۵ مرحله ی توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲

5 مرحله ی توسعه ی MVP در سال 2022

۵ مرحله ی توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲

۵ مرحله ی توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

MVP هنوز برای بسیاری از کارآفرینان یک مفهوم خارجی است. امیدواریم این مقاله به دست شما مردم برسد و به ساخت و رشد کسب و کار رویایی شما کمک کند. MVP یا حداقل محصول پذیرفتنی ، رویکردی است که به شما این امکان را می دهد تا ایده ی کسب و کار خود را در بازار آزمایش کنید. آن هم بدون تخلیه ی موجودی شما. جالب به نظر می رسد، درست است؟

MVP یک نسخه ی آزمایشی از محصول نهایی است که بر اساس بازخورد مشتری بهبود یافته یا تکرار می شود. این روش به نوبه ی خود به شما کمک می‌کند که حتی قبل از راه ‌اندازی نهایی، نسبت به بازار و مشتریانی که هدف کسب و کارتان قرار می‌دهید ، مطمئن باشید.

ما اینجا هستیم تا در مورد ۵ مرحله ی توسعه ی MVP صحبت کنیم . بیایید با هم نگاهی به آن ها بیاندازیم ؛

۵ مرحله ی توسعه ی MVP در سال ۲۰۲۲

امیدواریم تصوری کلی و جامع از حداقل محصول پذیرفتنی داشته باشید. بنابراین بیایید به جزئیات مهم طرح حداقل محصول پذیرفتنی بپردازیم. پس با ما همراه باشید و بیایید تا شروع کنیم .

مرحله ی ۱ : تحقیقات و بررسی بازار

بدیهی است که شما می خواهید یک چشم انداز و نظارت از بازاری که هدف شما است داشته باشید تا محصول خود را عرضه کنید. چه راهی مناسب تر و بهتر از پرسیدن سوال برای تحقیق است ، درست است ؟ هنگام تحقیق در مورد بازار به سؤالات زیر توجه کنید :

  • مشتریان به چه چیزی نیاز دارند ؟
  • آیا محصول شما مشکل آن ها را حل می کند ؟
  • آیا مخاطبان هدف شما ، آماده ی پرداخت هزینه برای محصول شما هستند ؟
  • چرا مخاطب باید محصول شما ، و نه سایر گزینه های موجود را انتخاب کند ؟

اجرای این تحقیق به شما کمک می کند تا مخاطبان هدف خود را به روشی بهتر بشناسید. پس هم اکنون این کار را شروع کنید !

مرحله ی ۲ : ویژگی های اصلی خود را درک و ارزیابی کنید.

اکنون وظیفه ی طراحی ویژگی های اصلی MVP شما فرا می رسد. طراحی باید کاربر پسند و مهم تر از همه ، به راحتی قابل دسترسی و انتقال باشد. UX (تجربه کاربری به اختصار UX، شامل رفتارها، نگرش‌ها و احساسات یک کاربر درباره استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص است. یعنی در تعامل انسان و رایانه، جنبه‌های کاربردی و تجربه‌های ارزشمند و معناداری برای کاربر وجود دارد که به صورت عاطفی بر او اثر می‌گذارد و احساسش را تغییر می‌دهد. ) نباید برای ایجاد طرح های زیبا آسیب ببیند. امیدوارم در این جا متوجه منظور من شده باشید.

یک فرضیه بسازید و به ویژگی هایی که به نظر می رسد قادر به رفع نیاز های مشتری هستند، اولویت مناسب بدهید.

مرحله ی ۳ : نوع MVP را که می خواهید با آن کار کنید انتخاب کنید.

انواع مختلفی از MVP وجود دارد که هنگام ساخت محصول خود می توانید از بین آن ها انتخاب کنید. برای مثال ،

  • MVP پیش سفارشی

این MVP بیشتر شبیه یک بازی فریبنده است که در آن ابتدا ویژگی های اصلی محصول برنامه ریزی شده تبلیغ می شود. همه ی این ها، حتی قبل از شروع ساخت محصول است. چقدر جالبه؟ بهترین بخش این رویکرد این است که مدیر محصول به خوبی از خواسته های بازار استفاده می کند. این به نوبه خود به فرآیند تکرار کمک می کند.

  • MVP کارپرداز

این نوع MVP عمدتا بر روی پذیرندگان اولیه تمرکز دارد. با تمرکز بر روی چند مورد از کل موارد، خواسته ها و نیازهای آنها را به روشی بهتر می شناسید. این روش در واقع با حداقل پیاده سازی فنی و یا حتی بدون آن اجرا می‌شود . هنگامی که شروع به تکرار کردید ، می توانید به افزایش مشتریان خود ادامه دهید.

جادوگر شهر اُز

در این رویکرد ، استارت ‌آپ ‌ها وانمود می‌کنند که یک راه‌ حل فناوری می‌سازند ، اما در واقع ، راه‌ حل تنها توسط انسان ارائه می‌شود. چرا این طرح مناسب است ؟ خب، این طرح کمک می کند تا مخاطب را بهتر بشناسیم. در واقع این روش مربوط به زمانی است که شما محصولی شبیه به محصول واقعی را به کاربر نشان می دهید در حالیکه همه عملیات های مربوط به سفارش یا تولید محصول به صورت دستی و بعد از گرفتن سفارش از مشتری انجام می شوند.

MLP

MLP مخفف حداقل محصول دوست داشتنی می باشد. MLP یک نوع MVP است که صرفاً بر تجربه کاربر، طراحی و رضایت مخاطبان هدف متمرکز است.

مرحله ی ۴ : راه اندازی MVP

در این مرحله کار زیادی برای انجام دادن وجود ندارد. همه ی کارها از قبل انجام شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول را با آزمایش و بازبینی مناسب راه اندازی کنید. خیلی بدیهی است و نیازی به توصیف ندارد ، درست است ؟

مرحله ی ۵ : تجزیه و تحلیل و یادگیری

چرخه ی سنجش – ساخت – یادگیری ، همان چیزی است که در این مرحله باید به دنبال آن باشید.

انگیزه ی اصلی رویکرد MVP این است که مخاطب خود را بهتر بشناسید و از آن بهره ببرید ، درست است ؟ بنابراین هنگامی که MVP خود را در بازار راه اندازی کردید ، بازخورد مناسب را جمع آوری کنید (یاد بگیرید). همچنین ، فراموش نکنید که تجزیه و تحلیل و معیارها را بررسی کنید .

این همان چیزی است که برای انجام اصلاحات و تکرارها برای محصول نهایی خود نیاز دارید . پس شروع کنید !

بررسی اجمالی

در پایان، این ۵ مرحله تمام چیزی است که برای ساختن یک MVP خوب برای محصول خود نیاز دارید. MVP هنوز برای بسیاری از کارآفرینان یک مفهوم بیگانه است. امیدواریم این مقاله به دست شما مردم برسد و به ساخت و رشد کسب و کار رویایی شما کمک کند.