۱۰ مورد از برترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای

10 مورد از برترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای

۱۰ مورد از برترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای

۱۰ مورد از برترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۱۰ مورد از برترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای

بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای، شاهد تغییراتی در ویژگی های جمعیت شناختی خدمات حرفه ای بازار بوده است که منجر به اتخاذ استراتژی های جدیدی برای ایجاد شهرت، شبکه سازی و کسب رهبری بازار شده است.

بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای، شاهد تغییراتی در ویژگی های جمعیت شناختی خدمات حرفه ای بازار بوده است که منجر به اتخاذ استراتژی های جدیدی برای ایجاد شهرت، شبکه سازی و کسب رهبری بازار شده است.

برای مشاهده این امر، کافی است که نگاهی به رشد انفجاری لینکدین داشته باشید. تا امروز، بیش از ۷۰۶ میلیون کاربر لینکدین وجود دارد که با ۴۶۷ میلیون کاربر ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ قابل مقایسه است. امروزه بیش از پیش زندگی حرفه ای افراد در حال وارد شدن به بستر آنلاین است و خدمات حرفه ای جهان نیز از این امر مستثنی نیستند. به صورت فزاینده ای، شرکت های موفق مواردی هستند که آموخته اند تا در بازاریابی آنلاین نفوذ موثری داشته باشند.

دانلود کتاب بازاریابی انلاین برای خدمات حرفه ای

بنابراین ده مورد از مزایای عالی بازاریابی انلاین کدام ها هستند و شما چگونه می توانید این مزایا را وارد شرکت خود نمایید؟

پیش از بررسی نقاط قوت بازاریابی انلاین، سوال مهمی وجود دارد که باید پاسخ داده شود. بازاریابی آنلاین چیست؟

بازاریابی آنلاین استفاده از مجموعه گسترده و در حال ظهور تاکتیک های دیجیتال مبتنی بر اینترنت است که به منظور دستیابی به مخاطبین هدف گذاری شده به کار می رود. این تاکتیک ها شامل ( اما محدود به این موارد نیستند ) بازاریابی محتوا، رسانه اجتماعی، وب سایت ها، بهینه سازی موتورهای جستجو، ویدئوهای آنلاین، بازاریابی ایمیلی، جستجوی پولی و غیره می شود.

بسیاری از این ابزارها در کنار هم بهترین کارکرد را دارند : مانند انتشار محتوای اموزشی در وبلاگ شرکت و سپس به اشتراک گذاشتن آن به منظور آغاز مکالمه در رسانه اجتماعی. شاید در پست های وبلاگ خود از ویدئوهای یوتیوب نیز استفاده کنید تا به یک نکته کلیدی اشاره کنید. اگر این امر موفقیت امیز باشد، می تواند به ارتقای رتبه وبسایت شما در سرچ های گوگل در آن موضوع ویژه کمک کننده باشد.

همانطور که مشاهده می کنید، بازاریابی آنلاین موثر یک اکوسیستم پیچیده و متشکل از تاکتیک هایی است که می توان به شرکت شما در دستیابی به قابلیت دید و اعتبار بیشتر کمک کند. اما بیایید ویژه تر این موضوع را بررسی کنیم. برخی از مهمترین مزایای بازاریابی آنلاین برای خدمات حرفه ای شرکت های امروزی کدام ها هستند؟

۱. بازاریابی آنلاین به شما روش های متعددی برای نمایش و ایجاد تخصص می دهد.

برای خریداران خدمات حرفه ای، تنها و مهمترین عامل در انتخاب یک تامین کننده، تخصص میباشد. در اغلب موارد، چالش موجود نه در کسب مهارت و استعداد لازم بلکه در طرح ریزی این تخصص در محیط بازار است.

وبسایت یک پلتفرم قدرتمند است چرا که به شما امکان میدهد تا بتوانید از محتوا برای انتقال پیام خود و نمایش تخصص خود در موضوعات مرتبط با مخاطبین هدف خود استفاده کنید. شما می توانید این کار را به صورت آفلاین نیز انجام دهید اما ابزارهای آنلاین دستیابی به مخاطبین گسترده تر و مرتبط تر را ساده تر می سازد. وبلاگ نویسی، رسانه اجتماعی، و وبینارها به شما امکان می دهند تا مخاطبین خود را در خصوص موضوعاتی که برای آن ها مهم است اموزش داده و در این فرایند مهارت و تخصص خود را نیز نمایش دهید.

۲. می توانید از بازاریابی انلاین برای ایجاد ارتباطاتی موثرتر استفاده کنید.

بازاریابی آنلاین به شما امکان می دهد تا ارتباطات جدیدی را به شیوه ای هدفمند ایجاد کنید، این امر در بیست سال گذشته امکان پذیر نبود. بازاریابی ایمیلی، کلمات کلیدی هدف گذاری شده و دیگر استراتژی ها به شما کمک می کنند تا پیامی سفارشی سازی شده را با دقت فراوان هدف گذاری کرده و CIOs های صد مورد از بزرگترین کسب و کارها در صنعت خود را بیان کنید.

