۱۴ مورد از مزایای شگفت انگیز و اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد

14 مورد از مزایای شگفت انگیز و اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد

۱۴ مورد از مزایای شگفت انگیز و اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد

۱۴ مورد از مزایای شگفت انگیز و اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۱۴ مورد از مزایای شگفت انگیز و اهمیت بازاریابی دیجیتال در رشد

اهمیت بازاریابی دیجیتال نه تنها به جهت وجود بازاریاب ها بلکه به این دلیل است که این حوزه چیزی نواورانه را برای مشتریان نیز فراهم می کند. اجازه دهید که نگاهی داشته و اهمیت بازاریابی دیجیتال را بهتر درک کنیم.

https://technians.com/blog/benefits-importance-digital-marketing/

در دهه های گذشته جهان شاهد تغییری اساسی از دنیای آنالوگ به دیجیتال بوده است. به گونه ای که عده بیشتر و بیشتری در حال استفاده از تمام انواع اطلاعات به صورت انلاین هستند و از این رو بازاریابی دیجیتال، بهترین راه دستیابی به مشتریان هدف گزاری شده شما می باشد. ما این سوال را مطرح کرده ایم که چرا بازاریابی دیجیتال دارای اهمیت است.

اهمیت بازاریابی دیجیتال نه تنها به جهت وجود بازاریاب ها بلکه به این دلیل است که این حوزه چیزی نواورانه را برای مشتریان نیز فراهم می کند. اجازه دهید که نگاهی داشته و اهمیت بازاریابی دیجیتال را بهتر درک کنیم.

۱. گزینه های رشد بهتر برای کسب و کارهای کوچک

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها، در گزینه ای قرار دارد که با استفاده از ان می توانید روش بازاریابی متناسب با بودجه خود انتخاب کرده و مخاطبینی گسترده تر را با هزینه ای پایین تر داشته باشید. حتی در یک دهه گذشته بازاریابی ویژه برای یک محصول در کسب و کاری کوچک، خود یک مسئولیت به شمار می رفت. ان ها مجبور بودند تا به روش هایی با سطح پایین روی بیاورند که تضمین موفقیت آن نیز، بسیار ناچیز بود.

۲. نرخ تبدیل بالا

کسب و کارهایی که بازاریابی دیجیتال را انتخاب می کنند، قادر به سنجش نرخ تبدیل خود در زمان واقعی با استفاده از یک روش ساده هستند. این روش شناسایی درصد بیننده هایی است که به مشتریان بالقوه تبدیل شده و سپس مشترک می شوند و در نهایت خدمت یا محصول را خریداری می کنند. SEO، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی از طریق ایمیل روشهایی هستند که نرخ تبدیل بالایی دارند و قادر به ایجاد کانال های ارتباطاتی سریع و موثر با مشتری هستند.

جالب است که تمام ترافیکی که شما ممکن است در وب سایت خود داشته باشید، همواره سودمند نخواهد بود و از این رو بازاریابی دیجیتال شما را به مشتریانی می رساند که نیاز به خدمات شما دارند و لذا مکالمات قابل هدایت بهتری را در اختیار شما قرار می دهد.

۳. ایجاد شهرت و اعتبار برند

در هر کسب و کاری به منظور اقدامی ضروری که باید صورت گیرد، ایجاد شهرت و اعتباری بی عیب و نقص است. در سال های گذشته، شاهد این امر بودیم که مشتریان همواره شرکتی را ترجیح می دادند که رسوایی در رابطه با ان وجود نداشته باشد. اهمیت امروزه بازاریابی دیجیتال، ارائه شیوه های متعدد ایجاد یک پشتیبانی فردی بر مبنای مشتریان شرکت می باشد.

۴. حل مشکلات مشتریان

با استفاده از بازاریابی ایمیلی یا رسانه های اجتماعی، می توانید همواره راه حل هایی را برای مشتریان ارائه داده و آن ها را با فراهم کردن امکان گفتگوی زنده، در ارتباط با محصول خویش نگه دارید. وب سایت و صفحه رسانه اجتماعی شما، به سادگی می تواند به مکانی تبدیل شود که در ان مشتریان می توانند سوالاتی را مطرح کرده، پیشنهاداتی را ارائه داده و بنابراین به صورتی مثبت با شما ارتباط داشته باشند.

