۵ مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد

5 مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد

۵ مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد

۵ مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد یعنی زمانی که وب سایت ها شما را از طریق تبلیغات شان می پایند(تحت نظر داشتن)…درست است؟ خیر!

۵ مورد از بهترین روش ها برای ارتقای کمپین بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد…یعنی زمانی که وب سایت ها شما را از طریق تبلیغات شان می پایند(تحت نظر داشتن)…درست است؟ خیر!

بازاریابی مجدد، روشیست که بازاریاب های دیجیتال از آن برای ارتباط با افرادی که قبلا بصورت دیجیتالی با کسب و کارشان تعامل داشته اند، استفاده می کنند که شامل بازدید از وب سایت شان، حضورشان در رسانه اجتماعی، اپلیکیشن های موبایل یا تبلیغات دیجیتال است. وقتی از این روش به درستی استفاده شود، اصلا به معنای جاسوسی و پاییدن نیست.در واقع بازاریابی مجدد، یکی از قدرتمندترین و مقرون بصرفه ترین روش ها برای مشارکت مجدد و ارتباط با مشتریان است.اگر بحث بازاریابی مجدد برای تان جدید است،

در لینک ( https://www.thewa.lk/perspectives/top-5-tips-to-rock-your-remarketing/ )،  مقاله ای عالی وجود دارد که مبانی بازاریابی مجدد و نحوه شروع آن را شرح داده است.این مقاله برای افراد زبده ای مناسب است که به دنبال روش هایی برای بهینه سازی کمپین های بازاریابی مجدد به منظور کسب نتایج بهتر هستند.

۱.اصول اولیه را دوباره بررسی کنید.

حصول اطمینان از اینکه اصول اولیه زیر را چک کرده اید، از آنجاییکه شما را بر نکات ظریف تر کمپین بازاریابی مجددتان متمرکز می کند، سود زیادی به همراه دارد.

  • استراتژی و هدف کمپین:آیا هدف کمپین شما مطابق با استراتژی بازاریابی مجددتان میباشد؟ اگر هدفتان از کمپین بازاریابی مجدد، تبدیل است، مطمئن شوید که کمپین تان برای آنها بهینه سازی شده باشد.
  • پیگیری:آیا از قابلیت های پیگیری تبدیل و وبسایت تان مطمئن هستید؟پیش از خیال پردازی کردن، مطمئن شوید که زیربنای کارتان محکم است و هرگونه نرم افزار پیگیری ناخواسته را پاک کنید.
  • لیست مخاطبین:آیا این لیست بروزشده و به درستی بخش بندی شده است؟

۲. تنوع و تناوب تبلیغات تان را طوری مدیریت کنید که موجب خستگی از تبلیغات، در مشتری نشوید.

بازاریابی مجدد به این معناست که همیشه در خاطر مخاطب تان بمانید اما آنچه که در مورد پاییدن مشتری گفتیم را یادتان بماند.تفاوت بین یک کمپین بازاریابی مجدد عالی و یک کمپین معمولی این است که مطمئن شوید مخاطب را مدام و در هرجا، زیر رگبار تبلیغات آنلاین قرار نمی دهید. اصل اساسی بازاریابی، تعامل مثبت با مشتریان تان به منظور ایجاد رابطه ای بادوام و سودآور است. اما وقتی تلاش کنید که همیشه و هرجا  که می رود، مدام محصولات تان را به آنها بفروشید، برقراری چنین ارتباطی سخت می شود. راهکار محدود سازی تعداد دفعات را برای تمام کانال های تبلیغاتی تان لحاظ کنید تا مخاطبین تان، فقط تعدادی مشخص از تبلیغات را در یک چارچوب زمانی خاص ببینند. با فهمیدن این موضوع که مخاطبین تان چه زمانی در چارچوب ذهنی درستی برای بررسی و خرید محصول هستند، یک گام به جلو برداشته و زمانبندی تبلیغاتی مکمل را طراحی کنید.

۳. بر امتیاز کیفیت تبلیغات تان متمرکز شوید.