علاوه بر پیام های هدف گذاری شده شما می توانید از گروه های لینکدین نیز برای شبکه سازی و گفتگو با دیگر رهبران صنایع به شیوه ای مستمر استفاده کنید. ابزارهای آنلاین به شما امکان می دهند تا مشتریان، همکاران و اینفلوئنسرهای جدیدی را مشاهده کرده و ارتباطات خود با افرادی که پیشتر می شناختید را تقویت کنید.

۳. شما میتوانید بازار هدف ویژه ای را با استفاده از بازاریابی انلاین هدف گذاری کنید.

همچنان که شما می توانید ارتباطاتی را به شیوه ای هدفمند ایجاد کنید، بازاریابی آنلاین به شما این قدرت را می دهد تا یک گروه بسیار ویژه را هدف گذاری کرده و پیام خود را به مخاطبین گسترده تری برسانید که به خدمات شما نیاز دارند. شما میتوانید این کار را با کلمات کلیدی هدفمند در پست های وبلاگ های آموزشی، و یا مشارکت در هشتگ های گروه ها یا صنایع در رسانه های اجتماعی انجام دهید. بازاریابی آنلاین به شما امکان می دهد تا به سادگی و با اثربخشی بالا به یک جامعه هدف دست یابید.

۴. بازاریابی انلاین محدود به موقعیت جغرافیایی یا منطقه زمانی نمی باشد.

تاکتیک های بازاریابی آنلاین را میتوان به شیوه ای غیر همزمان انجام داد، به این معنا که نیازی نیست که مخاطبین شما در منطقه جغرافیایی معینی قرار داشته باشند. به منظور ملاقات با یک مشتری بالقوه یا ارتباط با یک فرد، شما باید قادر به سفر و هماهنگ ساختن برنامه های خود باشید و ممکن است هزینه های زیادی را متقبل شوید.

صحبت در مورد رویدادهای صنعتی به طور مثال می تواند روشی قدرتمند برای ایجاد شهرت باشد و در اغلب موارد ارزش آن را دارد که بر روی این مورد کار کنید – اما در عین حال نیازمند تلاش بسیاری است که می تواند کل روز شما ( یا چند روز ) را اشعال کند. درحالیکه برگزاری یک وبینار برای یک جمعیت محدود یا گسترده بیش از یک ساعت وقت شما را نمی گیرد.

مزیت دیگر این عدم همزمانی این است که به مخاطبین شما این امکان را می دهد که به شیوه خود به پیام شما فکر کنند. آن ها می توانند به واسطه حضور شما در وبلاگ یا رسانه اجتماعی، با سرعت مورد نظر خود از تخصص شما اطلاع یابند و زمانیکه آماده بررسی خدمات شما باشند، بدانند که شما را چطور می توانند پیدا کنند.

۵. استفاده از بازاریابی دیجیتال هزینه کمتری دارد.

مطالعه ای که توسط Hub Spot انجام شده مشخص شده است که مشتری سازی درونگرایانه – مشتری هایی که به صورت آنلاین و از طریق منابعی مانند وبلاگ نویسی، رسانه اجتماعی و بهینه سازی موتور جستجو ایجاد می شوند – ۶۱ درصد کمتر از مشتری سازی های برون گرایانه سنتی هزینه در بر دارند. با استفاده از بازاریابی آنلاین، هزینه سفر وجود ندارد و شما مجبور به پرداخت مبلغی برای چاپ مواد توزیعی خود نیستید. هزینه سرور نیز در مقام مقایسه نسبتا پایین است.

برخی از هزینه های تبلیغاتی شما را می توان با ابزارهای بازاریابی انلاین – و این ابزارهای انلاین معمولا بیش از روش های مرسوم تاثیرگذار است – به واسطه یکپارچه سازی با دیگر بخش های برنامه بازاریابی انلاین جایگزین کرد. قرار دادن پست های مهمان در وبلاگ ها یا انتشارات صنعتی می تواند ترافیک بالایی را به سمت وب سایت شما سرازیر کرده، به شهرت شما افزوده و امکان مکالمه در رسانه اجتماعی را فراهم کند.

۶. اینترنت متداول ترین روشی است که مردم با استفاده از ان می توانند شرکت شما را بررسی کنند.

در واقع ما در مطالعه ای که بیش از هزار خریدار خدمات حرفه ای را بررسی کردیم به درکی کامل تر از این امر رسیدیم که چگونه خریداران در محیط کنونی بازار فروشندگان را بررسی می کنند. ما دریافتیم که سه مورد از چهار روش عالی و متداولی که با استفاده از ان ها خریداران خدمات حرفه ای، شرکت های مورد نظر خود را بررسی می کنند آنلاین هستند.

