۴ نکته مهم برای نوسازی برند خود

4 نکته مهم برای نوسازی برند خود

۴ نکته مهم برای نوسازی برند خود

۴ نکته مهم برای نوسازی برند خود 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

۴ نکته مهم برای نوسازی برند خود

نوسازی کردن برند، برای ادامه فعالیت شما ضروری است. به شما امکان می دهد تجارت خود را به روز نگه دارید و اهداف خود را از نو دوباره برنامه ریزی کنید تا نام تجاری شما بتواند در مخاطبان شما ماندگارتر شود. برندها با گذشت زمان تاثیرگذاری خود را از دست می دهند ، بنابراین مهم است که شما چهره تازه ای به پا کنید و چیز جدیدی به مخاطبان خود ارائه دهید.

نوسازی کردن برند، برای ادامه فعالیت شما ضروری است. به شما امکان می دهد تجارت خود را به روز نگه دارید و اهداف خود را از نو دوباره برنامه ریزی کنید تا نام تجاری شما بتواند در مخاطبان شما ماندگارتر شود. برندها با گذشت زمان تاثیرگذاری خود را از دست می دهند ، بنابراین مهم است که شما چهره تازه ای به پا کنید و چیز جدیدی به مخاطبان خود ارائه دهید.

اگرچه نوسازی برند کار آسانی نیست، بیشتر این چالش شامل مدرن سازی هویت برند شما بدون فاصله گرفتن از اصول اصلی کسب و کار شما است. اگر این کار را ضعیف انجام دهید، باعث می شود مشتریان وفادار خود را از دست دهید.

شما باید یک استراتژی در نظر بگیرید که فرصت هایی ایجاد کند و خطرات کمتری داشته باشد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما در این مسیر آورده شده است:

یک هدف اصلی داشته باشید:‌

دلیل اصلی تغییر هویت برند خود در وهله اول چیست؟ آیا مشتری خود را از دست می دهید؟ آیا تجارت شما با نسل جوان کمتر قابل ارتباط است؟ در هر حالتی که باشد ، مهم این است که شما یک دلیل قوی برای ایجاد اعتبار در کسب و کار خود دارید.

مقدار زمانی که شما برای تعیین اهداف برند خود سپری می کنین قابل درک است. نوسازی برند کسب و کار خود تصمیم بزرگی ست، پس بسیار حائز اهمیت است که بخش بسیاری از آن را انجام دهید.

بدون داشتن هدفی مشخص شده در ذهنتان شما فقط وقت خود را برای توسعه های بی مورد تلف می کنید.

مقداری تحقیق کن

فقط کافی نیست که هدف درستی در ذهن داشته باشی، ایده ها برای توسعه برند باید در ابتدا مورد تحقیق قرار بگیرند. قبل از توسعه برند خود باید مطمئن باشید که با اطلاعاتی که از سراسر جهان و تجربه سایر برندهایی که این کار را در طول مدت زمان به دست آوردند هدف درستی انتخاب کردید.

اگر می خواهید برند شما به خواسته نسل جدید نزدیک باشد، نیاز دارید زمان خود را به آنالیز رفتار و عادت های نسل جدید اختصاص دهید. شما همچنین برای بهتر کردن تحقیقات خود می توانید از اقداماتی که رقبای شما برای نوسازی برند خود انجام داده اند الگوبرداری کنید. بفهمید چه مواردی آنها را خاص کرده و کدام تلاششان بی فایده بوده است.

بهترین راه بافتن این موضوع این است که ببینید چه اقدامی باعث برقراری ارتباط مشتریانشان با آنها شده است.

سعی کنید در رویکرد خود خاص باشید و از کپی برداری اقدامات رقبا حتما دوری کنید، اما با الگو برداری از نوع تغییر روند آنها می توانید تجربه تازه ایی از برند خود برای مخاطبان به وجود بیاورید.

به ظاهر و ساختار برند خود متعهد باشید

بیشتر مردم تصور می کنند توسعه و نوسازی برند یعنی تغییرات ظاهری گسترده و فرمت جدید، اگرچه تغییرات ظاهری هم تا حدی می تواند در برنامه قرار بگیرد، اما نباید در حدی باشید که مشتریان و وفادار خود را از دست بدهید. بهتر است در زمان توسعه برند خود رنگ و سبک بیان خود را همچنان حفظ کنید.

ایجاد علاقه از طریق تبلیغات

ایجاد علاقه از طریق تبلیغات، یک مرحله مهم برای دستیابی به تجارت شما است. این نشان دهنده تمایل شما برای نوآوری است و به مخاطبان شما دلیلی برای ادامه تعامل می دهد. شما فقط باید تجارت جدید خود را به روش صحیح تبلیغ کنید. برای این منظور ، انتشار تیزرهای ویدیویی و ارسال ایمیل هایی را که تغییرات عمده ای را در هویت برند شما اعلام می کنند، در نظر بگیرید. خیلی زیاد ندهید نکات ظریفی را برای آنها فراهم کنید و به مخاطبان خود اجازه دهید تا به اندازه کافی برای آشکار کردن بزرگ شما علاقه مند شوند. جدا از آن ، شما همچنین باید از رسانه های اجتماعی و استراتژی مارک تجاری SEO برای افزایش آگاهی بیشتر استفاده کنید.

شماره های خود را ثبت کنید

تغییر نام تجاری خود فرآیندی مستمر است. این در راه اندازی رسمی برند شما پایان نمی یابد و هنوز فضای کافی برای تغییرات وجود دارد. حتی اگر برای این کار تلاش های زیادی در زمینه برندسازی تحقیقات گسترده ای انجام داده اید ، باید آماده باشید که ممکن است نتایج نتواند انتظارات شما را برآورده کند.

به همین دلیل ، بسیار مهم است که برگه های مربوط به عملکرد نوسازی خود را حفظ کنید. مشتریان چگونه به تغییر شکل ظاهری واکنش نشان می دهند؟ بازخورد مثبت و منفی را در نظر بگیرید تا بدانید که از اهداف خود عقب هستید یا خیر.

همچنین باید مشارکت مشتری در همه سیستم عامل ها را ردیابی کنید. به تعداد کاربران جدیدی که پست های شبکه های اجتماعی شما را پسندیده اند ، به اشتراک گذاشته اند یا نظر داده اند ، نگاه کنید. علاوه بر این ، مدت زمانی را که بازدید کنندگان وب سایت قبل و بعد از تغییر نام تجاری خود صرف می کنند ، مقایسه کنید. اگر جنبه های خاصی از استراتژی شما وجود دارد که نمی تواند اهداف شما را برآورده کند ، می توانید این موارد را کاملاً تغییر دهید یا کنار بگذارید.