۱۰ دلیلی که نشان می دهد شما در سال ۲۰۲۱ نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید.

10 دلیلی که نشان می دهد شما در سال 2021 نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید.

۱۰ دلیلی که نشان می دهد شما در سال ۲۰۲۱ نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید.

۱۰ دلیلی که نشان می دهد شما در سال ۲۰۲۱ نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید. 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۱۰ دلیلی که نشان می دهد شما در سال ۲۰۲۱ نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید.

بازاریابی دیجیتال امروز بسیار مهمتر از گذشته است. گام های زیر را بردارید تا استراتژی های بازاریابی خود را به منظور تسریع نتایج ایجاد کرده و یا بهبود بخشید.

۱۰ دلیلی که نشان می دهد شما در سال ۲۰۲۱ نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید .

بازاریابی دیجیتال امروز بسیار مهمتر از گذشته است. گام های زیر را بردارید تا استراتژی بازاریابی خود را به منظور تسریع نتایج ایجاد کرده و یا بهبود بخشید.

اگر به دنبال توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال هستید، از کجا باید شروع کنید؟ این امر همچنان یک چالش مشترک است چرا که بسیاری از کسب و کارها می دانند که کانال های دیجیتال و موبایلی امروزه در کسب و حفظ مشتریان تا چه حد اهمیت دارند. اما ممکن است یک برنامه یکپارچه برای پشتیبانی از تغییرات دیجیتالی و رشد شرکت و تعامل موثر و آنلاین با مشتریان نداشته باشند.

اگر کسب و کار شما یک برنامه بازاریابی استراتژیک نداشته باشد، دچار ۱۰ مشکلی خواهید شد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد و به رقبایی که از نظر دیجیتالی توانمندتر هستند خواهید باخت.برای هر یک از این ده مشکل، راه حل های بازاریابی توصیه شده و گام های بعدی مورد نیاز برای کمک به بهینه سازی استراتژی بازاریابی و جذب مشتریان بیشتر بیان خواهد شد.

بازاریابی دیجیتال چیست ؟

بازاریابی دیجیتال به طور ویژه به دستیابی به اهداف بازاریابی از طریق به کارگیری فناوری و رسانه دیجیتال گفته می شود.

فناوری ها و رسانه های دیجیتال عبارتند از :

  • وب سایت شرکت ها
  • اپلیکیشن های تلفن همراه
  • صفحات رسانه اجتماعی شرکت ها
  • موتورهای جستجو
  • تبلیغات
  • ایمیل و اتوماسیون
  • شراکت دیجیتال با دیگر شرکت های دیجیتال

با این حال، برای موفقیت صحیح، تاکتیک های دیجیتال باید با رسانه های سنتی مانند چاپ، تلویزیون، و ایمیل مستقیم و به عنوان بخشی از کانال های متعدد ارتباطات بازاریابی، یکپارچه شوند. به ویژه، امروز بیش از پیش شما نیاز به بیان ارزش کار خود دارید.

چارچوب برنامه ریزی race نشانگر تجربیات دیجیتال مشتریان می باشد که در مراحل دستیابی، اقدام، تبدیل ، تعامل و سفر کامل مشتری بررسی می شود.

در هر تاکتیکی، تاکتیک های جزئی بسیاری وجود دارد که برای کسب موفقیت بسیار مهم است. بنابراین، باید اقدام به ارزیابی و اولویت بندی ان ها نماییم. برای مثال، محتوای پویا برای اتوماتیک سازی ایمیل، شخصی سازی وب سایت به منظور ایجاد محتوای برنامه ریزی شده، با هدف گذاری مجدد و محتوا گذاری با تکنیک آسمان خراش برای جستجوی کاربران باید در نظر گرفته شود.

آیا مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید؟ آموزش های اختصاصی بازاریابی ما تمام ابزارهای مورد نیاز برای بهینه سازی استراتژی بازاریابی شما را با استفاده از ۱۰ مورد از برترین کانال ها و استراتژی های بازاریابی در اختیارتان قرار می دهد.

اعضای وب سایت Smart Insights مسیرهای یادگیری ویژه ای را برای استراتژی سازی، مهارت یابی و رشد کسب و کارها ارائه می دهند. این مراحل از برنامه ریزی برای کمپین گرفته تا بازاریابی ایمیلی، سئو، محتوا گذاری و غیره را شامل می شود. همین امروز شروع کنید.

چالش های بازاریابی دیجیتال

بر اساس تجربیات ما، چالش مشترک موجود برای آغاز، طرح ریزی برنامه بازاریابی دیجیتال می باشد. به عقیده ما، این ترس وجود دارد که گزارش سنگینی مورد نیاز است، اما در واقع برنامه ریزی ناب بهترین نتیجه را در بر دارد. به همین دلیل است که تمام مسیرهای یادگیری ما با چارچوب RACE یکپارچه شده تا بتوانید استراتژی یکپارچه خود را ایجاد کنید.

نیازی نیست که برنامه شما یک گزارش سنگین باشد، یک استراتژی را می توان به بهترین حالت در قالب دو یا سه صفحه A4 طراحی کرد و استراتژی های بازاریابی دیجیتال را با اهداف SMART در چارچوب RACE یکپارچه نمود. ما به عنوان اعضای کسب و کار، می توانیم به شما در انجام صحیح و اولین بار این کار کمک کنیم.

بازاریابی دیجیتال برای مبتدی ها

  • ابتدا یک برنامه بازاریابی دیجیتال مجزا تهیه کنید. این کار برای کسب موافقت ها و خرید ها با نشان دادن فرصت ها و مشکلات مفید است. در این مرحله، می توانید نقشه مسیر را با تعیین اهداف و استراتژی های ویژه دیجیتال ترسیم کنید.
  • دوما، باید دیجیتالی شدن را با استراتژی بازاریابی خود یکپارچه کنید، این یک فعالیت اصلی و روشی متداول می باشد. اما نیازی به برنامه ریزی مجزا مگر برای تاکتیک ها وجود ندارد. این مرحله ای است که در ان بازاریابی اومنی چنل یکپارچه شما موثرترین حالت خواهد بود. این یک هدف است و ما می توانیم در دستیابی به ان به شما کمک کنیم.

بازاریابی دیجیتال شما چگونه مقایسه می شود؟

گزارش سال ۲۰۲۰ از مدیریت بازاریابی دیجیتال نشان داده است که نزدیک به نیمی از شرکت ها، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال با تعریف روشن ندارند. اما از میان شرکت هایی که این کار را انجام داده اند، اکثریت، ان را با استراتژی بازاریابی خود یکپارچه سازی کرده اند ( گام دومی که پیشتر بیان شد ).

در سال های اخیر، حدود ۱۲ درصد از شرکت ها همچنان از یک سند دیجیتال متمایز استفاده می کنند که گام اول در فرایند یکپارچه سازی کامل استراتژی است.

گام های بعدی برای بهینه سازی کامل استراتژی بازاریابی دیجیتال کدام است؟

من مطمئن هستم که بسیاری از شرکت هایی که در این مرحله قرار دارند، در حال استفاده موثر از رسانه های دیجیتال بوده و بهترین نتایج را از بازاریابی جستجو، ایمیل، و رسانه اجتماعی خود بدست می اورند.

همینطور مطمئن هستم که بسیاری نیز در حال از دست دادن فرصت های یکپارچگی بهتر بوده و یا به مشکلاتی دیگر دچار شده اند که پیشتر بیان کردیم. شاید مشکلات زیر برای سازمان های بزرگی که نیاز به اداره سریع دارند، بیشتر باشد.

ما از راه حل های بازاریابی سفارشی برای پشتیبانی از کسب و کارهای بزرگ و کوچک و بهینه سازی استراتژی بازاریابی ان ها با استفاده از مسیرهای یادگیری استفاده می کنیم.آموزش های بازاریابی گام به گام ما از شما و تیمتان برای برنامه ریزی، مدیریت و بهینه سازی اثربخش فعالیت های روزانه بازاریابی و اقدامات استراتژیک طولانی مدت برای دستیابی به اهداف پشتیبانی می کند.

تمام ابزارها و الگوهای بازاریابی ما طبق چارچوب RACE بکپارچه شده است. این ساختار بازاریابی مشهور، به منظور توانمندسازی مدیران وبازاریابان با یک استراتژی بازاریابی صریح، دقیق و موفقیت امیز در جهت موفقیت و جذب مشتریان بیشتر طراحی شده است.

۱۰ دلیلی که نشان می دهد چرا شما نیاز به استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید.

اگر هنوز استراتژی ندارید و یا به دنبال درک این امر هستید که کدام مسائل باید در یک بررسی استراتژیک درج شوند، به ۱۰ مورد از مشکلات متداولی که در صورت نداشتن استراتژی بروز می کند توجه کنید.

