۹ نکته اثبات شده برای تبلیغات نمایشی موفق در سال ۲۰۲۲

9 نکته اثبات شده برای تبلیغات نمایشی موفق در سال 2022

۹ نکته اثبات شده برای تبلیغات نمایشی موفق در سال ۲۰۲۲

۹ نکته اثبات شده برای تبلیغات نمایشی موفق در سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

قبل از اینکه کمپین تبلیغاتی بعدی خود را راه اندازی کنید، در اینجا نکاتی مطرح می شود که باید بدانید. تبلیغات نمایشی چیست؟

قبل از اینکه کمپین تبلیغاتی بعدی خود را راه اندازی کنید، در اینجا نکاتی مطرح می شود که باید بدانید.

تبلیغات نمایشی چیست؟

چرا کمپین های نمایشی مهم هستند؟

انواع تبلیغات نمایشی

بهترین روش ها برای تبلیغات نمایشی

بیش از هر زمان دیگری، امروزه ما زندگی خود را به صورت آنلاین می گذرانیم. با توجه به اینکه میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان هنوز از داخل خانه خود به صورت دورکاری، کار می ‌کنند همه چیز از خرید تا ارتباط با عزیزان به طور کامل دیجیتالی شده است.

در این بین انتظار می‌ رود که هزینه ‌های تبلیغات دیجیتالی تا سال ۲۰۲۴ به ۶۴۵ میلیارد دلار برسد، زیرا کسب ‌وکارهای بیشتری به تبلیغات دیجیتالی به‌ عنوان رسانه ‌ای مؤثر برای دستیابی به مشتریان بالقوه، و افزایش آگاهی و افزایش سود روی می‌ آورند.

علاوه بر این، نرخ کلیک ها و بازدید تبلیغات نمایشی گوگل برای برخی از صنایع به ۰.۸۴٪ در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

این امر کارایی رو به رشد تبلیغات نمایشی را به عنوان یک استراتژی بازاریابی مناسب نشان می دهد. کنجکاو هستید بدانید که چگونه تبلیغات نمایشی را برای شرکت خود را راه اندازی کنید؟

ادامه مطلب را مطالعه کنید.

تبلیغات نمایشی چیست؟

تبلیغات نمایشی که به عنوان تبلیغات بنری نیز شناخته می شود، شکلی از تبلیغات آنلاین پولی و بصری است.

شما معمولاً این تبلیغات را در وب سایت ها، برنامه ها و پلتفرم های رسانه های اجتماعی مشاهده می کنید.

این تبلیغات معمولاً دارای یک عکس یا گرافیک طراحی شده هستند.

می توان گفت یک نمایش تعاملی است که کاربران را تشویق به تعامل با تبلیغات می کند.

شما برای جذب مشتریان از طریق تبلیغات نمایشی، باید با یک شبکه تبلیغات کار کنید.

مزایای بازاریابی تبلیغات نمایشی

بازاریابی نمایشی مزایای تجاری زیادی را ارائه می دهد. ماهیت بصری این تبلیغات به جلب توجه مخاطبان و انتقال پیام شما به شیوه ای چشم نواز و مستقیم کمک می کند.

با این تبلیغات می‌ توانید کاربران را متقاعد کنید تا به صفحه شما رفته و به طور مؤثر آگاهی از برند خود را ایجاد کنید و در حالت ایده ‌آل، آنها را برای انجام اقدامات بعدی نیز ترغیب کنید.

زمانی که این تبلیغات در پلتفرم ‌های مناسب قرار بگیرند، افراد مرتبط با کسب‌ وکار شما را هدف قرار می دهند و ضمن ارائه داده‌ های حیاتی، بازدید آنلاین شما را افزایش می‌ دهند.

انواع متداول تبلیغات نمایشی

هنگام ایجاد و اجرای یک کمپین تبلیغاتی نمایشی، باید نوع و قالب تبلیغاتی را انتخاب کنید که بیشترین تأثیر را داشته باشد. شما می توانید از چندین نوع تبلیغات نمایشی استفاده کنید.

