۴۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ که در سال ۲۰۲۲ به آن ها نیاز دارید.

40 ابزار دیجیتال مارکتینگ که در سال 2022 به آن ها نیاز دارید.

۴۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ که در سال ۲۰۲۲ به آن ها نیاز دارید.

۴۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ که در سال ۲۰۲۲ به آن ها نیاز دارید. 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۲ دسامبر ۲۰۲۱

درست مانند یک نجار که برای ساختن خانه به اره و مته نیاز دارد ، یک بازاریاب برای جذب ترافیک و مشتریان بیشتر به ابزارهای مختلف بازاریابی دیجیتال نیاز دارد. به من اعتماد کن؛ من می دانم در مورد چه چیزی صحبت می کنم؛ من چندین سال است که در این زمینه فعالیت دارم.

اما من همچنین می دانم که انتخاب ابزار مناسب در میان تعداد زیادی از آن ها کار آسانی نیست. دنیای بازاریابی دنیای بسیار بزرگی است، و گاهی اوقات همگام شدن با تمام ابزارها، روندها، نکات و ترفندهای جدیدی که هر روز ظاهر می شوند، ممکن است طاقت فرسا باشد.

که می توان گفت؛ من تصمیم گرفتم فهرستی از ۴۰ ابزار بازاریابی مختلف ارائه کنم که باید برای سال ۲۰۲۲ آن ها را امتحان کنید. برخی از این ابزارها توسط من و همکارانم در اینجا در Flipsnack استفاده می شود. بنابراین این مقاله نیز از دیدگاه و تجربه شخصی نوشته شده است.

صادقانه بگویم، امتحان کردن ابزارهای مختلف واقعاً استرس زا و زمان بر بود تا اینکه بهترین ها را پیدا کردم. به همین دلیل است که فکر می‌کنم این مقاله نقطه شروع خوبی به شما می‌ دهد و همچنین می‌ تواند به عنوان یک پشته ی بازاریابی قوی و قدرتمند عمل کند.

من این لیست از ۴۰ ابزار بازاریابی را به دسته های مختلف تقسیم کرده ام. به طوری که تشخیص ابزار و دسته ای که به آن علاقه دارید برای شما آسان تر باشد.

بیایید شروع کنیم !

۴۰ ابزار دیجیتال مارکتینگ که در سال ۲۰۲۲ به آن ها نیاز دارید:

  • ابزارهای بازاریابی ایمیلی
  • ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
  • ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی
  • ابزارهای بازاریابی محتوا
  • ابزارهای بازاریابی ویدئویی
  • ابزارهای بازاریابی سئو
  • ابزارهای طراحی بازاریابی
  • ابزارهای ارتباطی و همکاری بازاریابی

ابزارهای بازاریابی ایمیلی

۱. GlockApps

۲. Stripo

۳. Mailgun

۴. Intercom

۵. Mailchimp

بیایید آن ها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. GlockApps

اولین مورد در لیست ابزارهای ایمیل مارکتینگ من GlockApps است. این ابزار به طور همزمان یک ابزار تحویل ایمیل و تست اسپم بودن است. GlockApps به شما کمک می کند تا دقیقاً دلیل مسدود شدن ایمیل های شما یا دریافت مستقیم به پوشه هرزنامه را دریابید. علاوه بر این، شما همچنین راه های مختلفی برای رفع این مشکل قبل از ارسال پیام به مشترکین خود خواهید یافت.

glockapps - an email tool

چه چیزی GlockApps را از سایر جستجوگرهای هرزنامه ایمیل متمایز می کند؟ این ابزار از شما می‌خواهد که پیام خود را به آدرس‌های اولیه ایمیل مختلف ارسال کنید تا امتیاز هرزنامه را برای محتوای ایمیل خود، اعتبار ایمیل / دامنه ای که از آن ارسال می‌کنید، احراز هویت و همچنین قرار دادن ایمیل واقعی در بسیاری از ISP ها بررسی کنید.

قابلیت تحویل یکی از جنبه های حیاتی بازاریابی ایمیلی Flipsnack است. بنابراین، یافتن بهترین ابزار تست هرزنامه برای ما بسیار مهم بود. در GlockApps، چیزی بیش از یک ابزار تست هرزنامه را پیدا کردم. این ابزار یک فروشگاه است. جایی که می‌توانم به راحتی تست‌ های هرزنامه را انجام دهم و همچنین نرخ تحویل همه ایمیل‌هایمان را قبل از ارسال آن ها به جهان بررسی کنم. تمام بینش‌هایی را که من به دنبال آن بودم، مانند کد HTML، تصاویر، لینک‌ها و محتوای هرزنامه را ارائه می‌کند. و بهترین بخش این است که آن ها همچنین اقداماتی را ارائه می دهند که می توانید برای رفع هر گونه مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد، بردارید. مطالعه موردی Flipsnack را بررسی کنید تا درباره اینکه چگونه GlockApps به ایمیل‌های ما کمک می‌کند تا به صندوق ورودی‌شان برسد، بیشتر بیاموزید !

۲. Stripo

این ابزار قالب ایمیل کشیدن و رها کردن، به شما کمک می کند ایمیل های خود را به زیبایی و حرفه ای سفارشی کنید. بدون نیاز به نگرانی در مورد مهارت های طراحی، Stripo به شما اطمینان می دهد که ایمیل های شما خیره کننده به نظر می رسند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که Stripo دو نوع مختلف ویرایشگر را ارائه می دهد. یکی به طور خاص برای بازاریابان یا هر شخص دیگری که اصلاً تجربه طراحی ندارد ساخته شده است. و دیگری – ویرایشگر کد HTML –  برای توسعه دهندگان ایمیل ساخته شده است. بنابراین هنگام ایجاد کمپین ایمیل بعدی مطمئن شوید که مورد مناسب را انتخاب کرده اید.

stripo - an email tool

علاوه بر ارائه بیش از ۳۰۰ قالب ایمیل، Stripo همچنین دارای افزونه هایی برای جاسازی، تعامل و ویژگی های هوشمند است. علاوه بر این، با HubSpot ادغام می شود و به شما این امکان را می دهد که ایمیل های خود را تنها با چند کلیک به CRM منتقل کنید.

قبل از Stripo ؛ ما ایمیل‌هایی را ارسال می‌کردیم که محدود به یک قالب HTML داخلی بود که فقط می‌توانستیم به صورت دستی آن را تغییر داده و آن ها تطبیق دهیم. Stripo یک ابزار قالب ایمیل آنلاین آسان برای استفاده در اختیار ما قرار داده است که همه چیزهایی را که برای ایجاد پیام های ایمیل با هر پیچیدگی سریع، بدون محدودیت و بدون مهارت کدنویسی نیاز دارید، دارد.

۳. Mailgun

Mailgun نیازهای تیم های بازاریابی و فروش را برآورده می کند، حتی اگر به عنوان یک سرویس ایمیل برای توسعه دهندگان ارائه شود.

به طور خلاصه؛ Mailgun یک سرویس ایمیل تراکنشی است که به شما امکان ارسال، دریافت و ردیابی ایمیل ها را با استفاده از API قدرتمند خود می دهد. نه تنها شما می توانید ایمیل های تراکنشی را ارسال کنید بلکه شما همچنین می توانید عملکرد آن ها را کنترل کرده و آن ها را برای دریافت نرخ تعامل بالاتر بهینه کنید.

mailgun - an email marketing tool

با ارائه بینش به شما در مورد تجزیه و تحلیل، می توانید ببینید که Gmail، Yahoo و سایر ارائه دهندگان چگونه پیام های شما را مدیریت می کنند. که می شود گفت؛ می‌توانید به نرخ ‌های تحویل بالا برسید و ایمیل‌های تراکنشی خود را از پوشه هرزنامه دور نگه دارید.

Mailgun، پلتفرمی ست که از طریق آن تمام ایمیل‌ های تراکنشی خود را ارسال می‌کنیم. از همان ابتدا به ما این امکان را می دهد که یک IP اختصاصی راه اندازی کنیم که در آن سایر فرستندگان بر اعتبار ما تأثیری نگذارند. این IP اختصاصی به ایمیل‌های ما بهترین شانس را می‌دهد تا در صندوق ورودی قرار بگیرند که برای ما بسیار مهم است، به خصوص که ما در مورد نوع بسیار مهمی از ایمیل ‌ها صحبت می‌کنیم. مطالعه موردی Flipsnack را بررسی کنید تا در مورد چگونگی بهبود تجربه کاربری خود با ارسال ایمیل با Mailgun اطلاعات بیشتری کسب کنید !

۴. Intercom

Intercom بسیار بیشتر از یک ابزار بازاریابی ایمیلی است. این ابزار، یک پلتفرم پیام‌ رسانی مشتری است که به کسب ‌وکارها اجازه می ‌دهد از طریق ویجتی که می‌توانند به راحتی در وب‌ سایت، برنامه یا حتی رسانه‌ های اجتماعی خود نصب کنند، با مشتریان بالقوه و فعلی خود ارتباط برقرار کنند.

اما این همه چیز نیست. Intercom همچنین می تواند برای پشتیبانی مستقیم مشتری شما معجزه کند. همه چیز از طریق صندوق ورودی تیم مدیریت می شود و به عوامل پشتیبانی مشتری اجازه می دهد تا به طور همزمان به بحث های مختلف بپردازند.

intercom - an email tool

از ویژگی های خوب Intercom این است که پیام‌های درون برنامه ‌ای را که مشتریان شما در وب ‌سایتان می‌بینند را تقویت می‌ کند و همچنین می‌تواند مرکز راهنمایی شما را فعال کند. ما، در Flipsnack، از Intercom برای تمام مزایای ذکر شده در بالا استفاده می کنیم. بنابراین به ما اعتماد کنید، ما می دانیم که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم !

