۵ خطا در راه کسب رتبه در گوگل

5 خطا در راه کسب رتبه در گوگل

۵ خطا در راه کسب رتبه در گوگل

۵ خطا در راه کسب رتبه در گوگل 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۵ خطا در راه کسب رتبه در گوگل

با تغییرات و پیشرفت الگوریتم های گوگل کسب رتبه های صفحات اول نتایج گوگل به تلاش در سطحی فراتر از کلمات کلیدی و رویکرد چند وجهی سئو نیاز دارد. در اینجا به پنج دلیلی که منجر به کسب رتبه های ضعیف در SERP گوگل می شوند، می پردازیم.

۵ خطا در راه کسب رتبه در گوگل

با تغییرات و پیشرفت الگوریتم های گوگل کسب رتبه های صفحات اول نتایج گوگل به تلاش در سطحی فراتر از کلمات کلیدی و رویکرد چند وجهی سئو نیاز دارد.

در اینجا به پنج دلیلی که منجر به کسب رتبه های ضعیف در SERP گوگل می شوند، می پردازیم.

۱.کیفیت ضعیف محتوایی

وقتی کسی می گوید می خواهد در صفحه اول نتایج جستجو رتبه کسب کند، این سئوال مطرح است که “آیا واقعاً فکر می کنید محتوای شما شایسته صفحه ۱ است؟” بیشتر اوقات ، جواب منفی است. این یکی از عوامل موثر در توضیح این مسئله است که چرا ۹۰.۶٪ از صفحات از بازدید Google بازدید ندارند.

در روزهای اولیه سئو ، درج کلمات کلیدی مناسب برای رتبه بندی مورد نیاز بود. اکنون ، Google می فهمد که محتوای شما چقدر جامع ، اصیل ، تحقیق شده و بهینه شده است. محتوای بی کیفیت با تمام کلمات کلیدی مناسب دیگر جذابیت ایجاد نمی کند.

برای تولید محتوای با کیفیت این سه ایده را بررسی کنید:

 • غنای معنایی: Googl

 فقط به دنبال کلمات کلیدی نیست. آنها به دنبال کلمات مترادف، اصطلاحات مرتبط و عبارات با رابطه معنایی با کلمه کلیدی اصلی هستند. محتوای خود را ، از جمله برچسب های متا ، برای بهینه سازی زیرمجموعه ها کلمات کلیدی ، گسترش دهید.

 • عمق موضوعی:

 Google جامعیت مطالب را درک می کند. محتوای طولانی تر در SERP ها بالاتر است. بعلاوه، گوگل اکنون برای دستیابی به نتایج جستجو ، بیشتر در محتوای وب جستجو می کند. ویژگی جدید Passage Ranking بخشهایی از متن را پیدا می کند و آنها را در نتایج برجسته می کند که به سوالات جستجوگر پاسخ می دهد. محتوای دقیق تر می تواند به معنای شانس بیشتری برای رتبه بندی باشد.

 • عناصر تعاملی صفحه وب:

جداول محتویات ، ماژول های محتوای قابل ارتقا ، سایر جاوا اسکریپت تعاملی و محتوای ویدئویی همه صفحات را برای پیمایش بهتر و جذاب تر برای کاربران می کند. برای پرداختن به آن ، تجربه کاربر را بهبود ببخشید.

۲. بدون برچسب HTML پیشرفته

گوگل در درک زبان انسان پیشرفت کرده است، اما ربات های گوگل به برچسب های HTML حساس هستند و هنوز برای برقراری ارتباط موضوعی صفحات شما با سوالات کاربران کار می کنند. در بیشتر صفحات ، برچسب های متا به طور موثر بهینه سازی نمی شوند. برای کمک به گوگل در یافتن صفحات شما کافی است :

 • کلمه کلیدی یا محتوای صفحه را در عنوان صفحه وارد کنید.
 • برای درگیر کردن کاربر به اندازه کافی توصیفات متا را متناسب کنید.
 • با استفاده از اصطلاحات معنایی مرتبط ، از استراتژی استفاده از برچسب های عنوان استفاده کنید.