تبلیغات بنری سنتی: تبلیغاتی که در یک مکان خاص در وب سایت، برنامه تلفن همراه یا پلتفرم رسانه های اجتماعی انجام می شوند. آنها در قالب های ایستا، متحرک، تعاملی و ویدئویی عرضه می شوند.

تبلیغات بینابینی: این تبلیغات کل صفحه وب یا صفحه برنامه را پوشش دهند. کاربران باید با آگهی تعامل داشته باشند و برای ادامه آن کلیک کنند. تبلیغات آن شامل متن، تصاویر، ویدیوها است.

تبلیغات بازاریابی مجدد: تبلیغاتی در وب‌سایت‌ ها، برنامه ‌ها و صفحات رسانه‌ های اجتماعی پدیدار می‌ شوند و بازدیدکنندگان می توانند پس از خروج از وب‌ سایت یا برنامه تلفن همراه به آن‌ ها مراجعه می‌ کنند.

تبلیغات لایت باکس: این تبلیغات در ابتدا کوچک به نظر می رسند اما زمانی که بازدید کننده با آنها درگیر شد، گسترش می یابند. آنها برای افزایش بازدید کاربر عالی هستند.

تبلیغات ویدیویی ۳۶۰ درجه: تبلیغاتی که با پاسخ دادن به تلفن های همراه، تجربه ای همه جانبه را ارائه می دهند. کاربر می تواند با چرخاندن تلفن یا حرکت با آگهی تعامل داشته باشد.

نکته: گوگل برخی از تبلیغات بینابینی را در صفحات تلفن همراه محدود می کند زیرا آنها با عمل کاربر تداخل دارند.

صرف نظر از نوع انتخابی، نکته کلیدی در اینجا این است که مخاطب هدف خود را درک کنید. به این ترتیب، می توانید تبلیغی را انتخاب کنید که به احتمال زیاد باعث تشویق مشارکت می شود.

نکاتی برای موفقیت در تبلیغات نمایشی

برای استفاده حداکثری از تبلیغات نمایشی و رشد کسب و کارتان، پیروی از بهترین روش‌ ها بسیار مهم است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام ایجاد تبلیغات نمایشی و اجرای استراتژی بازاریابی خود در نظر داشته باشید

۱. هدف گذاری خود را درست انجام دهید

هدف گذاری موفق شامل شناسایی شخصیت مشتری ایده آل شما و انجام تحقیقات برای درک بهتر مشتریان است.

با هدف گذاری کلمات کلیدی، تبلیغات شما در وب سایت هایی نمایش داده می شود که محتوای آنها با کلمات کلیدی انتخاب شده مطابقت دارد.

هدف گذاری مکان به شما امکان می دهد وب سایت های خاصی را انتخاب کنید که تبلیغات در آنها نمایش داده می شود، در حالی که هدف گیری جمعیتی بر مشخصات جمعیتی مخاطبان شما متمرکز است.

هدف گذاری نمایشی به شما امکان می دهد که تبلیغات را بر اساس آنچه کاربران در موتورهای جستجو وارد می کنند ارائه دهید، و هدف گذاری موضوعی شامل انتخاب وب سایت هایی است که در یک موضوع خاص قرار می گیرند.

۲.  تبلیغاتی ایجاد کنید که برجسته باشند

شما نه تنها می‌ خواهید مخاطب های هدف را جذب کنید، بلکه می‌ خواهید روی تبلیغ شما کلیک کرده و آن را بازدید کنند.

به همین دلیل است که محتوا و طراحی عناصر در یک تبلیغ نمایشی موفق بسیار مهم هستند. استفاده از تصاویر باکیفیت که پیامی قوی را منتقل می ‌کنند، می‌ تواند به تبلیغ نمایشی شما کمک کند تا واکنش احساسی مخاطبان شما را جلب کند. از این سوء تقسیم بندی مخاطبان بسیار مهم است.