علاوه بر استفاده از Intercom برای پشتیبانی از مشتری، ما همچنین توانسته ‌ایم کمپین‌های بازاریابی ایمیلی خود را با موفقیت در آن ادغام کنیم و ایمیل ‌های خود را با پیام‌های برنامه‌ای که در پلتفرم خود ارسال می‌کنیم مرتبط کنیم، تا به کاربرانمان تجربه‌ای کلی در حین مرور وب ‌سایتمان بدهیم.

۵. Mailchimp

Mailchimp یک ابزار ایمیل مارکتینگ همه جانبه است که به شما این امکان را می دهد تا کمپین های بازاریابی ایمیلی معنی داری را ایجاد کنید. با کمک قالب های ایمیل از پیش طراحی شده و قابلیت کشیدن و رها کردن شما این شانس را دارید که ایمیل های حرفه ای را پیش نویس کنید و فروش بیشتری داشته باشید. علاوه بر این؛ شما می توانید چندین کمپین ایمیل را بی درنگ مدیریت و ردیابی کنید تا مطمئن شوید که همه ایمیل های شما نتایج دلخواه را به همراه دارند.

Mailchimp علاوه بر اینکه استفاده از آن بسیار آسان است، یک بسته کامل نیز دارد. می‌توانید ایمیل‌های خود را با تصاویر، GIF، فونت‌های شخصی‌ سازی ‌شده بسازید و سپس تست A / B را برای این ایمیل ‌ها توسعه دهید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

mailchimp - an email marketing tool

مهم تر از آن این است که آن ها یک برنامه خدمات بازاریابی ایمیلی رایگان ارائه می دهند که برای هر کسب و کار کوچکی با بودجه محدود مناسب است. تا ۲ هزار مخاطب، داشبورد برای یک مخاطب، ابزارهای تقسیم ‌بندی، قالب‌ های ایمیل اولیه و همچنین گزارش اولیه را امکان ‌پذیر می‌کند. با این حال، اگر می‌خواهید از این اعداد و ویژگی‌ها فراتر بروید، توصیه می‌کنم برنامه‌های پریمیوم آن ها را بررسی کنید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

۱. Google Tag Manager

۲. Google Analytics

۳. Campaign URL Builder

۴. Hotjar

۵. AdStage

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Google Tag Manager

اولین ابزار بازاریابی دیجیتال تبلیغاتی که در این لیست قرار داده ‌ام، Google Tag Manager است، ابزاری که باید هنگام اجرای کمپین‌ های بازاریابی مجدد Google Ads برای افزایش نرخ تبدیل خود داشته باشید.

برای اینکه این موضوع برای شما روشن شود، GTM به شما این امکان را می دهد که لیست مخاطبان بازاریابی مجدد را به سرعت و به راحتی ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تک تک کد تگ را در صفحات وب سایت خود وارد کنید. سپس؛ پس از ایجاد تگ و نصب آن در وب سایت خود، می توانید از طریق حساب تبلیغاتی خود به تعداد دلخواه کمپین ایجاد و اجرا کنید.

google tag manager  - a digital tool

علاوه بر این؛ GTM در کمپین های تبلیغاتی شما بسیار مهم است، زیرا به شما انعطاف پذیری می دهد تا محرک هایی را برای گرفتن داده های خاص تعریف کنید. برای مثال ؛ شما می توانید زمان بارگذاری یک صفحه توسط کاربر، زمانی که یک CTA کلیک می شود یا حتی زمانی که کاربر یک اقدام یا سفر را انجام می دهد را ردیابی کنید.

GTM یک ابزار مدیریت تگ است که به ما کمک می‌کند تا تگ ها را پیکربندی کنیم و فوراً از یک رابط مبتنی بر وب استفاده کنیم. ما بیشتر از آن برای نصب تگ های مختلف از پلتفرم های تبلیغاتی استفاده می کنیم. مانند کد بازاریابی مجدد Google Ads و کد تبدیل، پیکسل فیس بوک، و غیره. این به ما کمک می کند تا مخاطبین برای هدف گیری مجدد را ایجاد کنیم و با توجه به هر کمپین و مواردی که باید ردیابی شوند، تبدیل های مختلفی را تنظیم می کنیم: سفارش ها، ثبت نام ها، ارسال های فرم مشتری.

۲. Google Analytics

Google Analytics یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی رایگان است که باید در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود برای کمپین های ۲۰۲۲ استفاده کنید. برای افزودن کد Analytics به وب سایت خود چیزی بیش از چند دقیقه از زمان شما نمی گیرد. با کمک آن، می توانید هر اقدام بازدید کنندگان خود را ردیابی کنید.

شما می دانید چه کسی، از کجا و در کدام یک از صفحات شما بیشتر وقت خود را می گذراند و به وب سایت شما می آید. علاوه بر این؛ با Google Analytics ، می‌توانید اهدافی را برای ردیابی تبدیل ‌ها، ایجاد یک راه ‌اندازی تجارت الکترونیک، و حتی ردیابی رویدادها برای درک بهتر تعامل کاربر تعیین کنید.

google analytics - a digital tool

بنابراین، اگر قبلاً از Google Analytics استفاده نمی کردید، حتماً آن را همین امروز نصب کنید. با تمام داده های حیاتی و ارزشمندی که به شما می دهد، می توانید استراتژی های بازاریابی و تبلیغات آینده خود را به گونه ای تنظیم کنید که بهترین نتایج را کسب کنید.

Google Analytics ابزاری است که به ما کمک می کند تا بازدید کنندگان وب سایت و رفتار آن ها را درک کنیم. معیارهای زیادی در مورد نتایج کمپین های شما، آمارهای مهم در مورد صفحاتی که بازدید می کنند، اقداماتی که انجام می دهند و مسیر آن ها برای رسیدن به تبدیل ارائه می دهد. این ابزار زمانی که در مورد ردیابی یک کاربر در یک وب سایت باشد، ضروری است. این ابزار می تواند به ما کمک کند نه تنها در کمپین های تبلیغاتی آینده یا بهینه سازی وب سایت، بلکه در مورد کسب و کارمان نیز تصمیمات مهمی بگیریم.

۳. Google Campaign URL Builder

هر بازاریابی، می خواهد مطمئن شود که کمپین های تبلیغاتی آن ها بهترین نتایج را به همراه دارد. همانطور که گفته شد، وقت آن رسیده است که از Google Campaign URL Builder استفاده کنید.

این ابزار بازاریابی تبلیغاتی رایگان عملکرد کمپین های شما را ردیابی می کند و تعیین می کند که آیا آن ها موثر هستند یا نه. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کد رهگیری به URL خود اضافه کنید و بر اساس این کد؛ شما شناسایی می کنید که کاربران شما چگونه به سایت شما دسترسی دارند. این کد رهگیری ترکیبی از پارامترها و URL کمپین شما است.

Google campaign url builder - a digital tool

بسیار مهم است که از Google Campaign URL Builder، به خصوص در کمپین های بازاریابی پولی خود استفاده کنید. از آنجایی که شما پول خرج می کنید، قطعا باید بدانید که چه چیزی بهترین نتایج را برای شما به ارمغان می آورد. اما قبل از شروع، مطمئن شوید که اهدافی را در Google Analytics تنظیم کرده اید.

URL Builder به ما کمک می کند کمپین های تبلیغاتی خود را خیلی بهتر پیگیری کنیم. با کمک آن؛ می‌توانیم داده‌های ویژه ‌ای را در URL صفحه فرود که برای کمپین ‌ها استفاده می‌کنیم، اضافه کنیم و این فرآیند به ما کمک می‌کند ترافیک را ردیابی کنیم. در نتیجه، می‌توانیم نتایج کمپین‌ های خود را با دقت بسیار بیشتری رصد کنیم.

۴. Hotjar

وقتی یک بازاریاب حرفه ای هستید؛ شما باید رفتار کاربران خود را هنگام بازدید از وب سایت و صفحات فرود مورد استفاده در کمپین های خود تحلیل و درک کنید. Hotjar یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار است که به شما این امکان را می دهد تا با ویژگی هایی مانند نقشه های حرارتی و ضبط بازدید کنندگان، بینش بهتری در مورد رفتار کاربران به دست آورید.

با کمک این نقشه های حرارتی بصری و ضبط بازدید کنندگان؛ می توانید درک کنید که کاربران شما چه می خواهند و چگونه با صفحات فرود شما تعامل دارند. Hotjar به صورت بصری کلیک ‌ها و اسکرول بازدید کنندگان شما را نشان می‌دهد و به شما این فرصت را می‌دهد که ببینید از چه نوع محتوایی بیشتر لذت می‌برند تا بدانید چگونه نرخ تبدیل را بهینه کنید.

hotjar - a digital marketing tool

اما این همه چیز نیست. این ابزار دیجیتال مارکتینگ همچنین به شما این امکان را می دهد که از بازدید کنندگان خود سؤال بپرسید و در مورد نحوه تعامل آن ها با صفحات فرود وب سایت و کمپین خود پاسخ های مستقیم دریافت کنید.

Hotjar یک ابزار تجزیه و تحلیل رفتار و نقشه حرارتی وب سایت است. تجزیه و تحلیل نحوه ی تعامل کاربران با کل وب سایت یا صفحات خاص شما می تواند واقعا مفید باشد. پس از اجرا؛ به راحتی می توان دید که کاربران بیشتر روی کجا کلیک می کنند /  ضربه می زنند، در چه موقعیتی در صفحه اسکرول می کنند و حتی موس خود را کجا روی صفحه حرکت می دهند. ما از آن برای تست A / B صفحات فرود مختلف، به خصوص هنگام تغییر یک عنصر یا بخشی از صفحه استفاده می کنیم..به عنوان مثال، سر صفحه / سرخط / دکمه ها و تصویر در بالای صفحه.