امتیازات کیفیت تبلیغ، رتبه بندی هایی هستند که توسط پلتفرم های تبلیغاتی برای تخمین میزان مرتبط بودن تبلیغات با کاربر نهایی، تعیین می شوند.این امتیاز، چند متغیر مانند محتوای تبلیغ، معیارهای هدف گیری مشتری،  تجربه مشتری از صفحه فرود را در نظر می گیرد. هرچه تجربه کلی کاربر منسجم تر باشد، امتیاز کیفیت آن تبلیغ هم بالا تر است. پلتفرم های تبلیغاتی، تبلیغاتی با امتیاز کیفیت بالاتر را در اولویت قرار می دهند.

مثلا بیانیه رسالت گوگل را در نظر بگیرید:

سازمان بندی اطلاعات جهان و در دسترس قرار دادن آن برای کل مردن دنیا به نحوی مفید.

دغدغه شرکت گوگل، فراهم کردن تجربه ای بی نقص برای ارائه سریع محتوای مفید بصورت آنلاین است که هدف امتیاز کیفیت تبلیغ است.پلتفرم های تبلیغاتی هم تبلیغاتی با امتیاز کیفیت بالا را در اولویت بالاتر قرار می دهند که بدین معناست که بازاریاب هایی مانند ما هنگام ارائه گزارش در مورد عملکرد، ترافیک تبدیل بیشتر را می بینیم.

 

۴. بازاریابی مجدد را برای مشتاق ترین مخاطبین تان ادامه دهید.

فردی که مشتری شما می شود، با برندتان آشنایی دارد و چیزی را که می فروشید آنقدر می شناسد که برایش پول بدهد.این فرصت خوبی است که فروش جانبی سایر محصولات مکمل را نیز شروع کنید.فرایندهای بازاریابی مجدد را برای کدام از محصولات یا خدمات تان طراحی کرده و خواهید دید که موتور بازاریابی تان، مانند یک ماشین تبلیغاتی روان و روغن خورده،  کار می کند.وقتی این کمپین هی بازاریابی مجدد خاص را شروع می کنید، متوجه می شوید که هر مخاطب،  خیلی کوچک است.با این وجود نباید موجب نگرانی تان شود،  زیرا این مخاطبین، با سرعت هر چه تمام تر،  از این کمپین های توسعه ای رسمی و خشک،  پیشی خواهند گرفت.

۵.آزمایش، اصلاح و تقویت نتایج

نقش ما به عنوان بازاریابان دیجیتال، ارتقا و بهینه سازی پیوسته کمپین ها به منظور رسیدن به اهداف بازاریابی مان با هزینه ای پایین تر است. این موضوع می تواند ایده ای بر مبنای  تجربه گذشته تان باشد. بواسطه زمانبندی مداوم و اجرای آزمایش ها برای جمع آوری داده های ارزشمند، ایده های خود را اعتبارسنجی کنید. اگر موفق بودن شان اثبات شد، آن را با کمپین فعال ادغام کنید.

در اینجا یکسری ایده های آزمایشی را که مطرح کردن شان می تواند مفید باشد را ارائه می کنیم:

  • کدام دستگاه ها بهتر عمل می کنند؟ آیا اولویت بندی بودجه بر مبنای دستگاهی که مردم با آن، تبلیغات شما را می بینند، ارزشش را دارد؟
  • چه روزی یا چه زمانی از روز بهترین عملکرد را دارد؟ شاید ارزشش را داشته باشد که برای صرفه جویی در بودجه رسانه، تبلیغات تان را طوری زمانبندی کنید که فقط در ساعات موثر روز نمایش داده شوند.
  • چه نوع پیام یا تصویر سازی بهتر عمل می کند؟مسئولیت ما به عنوان بازاریاب، ضبط و ایجاد مستمر تبلیغات با کارآمدترین پیام رسانی و تصویر سازی است.
  • چه پیشنهادی بهتر عمل می کند؟ شاید تخفیف درصدی و شاید هم مشاوره رایگان؟

بازاریابی مجدد ممکن است گاهی فراموش شده و یا عشقی که سزاوارش است از آن دریغ شود. امیدواریم که این مقاله در مورد بازاریابی مجدد، یک سری الهامات و راهنمایی ها در مورد بهبود کمپین های بازاریابی مجدد برای کسب نتایج بهتر را در اختیارتان قرار بدهد.