همچنین می‌ توانید از تبلیغات برنامه ‌ای برای ارائه تکرارهای مختلف از یک نسخه به مخاطبان بهره ببرید.

در نهایت، تبلیغات کوتاه و شیرین می تواند فوریت برای بازدید را ایجاد کند و به عنوان یک تیزر باعث ایجاد تمایل در کاربران شود.

۳. رسانه ها را کاوش و بررسی کنید

برخلاف تبلیغات نمایشی سنتی، تبلیغات رسانه ای دارای عنصر تعامل است. این می تواند به صورت صدا، ویدئو، و … باشد.

استفاده از محتوای ویدیویی و اثربخشی این شکل از تبلیغات چند رسانه ای می تواند توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند و آنها را به آنچه ارائه می کنید علاقه مند کند.

تعامل بیشتر قیمت (به معنای واقعی کلمه) دارد، و سرمایه‌ گذاری در رسانه ‌ها می‌ تواند برای بازگشت سرمایه شما مفید باشد، البته اگر به خوبی از آن استفاده کنید.

در سال ۲۰۲۲ هنگام ایجاد تبلیغات ویدیویی به صدای آن توجه ویژه ای داشته باشید. در واقع، بیش از ۶۶ درصد از کاربران آمریکایی، تبلیغات با صدای بلند را آزاردهنده می دانند.

به همین دلیل است که برخی کمپین های ویدیویی میزان کمتری محبوبیت پیدا می کنند. امروزه آنها ویدیو را در حالت بی ‌صدا پخش می ‌کنند، مگر اینکه بیننده با یک ضربه، بتواند صدای آن را لغو کند.

هنگام طراحی رسانه برای تبلیغات نمایشی خود، مطمئن شوید که اطلاعات کافی را بدون نیاز به صداهای آزاردهنده ارائه می دهید.

۴. صفحات موثر ایجاد کنید

هدف اصلی هر کمپین بازاریابی دیجیتال معمولاً فروش و بازدید بیشتر است. پس مطمئن شوید که صفحاتی که به آنها پیوند می دهید به همان اندازه فکر شده و بهینه شده باشند.

مؤثرترین صفحات اغلب از چند دستورالعمل پیروی می کنند، از جمله:

  • فراخوانی جذاب برای  (CTA)
  • طرحی که با آگهی مطابقت دارد
  • فرم آسان برای تکمیل
  • یک نسخه برای موبایل

۵. اطمینان حاصل کنید که تبلیغات برای موبایل مناسب هستند

 ایجاد تبلیغات مناسب تلفن همراه، شما را قادر می سازد تا به مخاطبان آنلاین بیشتری دسترسی پیدا کنید. به هر حال، طبق تحقیقات پیو، تقریباً از هر ۵ بزرگسال آمریکایی، ۱ نفر از کاربران اینترنت «فقط از طریق تلفن هوشمند» هستند.

طراحی تبلیغات با در نظر گرفتن نمایشگرهای کوچکتر، تجربه کاربری عالی را برای افرادی که از طریق تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند، فراهم می کند.

صفحات شما همچنین ممکن است نیاز به بهینه سازی داشته باشند تا با اندازه های مختلف نیز تنظیم شوند و این فرآیند به بهبود و افزایش نرخ تبدیل کمک زیادی خواهد کرد.

۶. از مزیت بازاریابی مجدد استفاده کنید

ما در اینجا در مورد بازاریابی مجدد زیاد صحبت خواهیم کرد. این به این دلیل است که ما می دانیم که می تواند یک ابزار بسیار موثر در بازاریابی شما باشد.

با شروع مرحله حذف کوکی های شخص ثالث در سال ۲۰۲۳، باید تمرکز خود را بر روی گزینه های جایگزین برای هدف گیری مجدد شروع کنید.

در حال حاضر، گوگل در حال کار بر روی جایگزینی برای تبلیغات بازاریابی مجدد است که به شما اجازه دهد تا بازدیدکنندگان قبلی وب سایت را بدون افشای سابقه مرور آنها مورد هدف قرار دهید. با این حال، این رویکرد هنوز در حال ساخت است و تمام داده هایی را که بازاریابی مجدد در گذشته داشته است ارائه نمی دهد.

۷. به برند خود وفادار بمانید

برای اینکه تبلیغات شما یکپارچه و حرفه ای به نظر برسد، مهم است که ثبات برند را در اولویت قرار دهید. تبلیغاتی که ظاهر و احساس وب سایت و صفحات شما را منعکس می کند، ارتباط آنها را با برند شما برای کاربران آسان می کند.

هر بار که کاربر با تبلیغات شما روبرو می شود، برند و محصولات شما به راحتی قابل تشخیص هستند، با این کار می توانید اعتماد ایجاد کنید، و شناخت برند را ارتقا دهید و وفاداری کاربران را تقویت کنید.

آیا می خواهید از تخصص و تجربه متخصصان بازاریابی دیجیتال برای تنظیم دقیق کمپین و به حداکثر رساندن تلاش خود بهره ببرید؟

۸. تبلیغات خود را تست و اندازه گیری کنید

اهمیت اندازه گیری تبلیغات را نمی توان انکار کرد. تست A/B قالب‌ های مختلف تبلیغات به شما کمک می‌ کند موثرترین تبلیغات را شناسایی، بهینه کنید و به مخاطبان هدف خود ارائه دهید.

می‌ توانید مواردی مانند CTA ، تصاویر و نسخه‌ های تبلیغاتی را با A/B آزمایش کنید، فقط مطمئن شوید که در هر آزمون A/B فقط یک عنصر را آزمایش کنید.

همانطور که کمپین خود را اجرا می کنید، زمانی را برای ارزیابی اینکه آیا تلاش های شما به ثمر می رسد اختصاص دهید.

مطمئن شوید که در ابتدا کمپین‌ های خود را بصورت مناسب تنظیم کرده ‌اید و KPIهایی را برای اندازه‌ گیری تعیین کرده ‌اید.

این موارد شامل نمایش‌ ها، دسترسی، نرخ کلیک و نرخ تبدیل است.

سپس می توانید از داده هایی که جمع آوری می کنید برای بهینه سازی منظم هدف گذاری و تبلیغات خود برای بهبود عملکرد کلی استفاده کنید.

کارشناسان پیشنهاد می کنند که هر هفته حدود یک ساعت وقت بگذارید و به عملکرد تبلیغات خود نگاه کنید.

۹. تبلیغات در بازی های موبایل را کاوش کنید

بازی ‌های موبایلی همچنان رشد چشمگیری را تجربه می‌ کنند. این روزها، گیمرهای فعال تقریباً در همه سنین، جنسیت ها و مشاغل هستند.

با بیش از ۳ میلیارد گیمر در سراسر جهان، تبلیغات برای آنها از طریق برنامه های بازی می تواند به شما کمک کند مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

فرمت های تبلیغات درون بازی شبیه به تبلیغات آنلاین معمولی است. آنها شامل تبلیغات استاتیک، ویدیویی، تصویری و صوتی هستند.

نکته: این به هیچ وجه یک لیست جامع نیست، اما نکاتی را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای اطمینان از اجرای تبلیغات نمایشی موفق برای برند خود استفاده کنید.

با فرصت ‌های متعددی که این نوع بازاریابی دیجیتال ارائه می‌ کند، می‌ توانید تکنیک‌ های مختلف را در طول کمپین ‌های خود امتحان کنید و ببینید که کدامیک بیشتر طنین انداز می ‌شوند.

این مقاله در اصل در جولای ۲۰۲۰ منتشر شده است و در حال حاضر بروز رسانی شده است.