۹ ترند گوگل ادز که نباید در سال ۲۰۲۱ نادیده گرفته شوند

9 ترند گوگل ادز که نباید در سال 2021 نادیده گرفته شوند

۹ ترند گوگل ادز که نباید در سال ۲۰۲۱ نادیده گرفته شوند

۹ ترند گوگل ادز که نباید در سال ۲۰۲۱ نادیده گرفته شوند 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

هر بار که گوگل اعلام می‌کند که تغییراتی در الگوریتم رتبه‌بندی خود به وجود آورده‌است، تمامی سئوکاران شوکه می‌شوند چرا که یک تغییر کوچک ممکن است در عرض چند ساعت منجر به کاهش چشم‌گیر ترافیک سایت شود. از طرف دیگر، گوگل همواره در حال تغییر قوانین مرتبط با تبلیغات آنلاین خود است. از آن جایی که گوگل ادز (Google Ads) یکی از بسترهای مهمی است که استفاده از آن منجر به افزایش ترافیک سایت می‌شود، در این مقاله به بررسی ۹ ترند مرتبط با آن در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

کمپین‌های Performance Max

همانطور که ذکر شد، استفاده از گوگل ادز منجر به افزایش ترافیک سایت شما می‌شود. اما شیوه‌ی استفاده از این بستر نیز عامل تعیین‌کننده‌ای است. بازاریابان با تجربه و قدیمی‌تر ترجیح می‌دهند که بسیاری از پارامترهای گوگل ادز مانند لیست کلمات کلیدی و پیشنهادات را خودشان تعیین کنند. این کار معمولا برای بازاریابان جدید و کسب و کارهای نوپا دشوار بود. با توجه به این موضوع گوگل اقدام به ایجاد کمپین Performance Max کرد که در آن، بازاریابان باید مواردی مانند مکان، اهداف، پیشنهادات پولی، تصاویر و سایر فاکتورهای خلافانه را تعیین می‌کردند.

فرمت جدید کمپین‌های محلی (Local)

یکی از بهترین شیوه‌های جذب مشتریان بالقوه استفاده از کمیپین‌های محلی است. در چند ماه اخیر، گوگل اقدام به اضافه کردن سه ویژگی جدید برای تبلیغ مشاغل در Google Maps کرده‌است.

آگهی‌های پیشنهاد خودکار

زمانی که کاربر، فروشگاهی را در جستجو می‌کند، گزینه‌های نزدیک به آن شغل به او نمایش داده می‌شوند.

آگهی‌های ناوبری

نماییش آگهی‌ها براساس موقعی مکانی کاربر در حال حرکت، بدون توجه به مقصد او نمایش داده می‌شوند.

تبلیغات بر پایه‌ی مکان مشابه

به فروشگاه‌های این امکان را می‌دهد تا آگهی‌های خود را به افرادی که چیزی را در مکان مشابه جستجو کرده‌اند نمایش دهند.

هدف‌گیری پیشنهادات ROAS برای کمپین‌های ویدئویی و تبلیغات اکتشافی گوگل

گوگل، پیشنهادات مختلفی را برای کمپین‌های مختلف، ارائه می‌دهد. یکی از پیشنهادات مقرون به صرفه و هوشمندانه، هدف‌گیری ROAS (برگشت هزیه تبلیغات گوگل) است. این هدف‌گیری به شما کمک می‌کند تا پیشنهاد را بر اساس پیش‌بینی خود از میانگین نرخ تبدیل ارائه دهید. در حالت عادی، پیشنهاد باید بر اساس پیش‌بینی شما از نرخ تبدیل (نه میانگین) آن باشد. گوگل پیشنهاد داده که شرکت‌ها بودجه‌ی مناسبی به منظور جمع‌آوری داده‌ها برای ارائه‌ی پیشنهاد ROAS تعیین نمایند.

استفاده از Product Feed در کمیپین‌های ویدئویی

زمانی که از کمپین‌های ویدئویی استفاده می‌کنید، بیشترین تأثیر را بر مشتریان برجای می‌گذارید. با این وجود، تغییراتی در نحوه‌ی اجرای چنین کمپین‌های تبلیغاتی به وجود آمده‌است. به عنوان مثال فرض کنید که کاربری در یوتیوب در حال مشاهده‌ی یک تبلیغ از محصولات شما است. در صورتی که تلفن همراه در حالت عمودی باشد و شما نیز از ویژگی Product Feed در این کمپین استفاده کرده باشید، لینک محصول مشاهده شده در زیر ویدئو نمایش داده می‌شود. در صورتی که کاربر از محصول شما خوشش آمده باشد، وارد آن لینک خواهد شد.

