در Pinterest کاملا بی فایده است. Majkowska اظهار داشت: این عمل ممکن است موجب تنزل رتبه شما در جستجوی Pinterest شود.همچنین شما باید به صورت ساده نامگذاری کنید که سر راست تر است.

5. راه اندازی پین قوی

پین قوی، همانند توییتر کارت، برای استخراج داده‌های ساخت یافته از سایت شما و نمایش آن در Pinterest عمل میکند. با توجه به قدرت پین شما، آنها میتوانند قیمت و در دسترس بودن محصول، مواد تشکیل دهنده ، دستور العمل یا آدرس، شماره تلفن و نقشه ی محل را نشان دهند. Majkowska می گوید، به این شکل رتبه بالاتری در جستجوی Pinterest بدست می‌آید. همچنین در جریان کاربران Pinterest بیشتر قابل رویت است و به همین دلیل است تعداد کلیک بالاتر است. برای سایت خود پین های قوی ایجاد کنید زیرا باعث می شود سایت شما در موتورهای جستجو مخصوصا گوگل رتبه بهتری پیدا نماید.

از دست ندهید.: پژوهشی در استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو برای توسعه وب سایت های بزرگ

6. لینک های خود را بررسی نمایید.

اطمینان حاصل کنید که Pinterest ترافیک را به سمت صفحات حذف شده و یا منقصی شده، ارسال نمی کند. خطای404 به رتبه جستجو صدمه زده و خشم کاربران را به دنبال دارد. اگر شما محصولی خارج از بورس دارید، سعی نمایید محصولات مرتبط را به صفحه تان اضافه کنید.

7. جذب دنبال کنندگان بیشتر

دکمه دنبال کردن را در سایت خود اضافه کنید، حساب Pinterest خود را در دیگر حساب های اجتماعی ارتقا دهید. Majkowska گفت: راه کاری که موجب میشود دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید، کیفیت بالای مشخصات و بردتان و پین‌های بیشتر است که باعث رتبه بالا در جستجوی Pinterest می شود.

8. یافتن Niches

در حالی که به نظر می رسد Pinterest مختص به پین در مد، مسافرت و پخت و پز است، فرصت برای هدف قرار دادن موارد دیگر نیز وجود دارد. به عنوان مثال BuzzFeed تا به حال موفقیت‌های بزرگی با انتشار مطالب طنز،بدست آورده است. Majkowska می گوید: بعضی از مردم فکر می کنند Pinterest فقط مختص به مد، پخت و پز و مراسم عروسی است، این در حالی است که در واقع می تواند برای کسانی که به دنبال بهینه سازی در بخشهای دیگر هستند نیز سودمند باشد. اگر موضوع شما رقابتی است، نگاه کنید به niches که حجم جستجوی بالا دارند اما حجم محتوای آنها کم است.

9. نکته اضافی

Pinterest هنوز پین محصول تبلیغاتی خود را با تعداد محدودی از شرکتها آزمایش می کند، اما کسانی که دراین آزمون نیستند می توانند در آزمون ارتقاء مشابه در دیگر شبکه های اجتماعی شرکت کنند. Richter گفت: به نظر می رسد خرده فروشان از Pinterest بسیار راضی تر از فیس بوک هستند. وی در ادامه افزود: ما همه روزه شاهد آنیم که بر تعداد افرادی که در Pinterest به دنبال محصولات مورد نظرشان هستند نسبت به فیس بوک، افزوده می شود.


منبع: searchengineland

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *