اینستاگرام را میتوان بدون اغراق محبوب ترین شبکه ی اجتماعی در ایران دانست و رشد هر روزه تعداد کاربران آن در ایران و جهان گواه این ادعاست.اکثر کسب و کارها امروزه بخشی از هزینه های تبلیغاتی و کمپین های تبلیغاتی خود را برای اینستاگرام در نظر میگیرند.باید این نکته را مد نظر داشت که تولید محتوای مناسب در اینستاگرام هم بسیار حائز اهمیت است و یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نموده و منجر به آشنایی و تعامل بیشتر وی با کسب و کار شود.

تبلیغات در اینستاگرام

اینستاگرام به دلیل داشتن فضای مفرح و دوستانه و محبوبیت زیاد در ایران، رسانه مناسبی برای ایجاد تعامل با مخاطب هدف و دیده شدن بیشتر و بهتر در فضای دیجیتال است و جمعیت قابل توجهی از مخاطبین، اینستاگرام را به عنوان یک مرجع و رفرنس مورد استفاده قرار می دهند و با مقایسه خدمات یا امکانات به انتخاب خود اقدام می کنند. بنابراین وجود یک پیج حرفه ای اینستاگرام برای صاحبان کسب و کار که مبتنی بر معرفی با کیفیتی از خدمات است، تاثیر قابل قبولی در شناساندن صاحبان کسب و کار دارد. رشد کاربران اینستاگرام در بازار جهانی و همچین ایران، نشان دهنده میزان محبوبیت این رسانه نیز هست. یکی از پیشنهادهای مناسب به عنوان یکی از کانال های ارتباطی کمپین، اینستاگرام است. تولید محتوای مناسب، یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نموده و منجر به آشنایی و تعامل بیشتر وی با کسب و کار شود.
یک تیم حرفه ای اینستاگرام، تمامی مراحل تولید محتوا را به صورت کامل بر عهده خواهد گرفت و نیازی به صرف زمان از سوی کارفرما در این زمینه نمی باشد و در هر مرحله تنها نیاز به تایید خواهد بود. پیشنهاد می شود در کنار افزایش بازدید و فالوور، تمرکز بر محتوای ویدیویی (تیزر و انیمیشن دوبعدی یا موشن) در کنار محتوای وربال برای تعامل بیشتر با مخاطب هم وجود داشته باشد. ویدیو به برندها کمک می کند که در مدت کوتاهی به خوبی دیده شوند.
یک استراتژی کمپین مناسب در کنار تولید محتوای مناسب، باید توزیع خوبی در صفحات پربازدید اینستاگرام هم داشته باشد.
تولید و انتشار مناسب و در زمان بندی صحیح محتوا، ویدیو ها و عکس ها در پیچ هایی که امکان حضور مخاطبین هدف در آن ها بیشتر است، باعث می شود کسب و کار به دفعات توسط مخاطب مرتبط دیده شود.
به عبارتی محتوای تولید شده در جاهایی دیده خواهد شد که دقیقا مخاطبین هدف که به دریافت خدمات، علاقه مند هستند حضور دارند. این علاقه مندی را خود آنان با شیوه های جستجو در اینستاگرام، گوگل و استفاده از کپشن ها و هشتگ ها، انتشار پست ها، نوشتن کامنت ها، لایک کردن پست های مرتبط، فالو کردن پیج های مرتبط با کسب و کار یا ارائه درخواست مستقیم از طریق دایرکت اعلام نموده اند.
همچنین در پکیج های حرفه ای امکان انتخاب نمایش به مخاطبین هدف در منطقه های سکونت خاص نیز امکان پذیر است.
بدیهی است که این شیوه برندینگ در اینستاگرام با شیوه های کنونی که صرفا بر تولید محتوا و افزایش فالوهای غیرمرتبط تاکید دارند به کلی متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *