۵ مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک

5 مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک

۵ مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک

۵ مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک

۵ Great Benefits of Advertising Your Business on Facebook

شیوه‌های اجرای تبلیغات با ظهور رسانه‌های اجتماعی به ویژه فیسبوک، تغییر کرده‌اند. رسانه‌های سنتی دیگر جایگاه سابق خود را ندارند.

در واقع امروزه برای تبلیغ برند و افزایش آگاهی از آن، فیسبوک در کانون توجهات قرار گرفته‌است. در این مقاله با نگاهی اجمالی به مزایای تبلیغات و بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی، به بحث درباره‌ی دلایل اهمیت انجام تبلیغات در فیسبوک خواهیم پرداخت.

5 مزیت تبلیغ کسب و کار خود در فیسبوک

فرقی ندارد که یک وبسایت تجارت الکترونیک برای تجارت خود راه‌اندازی کرده باشید یا یک کسب و کار خانگی را تأسیس کرده باشید، فیسبوک در تمامی این موارد، جزء قوی‌ترین ابزارهایی به شمار می‌آید که به شما کمک می‌کند تا مردم نسبت به برند شما، آگاه شوند.

از آن روزهایی که تنها تعداد کمی از برندها می‌توانستند اقدام به اجرای تبلیغات نمایند، گذشته‌است. امروزه به لطف پیشرفت روزافزون فناوری‌های مختلف و رسانه‌های اجتماعی، کسب و کارهای کوچک نیز می‌توانند محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند.

اما این نکته، تنها گوشه‌ای از مزایایی می‌باشد که اجرای یک کمپین عالی تبلیغاتی در فیسبوک می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد. بیایید نگاه دقیق‌تری به این موضوع بیندازیم.

۱. هر کسی می‌تواند در فیسبوک تبلیغ کند

مهم‌ترین مزیت استفاده از فیسبوک آن است که درِ این پلتفرم به سوی تمامی افراد، باز است. بدون توجه به اندازه، هدف و بودجه‌ی شرکت، همه‌ی کسب و کارها می‌توانند تبلیغات خود را در این پلتفرم اجرا کنند.

از همه مهم‌تر آن که، اجرای تبلیغات در فیسبوک، کار آسانی می‌باشد. هر کسی (حتی با دانش فنی محدود) می‌تواند بدون هیچ زحمتی اقدام به ایجاد پروفایل فیسبوک خود کرده و برند خود را تبلیغ کند.

شما می‌توانید به منظور تعامل بیشتر با مخاطبان خود، پست‌های مختلفی را در صفحه‌ی فیسبوک خود قرار دهید. این رسانه‌ی اجتماعی دارای ویژگی مدیر تبلیغات داخلی نیز می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید استراتژی تبلیغاتی منحصر به فرد و متناسب با اهداف تجاری خود را تدوین نمایید.

۲.   فرصت مناسبی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان متنوع و بیشتر

بدون شک فیسبوک، دارای یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های کاربران است. با وجود بیش از ۸/۲ میلیارد کاربر فعال در هر ماه در فیسبوک، این پلتفرم می‌تواند به عنوان نقطه‌ی مرکزی بازاریابی شما در نظر گرفته شود.

فارغ از آن که مشتریان شما چه کسانی می‌باشند، آن‌ها چندین بار در روز، از فیسبوک استفاده می‌کنند و پست‌های مختلف را چک می‌کنند. با هدف‌گذاری دقیق و اجرای تبلیغات جذاب در فیسبوک، شاید دیگر مجبور نباشید که کسب و کار خود را در جای دیگری تبلیغ کنید.

۳.  هدف قرار دادن مخاطبان مناسب

بمباران تبلیغاتی تمامی مخاطبان، دیگر کار خوبی به شمار نمی‌آید. واکنش شما به آن برندهایی که تبلیغات بی‌شماری را از طریق ایمیل به شما ارسال می‌کنند چیست؟ مخاطبان نیز در صورتی که تحت بمباران تبلیغاتی قرار گیرند، احساس آزار خواهند کرد و تمام تلاش‌های بازاریابی شما، از بین خواهند رفت.

با این وجود، شما می‌توانید با استفاده از فیسبوک، مخاطبان مناسب و افرادی که واقعا به دنبال خرید محصولات یا استفاده از خدمات شما هستند را هدف قرار دهید. همانطور که ذکر شد، فیسبوک دارای پایگاه عظیمی از داده‌ها می‌باشد.

این داده‌ها شامل اطلاعات دقیقی درباره‌ی کاربران شامل نام، جنسیت، سن، علائق خرید، موقعیت جغرافیایی و غیره هستند. بنابراین شما می‌توانید به جای آن که تبلیغات خود را برای تمامی افراد اجرا کنید، این داده‌ها را تجزیه و تحلیل نموده و افراد مناسب را هدف قرار دهید.

به عنوان مثال شما می‌توانید تبلیغات فیسبوک را به نحوی تنظیم کنید که فقط برای افرادی نشان داده شود که اخیرا محصولی مشابه با آن چه شما ارائه می‌کنید را خریداری کرده‌اند.

