۱۰ ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

10 ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال 2021

۱۰ ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

۱۰ ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

۱۰ ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

سوشال مدیا یا رسانه های اجتماعی جایگاه غیرقابل انکاری در میان مردم بدست آورده اند به همین دلیل نیاز است که آنها را آنالیز کرد. ما در این مقاله به معرفی ابزارهای مخصوص پرداخته ایم.

۱۰ ابزار برتر تجزیه و تحلیل گزارش رسانه ­های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

در این مقاله در مورد برخی از بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل و گزارشگری رسانه ­های اجتماعی که فراتر از انتظار ما در سال ۲۰۲۱ خواهند بود صحبت خواهیم ­کرد. از آنجایی که آنالیز حائز اهمیت بسیار زیادی است ارزش  صحبت کردن و برجسته شدن دوباره و چندباره را دارد. با انفجار تعداد رسانه­ های اجتماعی و تعداد کاربران در سراسر جهان که اکنون نزدیک به ۳.۴۸۴ میلیارد نفر (۹ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۸!) شده­ اند، رمزگشایی اطلاعات پنهان در پشت همه فعالیت­ های رسانه­ های اجتماعی بیش از هر زمان دیگری خصوصا سنین اولیه رسانه­ های اجتماعی حائز اهمیت است. برای یافتن این گوهر پنهان، شما نیاز به انجام برخی از تجزیه و تحلیل و گزارش­ ها دارید. گزارش گیری رسانه­ های اجتماعی با جمع ­آوری، نظارت، تجزیه و تحلیل، جمع‌­بندی و تجسم داده‌­های رسانه­ های اجتماعی به منظور تسهیل مکالمه‌­ها و تعاملات انجام می­شود. این در حالی است که نتایج، الگوها و هوشمندی خاصی را برای شما ایجاد می­کند که به کمک آن می­توانید استراتژی­های رسانه­‌های اجتماعی خود را برای درک بهتر کمپین­های آنلاین و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا تعیین و تعریف کنید.

بیایید لیست TOP 10 تجزیه و تحلیل و گزارشگری رسانه­های اجتماعی را بررسی کرده و نجات ­دهنده زندگی آینده خود را پیدا کنیم!

 1. Sociality.io
 2. Hootsuite
 3. Buffer
 4. Socialbakers
 5. Agora Pulse
 6. Sprout Social
 7. Keyhole
 8. Netbase
 9. Brand24
 10. SumAll
 • Sociality.io

 این پلتفرم مورد پسند بسیاری از افراد است زیرا یک پلتفرم مدیریت رسانه­‌های اجتماعی است که برای استفاده توسط افراد منفرد، آژانس­‌های دیجیتال، برندها و فیریلنسرها مناسب است. جدا از قابلیت بنیادی انتشار همزمان مطالب در چندین حساب، ابزارهای اساسی­ تری مانند امکان ارسال محتوای برنامه­‌ریزی شده به هم‌­تیمی‌­ها برای اخذ تأیید مدیر و پیگیری مطالب نیز در این پلتفرم وجود دارد. همچنین تجزیه و تحلیل رقبا در رسانه­‌های اجتماعی به کمک Sociality به شما این امکان را می­دهد که تمام رقبای انتخابی خود را در یک گزارش مشاهده کنید و بتوانید استراتژی­های رسانه­‌های اجتماعی خود را دوباره بسازید، تصمیم­ گیری دقیق‌­تری انجام دهید و بازار هدف خود را حرفه‌­ای‌­تر پیگیری کنید. علاوه بر این می­توانید عملکرد خود را با جزئیات عملکرد و تعامل رقیب خود بسنجید. این ابزار به شما امکان مقایسه همزمان ۱۵ صفحه رقیب را می­دهد و این در حالی است که می­توانید تعداد نامحدودی از صفحات رقیب را در یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام و توییتر اضافه کنید. از طریق ابزار گزارش، شما می­توانید گزارش­های فوری همه حساب­ها را به صورت پاورپوینت یا فایل اکسل در اختیار داشته باشید. با استفاده از تجزیه و تحلیل دقیق میزان دسترسی و تعامل در شبکه­ اجتماعی خود، می­توانید راندمان عملکرد خود را افزایش داده و استراتژی محتوای جذاب­تری ایجاد کنید. قابلیت­ هایی از جمله راهنمای ابزار، اندازه‌­گیری فعالیت تیم، داده­‌ها بر اساس تاریخ و موارد بسیار دیگری با استفاده از این پلفترم در اختیار شما قرار خواهدگرفت. با تجربه کردن نسخه امتحانی رایگان ۱۴ روزه (و پس از آن با پرداخت ۳دلار ماهیانه) درک خواهید کرد که چرا برندهایی مانند WPP ، Isobar ، ING Bank ، HAVAS ، Tribal Worldwideو Ogilvy از این پلتفرم استفاده می­کنند. 