۵. AdStage

این ابزار دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند کمپین‌های PPC خود را در تمام پلتفرم‌های اصلی PPC ( گوگل، فیسبوک، بینگ، لینکدین، اینستاگرام، توییتر، یاهو، یوتیوب) از یک نقطه به طور خودکار، ایجاد و مدیریت کنید.

علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد تا با کمک ویژگی های بصری و ابزارهای اتوماسیون قدرتمند، نتایج خود را گزارش دهید. AdStage باید هم توسط کارشناسان PPC و هم افراد تازه کار در این زمینه تبلیغاتی استفاده شود.

adstage - a digital tool

این برنامه به طور خودکار تبلیغات جدید را برای تاریخ های خاص تقویم یا بر اساس معیارهای عملکرد می چرخاند یا برنامه ریزی می کند. به این ترتیب، دیگر نیازی به انجام این کار خسته کننده نخواهید داشت. در عوض، می توانید زمان زیادی را برای کار روی پروژه ها و وظایف خلاقانه تر خود بگذارید.

ابزارهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

۱. Later

۲. Sprout Social

۳. Loomly

۴. Buffer

۵. Hootsuite

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Later

Later یک ابزار برنامه ریزی رسانه های اجتماعی است که دارای ویژگی های زیادی است. برای فهمیدن این که آیا برای پست اینستاگرام مناسب است یا خیر، می توانید از Later برای برنامه ریزی پست های خود در فیس بوک، پینترست، تیک تاک، توییتر و حتی لینکدین استفاده کنید. 

از آنجایی که این یک ابزار بازاریابی است که مخصوصاً برای اینستاگرام طراحی شده است، طبعا روی تصاویر بصری نیز تمرکز دارد. اما Later همچنین ویژگی های برجسته دیگری مانند هشتگ ها و کلمات کلیدی را برای تحقیق محتوا ارائه می دهد. می توانید تقویم محتوای خود را برنامه ریزی کنید و همه رسانه های خود را در کتابخانه ی دارایی ذخیره کنید. یادداشت ها، برچسب ها و ستاره ها را به هر رسانه اضافه کنید تا به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا کنید. این یک راه عالی برای فیلتر کردن محتوای شما است.

later - a social media marketing tool

علاوه بر این؛ شما می توانید از این کتابخانه برای ذخیره محتوای همیشه سبز استفاده کنید و پست های خود را هر طور که می خواهید در زمان مشخصی برنامه ریزی کنید.

این ابزار ، عمدتاً به دلیل ویژگی زمان‌بندی آن ، به ما کمک کرد تا کارمان را بهتر سازماندهی کنیم. بنابراین اکنون ما کارآمد تر هستیم و زمان بیشتری برای تمرکز بر ایجاد محتوای جذاب برای رسانه های اجتماعی داریم. همچنین؛ داشتن تمام ویژگی هایی مانند برنامه ریزی، ارسال، تجزیه و تحلیل نتایج موجود در یک پلتفرم واحد باعث صرفه جویی در وقت ما می شود.

۲. Sprout Social

دومین ابزار بازاریابی رسانه های اجتماعی در لیست من Sprout Social است. این ابزار به کسب و کارها کمک می کند تا تقویم محتوای خود را فقط در یک مکان سازماندهی کنند. به آن ها اجازه می دهد تا پست ها را بر اساس زمانی که فالوورهای شما بیشتر فعال هستند، در چندین پلتفرم منتشر و زمان بندی کنند.

علاوه بر این، Sprout Social همچنین همکاری با مشتریان خود را برای شما آسان می کند. به عنوان مثال، آن ها یک صندوق ورودی هوشمند دارند تا به موقع به همه پیام های رسانه های اجتماعی شما پاسخ دهند.

sprout social - a social media tool

اما این همه چیز درباره ی این ابزار نیست. این ابزار بازاریابی همچنین دارای مجموعه کاملی از تجزیه و تحلیل اجتماعی است. این امکان را به شما می دهد تا پست های با عملکرد برتر و موفق ترین کمپین های اجتماعی خود را شناسایی کنید. همراه با سایر ویژگی های منحصر به فرد، می توانید ترندها، هشتگ ها و فرصت های جدید برای تعامل با بازدیدکنندگان خود را نیز کشف کنید.

۳. Loomly

Loomly یک ابزار بازاریابی رسانه های اجتماعی است که خود را به عنوان یک ‘پلت فرم موفقیت برند’ توصیف می کند. این ابزار برای کسب و کارهای کوچک تر با تیم های اجتماعی کوچکی که می خواهند محتوا را سازماندهی و همکاری کنند ایده آل است.

Loomly با ویژگی ‌هایی مانند تقویم، فرجه ها و نمودار جریان کار، برنامه ریزی و مدیریت پست های رسانه های اجتماعی خود را آسان می کند. این ابزار همچنین ایده‌ های محتوای تازه را برای بازدید کنندگان شما بر اساس موضوعات پرطرفدار و مکالمات توییتر به عنوان یک جایزه ارائه می‌کند. شگفت انگیز است، درست است؟

loomly - a social media tool

اما مهمترین بخش این است که Loomly دارای یک رابط کاربری تمیز و آسان است که گشت وگزار در سطح اینترنت را حتی برای افراد نه چندان باهوش فناوری در دسترس و دوستانه می کند. همچنین برای مشاغل انفرادی و آژانس های کوچک تر بسیار مقرون به صرفه است، بنابراین حتماً باید آن را امتحان کنید. 

۴. Buffer

Buffer یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی محبوب است که چندین حساب رسانه ی اجتماعی را تنها با استفاده از یک داشبورد مدیریت می کند. تنها با چند کلیک؛ شما می توانید تمام پلتفرم های ضروری رسانه های اجتماعی – فیس بوک، اینستاگرام، پینترست و لینکدین را در این برنامه ادغام کنید. این باعث می شود مدیریت همه ی شبکه های رسانه های اجتماعی بهتر و تعامل سریع با مشتریان خود آسان شود.

buffer - a social media tool

پست‌ها را پیش‌نویس کنید، سپس آن ها را زمان ‌بندی کنید و عملکرد تمام کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی خود را نیز تحلیل کنید. Buffer به شما این فرصت را می دهد تا با کمک صندوق ورودی رسانه های اجتماعی، آگاهی از برند کسب و کار خود را افزایش دهید و تعامل مشتری را به سطح کاملا جدیدی برسانید.

این ابزار رسانه ی اجتماعی می تواند برای کسب و کار شما شگفتی ایجاد کند زیرا رابط کاربری ساده و تمیزی دارد. این برنامه همچنین دارای برنامه‌ های ممتاز مقرون‌ به‌ صرفه و یک جریان راه‌ اندازی بصری است که همکاری بین شما و تیمتان را دلپذیر می‌کند.

۵. Hootsuite

Hootsuite پنجمین ابزار رسانه اجتماعی است که در لیست من قرار دارد. با کمک آن؛ بازاریابان در سراسر جهان این فرصت را دارند که پست‌های رسانه‌های اجتماعی را از قبل برنامه ‌ریزی کنند و در وقت گرانبهای آن‌ ها صرفه‌جویی کنند.

hootsuite - a social media marketing tool

مدیریت موثر تیم های رسانه های اجتماعی با این پلت فرم بسیار آسان است. Hootsuite به شما این امکان را می دهد تا سطوح مختلف مجوز را برای اعضای تیم خود تنظیم کنید و کنترل کنید که آن ها به چه چیزی می توانند دسترسی داشته باشند. به این ترتیب، مطمئن می‌شوید که در مورد برند سازی، همه در یک صفحه قرار دارند.

اگر Hootsuite را انتخاب کنید، می توانید عملکرد محتوای رسانه های اجتماعی خود را ردیابی کنید. این ابزار ROI، تبدیل‌ها را محاسبه می‌کند و همچنین مکالمات عمومی درباره ی برند سازی و سایر موضوعاتی را که ممکن است به شما و کسب ‌وکارتان علاقه ‌مند باشد، ردیابی می‌کند.

ابزارهای بازاریابی محتوا

۱. Flipsnack

۲. Yoast

۳. Google Keyword Planner

۴. Google search console

۵. Grammarly

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Flipsnack

شما نمی توانید ما را به خاطر قرار دادن خودمان در صدر این لیست سرزنش کنید! به این دلیل که Flipsnack چیزی بیش از یک ابزار بازاریابی محتوا است. این یک ابزار انتشار دیجیتال کامل است که به شما این امکان را می دهد تا انواع انتشارات را به سادگی با آپلود PDF از پیش ساخته شده خود یا شروع با یک الگو ایجاد کنید.

با این حال؛ به خاطر این مقاله؛ من امروز روی Flipsnack به عنوان یک ابزار بازاریابی محتوای عالی تمرکز می کنم.، که به شما کمک می کند کتاب های الکترونیکی بازاریابی قدرتمندی ایجاد کنید که بعداً می توانید بین مخاطبان هدف خود توزیع کنید.

همانطور که گفته شد، Flipsnack را در تلاش خود برای بهبود استراتژی بازاریابی جذب مشتری انتخاب کنید. تمام محتوای با کیفیت خود را در یک کتاب الکترونیکی بازاریابی قرار دهید و با کمک استودیوی طراحی ما آن را تعاملی کنید. لینک ها، تصاویر، ویدئوها، اشکال و حتی دکمه های فراخوانی را اضافه کنید. البته هر چه تعاملی تر بسازید جذاب تر می شود !