تا کنون وب سایت شرکت ها بهترین روش بوده و پس از ان جستجوی آنلاین، دوستان و همکاران و رسانه اجتماعی قرار دارد. تمام این روش ها مراجع رسمی که توسط بیش از ۵۵ درصد شرکت ها به کار می رود را تحت تاثیر قرار می دهند. به طور متوسط خریداران از ۲/۳ مورد از این روش ها استفاده می کنند بنابراین عمده توجه ان ها به صورت انلاین است.

۷. بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد تا در هرجا که مشتریان جستجو می کنند حضور داشته باشید.

امروز بسیار مهم است که هرجا که مشتریان بالقوه شما جستجو می کنند حضور داشته باشید. علاوه بر این این جمله به این معناست که شرکت شما نیاز به حضورآنلاین قوی و متنوع دارد. تحقیقات ما نشان می دهد که خریداران به طرق مختلف به دنبال متخصصین آنلاین هستند و در موتورهای جستجو، با مطالعه نظرات انلاین، رسانه اجتماعی و وبینارها ان را جستجو می کنند.

ممکن است مشتریان شما تمایل به پرسیدن سوالاتی از رقبای شما در خصوص قوی ترین شرکت در حوزه کاری شما داشته باشند – اما زمانیکه کمی در مورد شما اطلاعات کسب کنند، اگر به صورت انلاین شما را جستجو کنند، باید پیدا کردن شما کار راحتی باشد. اگر شما مولفه ویژه ای در بازاریابی انلاین نداشته باشید، مشتریان احتمالی به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد شما بوده و نخواهند توانست شما را پیدا کنند.

۸. شما میتوانید از بازاریابی انلاین برای دستیابی به اینفلوئنسرها و رقبای ناملموس استفاده کنید.

افراد بسیاری وجود دارند که بر فرایند انتخاب تاثیر می گذارند حتی ممکن است این افراد تصمیم گیران نهایی نیز نباشند. برخی از این افراد ممکن است در حوزه شرکت های هدف شما متخصص باشند و برخی دیگر چهره های مورد احترام صنعت باشند.

ممکن است رقبای ناملموسی وجود داشته باشد که شما از وجود آن ها آگاه نباشید. شما احتمالا می دانید که شرکت های معینی با خدمات شما تناسب بیشتری دارند اما معمولا افرادی نیز وجود دارند که موفقیت برابری دارند و از نظر جغرافیایی از شما دور هستند و یا در رویدادهای صنعتی که شما شرکت دارید شرکت نمی کنند و یا گذر ان ها به شما نیفتاده است.

با استفاده از بازاریابی محتوا، حتی اگر شما ان ها را پیدا نکنید، ان ها می توانند شما را پیدا کنند. پست کردن پست های وبلاگ در خصوص مجموعه ای از چالش ها و یا فرصت های معین و استفاده از کلمات کلیدی مناسبی که موتورهای جستجو ان ها را در بر گیرد به شما امکان می دهد تا پرچمی را در حوزه فعالیت خود برافرازید، و به مخاطبین هدف خود کمک کنید تا شرکت و کسب و کار شما را پیدا کنند.

۹. شرکت هایی که مشتری سازی انلاین بیشتری انجام می دهند، به سودهای بالاتری دست می یابند.

مطالعات عمقی ما در خصوص استراتژی های مشتری سازی در شرکت هایی با خدمات حرفه ای نشان می دهد که شرکت هایی با برنامه های بازاریابی آنلاین سوداورتر از دیگر شرکت هایی هستند که این کار را انجام نمی دهند.

تا حدود ۲۰ درصد از مشتری سازی هایی که به صورت آنلاین صورت می گیرد، سودآوری نیز کم و بیش یکسان است. اما پس از ۲۰ درصد، سوداوری در مشتری سازی هایی که به صورت آنلاین صورت می گیرد شروع به افزایش یکنواخت می کند.

۱۰. شرکت هایی که مشتری سازی انلاین انجام می دهند، به رشد سریعتری دست می یابند.

به طور مشابه تحقیقات ما نشان می دهد که مشتری سازی انلاین با نرخ بالاتری رشد می کند.

ما دریافتیم که نرخ رشد شرکت ها در کنار سهم مشتری سازی هایی که به صورت انلاین صورت گرفته است، تا نقطه ای که در ان ۴۰ درصد یا بیشتر از مشتری سازی ها انلاین صورت گرفته باشد، افزایش می یابد. شرکت هایی که ۴۰ تا ۵۹ درصد از مشتری سازی خود را به صورت انلاین انجام داده اند، ۴ برابر بیش از شرکت هایی که این کار را انلاین انجام نداده اند، رشد کرده اند.

نتیجه گیری

بازاریابی انلاین مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند را برای کمک به رشد دستیابی به شهرت و در نهایت رشد خود شرکت فراهم می کند. با استفاده از مزایای ابزارهای بازاریابی انلاین مانند بازاریابی محتوا، رسانه اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، ویدئوهای انلاین و غیره شما می توانید یک دستگاه مشتری سازی قدرتمند داشته باشید که شرکت شما را در مسیر سوداوری و موفقیت بیشتر قرار می دهد.