 • Hootsuite

اگر در مدیریت رسانه­‌های اجتماعی تازه‌کار نیستید، پس حتما نام Hootsuite را شنیده‌­اید. Hootsuite به عنوان یکی از پیشگامان و رهبر بازار برای مدت زمان طولانی و بصورت متمرکز بر روی مشاغل و شرکتهای کوچک و متوسط مورد استفاده بوده‌­است و با بیش از ۱۸ میلیون کاربر در سراسر جهان پرکاربردترین بستر برای مدیریت رسانه‌­های اجتماعی است. Hootsuite ویژگی­های بسیاری دارد، از تجزیه و تحلیل گرفته تا انتساب به مخاطبین در فهرست برنامه. شما با ابزار تجزیه و تحلیل آن در همه سیستم عامل­‌های اجتماعی، نمای کلی از معیارهای اصلی، گزارش­های نامحدود در زمان واقعی و اندازه‌­گیری عملکرد تیم را دریافت خواهیدکرد. از بیش از ۲۰۰ معیار موجود، امکان صدورگزارش­ها به صورت سفارشی و ارائه آنها در قالب فایل پی‌­دی­‌اف، اکسل یا پاورپوینت وجود دارد. شایان ذکر است که دانشگاه  Hootsuite، که شامل بسیاری از آموزش­ها و برنامه­‌ها است، به شما دروس گسترده‌­ای مانند ROI و تجزیه و تحلیل ارزش، استراتژی پیشرفته رسانه­‌های اجتماعی و آموزش برای بخش­‌های خاص مانند مراقبت­‌های بهداشتی، موسسات مالی، وکالت و سایر موارد را نیز ارائه می­دهد. با قیمت آغازین ۱۹.۹۹ دلار در ماه و یک دوره آزمایشی ۳۰ روزه رایگان، ممکن است بخواهید زودتر اقدام کرده و ببینید چه چیزی در اختیارتان قرار می­گیرد!

 • Buffer

بافر دارای ۳ نوع ابزار اصلی و برنامه­‌های افزودنی متعدد است که می­تواند زندگی شما را به عنوان مدیر رسانه‌­های اجتماعی متحول سازد. اگر هدف اصلی شما ایجاد مخاطب و رشد نام تجاری خود در دنیای رسانه­‌های اجتماعی است، قطعا به انتشار بافر نیاز دارید. این ابزار به شما امکان می­دهد مطالب مربوط به اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، پینترست و لینکدین را در یک داشبورد ساده برنامه‌­ریزی و منتشر کنید و البته می­توانید همزمان با هم ­تیمی‌­های خود برای تصویب و بازنگری فعالیت داشته ­‌باشید. با قیمت شروع ۱۵ دلار در ماه برای نسخه  Pro، در قدم‌­های بعدی می­توانید نسخه Premium یا Business را باتوجه به نیاز تیم و نام تجاری خود انتخاب کنید. اگر تمرکز خود را روی خدمات مشتری در شبکه‌­های اجتماعی می­گذارید، بهتر است از حالتBuffer Reply استفاده کنید. کارهایی مانند بررسی صندوق ورودی و پاسخ به سوالات هرگز آسان نبوده است! در پاسخ بافر، شما می­توانید از طریق یک صندوق ورودی تیم مشترک به تمام مکالمات اجتماعی و درخواست‌­های پشتیبانی خود دراینستاگرام، فیسبوک و تویتتر پاسخ دهید. علاوه بر این شما می­توانید مکالمات را به یک فرد مناسب در تیم خود اختصاص داده و ببینید چه کسی در حال مشاهده مکالمه است و همچنین یادداشت­‌های مربوط به تیم خود را برای مشاهده در آینده رها کنید. پاسخ های خودکار و ذخیره شده، میانبرها و برچسب­ گذاری اولویت‌­دار نیز بسیار مفید هستند. برای اندازه­‌گیری عملکرد خدمات مشتری، Buffer Reply  به شما گزارش کلی و گسترده­ای می­دهد تا حجم، زمان پاسخ و بهره‌­وری تیم خود را در قالب CSV ببینید. در این ابزار Buffer Analyze یک ابزار تجزیه و تحلیل ویژه فیسبوک و اینستاگرام است. مجددا روی یک داشبورد منفرد، شما عملکرد فیسبوک و اینستاگرام خود را پیگیری کرده و گزارش می­گیرید. برای درک بهتر اطلاعات جمعیتی مخاطبان، تجزیه و تحلیل حساب، آنالیز پست  و استوری، پست­های برتر و موارد دیگر، تجزیه و تحلیل بافر راهی است که باید دنبال کنید!

