۸ ترند بزرگ تجاری در سال ۲۰۲۲

8 ترند بزرگ تجاری در سال 2022

۸ ترند بزرگ تجاری در سال ۲۰۲۲

۸ ترند بزرگ تجاری در سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

امروزه تمامی بخش‌ ها و سازمان‌ ها با تحولات سریع دست و پنجه نرم می‌ کنند. علاوه بر آن، تغییرات و چالش ‌های جهانی عظیمی مانند تغییرات آب و هوا و تغییر قدرت های سیاسی و اقتصادی زیادی وجود دارد.

امروزه تمامی بخش‌ ها و سازمان‌ ها با تحولات سریع دست و پنجه نرم می‌ کنند.

علاوه بر آن، تغییرات و چالش ‌های جهانی عظیمی مانند تغییرات آب و هوا و تغییر قدرت های سیاسی و اقتصادی زیادی وجود دارد.

به صراحت بگویم، دنیای ما به سرعت در حال تغییر است. و سازمان ها باید یاد بگیرند که با این روند سازگار شوند.

این هشت گرایش و رویه اصلی تصویری از چگونگی تکامل عملیات تجاری برای مطابقت با دنیای به سرعت در حال تغییر ما ارائه می دهند.

۱. عملیات پایدار و انعطاف پذیر

هر سازمانی باید به دنبال حذف یا کاهش هزینه های زیست محیطی در کسب و کار خود باشد. کسب و کارهای آینده نگر به دنبال بهبود پایداری در تمام عملیات های تجاری فراتر از زنجیره تامین هستند.

و البته، پایداری با تحمل و تاب آوری مرتبط است، زیرا تاب‌ آوری به معنای توانایی انطباق و بقای طولانی مدت است.

هر کسب و کاری که اصل پایداری را نادیده بگیرد بعید است در این عصر به خوبی عمل کند.

۲. تعادل بین کارگران انسانی و روبات های هوشمند

ما اکنون ربات ‌ها و سیستم‌ های هوش مصنوعی (AI) با قابلیت های فزاینده‌ ای داریم که می‌ توانند وظایفی را بر عهده بگیرند که قبلاً توسط انسان انجام می ‌شد.

این امر کارفرمایان را با چند سوال کلیدی روبرو می کند: چگونه تعادل بین ماشین های هوشمند و هوش انسانی را برقرار کنیم؟

چه نقش هایی باید به ماشین ها واگذار شود؟

کدام نقش ها برای انسان ها مناسب تر است؟

شکی نیست که اتوماسیون بر هر صنعتی تأثیر می گذارد، بنابراین رهبران کسب و کار باید سازمان ها و افرادشان را برای تغییر ماهیت کار آماده کنند.

۳. تغییر رویه بر اساس استعداد و تجربه کارکنان

روش کار در حال تکامل است، با ورود افراد جوان تر به نیروی کار و کارگران دورکار تعداد کارمندان در حال افزایش است.

متیو موتولا و متیو کوتنی در کتاب خود به نام ابر انسان آن را اینگونه استدلال می‌ کنند که دوران استخدام سنتی و تمام وقت دیگر تمام شده است، زیرا سازمان ‌ها اکنون به سمت استخدام افراد بر اساس استعداد و شرایط قرارداد تنظیم می کنند.

امروزه کثیری از پیمانکاران از راه دور کار می‌ کنند.

۴. سازمان های متملق تر و چابک تر

به طور سنتی، سازمان ها در ساختار خود بسیار سلسله مراتبی و سفت و سخت بوده اند. اما این در حال تغییر است، زیرا رهبران نیاز به ساختارهای صاف تر و چابک تر دارند که به کسب و کار اجازه می دهد تا به سرعت تیم ها را سازماندهی کند و به تغییرات واکنش نشان دهد.

ساختارهای سازمانی مسطح تر می باشند، چرا که بیشتر شبیه جوامع انعطاف پذیر هستند تا ساختار هرمی از بالا به پایین.

۵. اصالت

مصرف کنندگان امروزی به دنبال ارتباط معنادارتر با برندها هستند. اصالت به تقویت ارتباطات انسانی کمک می کند، زیرا ما به عنوان انسان دوست داریم که برندها (و صاحبان کسب و کار) ویژگی های انسانی مهمی مانند صداقت، قابلیت اطمینان، همدلی، شفقت، فروتنی، و شاید حتی کمی آسیب پذیری و ترس را از خود نشان دهند.

ما می‌ خواهیم که برندها به مسائل اهمیت دهند و بیشتر از کسب سود از آن حمایت کنند.

۶. تجارت هدفمند

اصالت، حصول اطمینان از وجود سازمان شما برای خدمت به یک هدف معنادار و نه صرفا سود برای سهامداران است. هدف مشخص می کند که چرا سازمان وجود دارد. (نه این که سازمان چیست یا چه کاری انجام می دهد، هدف با ماموریت و چشم انداز متفاوت است.)

مهمتر از همه، یک هدف قوی نوید تحول یا تلاش برای چیز بهتر را می دهد.

۷. رقابت و ادغام

ما در زمانی زندگی می کنیم که تقریباً هر چیزی را می توان به دست آورد.

دنیای تجارت جهانی هرگز تا این حد یکپارچه نبوده است. و این یک روند خوب است، زیرا نیاز به همکاری برای حل چالش ‌های کلیدی کسب ‌و کار  عالی و بی بدیل است.

در واقع، در آینده، بدون مشارکت واقعاً نزدیک با سازمان‌ های دیگر، موفقیت روزافزون دشوار خواهد شد. در عمل، این به معنای یکپارچگی بیشتر زنجیره تامین، ادغام بیشتر داده ها و اشتراک گذاری داده ها بین سازمان ها و حتی همکاری بین رقبا است.

۸. اشکال جدید تامین مالی

روش هایی که شرکت ها می توانند از طریق آن ها تامین مالی کنند نیز در حال تغییر است. پلتفرم‌ ها و مکانیسم‌ های جدیدی برای ایجاد ارتباط بین کسب ‌و کارها با سرمایه‌ گذاران ایجاد شده‌ است.

به سرمایه‌ گذاری جمعی، عرضه اولیه سکه (ICO)، توکن‌ سازی و شرکت‌های خرید با هدف ویژه (SPAC) فکر کنید.

بسیاری از این روش های جدید توسط جنبش مالی غیرمتمرکز هدایت می ‌شوند، که در آن خدمات مالی مانند استقراض و تجارت در یک شبکه، از طریق یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز عمومی انجام می‌ شود.

علاوه بر این هشت روند، در سال ۲۰۲۲ روندهای فناوری تحول آفرین نیز وجود خواهد داشت که شامل هوش مصنوعی و افزایش دیجیتالی شدن می باشد، که هر شرکتی باید برای آن آماده باشد.

در کتاب جدید من، روندهای تجاری در عمل: بیش از ۲۵ روند و گرایشی که سازمان ها را بازتعریف می کنند وجود دارد، که در مورد همه این روندها بیشتر توضیح خواهد داد. مملو از نمونه ‌های متفاوت می باشد.