۱. اگر احساس بی هدفی و سرگشتگی دارید.

شرکت هایی بدون یک استراتژی بازاریابی هدف روشن استراتژیکی برای انچه که خواهان دستیابی به ان به صورت آنلاین هستند مانند دستیابی به مشتریان جدید و یا ایجاد ارتباطات عمیق تر با مشتریان موجود، ندارند. درصورتیکه شما اهدافی مطابق با اهداف بازاریابی دیجیتال SMART ندارید، احتمالا منابع کافی را برای دستیابی به اهداف صرف نکرده و از طریق تحلیلگرها بررسی نمیکنید که ایا در حال دستیابی به اهداف قرار دارید یا خیر.

۲. شما از مخاطبین آنلاین و یا سهم بازار خود اطلاع ندارید.

تقاضای مشتری برای خدمات انلاین در صورتی که شما به این موضوع نپرداخته باشید ممکن است دست کم گرفته شود. شاید شما از محیط آنلاین بازار خود اطلاع نداشته باشید. پویایی های این حوزه از کانال های سنتی با انواع متفاوت رفتارها، رقبا، موقعیت ها و گزینه ها برای ارتباطات بازاریابی متفاوت است.

ما ابزارهای بازاریابی را برای پشتیبانی از تحقیقات و برنامه ریزی شما داریم. مدل تحلیل رقبای مشهور ما در مسیر یادگیری استراتژی دیجیتال کاربردی RACE، با الگوها و ماتریس هایی همراه شده است تا به شما امکان بررسی عملکرد رقبای کلیدی را بدهد. علاوه بر این، می توانید در برابر تصمیمات مخاطبین خود نیز با استفاده از ابزارهای برنامه ریزی کلمات کلیدی گوگل مطالبی را دریابید.

اموزش های بازاریابی ما از شما و تیمتان برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق در جهت دستیابی، تبدیل و حفظ مشتریان بیشتر و تسریع ROI شما از بازاریابی دیجیتال حمایت می کند. گام های بعدی خود را برای داشتن یک استراتژی موفقی تامیز برداشته و همین امروز شروع کنید.

۳. رقبای موجود و استارتاپی سهم بازار شما را بدست خواهند اورد.

اگر شما منابع کافی را صرف دیجیتال شدن نکنید، یا از رویکردی قدیمی بدون تصریح استراتژی های تعریف شده معین استفاده کنید، در این صورت رقبا سهم بازار شما را بدست خواهند اورد.

به عنوان عضوی از Smart Insights ما شما را با جدیدترین روندها و نواوری های بخشتان اشنا می کنیم. در این صورت می توانید پیش رفته و عقب نمانید.

۴. شما ارزش پیشنهادی انلاین قدرتمندی در اختیار ندارید.

ارزش پیشنهادی دیجیتالی که به روشنی تعریف شده و متناسب با شخصیت های متفاوت مشتریان هدف گذاری شما سفارشی سازی شده باشد، به شما کمک می کند تا خدمات آنلاین خود را متمایز کرده و مشتریان موجود و جدید را تشویق به تعامل و وفاداری کنید. توسعه یک استراتژی بازاریابی امنی چنل، عامل کلیدی در بسیاری از سازمان ها می باشد چرا که محتوای این امر شامل مواردی است که مخاطب شما را از طریق کانال هایی مانند بازاریابی جستجو، اجتماعی، ایمیلی و وبلاگ، وارد تعامل می کند.

۵. شما مشتریان انلاین خود را به خوبی نمی شناسید.

اغلب گفته می شود که دنیای دیجیتال، قابل اندازه گیری ترین رسانه ای است که تا کنون وجود داشته است. اما تحلیلگر گوگل و موارد مشابه دیگر تنها در مورد حجم بازدیدها به شما اطلاعاتی می دهند و عواطف و تفکرات بازدیدکنندگان را نمایش نمی دهند. شما نیاز به دیگر اشکال ابزارهای بازخورد کاربران وبسایت ها دارید تا نقاط ضعف خود راشناخته و مرتفع سازید.

۶. شما یکپارچه سازی نشده اید.

در فعالیت های بازاریابی انلاین بسیار متداول است که خواه یک بازاریاب دیجیتال متخصص یا یک آژانس دیجیتال متمایز باشد ، در یک سیلو کامل می شود. به این ترتیب قرار دادن دنیای دیجیتال در قالب یک بسته بی دردسر، ساده تر صورت می گیرد. اما البته، اثربخشی کمتری دارد. هرفردی می داند که رسانه های دیجیتال زمانی کارکرد بهتری دارند که با رسانه های سنتی و کانال های پاسخ دهی یکپارچه شوند.