 • Socialbakers

ابزار مدیریت رسانه­‌های اجتماعی Socialbakers کانال­‌های اجتماعی شما را تجزیه و تحلیل کرده و عملکرد آنها را محک می­زند. بر اساس نتایج آن می­توانید محتوای اصلی­‌تری ایجاد کنید، استراتژی‌­های تبلیغاتی بهتری تنظیم کنید، تصمیم ­گیری براساس توصیه­‌های AI داشته باشید، ROI  را محاسبه کنید و همچنین مشارکت آینده را پیش ­بینی کنید. علاوه بر این می­توانید از یک رابط کاربری ساده به همه کانال­‌های رسانه‌­های اجتماعی خود پست ارسال کنید و محتوای خود را از طریق چندین پروفایل در یک تقویم مشترک با هم تیمی‌­های خود مدیریت کنید. با استفاده از ابزار آنالیز مخاطبان، شما تحقیقات مخاطبان خود را با یک سیستم عامل AI هدایت خواهیدکرد. در عرض چند ثانیه، پروفایل­‌های آنلاین مناسب برای کسب و کار خود را بر اساس داده‌­های رسانه‌­های دیجیتال و اجتماعی مشاهده خواهید کرد. شما همچنین قرار است که به مرور زمان با کمک این ابزار مخاطبان خود را متحول کنید. در ادامه قابلیت‌­های این ابزار،  Social Media Analytics  به شما کمک می­کند تا مقایسه فیسبوک و اینستاگرام را انجام داده و مشاهده کنید که استراتژی‌­های شما در برابر رقبای اصلی یا ۱۰ صفحه برتر چگونه عمل کرده­‌است. گزارش شما می­تواند در قالب­های PPTX، XLS یا PDF ذخیره و به اشتراک گذاشته شود. ابزار Content Analytics نیز به شما کمک خواهدکرد تا به Content Hub مبتنی بر AI‌‌رفته و با ایجاد بینش و تجزیه و تحلیل از همه کانال‌­های دیجیتال شما را در تولید محتوای جذاب و دوست داشتنی یاری خواهدکرد. به کمک این ابزار علاوه بر در دسترس بودن ابزارهای مدیریت و نظارت بر شبکه­‌های اجتماعی، راه­‌حل­‌هایی در زمینه تعامل مخاطبان، هوش محتوا، مدیریت جامعه و مجموعه بازاریابی رسانه­‌های اجتماعی نیز در اختیار شما قرار خواهدگرفت.

 • Agora Pulse

گزارش تصویری رقبا فیسبوک شما در Agora Pulse نشان دهنده میزان تعامل و درگیری طرفداران شما در مقایسه با دیگر رقبا خواهدبود. همچنین می­توانید گزارشی از مطالب خود دریافت کرده و برای تجزیه و تحلیل دقیق، یک بارگیری CSV قابل تنظیم در اختیار داشته باشید. از ویژگی­ های بیشتر گزارش رسانه‌­های اجتماعی می­توان به مواردی مانند مدیریت جامعه و گزارش زمان پاسخگویی نیز اشاره کرد. علاوه بر این، پرونده CSV شامل اطلاعاتی در زمینه گزارش محتوا، محدوده‌­های تاریخ قابل تنظیم، گزارش ROI فیسبوک، گزارش توزیع محتوا با برچسب، بارگیری پاورپوینت گزارش آمار جهانی، محتوای جهانی و آمار رقبا، گزارش برای استوری­های اینستاگرام و… خواهدبود! با بیش از ۱۷۰۰۰ مدیر رسانه‌­های اجتماعی که روزانه از Agora Pulse استفاده می­کنند، استفاده از آن برای یک شرکت کوچک یا متوسط کاری آسان، راحت و البته مکفی خواهدبود.