مدل‌سازی تبدیل با توجه به Consent Mode

در سپتامبر ۲۰۲۰ بود که گوگل اقدام به معرفی حالت رضایت یا Consent Mode کرد. برای تعیین رضایت کاربران از مشاهده‌ی تبلیغات، شرکت‌ها باید از کوکی‌ها استفاده می‌کردند. با توجه به قوانین GDPR، کوکی‌ها به سمت حذف شدن حرکت کردند به همین دلیل، گوگل اقدام به استفاده از مدل‌سازی تبدیل برای حل این مشکل انجام داد. این کار با کمک ماشین لرنینگ و تجزیه و تحلیل داده‌ها صورت می‌گیرد که به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا کاربران راضی را از ناراضی تشخیص دهند.

تبدیل‌های پیشرفته

یکی دیگر از شیوه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن اقدام به بهینه‌سازی مدل‌سازی تبدیل‌ها نمایید، استفاده از تبدیل‌های پیشرفته است. نحوه‌ی کار این مدل، جمع‌آوری داده‌ها با رعایت حریم خصوصی کاربران است. این مدل با استفاده از داده‌های شخص ثالث کاربران کار می‌کند؛ مانند نام، آدرس، ایمیل و … به شرطی که کاربران از مورد استفاده قرار گرفتن آن‌ها، راضی باشند. سپس این داده‌ها از طریق الگوریتم SHA256 هش می‌شوند و تگ تبدیل شما بر آن‌ها وارد شده و سپس ارسال می‌شوند. در نهایت، گوگل این داده‌ها را با حساب‌های خود تطبیق داده و آن‌ها را وارد رویدادهای تبلیغاتی خود می‌کند.

ادغام شاپیفای

در چند سال اخیر، Shopify، سردمدار دنیای بازاریابی تجارت الکترونیک، بوده‌است. قدرت شاپیفای به قدری رشد یافت که گوگل تصمیم به ادغام آن با سیاست‌های تبلیغاتی خود گرفت. امروزه، گراف خرید آن‌ها اقدام به جمع‌آوری داده‌های مختلفی مانند قیمت‌ها، اطلاعات محصول و فیلم‌ها از پلتفرم‌های مختلف گوگل می‌کند. این داده‌ها به خریداران آنلاین کمک می‌کند تا محصولات مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنند.

افزونه‌ی تصویر

تا همین چند وقت پیش، افرادی که تصمیم به استفاده از سرچ ادز (تبلیغات در جستجو) را داشتند باید به صورت متنی کار خود را انجام می‌دادند. این محدودیت باعث شده بود تا این شیوه‌ی تبلیغات در مقایسه با تبلیغاتی که در یوتیوب و فیسبوک انجام می‌شد، کاملا کهنه به نظر برسد. در سال ۲۰۲۰، گوگل اعلام کرد که به زودی، افزونه‌ی تصویر را به گوگل ادز اضافه خواهد کرد. این تصاویر، قابل کلیک هستند و هزینه‌ی آن‌ها نیز مانند هزینه‌ی سایر تبلیغات مبتنی بر متن، محاسبه می‌شود. گوگل به بازاریابان این اجازه را می‌دهد که حداکثر از ۲۰ تصویر مرتبط با کلمات کلیدی، استفاده کنند.

نرخ فعلی مطابقت مشتری فعلی

یکی از ویژگی‌هایی که گوگل ادز به شما ارائه می‌دهد، نرخ مطابقت مشتری است. زمانی که شما داده‌ها را به گوگل می‌دهید، باید صبر کنید تا گوگل، کاربرانی را که با داده‌های مورد نظر شما مطابقت داشته‌اند را پیدا کند. نسخه‌ی پیشرفته‌تر این ویژگی، نرخ فعلی مطابقت مشتری است. برای به دست آوردن این نرخ، نیازی به صبر کردن نیست چرا که گوگل، داده‌ها را به شرایط فعلی و سابق مشتریان شما مقایسه می‌کند به همین دلیل با سرعت بیشتری می‌توانید از عملکرد آن‌ها مطلع شوید.

سخن آخر

استفاده از گوگل ادز این امکان را به شما می‌دهد تا ترافیک سایت خود را با سرعت بیشتری افزایش دهید. در این مقاله با بررسی ترندهای مرتبط با گوگل ادز در سال ۲۰۲۱، سعی کردیم تا شما را راهنمایی نماییم.