۵ روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات

5 روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات

۵ روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات

۵ روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

۵ روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات

“هر تبلیغی باید به عنوان عامل مؤثری در نماد پیچیده ای که تصویر برند است، قلمداد شود.” دیوید اوگیلوی( David Ogilvy ).

۵ روش برای افزایش آگاهی از برند از طریق تبلیغات

“هر تبلیغی باید به عنوان عامل مؤثر در نماد پیچیده ای که تصویر برند است، قلمداد شود.” – دیوید اوگیلوی( David Ogilvy ).

وقتی یکی از مهمترین چهره های تاریخ تبلیغات این حرف را زد، احتمالاً می دانست که این موضوع برای مدت طولانی کاربردی و مفید خواهد بود. کسب و کارها و شرکت ها بدون بهره مندی از تصویر و هویت برند قوی، نمی توانند پایدار باشند یا رشد را تجربه کنند. اگر می خواهید به عنوان صاحب کسب و کار، برند خود را بسازید، باید در مورد آن آگاهی ایجاد کنید.

به عنوان مثال نماد اسوش( Swoosh ) نایک [نماد سرعت و حرکت ✔] یا نماد قوسهای مکدونالد [نماد m] استفاده کنید، زیرا اکنون همگی آنها به دلیل کمپین های آگاهانه موفق، برندهای مشخص و تمایزی هستند.

 اساساً، وقتی به رشد خود همراه با کسب و کارتان می اندیشید، باید به دنبال روش هایی برای تقویت هویت برند خود باشید. این امر صرفاً زمانی رخ می دهد که مخاطب هدف شما بتواند آن برند را پذیرفته، با آن ارتباط برقرار کرده و با آن آشنا شود. هرچه افراد بیشتری آن را بپذیرند، جلب اعتماد آنها راحتتر خواهد بود. شما می توانید با استفاده از استراتژی تبلیغاتی متمرکز، نتایج دلخواه را کسب کرده و آگاهی از برند را افزایش دهید.

در اینجا چند روش ارائه شده که می توانید امتحان کنید!

ویژگی منحصر به فرد خود را به بازار عرضه کنید.

ضروریست که مشتریان شما بگویند چه خصوصیتی باعث می شود برند شما از بقیه متمایز شود.

آنچه شما را منحصر به فرد و متمایز از سایرین می سازد، تبلیغ کرده و مورد تأکید قرار دهید. اگر این محصول یا خدمتی است که به تازگی به بازار عرضه می کنید، در مورد آن کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید. همچنین ویژگی منحصر به فرد شما می تواند در طراحی لوگوی شرکت شما نشان داده شود حتی لوگو، بسته بندی و تصویر دیجیتالی شما می تواند تبلیغاتی باشد. علاوه بر این، دریافت راهنمایی در مورد نحوه طراحی لوگوی تبلیغاتی متناسب با داده های کمپین نیز هزینه دارد. این می تواند منجر به پیشرفت شرکت تبلیغاتی شما شده و به مخاطبان کمک کند برند شما را به سادگی تشخیص دهند.

برخی از شرکت ها با امضا و شخصیت های منحصر به فرد خود نیز توجه مخاطبان هدف را جلب می کنند. شما می توانید نماد خوش شانسی، مؤلفه طنز یا طراحی اضافه کنید که با مردم ارتباط برقرار کند و در حافظه آنها باقی بماند. آن را ایجاد چشم انداز یا نگرش برای برند خود تلقی کنید. Target، KFC و Slack صرفاً چند عنوان مهمی هستند که با جذب مشتریان از این طریق مشهور شده اند.

کمپین های رسانه های اجتماعی را دایر کنید.

غالباً ممکن است شما با برندها و شرکت های مختلفی مواجه شده باشید که در حال برگزاری مسابقات و اعلام جوایز تبلیغاتی(مسابقه) در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس بوک هستند. این روش خوبی برای ایجاد آگاهی از برند و جذب افراد بیشتری در سراسر جهان است. شما می توانید با یک مسابقه یا جایزه تبلیغاتی (رقابت)، مشتریان را جذب کنید و همچنین به آنها کمک کنید تا با محصول یا خدمات شما آشنا شوند. این روزها رسانه ی اجتماعی به ابزار بسیار مفیدی برای کسب و کارها، به ویژه کسب و کارهای کوچک و  شرکت های نوپا (استارتاپ ها) تبدیل شده است. این به آنها این امکان را می دهد تا بدون صرف میزان زیادی از بودجه تبلیغاتی خود، هویت برند خود را بسازند. ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی می توانند این فرایند را برای شما  آسانتر کنند.

