۵  روش موثر برای افزایش ترافیک وب سایت شما

65

۵  روش موثر برای افزایش ترافیک وب سایت شما

۵  روش موثر برای افزایش ترافیک وب سایت شما 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

افزایش ترافیک هرگز کار آسانی نبوده است. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا ۵ روش موثر برای افزایش ترافیک وب سایت خود را در آن بیابید.

میزان ترافیکی که برای وب سایت خود ایجاد می کنید، نشان می دهد کسب و کار یا برند شما چقدر در دنیای دیجیتال و آنلاین، موفق و محبوب شده است. ترافیک همچنین مبنایی برای فروش است. اما چگونه می توانید در وهله اول ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید؟

این مقاله به این سوال پاسخ خواهد داد. اگر به مخاطبان هدف خود دسترسی نداشته باشید و با آنها در ارتباط  نباشید، می تواند واقعاً ناامید کننده باشد. این بدان معناست که چیزی در تکنیک‌های تولید محتوایی که استفاده می‌کنید درست نیست.

۵  روش موثر برای افزایش ترافیک در وب سایت شما

قبل از شروع، اجازه دهید اهمیت ایجاد ترافیک مناسب را برایتان برجسته کنیم. پس از همه، شما می خواهید نرخ تبدیل شما نیز مطابق با ترافیک بالاتر برود. این بدان معناست که هدف قرار دادن مخاطب مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱.  بازاریابی رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی از فیس بوک، اینستاگرام، پینترست، لینکدین و بسیاری دیگر تشکیل شده است. با کمک این برنامه ها در رسانه های اجتماعی برتر، می توانید تعداد زیادی محتوا برای وب سایت خود ایجاد کنید. رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر ثابت کرده‌اند که قوی‌ترین ابزار بازاریابی هستند، زیرا محبوبیت آن به بالاترین حد خود رسیده است.

سهولت استفاده از این برنامه ها در تلفن ها باعث می شود که بهترین راه برای دستیابی به توده های مورد نظر باشد. با این حال، هیچ چیز آسان نیست و نیاز به تلاش، همراه با ثبات دارد.

در ارسال پست های رسانه های اجتماعی خود منظم باشید و سعی کنید محتوای جذابی برای جذب مخاطب ایجاد کنید. بنابراین آنها احساس می کنند که می خواهند درباره کسب و کار و محصولات یا خدمات شما بیشتر بدانند. از این رو، آنها از وب سایت شما بازدید می کنند.

شما می توانید انتخاب کنید که در رسانه های اجتماعی به روشی ارگانیک رشد کنید یا این امکان را داشته باشید که با کمک تبلیغات پولی به سرعت رشد کنید. تبلیغات پولی در فیس بوک یا پست های حمایت شده در اینستاگرام واقعاً می توانند شما را در ایجاد آگاهی از برند و ایجاد ترافیک برای وب سایت خود به پیش ببرند.

۲.  بازاریابی ایمیلی

یکی از اجزای بازاریابی ویروسی یا وایرآل، ایمیل مارکتینگ است. ارسال ایمیل های مستقیم به مخاطبان هدف تضمین می کند که محتوا توسط کسانی که تعامل موثر ایجاد می کنند دیده می شود. خبرنامه ها، پست های وبلاگ، یا پیشنهادات و تخفیف های تبلیغاتی را می توان از طریق ایمیل برای مردم ارسال کرد.

با این حال، منظور ما از آنکه جذاب بمانید، چیست؟ این به این معنی است که سعی کنید سرفصل ها و موضوعات خود را به اندازه کافی دلپذیر نگه دارید تا مخاطب را با هیچ گزینه ای به جز باز کردن ایمیل از روی کنجکاوی باقی نگذارید.

۳.  با اینفلوئنسرها تماس بگیرید و همکاری کنید

این بازاریابی که بیشتر به عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر با افزایش علاقه به اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی، ایجاد شده است. چگونه کار می کند؟ هیچ علمی را شامل نمی شود.

شما با توجه به حوزه مربوطه به اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنید، با آنها همکاری می کنید یا به آنها پول می دهید و از آنها می خواهید که در مورد تجارت و محصولات شما با دنبال کنندگان بزرگ خود صحبت کنند. سپس این به آنها بستگی دارد که چقدر در پست و تبلیغات شما خلاق باشند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنید که همان مخاطبانی را داشته باشد که هدف شماست.

۴. سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

اگر به طور مداوم سئو را نادیده می گیرید، به این معنی است که ترافیک بالقوه مخاطبان را که ممکن است در وب سایت شما وارد شده باشد، از دست می دهید. این به شما امکان می دهد تا در موتور جستجو وارد شوید و می تواند به طور قابل توجهی ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد.

محتوای خود را در وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه کنید. از کلمات کلیدی کم رقابت و در عین حال با رتبه بالا استفاده کنید. سعی کنید به جای کلمات کلیدی کوتاه از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. این به این دلیل است که به شما کمک می کند در بین رقبا متمایز شوید و نرخ تبدیل بهتری داشته باشند.

راه دیگری که می توانید به سرعت در موتور جستجو وارد شوید، با کمک گوگل تبلیغات است که ثابت کرده است که در ایجاد ترافیک در کمترین زمان واقعاً مؤثر است.

همچنین، فراموش نکنید، به ارسال مطالب تازه در صفحه خود ادامه دهید و تمام محتوایی که ممکن است کسل کننده، و خسته کننده باشد را حذف کنید. توصیه می‌کنیم حداقل هفته‌ای یک‌بار مقاله ای پست و ارسال کنید. با ایجاد و ارسال محتوای جذاب به طور مداوم، خوانندگان و دنبال کنندگان خود را درگیر و به روز نگه می دارید.

۵.  پست مهمان را امتحان کنید

پست مهمان چیز جدیدی نیست. اما در صورتی که شما  از آن آگاه نیستید، به معنی نوشتن یک پست برای وب سایت شخص دیگری است. پست مهمان ثابت کرده است که بهترین استراتژی بازاریابی برای وب سایت ها است.

چه فوایدی به همراه دارد؟ این می تواند به شما کمک کند پیام کسب و کار خود را به مخاطبان بیشتری منتقل کنید و وب سایت خود را در معرض دید آنها قرار دهید. اغلب اوقات از شما خواسته می شود تا در پایان پست مهمان خود پیوندی به وب سایت خود بگذارید که به دریافت ترافیک ارجاع کمک می کند.

به همین ترتیب، می توانید از دیگران بخواهید که یک وبلاگ مهمان در وب سایت شما ایجاد کنند. این به ایجاد یک شبکه کمک می کند. علاوه بر این، پس از انتشار، آنها می توانند در رسانه های اجتماعی خود با دنبال کنندگان و مخاطبان خود آن را به اشتراک بگذارند. این دوباره به شما کمک می کند تا ترافیک بیشتری داشته باشید.

نتیجه گیری: ۵ روش موثر برای افزایش ترافیک در وب سایت شما

ما ۵ روش برتر برای ایجاد ترافیک را برای شما کوتاه و خلاصه کردیم. آنچه برای شما مناسب تر است به وب سایت شما و نحوه اجرای بهترین نکات بستگی دارد. برای نتایج بیشتر،  همه نکات را امتحان کنید و از نتایج شگفت زده خواهید شد.

با وجود میلیون‌ها وب‌سایت در حال تلاش برای جلب توجه مخاطبان هدف، این به شما بستگی دارد که چگونه تلاش می‌کنید.