۱۰ روش برتر کهAR/VR به استراتژی بازاریابی در سال ۲۰۲۲ کمک می کند

10

۱۰ روش برتر کهAR/VR به استراتژی بازاریابی در سال ۲۰۲۲ کمک می کند

۱۰ روش برتر کهAR/VR به استراتژی بازاریابی در سال ۲۰۲۲ کمک می کند 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

برای اینکه بدانید AR/VR چگونه به استراتژی های بازاریابی کمک می کند، این ۱۰ کاربرد منحصر به فرد برتر را بخوانید:

AR   یا همان واقعیت افزوده ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی، تعامل، و ثبت سه بعدی دقیق اشیاء واقعی و مجازی است که تجربه تعاملی از یک محیط دنیای واقعی را فراهم می کند که در آن افراد می توانند دنیای واقعی را در رایانه تجربه کنند. اطلاعات ادراکی تولید شده، که شامل تصاویر، صدا و موارد دیگر نیز می شود. VR واقعیت مجازی مخلوطی از واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی است که به آن واقعیت توسعه یافته (XR) نیز می گویند. این یک تجربه محرک است که می تواند کاملاً متفاوت از دنیای واقعی باشد یا می تواند مشابه باشد. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی عمدتاً در بخش تجارت، سرگرمی، به‌ویژه، بازی‌های ویدیویی، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی، دفاع و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شوند.

AR/VR  نقشی حیاتی در بازاریابی دارد. شرکت‌ها اکنون از فناوری‌های AR/VR و برنامه‌های کاربردی و استراتژی‌های مختلف آن‌ها برای افزایش درآمد خود و جلب توجه مشتریان استفاده می‌کنند. AR و VR در بازاریابی نقش گسترده‌ای دارند. در اینجا بهترین استراتژی های بازاریابی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است که توسط شرکت ها استفاده می شود.

فن‌آوری‌های AR و VR در حال انقلاب متاورس هستند. در ادامه به موارد زیر خواهیم پرداخت:

  • ۱۰ شرکت برتر اطلاعاتی که باید در سال ۲۰۲۲ به آنها توجه کنید
  • بزرگ ترین روندهای واقعیت افزوده و ترکیبی مجازی در سال ۲۰۲۲
  • بهترین استراتژی های AR و VR

VR  در بازاریابی

 VR به عنوان پلی بین تجربه و عملمی باشد. از VR می توان برای ارائه تجربه دیجیتال برای ارتقای محصولات و خدمات استفاده کرد و  همچنین می تواند برای تبلیغ محصولات موجود استفاده شود که به مشتریان کمک می کند تا بدانند چه چیزی در دسترس است و چه چیزی قرار است وارد بازار شود.

AR  در بازاریابی

 AR تجربیات منحصر به فردی را به مشتریان می دهد. فناوری AR/VR را می‌توان از طریق تلفن همراه استفاده کرد تا مشتریان به راحتی با آن سازگار شوند و برای شرکت‌ها راحت باشد که تجارت، و محصولات خود را تبلیغ کنند و فروش را افزایش دهند همچنین می‌تواند تجربه‌ای از یک محصول را قبل از خرید به مشتریان ارائه دهد.

درگیر کردن مشتریان

AR/VR  نقشی حیاتی در جذب مشتریان ایفا می کند، به عنوان مثال، می تواند با محصول یا شرکت یا دنیای واقعی باشد. به عنوان مثال، زمانی که آنها محصولی را انتخاب می کنند اما با فناوری AR اشتباه می گیرند یا در مورد آن مطمئن نیستند، می توانند حتی قبل از خرید آن محصول را تجربه کنند. این فناوری‌ها مطمئن می‌شوند که تجربیات مجازی در ارتباط با دنیای واقعی دارند.

تبلیغات شخصی

فن‌آوری‌های AR/VR درها را به روی تجربه‌های تبلیغاتی شخصی‌سازی شده باز کرده‌اند که برای هر فردی منحصر به فرد است. تبلیغات برنامه‌ای، پیام‌رسانی و بازاریابی در سطح فردی یکی از استراتژی‌های بازاریابی است و به زودی بخشی از زندگی همه افراد خواهد شد

افزایش رویکرد روابط عمومی

AR/VR  فرصت‌های زیادی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند تا به مردم یا مشتریان نزدیک شوند و آنها را وادار کند که پیشنهادات مشتریان را به روش‌های جدید و همه‌جانبه تجربه کنند که سفرها و میزهای سنتی آشنایی با رسانه‌ها را دور می‌زند. به عنوان مثال، اکنون رویدادها، امکانات، املاک، مقاصد سفر و موارد دیگر همگی می توانند به مشتریان این فرصت را بدهند تا بدون هماهنگی یک بازدید یا سفر، کشف کنند که چه چیزی آنها را خاص می کند.

تجربه مجازی

با پیشرفت‌های فناوری AR/VR، می‌توانیم شاهد عبور از صنعت رویداد و جایگزینی نیاز به سفر باشیم و در عین حال فرصت‌های تعامل شخصی واقعی را ارائه دهیم.

هوش مصنوعی در متاورس

به گفته مارک زاکربرگ، یکی از رهبران بازار که در حال حاضر روی مفهوم متاورس سرمایه گذاری می کند، متاورس نوعی «اینترنت تجسم یافته» است.. جهان های مجازی به تعداد فزاینده ای محبوب می شوند، با این حال، متاورس واقعی ممکن است آینده واقعیت افزوده باشد و در همه جا وجود خواهد داشت. به همین دلیل است که متاورس، در حالی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند واقعیت افزوده محیطی باشد که با استفاده از لنزهای شفاف قابل دسترسی است.

VR درمتاورس

واقعیت مجازی به مشتریان این امکان را می‌دهد که وارد فراجهان شوند و شکاف‌های درک شده بین واقعیت‌های دیجیتالی و بدنی را نهایی کنند. تنوع مجازی افراد، اشیا و مناظر به ما امکان می‌دهد محیط‌های کاملاً جدیدی را کشف کنیم و گزارش‌ها را بیشتر در دسترس همه قرار دهیم. به طور خلاصه، این یک دنیای واقعیت مجازی است که در آن می‌توانید از مدرسه دیدن کنید، از محل کار دیدن کنید، بازی کنید، کنسرت تماشا کنید، قفسه‌های فروشگاه‌ها را مرور کنید، و بسیاری موارد دیگر بدون ترک خانه (فیزیکی) خود.

جلب توجه مشتریان

VR & AR  یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای جلب توجه مشتریان است. از آنجایی که بسیاری از مردم عاشق فناوری هستند و آن را تجربه می کنند ، می توان از AR/VR برای جلب توجه بیشتر مشتریان استفاده کرد. ترکیب فناوری‌های مختلف با AR/VR یا با هر دو می‌تواند یک تجربه خرید عالی برای مشتریان ایجاد کند.

هوش مصنوعی با VR و AR

بهبود پیوند بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال نیاز به سطح مثبتی از هوش از ماشین‌ها دارد. هوش مصنوعی برای AR بسیار مهم است و/ VR برای بهبود کسب و کار. هوش مصنوعی این توانایی را دارد که حجم عظیمی از اطلاعات را با سرعت رعد و برق تجزیه کند تا بینش ایجاد کند و اقدام را هدایت کند. کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی برای تصمیم‌گیری استفاده کنند، یا هوش مصنوعی را با اتوماسیون برای فرآیندهای تماس کم پیوند دهند. هوش مصنوعی علاوه بر این به مواردی مانند تخیل رایانه و فناوری مکان یابی و نقشه‌برداری و … نیز هم‌زمان کمک می‌کند.