مطمئناً شما مجبور نیستید که آن را موضوع بزرگ و هزینه بری تلقی کنید. حتی یک جایزه تبلیغاتی یا کوپن کوچک می تواند در آشنایی مخاطبان با برند شما موفق عمل کند.

بازاریابی مبتنی بر محتوا و SEO

در دنیای امروز، محتوا برای تبلیغات اثربخش، مهم و حیاتی است. شما باید به منظور جذب مخاطب و افزایش آگاهی از برند، بر تولید محتوایی تمرکز کنید که سریعاً جلب توجه کند.

در وب سایت ها، وبلاگ ها، ویدیو و صوت، باید مطمئن باشید آنچه که ارائه می دهید با ارزش های برند شما متناسب بوده و پیام مناسبی را ارائه می دهد. شما به عنوان صاحب کسب و کار، باید آماده رویارویی با رقابتی دشوار در بخش بازاریابی محتوا شوید. به همین دلیل برخورداری از استراتژی مهم است که باعث می شود شما با پست های خود خلاق، منحصر به فرد و جذاب باشید.

وقتی محتوا را درک کردید، می توانید به بهینه سازی موتور جستجو یا سئو بپردازید که عموماً شناخته شده است. این امر برای آگاهی از برند بسیار مهم خواهد بود، زیرا هر چه بیشتر در بالای صفحات جستجو ظاهر شوید، احتمال ایجاد ترافیک و جذب مشتری افزایش می یابد. همچنین شما می توانید به بررسی ابزارها و برنامه های مختلف SEO بپردازید که می توانید به نفع خود استفاده کرده و حیطه دسترسی خود (میزان جذب خود) را گسترش دهید.

افزایش آگاهی از برند چیست؟

با اینفلوئنسرها (افراد تأثیرگذار) همکاری کنید.

این واقعاً می تواند به شما در برگزاری کمپین تبلیغاتی موفق و همچنین آگاهی بیشتر کمک کند.

وقتی اینفلوئنسرهایی با تعداد زیادی از دنبال کنندگان و مخاطبان وفادار در مورد برند شما صحبت کنند، شما می توانید در بازار به موفقیت دست یابید. شما می توانید با همکاری با اینفلوئنسرها، این پیام را منتشر کرده و برای مصرف کنندگان نمایان و قابل مشاهده شوید. در غیر این صورت، شما می توانید سایر برندهایی که ممکن است از قبل شناخته شده باشند را امتحان کرده و با آنها همکاری کنید. ممکن است تصور کنید که این می تواند مانع توجه شما به کسب و کارتان شود اما در واقع روش بازاریابی مؤثری است. اگر برند دیگری با پایگاه مصرف کننده ثابت با شما همکاری کند، مخاطبان آنها نیز از حضور شما آگاه می شوند.

تبلیغات همسان ( Native Advertising یا بومی )

اساساً، این در مورد تمرکز بر روی مؤلفه های بصری در وب سایت یا هر پلتفرم دیجیتال دیگر است. اینفوگرافیک ها، مقالات، تبلیغات پولی و حتی فیلم هایی که به نظر می رسد متعلق به یک صفحه وب خاص و مکان هایی هستند که آنها را نمایان می کنند.

در واقع امروزه تبلیغات یکسان (بومی) کاملاً برجسته و قابل توجه است و بسیاری از ما حتی نمی دانیم که چند مرتبه با چنین محتوایی مواجه می شویم. اما از آنجا که این گونه در هم ادغام شده، شبیه تبلیغ نیست. شما با کمک چنین تبلیغاتی که مختل کننده نیستند، می توانید به طور موفقیت آمیزی، آگاهی از برند را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهید. اگر شما با تصاویر مرتبط با کمپین خود منطبق و همسو باشید، می توانید برای مدت طولانی با آن تداوم داشته باشید. برخی مؤلفه های طراحی از قبیل پالت یا طرح رنگ، الگوها یا حتی یک فونت خاص که نشان دهنده نام تجاری شما هستند می توانند بسیار مفید باشند. خوشبختانه، این روش های بازاریابی یا تبلیغات منجر به افزایش قابلیت دید برند شما خواهند شد.

امروزه، روش های متعددی وجود دارند که می توانید از آنها بهره مند شوید تا برند خود را بدون افراط کردن منتشر و عرضه کنید.

ممکن است بیلبوردهای پر زرق و برق و نمایشی برای جلب توجه خوب باشند با این حال، تنها در صورتی می توانید به یک نام به یاد ماندنی و فراموش نشدنی تبدیل شوید که قادر باشید از نظر احساسی با مردم ارتباط برقرار کنید.