 • Sprout Social

Sprout Social  پلتفرم را از جوانب متفاوت مانند تجزیه و تحلیل، تعامل، انتشار، گوش دادن، همکاری و اتوماسیون تقسیم‌­بندی می­کند. اگر بر روی قسمت تجزیه و تحلیل تمرکز کنید با استفاده از این قسمت می­توانید عملکرد را از طریق کانال­‌ها اندازه گیری کرده و به داده­‌های خود اجازه دهید ماجرا را با گزارش‌­هایی از شبکه، محتوا، تیم وگزارش‌­های بهره‌­وری بیان کند. در این بین می­توان ۱۸ گزارش مختلف در مورد فعالیت­‌هایی مانند گزارش وظیفه، گزارش تیم، گزارش رقبا در فیسبوک و موارد دیگر را در اختیار داشت. همچنین با اندازه­‌گیری ROI فعالیت خود، خواهید فهمید که بودجه تبلیغاتی شما در مقایسه با پرداخت­‌های انجام شده برای تاثیرگذاری ارگانیک یا طرفداران، چقدر و چگونه بر رشد صفحه شرکت شما تأثیر داشته ­‌است. قیمت این پلتفرم برای ابتدایی‌­ترین برنامه ۹۹ دلار در ماه است و شامل ۵ پروفایل اجتماعی است.

 • Keyhole

از طریق Keyhole، سیستم­‌های داده خود را با Keyhole’s Social Media Analytics and Media Monitoring API  ایجاد یا تقویت می­کنید. Keyhole’s API به شما امکان می­دهد دریافت(واکشی) داده­‌ها را از توییتر، فیسبوک، یوتیوب، اینستاگرام و ده‌­ها میلیون اخبار، وبلاگ و وبسایت شروع کنید. Keyhole  از Trend Analysis  استفاده می­کند تا به شما نشان دهد کدام کلمات کلیدی در حال جلب توجه هستند و بارها و بارها در مکالمات نشان داده می­شوند و کدام یک از محبوب‌­ترین‌­ها از بین می­روند. بهترین راه برای آگاهی از عملکرد کمپین­‌های خود، استفاده از هشتگ تحلیلی این ابزار است. ابزار Keyhole  تنها محصول ردیابی هشتگ است که با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی عملکرد هشتگ­‌ها را در روز، هفته و ماه آینده پیش­بینی می­کند. آنها به شما کمک می­کنند میزان تعامل، میزان دسترسی و تاثیرگذاری را که پیش از آن کسب خواهید کرد، پیش­بینی کنید تا بتوانید برای رسیدن به هدف خود گام­های صحیح برداشته  و بدانید چه زمانی در مسیر مطلوب خود قرار دارید. شما می­توانید داشبوردهای قابل اشتراک گذاری با مشتریان را ایجاد کنید یا گزارش خود را در قالب PDF یا CVS بارگیری کنید. علاوه بر این، Keyhole راه­‌حل‌­ها و بینش‌­های بسیار خاصی از سایر ابزار تجزیه و تحلیل رسانه­‌های اجتماعی مانند آنالیز رقابت، نظارت بر نام تجاری، بازاریابی تأثیرگذار و ردیابی، تحقیقات بازار، نظارت بر رویدادها و موارد دیگر ارائه می­دهد.  Mashable، Google، سازمان ملل، L’Oreal، Ogilvy و بسیاری دیگر از برندهای برتر دنیا از Keyhole استفاده می­کنند.