۳. وقتی که کاربران نمی پسندند.

گوگل هر روزه در حال بروزرسانی الگوریتم های بررسی تجربه کاربر در پیمایش صفحات وبسایت شما می باشد. در ادامه به برخی از ابزارهای رایگان برای کمک به شما در ارزیابی تجربه کاربر در رابطه با استانداردهای گوگل خواهیم پرداخت:

PageSpeed ​​Insights

این ابزار به شما امکان می دهد یک URL وارد کنید و نمره خود را همراه با توصیه هایی در مورد بهبود سرعت سایت و زمان بارگذاری مشاهده کنید. (برای کسب امتیاز ۸۰ یا بالاتر تلاش کنید.)

گزارش Core Web Vital

در صورتی که در حساب کنسول جستجوی Google شما خطاهای موجود باشد، توسط این گزارش مشخص می شود. این مشکلات مربوط به تعامل ، ثبات بینایی ، زمان بارگذاری و عملکرد است.

چگونه از گوگل امتیاز کسب کنیم؟

بهینه سازی تصاویر:

تصاویر سایت را در کمترین اندازه ممکن بدون کاهش کیفیت تصویر ذخیره کنید.

کاهش ریدایرکت ها:

هرگز برای دسترسی به هیچ یک از منابع خود به بیش از یک ریدایرکت احتیاج ندارید و هرگز بازدید کننده را در صفحات وبسایت سرگردان نکنید.

استفاده از حافظه پنهان مرورگر:

برای بازگشت بازدیدکنندگان به صفحات با این ترفند سریعتر خواهید بود.

۴. قدرت و اعتبار دامنه ضعیف

اگرچه محتوای با کیفیت بالا برای رتبه بندی ضروری است، اما فاکتورهای خارج از سایت به جلب اعتماد سایت شما کمک می کند. یکی از عوامل اصلی Google برای ارزیابی این موضوع، لینکهای برگشتی به سایت شما می باشد. جایی که سایت های دیگر به شما رجوع می کنند.

 • سایتهایی را که دارای اعتبار دامنه بالا هستند شناسایی کنید که پیوند به محتوای شما مرتبط است.
 • برای ایمن سازی این پیوندها یک برنامه ارتباطی ایجاد کنید. (وبلاگ نویسی میهمان می تواند روش خوبی برای انجام این کار باشد.)
 • هنگام پیوند دادن به صفحات خود، به Anchor Link توجه کنید.

۵. با صفحات داخلی وبسایت خودتان می جنگید.

یک استراتژی سئو قوی ممکن است کافی نباشد. صفحات شما ممکن است رتبه خوبی نداشته باشند زیرا با سایر صفحات سایت خودتان رقابت می کنند. این اصطلاح “کلمه کلیدی آدم خواری” است. در مواجهه با صفحات مشابه گوگل نمی تواند مهمترین یا مرتبط ترین صفحه را شناسایی کند.

برای حل این مشکل کلمه کلیدی:

 • از اهداف کلمه کلیدی دم بلند استفاده کنید.
 • به زیرمجموعه ها ، عبارات کلمات کلیدی مرتبط یا تکمیل خودکار بروید که یک صفحه را از صفحه دیگر متمایز می کند.
 • محتوای وبسایت را بروز کنید و مطالب قدیمی را حذف کنید.

نتیجه گیری:

در پایان ، اگر صفحات شما حاوی محتوای با کیفیت نباشند ، هیچ یک از این اصلاحات کار نمی کند. اما اگر بهترین و مرتبط ترین محتوا را برای جستجوگران منتشر کنید و این راه حل ها را دنبال کنید  به احتمال زیاد شاهد بهبود رتبه بندی صفحات خود خواهید بود.