با این حال، هدف اصلی یک کتاب الکترونیکی بازاریابی جذب مشتری های مرتبط است. Flipsnack به شما این امکان را می دهد تا یک فرم مشتری قابل تنظیم به نشریه آنلاین خود اضافه کنید. چند صفحه را به‌عنوان پیش‌ نمایش انتخاب کنید، و سپس به خوانندگان خود اجازه دهید قفل بقیه کتاب الکترونیکی را با ارسال آدرس ایمیل خود باز کنند. درست مانند این مثال در اینجا:

مشاهده کردید؟ Flipsnack علاوه بر اینکه ابزاری برای ایجاد محتوا است، به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق محتوای محصور (هر نوع محتوا ( متن، فیلم، عکس و . . . ) در وب سایت که کاربر برای مشاهده کامل آن ملزم به پرداخت یا نام نویسی، پر کردن فرم و یا غیره است)، مشتری ها را جذب کنید. خوانندگان خود را با کمک کتاب الکترونیکی بازاریابی خود جذب کنید و تنها با چند کلیک آن ها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید.

۲. Yoast

Yoast یک ابزار مهم بازاریابی محتوا است که باید آن را داشته باشید. بیش از یک ابزار، Yoast یک افزونه فراگیر است که با ویرایشگر کلاسیک در ورد پرس و گوتنبرگ کار می کند. علاوه بر اینکه استفاده از آن بسیار آسان است، به شما کمک می کند تا محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

این افزونه به شما کمک می کند تا محتوای اساسی را انتخاب کنید، روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که رتبه شما ، URL های محتوای فردی و لینک های داخلی و خارجی برای تقویت مقاله وبلاگ خود را افزایش می دهد. و گویی از قبل کافی نبوده است؛ Yoast همچنین خوانایی صفحه شما را ارزیابی می کند و به آن امتیاز Flesch Reading Ease می دهد.

Yoast - a content and seo tool

هر دو هفته؛ Yoast برای منعکس کننده الگوریتم گوگل به روز می شود تا همیشه بتوانید آخرین اخبار در مورد SEO را داشته باشید .

Yoast احتمالاً یکی از ابزارهایی است که نمی توانیم بدون آن زندگی کنیم زیرا زندگی ما را بسیار آسان می کند. تمام تیم محتوای ما به افزونه Yoast برای وردپرس متکی است تا اطمینان حاصل شود که تمام محتوای منتشر شده در وبلاگ ما بهینه سازی SEO است. علاوه بر درک آسان سئو؛ اگر مشکلی با خوانایی داشته باشیم، می‌توانیم به راحتی تشخیص دهیم که چه چیزی باید اصلاح شود. این برنامه متنی را که نیاز به بهبود دارد برجسته می کند. همچنین به منابع موجود در وب‌ سایت آن‌ ها لینک می‌ دهد که در آنجا به راحتی می‌توانیم درباره این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

۳. Google Keyword Planner

اگر چند سالی است که در زمینه بازاریابی فعالیت می کنید؛ من تقریباً مطمئن هستم که در مورد این ابزار بازاریابی محتوای فوق العاده شنیده اید. Google Keyword Planner ابزار تحقیق کلمات کلیدی است که در نهایت مشتریان بالقوه بیشتری را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد.

Google keyword planner - a content marketing tool

با پشتیبانی گوگل، این ابزار تحقیقات بازاریابی رایگان می تواند به دو روش مختلف استفاده شود. ابتدا یک کلمه کلیدی را وارد می کنید و ایده ها و پیشنهادات کلمه کلیدی را دریافت می کنید. در روش دوم، فهرستی از کلمات کلیدی را وارد می‌کنید و معیارها، از جمله محدوده حجم جستجو را دریافت می‌کنید.

Google Keyword Planner ابزاری مفید برای صفحات فرود و مقالات وبلاگ شما است. علاوه بر ارائه ایده ها و پیشنهادات کلمه کلیدی، حجم جستجو و رقابت دقیق آن ها را نیز به شما نشان می دهد. بدین ترتیب؛ شما می توانید همیشه بهترین کلمات کلیدی را در محتوای آنلاین خود وارد کنید و همچنین نرخ تبدیل را افزایش خواهید داد.

نمی توانم تصور کنم که چگونه می توانم بدون کمک Google Keyword Planner یک نسخه برای صفحات فرود یا مقالات وبلاگ بنویسم. علاوه بر ارائه بهترین پیشنهادات و ایده های کلیدواژه به من؛ همچنین بینش هایی را در مورد اینکه این کلمات کلیدی چقدر جستجو می شوند و چگونه در طول زمان تغییر کرده اند به من می دهد. بدین ترتیب؛ من می توانم لیست کلمات کلیدی خود را به مواردی محدود کنم که واقعاً با محتوایی که در حال حاضر روی آن کار می کنم مرتبط هستند.

۴. Google search console

کنسول جستجوی گوگل یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای هر کسی است که در زمینه بازاریابی کار می کند. این ابزاراطلاعاتی در مورد مسائل سایت برای شما به ارمغان می آورد، کلمات کلیدی را که در گوگل رتبه بندی می کنید فهرست می کند، و حتی نشان می دهد که چه کسانی به شما لینک می دهند. 

علاوه بر این، Google search console در شناسایی محتوای ضعیف شما عالی است. مثلا؛ صفحات یا مقالات وبلاگی را به شما نشان می دهد که تعداد کلیک ها، احساسات و بازدیدهای پایینی دارند و میانگین جایگاه پایینی در گوگل دارند. به این ترتیب، شما دقیقا می دانید که برای عملکرد بهتر چه نوع محتوایی را باید به روز کنید. 

Google search console - a content and seo tool

یکی دیگر از چیزهای عالی که این ابزار بازاریابی به ارمغان می آورد این است که به شما این امکان را می دهد تا نقشه سایتی را اضافه کنید که می تواند به شما کمک کند تا از ربات های گوگل رد شوید و به گوگل بگویید که سایت یا صفحاتی را که تازه بهینه سازی کرده اید را مجددا رد کند.

Google search console یک ابزار عالی برای پیگیری آمارهای مختلف است. مانند کلیک ها، برداشت ها یا موقعیت های متوسط ​​در نتایج جستجو. علاوه بر این؛ این ابزار به ما اجازه می دهد تا ببینیم یک صفحه در طول زمان چقدر خوب عمل می کند، و ما اغلب از آن برای مشاهده اینکه کدام صفحات نیاز به ارتقاء محتوا دارند استفاده می کنیم. 

۵. Grammarly

البته آخرین ابزار بازاریابی در لیست من Grammarly است. از آنجایی که من به مدت چهار سال نویسنده محتوا هستم؛ من اهمیت پست های بلاگ بدون اشتباه، صفحات فرود و هر نوع محتوای نوشتاری دیگری را می دانم.

grammarly - a content marketing tool

Grammarly یک ابزار بسیار آسان برای استفاده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خود را در برنامه کپی و پیست کنید و منتظر بمانید تا Grammarly مشکلات املایی و گرامری شما را بررسی کند. همچنین به شما پیشنهادهایی برای بیان و ارسال بهتر پیام هایتان می دهد. از دیدگاه من؛ این یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی محتوا است که به شما کمک می کند متون بی عیب و نقص ایجاد کنید و نوشتن خود را به صورت حرفه ای بهبود بخشید. 

با نسخه رایگان آن می‌توانید کارهای زیادی انجام دهید، اما من شما را تشویق می‌کنم که یک طرح برتر را برای تجزیه و تحلیل متن عمیق انتخاب کنید.

هنگامی که می خواهید مطمئن شوید که هر متن به درستی و بدون هیچ گونه خطای گرامری نوشته شده است، ما همیشه استفاده از Grammarly را انتخاب می کنیم. این یک راه آسان و سریع برای دستیابی به نوشتن بدون اشتباه است. و علاوه بر آن، Grammarly همچنین پیشنهادهایی برای بهبود متون و برقراری ارتباط موثرتر پیام ارائه می دهد.

ابزارهای بازاریابی ویدئویی

۱. Adobe Creative Cloud (Premiere Pro، After Effects، Audition)

۲. Soundstripe

۳. Milanote

۴. Vimeo

۵. Loom

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Adobe Creative Cloud (Premiere Pro، After Effects، Audition)

اگر در صنعت بازاریابی ویدیویی هستید، باید از Adobe Creative Cloud استفاده کنید. هر سه ابزار آن – Premiere Pro، After Effects و Audition می‌توانند برای ویدیوهای شما شگفت‌انگیز باشند.

Adobe Creative Cloud (Premiere Pro, After Effects, Audition) - video tools

Adobe Premiere Pro در واقع یک نرم افزار اصلی ویرایش ویدیو است که هم همه کاره و هم مقرون به صرفه است. علاوه بر این، می توانید از امکانات فراوان آن بهره ببرید. با آپلود فیلم خود شروع کنید، سپس صحنه ها را هر طور که می خواهید برش دهید و مرتب کنید. مقدار صدا، انتقال، و رنگ ها را کمی تغییر دهید و نور را تنظیم کنید. سپس، می‌توانید با خیال راحت ویدیوی خود را در هر جایی ارسال کنید. مشاهده کردید؟ امکانات این ابزار بازاریابی ویدیویی بی پایان است!

Adobe After Effects یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای هر کسی است که در تولید ویدیو فعالیت دارد. بنابراین؛ چه یک طراح گرافیک متحرک، یک انیماتور یا حتی یک حرفه ای ویدئو باشید، وقت آن است که این نرم افزار را دانلود کنید. این نرم افزار دارای یک جدول زمانی و یک رابط کاربر پسند است که فرآیند انیمیشن را بسیار آسان ‌تر و سریع ‌تر می‌کند.

