مشاور رسانه های آنلاین ، جزء ضروری استراتژی بازاریابی هر شغلی است. امروزه بیش از ۳‌.۲ میلیارد نفر از جمعیت سراسر جهان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. باوجود چنین گروه عظیمی از مخاطبان بالقوه، برای هر شرکتی، استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای دستیابی به چشم‌اندازهای جدید، شناساندن برند و بازاریابی محصولات یا خدمات خود، به امری حیاتی تبدیل‌شده‌ است. اما اغلب، بازاریابی در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌آید. هنگامی‌که در یک شرکت کوچک با منابع محدود کار می‌کنید، استخدام و آموزش یک تیم کامل برای رسانه‌های اجتماعی، می‌تواند کاری بسیار دشوار (حتی غیرممکن) باشد. اگر یک شرکت منابع لازم برای استخدام یک تیم کامل برای رسانه‌های اجتماعی خود ندارد، آن‌ها بدون راه چاره نیستند؛ راه دیگر این است که می‌توان یک مشاور شبکه های اجتماعی استخدام کرد تا به شرکت، در افزایش حضور در شبکه‌های اجتماعی و رشد ورود مردم به حساب‌های کاربری آن‌ها در این شبکه‌ها کمک کند.


یک مشاور رسانه‌های آنلاین برای شما چه کارهایی را انجام می‌دهد؟

نوشتن سیاست‌ شبکه‌های اجتماعی

شما ممکن است قبل از استخدام یک مشاور، سیاست‌های خود برای شبکه‌های اجتماعی را مشخص کرده باشید. اما یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند این سیاست‌ها را بهبود داده و نقایص آن‌ها را برطرف کند. او می‌تواند این استراتژی را به‌گونه‌ای تغییر دهد که با استراتژی کلی بازاریابی شما هماهنگ باشد.
سیاست‌های نوشته شده توسط این مشاور به تمامی جنبه‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی اطلاق می‌شود. از کمک به متخصصان شبکه‌های اجتماعی و سایر کارمندان برای درک انتظارات شما در موقع استفاده از این پلتفرم‌ها تا آماده‌سازی دیگران برای رویارویی با بحران‌های ایجاد شده در رسانه‌های آنلاین.

آنالیز داده‌ها

شما ممکن است که با دریافت فقط 10 لایک در فیس‌بوک، کلاه خود را بالا بیاندازید و فکر کنید که در زمینه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به موفقیت رسیده‌اید. اما یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند با دقت و ریزبینی خاص خود تمامی داده‌های به دست آمده از پلتفرم‌های آنلاین را آنالیز کند.
بنابراین فقط به بازدید بالای صفحات، تعداد فالورها و پایه‌های طرفداری خود غره نشوید. البته مشاور رسانه‌های آنلاین قطعا دوست دارد که این اعداد و ارقام بالاتر برود، اما این افزایش اعداد و ارقام باید با طرفدارانی باکیفیت و تعامل‌گرا و فالورهایی همراه باشد که بیشترین بازگشت سرمایه را برای شما دارند.

ادغام محتوا

آیا وبلاگ شرکتتان حساب‌های کاربری توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، پینترست و… را ترویج می‌دهد؟ آیا هر صفحه در سایت بازدیدکنندگان را به سمت یکی از حساب‌های کاربری‌تان در شبکه‌های اجتماعی رهسپار می‌کند؟ آیا صفحه فیس‌بوکتان بازدیدی را به سایت می‌فرستد؟
تمامی محتواها و حساب‌های کاربری شما باید هم‌راستا و هماهنگ باشند. این آسان است که فکر کنید محتواهای شما تمامی نقاط ضعف ممکن را پوشش داده است، اما یک مشاور رسانه‌های آنلاین می‌تواند نقاطی را بیابد که شما هنوز متوجه آن نشده‌اید و شما بخشی از کاربران خود را از طریق بیوها، توییت‌ها، آپدیت‌ها، پست‌های وبلاگی، محتواهای سایت و.. از دست می‌دهید.
یکی از مشکلاتی که اکثر شرکت‌ها با آن مواجه هستند این است که کدام را در اولویت قرار دهند: سایت یا فیس‌بوک. یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین می‌تواند با توجه به محدودیت بودجه، بهترین گزینه ممکن با حداکثر بازگشت سرمایه را برای شما انتخاب کند. اگر منابع مالی و نیروی انسانی شرکت محدود است، شما قطعا به یک مشاور کارکشته نیاز دارید.

نقشه‌برداری استراتژی شبکه‌های اجتماعی

یک مشاور خوب رسانه‌های آنلاین و اجتماعی می‌تواند با جزئیات دقیق به شما بگوید که چگونه و بدون از دست دادن تمرکز روی سایت و سایر محتواهای تهیه شده، باید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. استراتژی تعیین شده توسط این مشاور باید با شفافیت و وضوح کامل نوشته شود. اگر در این استراتژی چیزی وجود دارد که متوجهش نمی‌شوید، حتما بپرسید. هر چیزی که این مشاور در بسته پیشنهادی خود آورده است، تنها به یک دلیل است: تا شما به نتیجه برسید.


منبع : آژانس دارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *