۳ مدیریت از برند دیجیتال

3 مدیریت از برند دیجیتال

 ۳ مدیریت از برند دیجیتال

 ۳ مدیریت از برند دیجیتال 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

 ۳ مدیریت از برند دیجیتال

برای شرکت ها ضروری است که برندهای خود را به صورت آنلاین مدیریت و نگهداری کنند. مصرف‌کنندگان در محیط‌های دیجیتال دائماً با برندها تعامل دارند، بنابراین مهم است که شرکت ها، برند دیجیتالی خود را جدی بگیرید.

مدیریت برند دیجیتال چیست؟

مدیریت برند دیجیتال فرآیند حفظ برند شرکت شما در فضاهای دیجیتال است. انتخاب های مدیریت برند دیجیتالی شما تعیین می کند که مشتریان شما به صورت آنلاین با شما و محصولاتتان همراه شوند و با آن تعامل داشته باشند. شرکت ها برندهای دیجیتال خود را با استفاده از یکی یا همه ابزارهای زیر ایجاد می کنند:

 • یک وب سایت شرکتی
 • حساب های رسانه های اجتماعی
 • تجربیات درون برنامه ای
 • صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP)
 • نظرات تأیید شده درباره خدمات شما

هر یک از این اجزا بخشی از برند دیجیتال شما هستند. که با استفاده مؤثر از آنها، می توانید یک برند دیجیتالی چشمگیر بسازید که مشتریان علاقه مند را جذب کند.

تجارب منسجم هنر و صنعت

برای اینکه مصرف کنندگان برند شما را بشناسند و آن را درک کنند، ثبات در مدیریت برند دیجیتالی شما بسیار مهم و کلیدی است. بدون یک تصویر ثابت آنلاین، مشتریان ممکن است سردرگم شوند یا تمایل کمتری به اعتماد به خدمات شما داشته باشند. شرکت ها می توانند با ایجاد و به روز رسانی منظم دستورالعمل های برند، به ثبات هویت بصری مورد نیاز خود دست یابند.

اجزای دستورالعمل برند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فونت و تایپوگرافی
 • لوگوها
 • پالت های رنگی
 • گرافیک یا الگوهای مارک دار اضافی

دستورالعمل‌های برند فرصتی عالی برای مشخص کردن استانداردهای فونت دقیق و کدهای هگزا هستند تا اطمینان حاصل شود که تیم شما برند را به طور یکنواخت در تمام پلتفرم‌های دیجیتال نشان می‌دهد. برای مثال، Airbnb شامل جزئیاتی مانند الزامات در دستورالعمل‌های خود می‌شود.

منبع: آندریا مک کالوخ

این شرکت کرنینگ را تعریف و تجسم می کند تا به اعضای تیم فعلی و آینده کمک کند تا پیچیدگی های برند را به طور کامل درک کنند.

دستورالعمل های برند به شرکت ها کمک می کند تا تمام جنبه های مدیریت برند دیجیتال را تحت قوانین و دستورالعمل های یکسانی متحد کنند. این روند نگاه و احساس دیجیتال ثابت را تشویق می کند.

صدای برند خود را پیدا کنید و به آن بچسبید:

صدای برند جزء کلیدی برند دیجیتال شماست. صدای منحصر به فرد و معتبر شرکت ها را قادر می سازد تا با مشتریان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند.

صدای برند شامل هر چیزی است که از سبک ارتباطی شرکت شما پشتیبانی می کند. اثربخشی صدای برند شما هنگام مشارکت در تلاش‌های مدیریت برند دیجیتال بسیار مهم است. هنگام ارزیابی قدرت صدای برند خود، به موارد زیر توجه کنید:

 • شعارهای جاری
 • کپی در وب سایت
 • زیرنویس رسانه های اجتماعی
 • استفاده از ایموجی ها، در صورت لزوم
 • توضیحات برای صفحات وب سایت

تیم شما می تواند هر یک از این اجزای برند را برای دستیابی به صدای برند مورد نظر شما تنظیم کند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک نام تجاری نامعتبر بسازید، یک سبک  عجیب و غریب در وب سایت خود در نظر بگیرید.

به یاد داشته باشید که هنگام انتخاب نوع صدا، استراتژیک باشید. بخشی از مدیریت برند دیجیتال این است که اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما با گروه مخاطبانی که می خواهید هدف قرار دهید همسو باشد. هنگام ایجاد صدای برند خود، مطمئن شوید که مخاطبان هدف خود را در نظر بگیرید و آنها را جذب کنید.

پس از انتخاب استراتژیک و اجرای صدای برند خود، مطمئن شوید که به صدایی که به آن متعهد هستید پایبند باشید. درست مانند سایر جنبه های مدیریت برند دیجیتال، ثبات برای صدای برند قوی ضروری است.

صدای خوب برند ما به شما این فرصت را می دهد که به طور معناداری با مخاطبان خود در پلتفرم های دیجیتال تعامل داشته باشید و عملکرد برند دیجیتال شما را ارتقاء دهد.

ماموریت و ارزش های اصلی خود را در برند منعکس کنید:

یکی از مهمترین چیزها در مورد یک برند این است که نشان می دهد شرکت شما چیست و نمادی از آن می باشد. هنگام مدیریت برند دیجیتال خود، اطمینان حاصل کنید که به طور برجسته ارزش های اصلی شرکت خود را منعکس می کنید.

البته، مدیریت برند دیجیتالی در جذابیت برای مشتریان porenttail بسیار نقش دارد. با این حال، نام تجاری شرکت شما باید به طور واقعی شما را نشان دهد. یک راه موثر برای برقراری ارتباط واقعی با مصرف کنندگان در مورد برند خود، روی آوردن به ارزش هایی است که کسب و کار شما قبلاً از آنها پیروی می کند.

از این ارزش ها برای هدایت اقدامات و ارائه بصری برند خود در بازار استفاده کنید. تا زمانی که در چارچوب دستورالعمل‌های برند خود کار می‌کنید، این ارائه دیجیتالی واقعی به مشتریان کمک می‌کند اطلاعات بیشتری درباره شرکت بیاموزند و شروع به اعتماد کنند.

نشان دادن ارزش های اصلی شما به موقعیت استراتژیک محصولات و خدمات شما کمک می کند. برای مثال آرم Airbnb را در نظر بگیرید. آنها لوگوی به روز شده خود را با انتزاع نمادهایی که برای هسته اصلی تجارت مهم هستند ایجاد کردند.

منبع: کارآفرین

این لوگو نمادهای افراد، مکان ها و عشق را در یک تصویر واحد ترکیب می کند.  Airbnb تنها از طریق لوگوی خود به طور موثر ارزش های خود را به مصرف کنندگان نشان داد.

در طول تمرین های مدیریت برند دیجیتالی خود، در نظر بگیرید که چگونه ممکن است بتوانید ارزش های خود را به روشی ساده و سرراست نشان دهید. زمانی درست و انرژی بالایی را به مدیریت برند دیجیتال اختصاص دهید.

با توجه به اینکه چقدر مشتریان به صورت آنلاین با برندها همراه می شوند، مدیریت برند دیجیتال یک جنبه ضروری برای ایجاد هویت شرکتی است که مشتریان را جذب می کند.

هنگام ارزیابی وضعیت و قدرت حضور دیجیتال فعلی خود، مطمئن شوید که صدای برند شما، ثبات بصری و توانایی ارتباط با ماموریت و ارزش های خود را از نزدیک بررسی می کند. با این عناصر، می‌توانید برند خود را به‌روز و جذاب نگه دارید.