سومین ابزار بازاریابی ویدئویی از ادوبی که می‌خواهم امروز به شما معرفی کنم، Adobe Audition است. این نرم افزار با قابلیت بازیابی و بهبود قابل توجه صدا، از کاهش نویز و حذف صدا پشتیبانی می کند. می دانید که این ویژگی ها چقدر مهم هستند، به خصوص هنگام ضبط در یک محیط پر سر و صدا.

Creative Cloud به ما کمک می کند تا همه ویدیوها و انیمیشن های خود را زنده کنیم. از آنجایی که همه نرم افزارها در یک اکوسیستم به هم گره خورده اند، می توانیم به راحتی گردش کار خود را در اطراف آن توسعه دهیم و به راحتی روی ویرایش ویدیو، انیمیشن و گرافیک برداری کار کنیم.

۲. Soundstripe

Soundstripe دومین ابزار بازاریابی ویدیویی است که من آن را برای یک دلیل خوب توصیه می کنم، این ابزار بیش از ۷۰۰۰۰ ویدیوی سهام حرفه ای را برای هر صنعت و موضوعی ارائه می دهند. علاوه بر این، این فیلم ها در محبوب ترین فرمت ها – SD، HD، ۲k و ۴k در دسترس هستند. برخی از آن ها حتی در ۵k، ۶k و ۸k در دسترس هستند.

soundstripe - a video marketing tool

با رابط کاربری آسان؛ این نرم افزار در تنظیم لیست پخش واقعا عالی است و به شما امکان می دهد موسیقی خود را با توجه به سرعت و سبک خود انتخاب کنید. حتی می توانید پارامترهای مختلفی مانند مدت زمان مورد نیاز صدا را اضافه کنید. بنابراین؛ اگر به دنبال نوع خاصی از مدت زمان ویدیوی خود هستید؛ به خاطر داشته باشید که با یک جستجوی ساده می توانید این کار را به صورت کامل انجام دهید.

به لطف پایگاه داده موسیقی متنوع آن؛ Soundstripe به ما کمک می کند موسیقی و جلوه های صوتی عالی را برای هر پروژه ای که روی آن کار می کنیم پیدا کنیم. و علاوه بر آن، می‌تواند با کمک افزونه Premiere Pro به طور یکپارچه در جریان کار ما ادغام شود. به این ترتیب می‌توانیم به راحتی هر آهنگی را که می‌خواهیم، بدون ترک نرم‌افزار ویرایش، مرور، انتخاب و ویرایش کنیم. مطالعه موردی Flipsnack را بررسی کنید تا دریابید که چگونه Soundstripe به ما در انتخاب بهترین موسیقی متن برای کمپین دهمین سالگردمان کمک کرد.

۳. Milanote

Milanote یک ابزار بازاریابی ویدیویی بسیار عالی و آسان برای استفاده است که به شما کمک می کند ایده ها و پروژه های خود را در تابلوهای بصری سازماندهی کنید. Milanote با داشتن یک طراحی بصری و ظریف این تصور را به شما می دهد که در یک استودیو خلاق کار می کنید. 

milanote - a video tool

بهترین بخش این است که با طرح رایگان آن می توانید کارهای زیادی انجام دهید. شما می توانید صد یادداشت و لیست کار ایجاد کنید، ده فایل را آپلود کنید، ده تصویر را ذخیره کنید، و همچنین لینک هایی را از اینترنت اضافه کنید. علاوه بر این؛ می توانید تعداد نامحدودی از تابلوها را با همکاران بصری خود به اشتراک بگذارید و آن ها می توانند کارهای شما را ببینند و بی درنگ ویرایش کنند.

بنابراین؛ دفعه بعد که به کمپین بازاریابی ویدیویی خود فکر می کنید، مطمئن شوید که از Milanote در فرآیند برنامه ریزی، سازماندهی و ساختار ویدیوی خود استفاده می کنید!

مانند سایر ابزارهای مدیریت پروژه، Milanote هنگام سازماندهی و توسعه ایده های خلاقانه مفید است. با این حال، بر خلاف سایر ابزارهای مدیریت پروژه، به طور خاص برای پروژه های خلاقانه و بصری طراحی شده است. ما، اینجا در Flipsnack، می‌توانیم خیلی سریع تابلوها را جمع‌آوری کنیم، استوری ‌برد بسازیم، و ایده‌ها را با همکاری بی درنگ ایجاد کنیم. این واقعاً به ما کمک می کند تا قبل از هر ویدیویی که شروع به کار روی آن می کنیم، افکار خود را بهتر سازماندهی کنیم.

۴. Vimeo

اگر در صنعت ویدیو کار می کنید، مطمئنم که نام Vimeo را شنیده اید. Vimeo یک پلتفرم همکاری و توزیع ویدیوی آنلاین، دارای سریع ترین، قابل تنظیم و جاسازی پلیر است. علاوه بر این، دقیقاً به شما نشان می دهد که چه کسی ویدیوهای شما را در چه زمانی و از کدام کشور تماشا می کند.

با صحبت از دیدگاه یک بازاریاب، Vimeo می تواند برای استراتژی بازاریابی ویدیویی شما شگفتی ایجاد کند. این ابزار به شما این امکان را می دهد تا ویدیوهای خود را در هر جایی که می خواهید جاسازی کنید، CTA های قابل کلیک را برای ضبط ایمیل ها اضافه کنید و آمار ویدیوی خود را ردیابی کنید تا ببینید دقیقا چه چیزی باعث می شود مخاطبان با محتوای ویدیوی شما تعامل داشته باشند.

vimeo - a video marketing tool

و بهترین بخش این است که برنامه رایگان آن ۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد که برای استفاده شخصی شما کافی است. با این حال؛ من به شما توصیه می‌کنم برای افزودن بیشتر به محدودیت فضای ذخیره‌ سازی خود و باز کردن قفل ویژگی‌ های تحلیلی که قبلا ارائه کرده‌ام، یک اشتراک ممتاز خریداری کنید.

۵. Loom

Loom پنجمین ابزار بازاریابی ویدیویی در لیست امروز من است. افزونه رایگان مرورگر کروم؛ Loom به شما این امکان را می دهد تا فیلم های ضبط صفحه نمایش ایجاد کنید، در حالی که می توانید کارهایی را که با دوربین جلوی خود انجام می دهید نیز ضبط کنید. بنابراین این یک ابزار ارتباط ویدیویی همه‌جانبه است که می‌توانید در زمینه‌های مختلف از آن استفاده کنید.

loom - a video tool

اما این همه چیز درباره ی آن نیست. بلافاصله پس از اتمام ضبط ویدیوی خود؛ می توانید هر کجای ویدیو را که می خواهید برش دهید و سپس کار خود را مستقیماً از طریق یک لینک به اشتراک بگذارید. یا؛ همچنین می توانید ویدیوی اصلی خود را به صورت رایگان دانلود کنید تا آن را در رایانه خود نگه دارید و هر زمان که به آن نیاز داشتید به آن دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد این پلتفرم این است که به مخاطبان شما اجازه می دهد با افزودن نظرات و ایموجی ها به ویدیوی شما واکنش نشان دهند. شما همچنین می توانید به آن نظرات بی درنگ پاسخ دهید. باور نکردنی به نظر می رسد، درست است؟

ابزارهای بازاریابی سئو

۱. SEMrush

۲. MOZ

۳. Screaming Frog

۴. Buzzstream

۵. Ahrefs

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. SEMrush

SEMrush یک ابزار سئو همه کاره و ضروری است چه مبتدی باشید و چه یک متخصص با تجربه در این دنیای بازاریابی دیجیتال. این پلتفرم عالی به شما کمک می کند تا در مورد کلمات کلیدی خود تحقیق کنید و به شما کمک می کند عملکرد سایت خود را پیگیری کنید. علاوه بر این، رتبه های شما را بررسی می کند، بک لینک های شما را تجزیه و تحلیل می کند و در مورد رقبای مستقیم شما بیشتر می گوید.

semrush - an seo marketing tool

SEMrush همچنین به شما این فرصت را می دهد تا موقعیت کلمات کلیدی خود را ردیابی کنید و کلمات کلیدی جدیدی را که می توانید برای آن ها رتبه بندی کنید کاوش کنید. علاوه بر این؛ این ابزار پیشنهادات و ایده های زیادی برای کلمات کلیدی ارائه می دهد تا صفحات فرود و مقالات وبلاگ شما با مرتبط ترین محتوا بهینه شوند.

علاوه بر این، SEMrush چند دوره مفید برای مبتدیان سئو دارد و رایگان هستند. بدین ترتیب؛ می توانید از بهترین ها بیاموزید و دانش خود را به گونه ای ارتقا دهید که در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید.

جعبه ابزار SEO ارائه شده توسط Semrush یک دارایی ارزشمند برای تیم ما است. وب سایت و محتوای ما همیشه در حال پیشرفت است. ما تلاش زیادی برای نوآوری و ارائه تجربیات منحصر به فرد به بازدیدکنندگان و مشتریان خود انجام دادیم که از نظر سئو فنی با چالش های زیادی همراه است. Semrush به ما اجازه می دهد تا هر گونه مشکل فنی را از طریق حسابرس سایت خود به سرعت تشخیص دهیم. از روندهای منفی در تکامل رتبه بندی اساسی بی درنگ آگاه باشید یا کلمات کلیدی، محتوا یا فرصت های ایجاد لینک را شناسایی کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه استفاده مداوم از Semrush، داستان موفقیت Flipsnack را بررسی کنید !

۲. MOZ

دومین ابزار بازاریابی SEO که من انتخاب کرده ام MOZ است. این پلتفرم گزینه های زیادی را برای سئو و نظارت بر وب سایت ارائه می دهد. همانطور که گفته شد، شما می توانید سایت خود را کنترل کنید، کلمات کلیدی را بررسی کنید، تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید و حتی اعتبار دامنه سایت خود را بررسی کنید.