به همین دلیل است که توسعه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه توصیه می شود تا بازاریابی دیجیتال شما کارکرد بهتری داشته باشد. با برنامه یکپارچه، دنیای دیجیتال بخشی از فعالیت بازاریابی و کسب و کار شما خواهد بود.

۷. دنیای دیجیتال افراد و بودجه کافی را در اختیار ندارد که نشانگر اهمیت ان باشد.

منابع ناکافی در مراحل برنامه ریزی و اجرای بازاریابی الکترونیک مشاهده می شود. ممکن است فقدان مهارت های تخصصی بازاریابی انلاین باشد که پاسخ دهی به تهدیدات رقابتی به صورتی موثر را دشوار می سازد.

به عنوان عضوی از Smart Insights، شما امکان دسترسی به استراتژی و ابزارهای برنامه ریزی شامل بخش عملکرد و سنجش بلوغ دیجیتال و گزارشات منظم از داده های بازاریابی را خواهید داشت تا بتوانید موقعیت خود در محیط رقابتی را تعیین کنید.

۸. شما با دوباره کاری، پول و زمان خود را هدر می دهید.

حتی اگر شما منابع کافی نیز داشته باشید، ممکن است ان را هدر دهید. این امر در شرکت های بزرگتری که در ان بخش های بازاریابی ابزارهای متفاوتی را خریداری کرده و یا از آژانس های متفاوت برای اجرای فعالیت های بازاریابی انلاین مشابه استفاده می کنند، قابل مشاهده است.

به همین دلیل است که شما نیاز به سرمایه گذاری در استراتژی بازاریابی خود دارید تا اقدام به برنامه ریزی، مدیریت و بهینه سازی کانال ها و پلتفرم های دیجیتال خود نمایید. برای دستیابی به نتایج بازاریابی شما نیاز به دستیابی به اهداف تجاری خود و تقویت ROI خود دارید.

۹. شما چابکی کافی را برای جلو افتادن یا رسیدن به رقبا ندارید.

اگر نگاهی به برندهای برتر انلاین مانند امازون، دل، گوگل، تسکو، زاپوس، و … بیندازید درمی یابید که همه پویا هستند و رویکردهای جدیدی را برای دستیابی یا حفظ مخاطبین انلاین خود به کار می برند.

۱۰-شما بهینه سازی کافی ندارید.

هر شرکتی با یک وب سایت تحلیل گرانی را خواهد داشت. اما اغلب مدیران ارشد اطمینان ندارند که تیم ان ها زمان کافی را برای بررسی و اقدام مناسب داشته باشد. زمانیکه استراتژی بازاریابی دیجیتال شما، شما را قادر به جهت گیری صحیح کند، خواهید توانست به بهبود مستمر ابعاد کلیدی مانند بازاریابی جستجو، تجربه کاربر از سایت، ایمیل و بازاریابی رسانه اجتماعی بپردازید.

استراتژی بازاریابی خود را تغییر داده و نتایج خود را همین امروز با استفاده از Smart Insights تسریع کنید.

خبر خوب این است که دلایل قدرتمندی برای ایجاد استراتژی دیجیتال و تغییر بازاریابی شما وجود دارد که می توانید با استفاده از ان ها همکاران و مشتریان خود را قانع سازید.

اگر به دنبال یکپارچه سازی بازاریابی دیجیتال خود هستید، عضویت در وب سایت ما بسیار ساده است. ما گزینه هایی را برای کسب وکارهای کوچک و بزرگ داریم همچنین مشاورین، آژانس ها و افرادی را دارید که با استفاده از ان ها می توانید مهارت ها خود را ارتقا داده و کسب و کار خود را رشد دهید.

از چارچوب RACE برای استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید تا نتایج آن را مشاهده کنید. ساختار بازاریابی امتحان شده ما برای تقویت سرمایه گذاری کسب و کارها در بازاریابی دیجیتال و دستیابی به اهداف ثابت شده است. اگر سوالاتی در مورد عضویت دارید، یا به دنبال درک مطالب بیشتری در خصوص پیشنهادات ما هستید، یک وقت مشاوره رزرو کنید.

فراموش نکنید که اعضای وب سایت ما می توانند از ابزارهای دیجیتال برای بررسی پیشرفت خود از مراحل اولیه تا پیشرفته استفاده کنند.