همچنین استفاده از فیسبوک این مزیت را نیز برای شما به همراه دارد که تضمین می‌کند تبلیغات ارزشمند شما به افرادی که برای کسب و کار شما سودآور نمی‌باشند، نمایش داده نشوند. این موضوع احتمالا شامل کاربرانی نیز می‌شود که تعاملی با برند شما ندارند یا آن که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید.

این موضوع به صفحات شخصی محدود نمی‌شود و شما می‌توانید از نمایش تبلیغات خود در برخی از ویدیوها یا صفحات خاص نیز جلوگیری نمایید. نمایش تبلیغات به افرادی که مناسب کسب و کار هستند امر بسیار مهمی است اما عدم نمایش تبلیغات به افرادی که برای برند شما سودآوری ندارند، یک استراتژی تبلیغاتی مهم و مؤثر، به شمار می‌آید.

۴.  تنظیم تبلیغات به منظور دست‌یابی به اهداف منحصر به فرد تجاری خود

یکی دیگر از مزایای تبلیغ در فیسبوک آن است که به ماهیت منحصر به فرد کسب و کار و اهداف شما، توجه می‌کند. به عنوان مثال فیسبوک، اهداف مختلفی را برای یک فروشگاه پوشاک کاملا آنلاین و فروشگاه پوشاک آجر و ملات دارای وبسایت قائل می‌شود.

فیسبوک این امکان را به شما می‌دهد تا آن اهدافی که به بهترین وجه در خدمت اهداف تجاری شما هستند را تعییین نمایید. این موضوع باعث می‌شود تا تبلیغات برند شما به صورت هوشمندانه‌تری اجرا شوند.

همچنین این موضوع به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به شیوه‌ی بهتری ردیابی نمایید تا متوجه موفقیت یا عدم موفقیت آن‌ها شوید. برخی از مهم‌ترین اهداف تبلیغاتی ارائه شده توسط فیسبوک را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • آگاهی از برند: این هدف به شما این امکان را می‌دهد تا نسبت به کسب و کار خود، آگاهی ایجاد نمایید. شما می‌توانید افرادی را مورد هدف قرار دهید که به احتمال زیاد به کسب و کار شما علاقه‌مند هستند.
  • تولید لید: این هدف می‌تواند به جمع کردن اطلاعاتی درباره‌ی لیدها از افراد علاقه‌مند به کسب و کار شما، کمک به سزایی نماید.
  • تبدیل: این هدف به شما این امکان را می‌دهد تا مخاطبان را به سمت انجام فعالیت‌هایی مانند تکمیل فرم و یا دانلود کردن از وبسایت خود، سوق دهید. می‌توانید به منظور ارزیابی و نظارت بر تبدیل‌های خود از فیسبوک پیکسل یا سایر اپ‌های دیگر استفاده نمایید.

۵.  تعیین بودجه

در حالی که اجرای تبلیغات در رسانه‌های سنتی غالبا کار پرهزینه‌ای بود اما تبلیغات فیسبوک عمدتا مقرون به صرفه هستند و هزینه‌ی زیادی ندارند. زمانی که اهداف تبلیغاتی خود را تعیین می‌کنید، می‌توانید بودجه‌ای را با توجه به نیازهای تجاری خود، مشخص نمایید.

به طور کلی اجرای تبلیغات در فیسبوک می‌تواند روزانه چیزی بین ۱ تا ۵ دلار هزینه در بر داشته باشد. البته می‌توانید کنترل بیشتری بر اجرای تبلیغات در این رسانه‌ی اجتماعی داشته باشید چرا شما قدرت متوقف کردن اجرای آن یا کاهش بودجه را نیز خواهید داشت. دلیل این موضوع آن است که شرایط کسب و کار شما ممکن است دست‌خوش تغییر و تحولات متفاوتی قرار گیرد.

شما همچنین می‌توانید برای بودجه‌ی تبلیغاتی خود، محدودیت‌هایی را نیز قائل شوید تا مقداری از پول این بودجه، دست نخورده باقی بماند. با انجام این کار می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید که تبلیغات فیسبوک (حتی پس از آغاز کمپین)، وضعیت مالی شما را تعیین نمی‌کنند و شما همچنان در موضع قدرت قرار دارید.

نتیجه‌گیری

پنج مزیت ذکرشده، در واقع مهم‌ترین مزایای اجرای تبلیغات در فیسبوک هستند. در حقیقت، تبلیغ کردن در فیسبوک، مزایای بسیار زیاد دیگری را نیز به همراه خواهد داشت.

با وجود آن که نمی‌توان اهمیت استفاده از یک کارشناس حرفه‌ای را انکار کرد اما برای تبلیغ کردن در فیسبوک، نیازی به تخصص آن چنانی نخواهید داشت و همچنان می‌توانید از مزایای این پلتفرم، بهره‌مند شوید.

در واقع شما می‌توانید افسار تبلیغات خود را به دست گرفته و، این کار را در فیسبوک انجام دهید. زمانی که فعالیت خود را در این رسانه‌ی اجتماعی آغاز کنید، با پیشنهادهای متنوع و جذابی مواجه خواهید شد.