نکته جالب دیگری که قابل ذکر است این است که با کمک Moz Bar – – افزونه رایگانی که می توانید در Google Chrome استفاده کنید – می دانید که چگونه صفحه خود را بهینه کنید. برای مثال؛ اگر به تازگی یکی از صفحات خود را بهینه کرده اید، می توانید از این ابزار استفاده کنید تا ببینید با ارائه امتیاز از ۱ تا ۱۰۰ چقدر خوب عمل کرده اید.

MOZ - an seo tool

MOZ تعیین می کند که کدام یک از صفحات خود را باید مورد تاکید قرار دهید و کدام کلمات کلیدی را باید هدف قرار دهید. به عنوان یک ابزار سئو کامل؛ می توانم بگویم که MOZ به نوعی مانند یک نقشه راه است – به شما نشان می دهد که چه کاری باید انجام دهید و نتایج را در طول مسیر به شما نشان می دهد.

اگر در مورد سئو جدی هستید و می خواهید لینک بسازید و ترافیک بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید. من استفاده از Moz را توصیه می کنم. می‌توانید از ابزارهای رایگان SEO Moz برای جستجو و اولویت‌بندی بهترین کلمات کلیدی برای سایت خود، یافتن فرصت‌های پیوند (و مقایسه با رقبا) و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این، من روزانه از MozBar (برنامه افزودنی کروم) برای بررسی پروفایل های لینک وب سایت های مختلف، اعتبار دامنه، بک لینک ها و امتیازات اسپم استفاده می کنم.

۳. Screaming Frog

این ابزار بازاریابی SEO برای رد کردن صفحات، اعتبارسنجی لینک ها و ارائه اطلاعات در مورد هر گونه خطا یا هشدار مربوط به وب سایت شما ساخته شده است. علاوه بر این، می‌توانید ScreamingFrog را به دلیل ویژگی‌های مختلف آن، مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید. اما به خاطر داشته باشید که این یک ابزار قدرتمند و کاربردی برای سئو فنی است. پس باید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید.

screamingfrog - an seo marketing tool

با کمک این پلتفرم سئو؛ شما با اطلاعاتی از صفحات خود آشنا می شوید که برای رتبه بهتر در موتورهای جستجو و یافتن محتوای تکراری یا ارسال داده ها از نقشه سایت XML باید بهینه شوند.

بهترین قسمت در مورد ScreamingFrog این است که یک مدل فریمیوم دارد که به شما این امکان را می دهد تا ۵۰۰ URL را رد کنید. با این حال؛ اگر می‌خواهید همه URL‌های خود را رد کنید و قفل ویژگی‌های پیشرفته ‌تر را باز کنید، باید هزینه یک بسته پریمیوم را بپردازید.

وقتی نوبت به بررسی سریع جنبه های فنی بسیار خاص وب سایت ما می رسد، ScreamingFrog ابزار مناسبی برای من است. برای مثال، یافتن پیوندهای شکسته یا پیوندهای داخلی که به صفحه خاصی از ما اشاره می کنند، یا ایجاد نقشه سایت XML، ScreamingFrog بسیار سریع است. و اگر لازم باشد وضعیت سایت خود را عمیقا بررسی کنم، می تواند فراتر از بررسی های معمولی باشد که می توانید با اکثر ابزارهای فنی سئو انجام دهید. این قطعاً ابزاری است که از در اختیار داشتن آن خوشحالم زیرا می تواند بر روی چندین سیستم عامل اجرا شود.

۴. Buzzstream

Buzzstream یکی دیگر از ابزارهای بازاریابی سئو است که اگر در این زمینه کار می کنید ارزش داشتن آن را دارد. این نرم افزار اطلاع رسانی ایمیل با یک CRM یکپارچه به شما امکان می دهد ایمیل های شخصی و کارآمد ارسال کنید و نتایج عالی را برای شما به ارمغان می آورد.

باور کنید یا نه، این CRM است که Buzzstream را اینقدر خاص کرده است. تاریخچه مخاطبین و مکالمات شما را در بسیاری از سیستم عامل ها پیگیری می کند. این چیزی است که اکثر ابزارهای توسعه انجام نمی دهند. علاوه بر این؛ Buzzstream به شما نشان می دهد که آیا گیرنده ایمیل را باز کرده است یا خیر و به شما اجازه می دهد هر بحث را دنبال کنید تا ردیابی روابطی که قبلا ایجاد کرده اید را از دست ندهید.

buzzstream - an seo tool

همانطور که گفته شد، می توانم بگویم که Buzzstream ابزاری مؤثر برای یافتن تأثیرگذاران و افراد بالقوه است. در حالی که در حال مرور وب سایت های مختلف هستید؛ می توانید وبلاگ نویسان و نمایه های رسانه های اجتماعی جدید را به پایگاه داده خود اضافه کنید و ارتباطی را انجام دهید که شخصی و واقعی به نظر برسد.

از نظر سئو، Buzzstream یک امر ضروری است. این ابزار برای کار ما ضروری شده است زیرا کل فرآیند را خودکار می کند. از تحقیق بالقوه، یافتن اطلاعات تماس گرفته تا پیگیری نرخ پاسخ، معجزه می کند. این یک ابزار مدیریتی بصری و کارآمد است که به ما کمک می‌کند در زمان صرفه‌جویی کنیم و درک بهتری از نحوه پاسخگویی کمپین تبلیغاتی‌ مان داشته باشیم.

۵. Ahrefs

پنجمین ابزار بازاریابی SEO ،Ahrefs است، یک پلت فرم سئو قدرتمند و پیشرو در صنعت که به شما کمک می کند ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. این یکی از پیچیده ‌ترین پلتفرم‌ها است زیرا بسیاری از ویژگی‌های عالی مانند تحقیق کلمات کلیدی، لینک‌ سازی، ردیابی رتبه ‌بندی، تجزیه و تحلیل ترافیک، ممیزی وب‌ سایت و همچنین تحقیق و تحلیل رقابتی را ارائه می‌دهد.

ahrefs - an seo marketing tool

Ahrefs با بسیاری از ویژگی‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود را گسترش دهید و تلاش‌های SEO خود را به طور کامل بهبود بخشید. اما به خاطر داشته باشید که این ابزار کمی تکنیکی است. بنابراین قبل از اینکه بدانید چگونه از آن به درستی استفاده کنید، باید مقداری زمان صرف یادگیری آن کنید.

با این حال، چیز دیگری وجود دارد که می خواهم در مورد این پلتفرم به شما بگویم. Ahrefs نوعی ابزار گران قیمت است، اما ارزش آن را دارد. چه یک فریلنسر سئو باشید یا یک متخصص سئو که برای یک آژانس کار می کنید، باید این نرم افزار را امتحان کنید.

ابزارهای طراحی بازاریابی

۱. Adobe Creative Cloud (فتوشاپ، ایلاستریتور، ایندیزاین)

۲. Figma

۳. Unsplash

۴. Gimp

۵. Sketch

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Adobe Creative Cloud (فتوشاپ، ایلاستریتور، ایندیزاین)

من قبلاً هنگام ارائه ابزارهای بازاریابی ویدیویی به Adobe Creative Cloud اشاره کرده ام. فقط چند پاراگراف بالا.

با این حال؛ Adobe Suite یک مجموعه پیچیده است و علاوه بر ابزارها، برای ویرایش ویدیو نیز عملکردی ارائه می دهد. همچنین دارای ابزارهایی است که مخصوصاً برای طراحی ساخته شده اند. برخی از آن ها را ببینیم.

Adobe Creative Cloud (Photoshop, Illustrator, InDesign) - design tools

اولین موردی که توسط Adobe ارائه شده است فتوشاپ است. این ابزار طراحی بازاریابی بسیار فراتر از تغییر دادن عکس های شما است. شما می توانید تصاویر شطرنجی، گرافیک و متن را در چندین لایه ویرایش و بنویسید، متن و گرافیک های برداری را ویرایش کنید و حتی گرافیک های سه بعدی ایجاد کنید.

دومین موردی که می خواهم در مورد آن صحبت کنم ایلاستریتور است. در اصل، این یک برنامه طراحی مبتنی بر گرافیک برداری است. هنرمندان، تصویرگران و طراحان گرافیک عاشق این ابزار هستند زیرا به آن ها اجازه می دهد تصاویر پیچیده ای از گرافیک های ساده مانند لوگوها، نمادها یا اینفوگرافیک ها ایجاد کنند.

سومین مورد ایندیزاین است. این یک ابزار صفحه ‌آرایی است که می‌توانید در اصل برای چاپ از آن استفاده کنید، اما قابلیت انتشار دیجیتالی را نیز دارد. طراحان گرافیک و دیگر هنرمندان در سراسر جهان ایندیزاین را دوست دارند زیرا به آن ها اجازه می دهد تا انواع تصاویری مانند مجلات، بروشورها، آگهی ها، روزنامه ها، کتاب ها، کتاب های الکترونیکی، ارائه ها و لیست را ایجاد کنند.

ما از Adobe Creative Cloud به صورت روزانه استفاده می کنیم. از ویرایش عکس گرفته تا ایجاد دارایی ها، نمادها یا تصاویر هویت برند ما. محصولات Adobe بصری، کارآمد و دارای ابزارهای صرفه جویی در زمان هستند. علاوه بر این، آن ها دائماً ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند و روند خلاقیت ما را تسهیل می کنند.