نمونه ای از شکایت یکی از مشتریان که با استفاده از رسانه اجتماعی پاسخ داده شده است را مشاهده می کنید :

۵. تعامل با مشتریان موبایلی

پس از اولین به روزرسانی گوگل، امروز تقریبا همه وب سایت ها به شیوه ای راه اندازی می شوند که به سادگی بر روی موبایل قابل مشاهده باشند. علت این امر این است که تمام مشتریان به تلفن های هوشمند دسترسی دارند و اغلب آن ها بر روی تلفن های همراه خود به دنبال محصولات می گردند.

۶. افزایش اعتماد به برند شما

وجود برند شما و خدماتی که در پلتفرم های مختلف ارائه می دهید، این گزینه را برای مشتریان فراهم می کند که بر اساس سطح تجربیات خود، خدمات شما را رتبه بندی کنند. دیدگاه مثبت و مطلوبی که توسط یکی از مشتریان راضی ارائه می شود، سبب می شود که دیگر افراد نیز به سرعت به مشتری شما تبدیل گردند. این امر به نوبه خود سبب ایجاد تصویری قوی از برند شما در اذهان مشتریان جدید می شود و نرخ تبدیل شما را افزایش می دهد.

ROI. 7 بهتر برای سرمایه گذاری شما

پیشتر تخصیص سرمایه شرکت ها به صورت اجتناب ناپذیری به منظور استفاده از هر نوع رسانه بازاریابی صورت می گرفت اما امروز شرایط بسیار پیشرفته تر است. حتی سطح کوچکی از سرمایه گذاری که بر روی بازاریابی ایمیلی صورت می گیرد، این قابلیت را دارد که نتایج مطلوبی را از نظر تعامل با مشتریان به ارمغان اورد. استفاده از تجزیه و تحلیل وب، به مالکان کسب و کارها کمک می کند که بدانند آیا وب سایت ان ها ROI بهینه ای را فراهم می کند یا خیر.

۸. بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه است.

یک کسب و کار کوچک، پیش از اینکه در نهایت وارد محدوده سبز شده و از مزایای آن بهره مند شود، نیاز به صرفه جویی در استفاده از منابع خویش دارد. بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به مشتریان بسیاری با استفاده از بودجه ای معین و به صورت همزمان دسترسی یابید. شما می توانید استراتژی بازاریابی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که تنها از مدل هایی که با بودجه شما سازگاری دارند استفاده کنید. در صورتی که با محدودیت بودجه مواجه هستید، همواره باید بر روی مخاطبین جاویژه خود هدف گذاری کنید.

۹. قابلیت دستیابی به درآمدهای بیشتر

از آنجاییکه مقدار پول سرمایه گذاری شده کمتر و ROI بیشتر است، محدوده پول سازی بسیار بالاتر خواهد بود. مطالعه ای که توسط IOSOS هنگ کنگ و بر اساس گوگل صورت گرفته است، نشان می دهد که در مقایسه با روش های سنتی، بازاریابی دیجیتال ۸/۲ برابر بیشتر درامد ایجاد می کند. این یافته ها مطابق با این واقعیت است که نرخ تبدیل در این روش، بسیار بالاتر است و نشان مید هد که شما به محض ورود به این رقابت، در حال افزایش دادن پول های خود هستید.

۱۰-نوع قابل محاسبه ای از بازاریابی

پیگیری رکورد موفقیت های بدست امده از بازاریابی سنتی بسیار دشوار است، اما با استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال، هر مرحله از موفقیت قابل اندازه گیری خواهد بود. بازاریابی دیجیتال در زمان واقعی کار می کند و نشانگر موفقیت هر یکی از تاکتیک های مورد استفاده می باشد. با استفاده از این روش، شما می توانید بهترین تاکتیکی که بهترین نتایج را داشته است را انتخاب کنید. پس از این، به سادگی می توانید تغییراتی را در کمپین خود صورت دهید و به موفقیت های بالاتر دست یابید.

۱۱-گسترش میزان دستیابی به مخاطبین

مهمترین مزیت بازاریابی دیجیتال، دستیابی به تمام مخاطبین می باشد. در بازاریابی سنتی، شما به واسطه محدوده و اندازه مخاطبین خود محدود شده اید و رسانه چاپی نیز شما را محدود به مکان ها و بازارهای خاص می کند.