 • Netbase

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل مجهز به نسل بعدی AI می­شود، باید Netbase را معرفی کنیم. هوش رسانه‌­های اجتماعی(SMI یا SOCMINT ) مجموعه‌­ای از راه‌­حل‌­های فنآوری و روش­های مورد استفاده برای نظارت بر رسانه‌­های اجتماعی از جمله مکالمات اجتماعی و روندهای نوظهور است. سپس این هوش برای ایجاد محتوای معنی­‌دار و تصمیم­گیری در مورد تجارت در بسیاری از رشته‌­ها مورد آنالیز و استفاده قرار می­گیرد. آنالیز احساسات اجتماعی (Social Sentiment analysis) در واقع استفاده از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تجزیه و تحلیل مکالمات اجتماعی بصورت آنلاین و تعیین زمینه عمیق­‌تر است چراکه آنها موضوعات، برندها و تم‌­های شما را اعمال می­کنند. این آنالیزها، نمره احساس خالص و شاخص اشتیاق برند تجاری، احساس کاربران نسبت به نام تجاری شما و مقایسه آنها در بین رقبای شما را نشان می دهد. بنابراین، به عنوان یک نام تجاری می­توانید سلامت برند خود را ارزیابی کرده و با هر بحرانی ایمن­‌تر و زودتر کنار آمده و درک بهتر و عمیق­‌تری از فضای رقابتی داشته ­‌باشید. گزارش آنالیز شبکه‌­های اجتماعی ( Social media analytics report تمام معیارهای اجتماعی، شنودهای رسانه‌­های اجتماعی، تحلیل مخاطبان، تجزیه و تحلیل رقابتی، آنالیز احساسات اجتماعی و خدمات نظارت بر رسانه‌­های اجتماعی را به شما ارائه می­دهد. تجزیه و تحلیل تصویر و آنالیز تجربه مشتری نیز در این بستر موجود است. برندهای جهانی مانند Taco Bell، Coca Cola و Yum از این ابزار برای ردیابی مکالمات پیرامون  برندهایشان در زمینه‌­های اجتماعی و تصمیم­گیری‌­های مهم بازاریابی استفاده می­کنند.

 • Brand24

Brand24 از یک داشبورد تحت وب برخوردار است که بینش­‌های واقعی را نشان می­دهد و آمار مفصلی درباره محتوا و مخاطبان در اختیار شما قرار می­دهد. با تجزیه و تحلیل احساسات خودکار، از تشخیص پیشرفته احساسات برای تقسیم­‌بندی موارد مثبت، منفی و خنثی استفاده می­کنند و شما اعلان هشدار فوری خود را دریافت خواهید کرد. با انجام تحلیل­‌هایی شما خواهید دید که چه کسی در فضای آنلاین درباره نام تجاری شما صحبت می­کند. در این ابزار می­توانید داده­‌های خود را به گزارش خودکار PDF، پرونده­‌های xls و یا اینفوگراف تبدیل کنید.

 • SumAll

در آخرین مورد، اما با ارزش و اهمیتی شبیه به موارد قبل ما SumAll را به شما معرفی می­کنیم. این برنامه رایگان به شما امکان می­دهد قسمت­ های بسیاری از بازاریابی خود در شبکه‌­های اجتماعی را خودکار کنید. علاوه بر قابلیت برنامه‌­ریزی و گزارش، تجزیه و تحلیل رسانه­‌های اجتماعی با این ابزار به شما امکان می­دهد رسانه­‌های اجتماعی، تبلیغات و داده‌­های فروش خود را ردیابی کنید. این ابزار داده‌­های شما را در یک داشبورد وب گرافیکی ذخیره می­کند و آنالیز پست الکترونیکی هفتگی را برای شما ارسال کرده تا شما مراقب معیارهای سطح بالا باشید.

نباید فراموش کنیم که ابزارهای بازاریابی و تجزیه و تحلیل شبکه‌­های اجتماعی مکمل یکدیگر هستند. تجزیه و تحلیل به شما کمک می­کند آنچه را که به خوبی انجام می­دهید درک کنید و حتی مهم‌تر از آن به شما کمک می­کند درک کنید چه کارهایی اشتباه انجام می­شود و موارد نادرست را یافته و اصلاحات لازم را اعمال کنید. اکنون با دانستن این اطلاعات وقت آن است که پیش بروید، یکی از ابزارها را انتخاب کنید و به تلاش­های بازاریابی در شبکه­‌های اجتماعی خود ارزش افزودن دهید!