۲. Figma

دومین ابزار طراحی بازاریابی در لیست امروز من Figma است. یک ویرایشگر گرافیکی مبتنی بر وب و ابزار نمونه سازی. Figma به طور کلی توسط طراحان در سراسر جهان برای ایجاد نمونه های اولیه، وایرفریم برای پروژه های مختلف، سیستم های هویت بصری و غیره استفاده می شود.

یکی از چیزهای خوب در مورد این پلتفرم این است که مستقیماً در مرورگر کار می کند. به این ترتیب، هر کسی در تیم شما می تواند به راحتی به پروژه ها دسترسی داشته باشد و در هر کجا و در هر دستگاهی روی آن ها کار کند. این یک ویژگی انعطاف ‌پذیری عالی برای افرادی است که از راه دور کار می‌کنند یا بیشتر اوقات نیاز به همکاری با همکاران خود دارند.

figma - a marketing design tool

Figma علاوه بر این که ابزار مفیدی است، یک پلتفرم با کاربری آسان با رابط کاربر پسند است. مثلا؛ هر فردی که روی یک پروژه خاص کار می کند مکان نما دارد، بنابراین شما می دانید که آن شخص چه کسی است و چه کاری را انجام می دهد. همچنین اگر به بالای برنامه نگاه می کنید، می توانید ببینید چه کسی در حال مشاهده و ویرایش است. علاوه بر این، اگر روی آواتار شخصی کلیک کنید، خواهید دید که در آن لحظه چه چیزی را مشاهده می کند.

بنابراین؛ چه یک طراح باتجربه باشید و چه کسی که به تازگی در این زمینه شروع کرده است، Figma به اندازه کافی ساده است تا به شما کمک کند تا در حین انجام کار حرفه ای تا حد امکان یاد بگیرید.

Figma نیاز روزانه ما در زمینه تحقیق، ایجاد نمونه های اولیه و آزمایش است. هر ویژگی از مراحل اولیه آن در Figma ساخته شده است. همزمان؛ ما از این پلت فرم برای انجام تحقیقات کاربر، جلسات ذینفعان، برنامه ریزی جلسات، سازماندهی اسپرینت ها، ایجاد نمودارها و جریان های سریع استفاده می کنیم. همه اینها به دلیل رابط کاربری خوب، تجربه عالی، ابزارهای عالی (مانند طرح بندی خودکار، کامپوننت ها، پلاگین ها و غیره) و همکاری خوب بین اعضای تیم طراحی امکان پذیر است.

۳. Unsplash

Unsplash یک ابزار طراحی بازاریابی نیست، اما؛ من آن را در این لیست قرار داده ام زیرا این یک پلتفرم بسیار رایج است که توسط بازاریابان و طراحان در سراسر جهان (از جمله ما!) استفاده می شود، و به نوعی به حوزه بصری مرتبط است.

بنابراین؛ همانطور که قبلاً می دانید، Unsplash یک وب سایت رایگان است که هزاران عکس با کیفیت بالا و حرفه ای را برای هر کسی که می خواهد از آن ها استفاده کند ارائه می دهد. افرادی که در انجمن Unsplash ثبت نام می کنند نیز می توانند عکس های خود را آپلود کنند تا دیگران از آن ها استفاده کنند. به این ترتیب، توجه و محبوبیت بیشتری کسب می کنید و خیلی به شما کمک می کند. به خصوص اگر وبلاگی دارید یا محصولی دارید که می خواهید تا حد امکان مورد توجه افراد قرار بگیرید.

unsplash - a design tool

علاوه بر این، Unsplash همچنین می تواند به شما در تلاش های استراتژی بازاریابیتان کمک کند. به عنوان مثال، ما در Flipsnack در حال حاضر روی یک پروژه لینک سازی کار می کنیم. ما در حال آپلود عکس ها با دفتر دوستدار محیط زیست و همکاران خود هستیم و منتظر پلتفرم های انتشاراتی هستیم تا از آن ها در محتوای خود استفاده کنند. به این ترتیب، ما به آن ها نزدیک می شویم و از آن ها می خواهیم که از طریق لینکی به صفحه اصلی ما به ما اعتبار دهند.

علاوه بر این؛ طراحان ما در Flipsnack همچنین از عکس‌های Unsplash برای ایجاد انواع الگوهایی که کاربران ما می‌توانند مستقیماً در استودیوی طراحی ما شخصی‌سازی کنند، استفاده می‌کنند. مشاهده کردید؟ به شما گفتم این یک ابزار بازاریابی دیجیتال پیچیده است.

من واقعاً از استفاده از تصاویر Unsplash برای قالب هایی که برای Flipsnack ایجاد می کنم لذت می برم. می‌توانم از بین دسته‌های مختلف انتخاب کنم، و این واقعیت را دوست دارم که همیشه کیفیت خوبی دارند و قالب‌های من را بسیار حرفه ‌ای ‌تر و واقعی ‌تر نشان می‌دهند.

۴. Gimp

Gimp یکی دیگر از ابزارهای محبوب طراحی بازاریابی است که شایسته حضور در این لیست است. مشابه فتوشاپ، Gimp یک نرم افزار کاملا رایگان است که از تمامی فرمت های فایل پشتیبانی می کند. علاوه بر این، به شما انعطاف ‌پذیری می‌دهد تا به سرعت طرح‌ های جدید را از ابتدا ایجاد کنید و آن ها را بر روی پلتفرم‌های مختلف توزیع کنید.

gimp - a marketing design tool

با یک رابط کاربر پسند، Gimp سفارشی کردن هر طرحی را که نیاز دارید آسان می کند. بنابراین؛ چه یک طراح گرافیک، یک تصویرگر یا حتی یک عکاس باشید ،  می توانید از Gimp استفاده کنید و مطمئن باشید که به شما کمک می کند کار خود را بدون زحمت انجام دهید.

این ابزار به شما اجازه می دهد تا تمام تصاویر خود را روتوش و بازیابی کنید و آن ها را به خلاقیت های شخصی تبدیل کنید. علاوه بر این، می توانید آیکون ها و عناصر طراحی گرافیکی را برای مدل های مختلف یا اجزای رابط کاربری تولید کنید.

۵. Sketch

آخرین ابزار طراحی بازاریابی امروزی Sketch است. Sketch به عنوان یک برنامه طراحی مبتنی بر برداری در نظر گرفته می شود، که کل فرآیند طراحی وب سایت ها را آسان و سریع می کند. علاوه بر این، قابلیتی نیز دارد که به شما این امکان را می دهد تا فایل ها را در فرمت های مختلف ارسال کنید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ Sketch این است که به کاربران این امکان را می دهد تا طرح های خود را با قرار دادن تمام طراحی های صفحه برای یک سایت خاص در یک فایل ثابت نگه دارند. بدین ترتیب؛ شما لازم نیست نگران این باشید که بخاطر فایل‌های زیادی که باید باز کنید، بهم ریخته یا بیش از حد غرق می‌شوید.

sketch - a design tool

اما این تنها کاری نیست که می توانید با Sketch انجام دهید. با خیال راحت هر خط زمانی متحرکی را که می خواهید ایجاد کنید، وایرفریم ها را به عناصر UI تبدیل کنید و حتی اسکرین شات ها را به مدل های واقعی تبدیل کنید. سپس؛ با کمک ابزارهای ویرایش برداری، دقت پیکسل کامل و ۱۰۰ افزونه دیگر، شما فقط چند دقیقه با ایجاد طرح عالی فاصله دارید.

ابزارهای ارتباطی و همکاری بازاریابی

۱. Jira

۲. Trello

۳. Typeform

۴. Slack

۵. CoSchedule

بیایید این ابزارها را یکی یکی بررسی کنیم و به جزئیات بیشتری درباره ی هر کدام بپردازیم.

۱. Jira 

اولین ابزار همکاری و ارتباط بازاریابی که امروز می خواهم با شما به اشتراک بگذارم Jira است که توسط Atlassian  طراحی شده است. Jira یک پلت فرم مدیریت کار است که معمولا توسط تیم های چابک استفاده می شود. ما همچنین از آن در اینجا در Flipsnack استفاده می کنیم، بنابراین طبق تجربه می دانیم که این ابزار چه چیزی را ارائه می دهد.

می‌توانم با این واقعیت شروع کنم که Jira به تیم‌های مختلف ما (توسعه، بازاریابی، و غیره) کمک می‌کند تا به لطف چهار «مرحله» عالی ‌اش، بهتر سازماندهی و همکاری را داشته باشند. این “مراحل” به طور مثبت بر کار تیمی ما تأثیر می گذارد. به ما اجازه می دهد همه چیز را شفاف و تحت کنترل نگه داریم.

jira - a marketing collaboration & communication tool

اولین “مرحله” برنامه ریزی نامیده می شود و البته به وظایفی که ما بین هر یک از اعضای تیم توزیع می کنیم اشاره دارد. ما سعی می کنیم آن ها را به طور مساوی بین همه اعضای تیم تقسیم کنیم تا کار یکسانی داشته باشیم.

مرحله دوم، مرحله ردیابی است. Jira به شما امکان می دهد وظایف را اولویت بندی کنید و بر هر پروژه نظارت کنید. به این ترتیب، هر کسی یک ترتیب زمانی از وظایف دارد و می‌داند چه چیزی اول و آخر می باشد.

سومین “مرحله” انتشار نام دارد و به زمان اجرای وظایف اشاره دارد. در طول تلاش ها؛ همه اعضای تیم شما می توانند وضعیت وظایف خود را تغییر دهند (برای انجام، در حال انجام، انجام شده) به طوری که همه اعضا بتوانند به روز شوند. این برای ما در Flipsnack مفید است زیرا اگر کسی کار خود را زودتر تمام کرده باشد. آن ها همیشه می توانند به همکاران خود که کمی از برنامه عقب هستند کمک کنند.