رویکرد مخاطبین هدف گذاری شده

مزایای بازاریابی دیجیتال برای شما، هدف گذاری بر روی مخاطبین بیشتری می باشد. احتمال زیادی وجود دارد که مخاطبین شما، زمان بیشتری را صرف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توئیتر و غیره کنند. در این صورت شما می توانید تبلیغاتی را به منظور دستیابی به تعامل بیشتر با مخاطبین خود ارائه دهید.

        12- اتخاذ ساده تر تاکتیک ها و استراتژی ها

یکی دیگر از مزایای مهم بازاریابی دیجیتال، این است که درک آن بسیار ساده است. شما با استفاده از نتیجه تاکتیک ها می توانید دریابید که کدامیک از ان ها به شما نتایج دلخواه را ارائه خواهد داد و کدامیک خیر. استراتژی هایی که در بازاریابی آنلاین به کار می روند، نتایجی مبتنی بر زمان واقعی را به شما می دهند.

برای مثال، اگر به دنبال ترفیع صفحه وب لاگ خود هستید، در این صورت به سادگی می توانید وبلاگ خود را با استفاده از پلتفرم های متعدد رسانه اجتماعی به اشتراک بگذارید. با کمک بازاریابی محتوا، می توانید تعامل خود با مخاطبین را سریعتر و دقیق تر افزایش دهید.

۱۳.  می توانید با میزان بودجه ای کمتر نیز کار خود را اغاز کنید.

هر فردی در زندگی با مشکلات مربوط به بودجه روبرو است و بنابراین بسیاری از کسب و کارها به ترفیع خود نمی پردازند. اما بازاریابی دیجیتال مزیت دیگری را برای ترفیع کسب و کار خود با بودجه ای بسیار کم برای شما فراهم می کند. مزایای بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای کوچک، دستیابی به مقیاس گسترده ای از مخاطبان با سرمایه گذاری پایین می باشد.

مطالعه تحقیقاتی انجام شده توسط Marketing Profs:

بر اساس مطالعات Marketing Profs، داده هایی در زیر ارائه می شود که نشان می دهد پلتفرم های بازاریابی دیجیتال چگونه می توانند به کسب و کارهایی که مقیاس کوچکی دارند کمک کنند.

برای مثال، اگر شما تولید کننده صنایع دستی هستید اما پولی برای ترفیع کسب وکار خود ندارید، در این صورت بازاریابی آنلاین نقش قابل توجهی را خواهد داشت به این صورت که با مبلغ ۱۰ هزار، می توانید محتوای خود را در رسانه های اجتماعی با بودجه ۳۰۰ در روز انتشار دهید. با این کار، می توانید برای یک ماه کسب و کار خود را برای مخاطبین هدف خود ترفیع کنید.

۱۴.  فراتر از مرزهای خود باشید.

با استفاده از بازاریابی دیجیتال، ترفیع کسب و کار شما ماهیتی منحصر به فرد می یابد. شما می توانید از حاشیه امن خود خارج شده و برای ان تلاش کنید. بازاریابی دیجیتال تنها در صورتی شما را منتفع می کند که نقش فعالانه ای در ان داشته باشید. نقش بازاریابی دیجیتال، بسیار سریع بوده و شامل SEO، SMP، SME و دیگر فرایندها می شود.

نتیجه گیری :

آینده بازاریابی دیجیتال بسیار روشن به نظر می رسد. درحالیکه برندها پیشتر بر سر استراتژی بازاریابی خود در حال رقابت بودند، امروز تمرکز ان ها به مبارزه بر سر استفاده از اینترنت تغییر یافته است. در این زمان برندها مجبور به استفاده از روش ها و شیوه های متفاوت برای دستیابی واقعی و تاثیرگذاری بر مشتریان هستند.

بقا در چنین رقابت تنگاتنگی تنها زمانی ممکن است که بتوانید یک استراتژی بازاریابی را طراحی کرده و به کار ببرید که نشانگر منحصر به فرد بودن شما بوده و به مشتریان دلیلی برای انتخاب شما بدهد.

بازاریابی دیجیتال – ROI بهتر  – نرخ تبدیل  – درامد بالاتر  – موبایل فرندلی