مرحله آخر و چهارم، مرحله گزارش دهی است. در پایان هر تلاش (به عبارت دیگر دوره کاری)؛ داشتن گزارشی مفید است که به همه نشان دهد تیم در طول آن تلاش خاص چگونه عمل کرده است. به این ترتیب، خواهید دید چه چیزی خوب پیش رفت و چه چیزی اشتباه پیش رفت و برای دفعه بعد چه چیزی را باید بهبود بخشید.

۲. Trello

Trello دومین ابزار همکاری و ارتباط بازاریابی است که توسط تیم طراحی ما در Flipsnack استفاده می شود. همچنین بخشی از شرکت Atlassian; Trello در کمک به افراد در مدیریت پروژه های خود و نگه داشتن همه اعضای تیم در یک صفحه بسیار عالی است. مثلا؛ تنها چند دقیقه طول می کشد تا یک برد راه اندازی شود، و سپس می توانید فوراً کل تیم خود را به برد دعوت کنید و بلافاصله دوره ی کاری را شروع کنید.

داشتن یک راه اندازی به سبک Kanban و رابط کاربری سرگرم کننده Trello به تیم طراحی ما اجازه می دهد تا لیست های مختلف کار را تنظیم کند و کارت های فردی را از یک لیست به لیست دیگر برچسب گذاری کند. علاوه بر این، اضافه کردن یادداشت ها، تاریخ های سررسید، برچسب ها و اعضا به این کارت ها بسیار آسان است.

trello - a collaboration & communication tool

یکی دیگر از ویژگی های عالی Trello که تیم طراحی ما نیز آن را دوست دارد این است که آن ها می توانند به راحتی فایل ها، لینک ها، تصاویر یا هر سند دیگری را به کارت خود ضمیمه کنند. بدین ترتیب؛ هرکسی در تیم دید کاملی از تمام پروژه‌های در حال انجام دارد و اگر از برنامه عقب باشد می‌تواند به کمک او بیاید.

ما اینجا در Flipsnack، Trello را کاملاً توصیه می کنیم زیرا ابزاری کامل و آسان برای استفاده است. هر تیمی می تواند به سرعت ایده های خود را به طرح تبدیل کند، همزمان در پروژه های بیشتری همکاری کند، گردش کار را سازماندهی کند و پیشرفت را به صورت بصری و واقع بینانه دنبال کند.

۳. Typeform

Typeform ابزاری شیک برای همکاری و ارتباط بازاریابی است که به بازاریابان در سراسر جهان کمک می کند تا فرم ها و نظرسنجی های چشم نواز و مینیمالیستی ایجاد کنند. حتی اگر یک پلتفرم مبتنی بر وب باشد، نیازی به نوشتن هیچ خط کدی ندارد.

بهترین چیز در مورد Typeform این است که یک نسخه رایگان دارد که گزینه های عالی را به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید تا ۱۰ سوال مختلف در هر فرم بپرسید و ۱۰۰ پاسخ در ماه دریافت کنید. با این حال؛ برای پرسیدن هزاران سوال و جمع آوری اطلاعات از صدها نفر، باید نسخه پریمیوم را انتخاب کنید.

typeform - a marketing collaboration & communication tool

یک واقعیت عالی دیگر در مورد این پلت فرم این است که فرم ها واقعا سرگرم کننده و جذاب هستند. علاوه بر این، حتی می توانید فرم ها را هر طور که می خواهید سفارشی کنید. رنگ ها را تغییر دهید، گرافیک یا تصاویر را اضافه کنید و این فرم ها را با استانداردهای برند خود مطابقت دهید. البته شرط لازم ثبات است !

همچنین می توانید فرم های خود را از طریق لینک در پلتفرم های بازاریابی مختلف به اشتراک بگذارید، آن ها را در وب سایت خود جاسازی کنید یا حتی فرمی برای ایمیل ایجاد کنید. اما این همه چیز نیست. Typeform به شما این امکان را می دهد تا نتایج را نیز مشاهده کنید. بنابراین هر بار که شخصی فرم شما را پر می کند، می توانید یک ایمیل دریافت کنید یا حتی یک گزارش با تمام پاسخ های جمع آوری شده را ایجاد کنید و آن را برای استفاده بیشتر ذخیره کنید.

یکی از بزرگترین چالش‌های ما در اینجا در Flipsnack، درک مشتریان برای ارائه محصولات و خدمات بهتر و تبدیل کاربران رایگان به مشتریان است. به همین دلیل است که برای کمک به حل این مشکل به Typeform مراجعه کردیم. ما شش نظرسنجی Typeform را بر اساس شغل هایی که با آن ها ثبت ‌نام کرده‌اند (بازاریاب، طراح، صاحب کسب ‌وکار، معلم یا کتابدار، دانش‌آموز و دیگران) ارسال کرده ‌ایم و منتظر پاسخ‌های آن‌ ها هستیم. برای ما ضروری بود که ببینیم این انواع مختلف کاربران رایگان چگونه با پلتفرم ما تعامل دارند. ما می خواستیم بدانیم آن ها از Flipsnack برای چه و چگونه استفاده می کنند. کل مطالعه موردی Flipsnack را بخوانید تا بفهمید ما چه چیزی را کشف کرده ‌ایم و بینش‌های دیگری از داستان را دریافت کنید.

۴. Slack

در اینجا، چهارمین ابزار همکاری و ارتباط بازاریابی از این فهرست طولانی است. Slack یکی از محبوب ‌ترین و مورد علاقه‌ ترین سرویس‌های پیام ‌رسانی در دنیای تجارت است که به شما و هم ‌تیمی‌هایتان اجازه می‌دهد به سرعت پاسخ دهید و از دردسر ایمیل‌ها اجتناب کنید.

این پلتفرم همچنین دارای ویژگی ها و ادغام های قدرتمندی است. امکان ادغام انواع ابزارهای روزانه مانند Gmail، Trello، Giphy و غیره را فراهم می کند. بنابراین با خیال راحت شبکه ای را بین تیم های مختلف راه اندازی کنید یا به سادگی با همکاران تصادفی چت کنید. این یک سرویس سودمند است، به خصوص زمانی که اکثر مشاغل به دلیل همه گیری جهانی، کارگران از راه دور را استخدام می کنند.

slack - a collaboration & communication tool

Slack همکاری بین کارمندان و تیم ها را تسهیل می کند و بر روی آن تمرکز می کند، اما همچنین به شما آزادی کامل می دهد تا دقیقاً همانطور که نیاز دارید به شبکه ها بپیوندید یا آن ها را ترک کنید.

Slack ابزاری ایده آل برای شرکت های کوچک یا متوسط، بسیار آسان برای استفاده و همچنین بسیار مفید است. فقط آن را امتحان کنید و ببینید که ارتباطات درون شرکت شما چقدر بهبود خواهد یافت.

۵. CoSchedule

و آخرین ابزار همکاری و ارتباط بازاریابی CoSchedule است. همانطور که از نام آن مشخص است ، این یک برنامه با هدف برنامه ریزی و سازماندهی برای بازاریابان در سراسر جهان است. هدف اصلی CoSchedule این است که تمام تلاش های بازاریابی شما را فقط در یک تقویم بازاریابی متمرکز و تعاملی قرار دهد.

coschedule - a collaboration & communication tool

این برنامه دیجیتال بسیار پیچیده است. به شما این امکان را می دهد که یک تقویم سازمان یافته را در تمام شبکه های بازاریابی دیجیتال خود برنامه ریزی و اجرا کنید. CoSchedule می تواند برای مدیریت رسانه های اجتماعی شما معجزه کند زیرا با کمک آن؛ می توانید تمام پست های رسانه های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، ادغام آن با فیس بوک، پینترست، توییتر، تامبلر و حتی لینکدین بسیار آسان است.

CoSchedule با برخی از ویژگی های خارق العاده بسته بندی شده است. مثلا؛ شما می توانید با سایر هم تیمی ها برای ایجاد وظایف، اختصاص وظایف به همکاران، ویرایش همراه با هم تیمی های خود با استفاده از ویرایشگر متن داخلی آن کار کنید و همچنین می توانید ویدیوها را آپلود کنید و پیش نمایش های آن ها را مشاهده کنید. ویژگی‌های زیادی وجود دارد که شما را وادار می‌کند این ابزار بازاریابی را انتخاب کنید ، اینطور فکر نمی کنید ؟

نتیجه گیری

ما در دنیای مدرن و تکنولوژیکی زندگی می کنیم که همه چیز به طور مداوم در حال تغییر است. به همین دلیل است که استفاده از ابزارهای بازاریابی نوآورانه و مفید بسیار مهم است تا مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای رشد کسب و کار خود و تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان ممتاز انجام می دهید.

من امیدوارم که لیست ۴۰ ابزار بازاریابی امروز به شما کمک کند به موفقیتی دست یابید که برای آن سخت تلاش می کنید. البته؛ ابزارهای مفید دیگری نیز وجود دارد، اما من سعی کرده ‌ام عمدتاً به آن‌ هایی که به تلاش‌های بازاریابی دیجیتال ما در اینجا در Flipsnack کمک کردند، پایبند باشم.

به خاطر داشته باشید که همه این ابزارها ممکن است برای کسب و کار شما کارایی نداشته باشند، زیرا هر کسب و کاری متفاوت است و آنچه برای دیگران کار می کند ممکن است برای شما کارایی نداشته باشد. اما، من روی شما حساب می کنم که بهترین قضاوت خود را به کار ببرید و ابزارهایی را انتخاب کنید که بیشتر با نیازهای تجاری شما مطابقت دارند.

آیا ابزارهای دیگری را به این لیست اضافه می کنید؟ آیا در حال حاضر از برخی از این ابزارها استفاده می کنید؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.