کور وب ویتال چیست ؟ چگونه بر سئو تاثیر می گذارد ؟

05

کور وب ویتال چیست ؟ چگونه بر سئو تاثیر می گذارد ؟

کور وب ویتال چیست ؟ چگونه بر سئو تاثیر می گذارد ؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

در ماه می گذشته ، گوگل اعلام کرد که سیگنال ‌های تجربه صفحه به سرعت بر رتبه ‌بندی جستجوی گوگل تأثیر می ‌گذارند. تقریباً یک سال بعد ، موتور جستجو سیستم رتبه ‌بندی جدید خود را ارائه کرد تا سیگنال ‌های متعدد تجربه صفحه را در نظر بگیرد ، که اکنون شامل کور وب ویتال ها در رتبه ‌بندی می ‌شود. کور وب ویتال ها معیاری برای اثربخشی و سرعت است که گوگل به عنوان نشانه ای از تجربه صفحه توصیه می کند. روش ‌های صحیح سئو می ‌تواند باعث پیشرفت یا شکست وب ‌سایت شما شود ، و این تغییر نشان ‌دهنده روشی جدید برای متمایز شدن و برتری نسبت به رقبا در رتبه‌ بندی است.

کور وب ویتال چیست؟

  • کور وب ویتال ها انواع مختلفی از ۳ عنصر هستند که معیارهای سرعت و تعامل کاربر را برای گوگل اندازه ‌گیری می ‌کنند تا مفهوم بهتری از تجربه کاربر بالقوه در رتبه ‌بندی جستجو داشته باشد. در حالی که تجربه کاربر در واقع مدت‌ هاست مورد توجه بسیاری از شرکت‌ های بازاریابی دیجیتال بوده است ، ادغام آن در رتبه ‌بندی جستجوی گوگل اهمیت آن را به شدت افزایش می ‌دهد. ۳ کور وب ویتال با سایر موارد حیاتی وب مانند کمک تلفن همراه ، گشت و گذار ایمن ، امنیت و عدم وجود پنجره های بازشو تهاجمی ترکیب می شود تا تجربه ای که کاربر پیشنهاد شده در سایت داشته باشد را، تعیین کند.

بزرگترین عنصر صفحه (LCP):

  • آمار بزرگترین عنصر صفحه (LCP) سرعت بارگذاری درک شده صفحه شما را تجزیه و تحلیل می کند. مدت زمانی که طول می کشد تا بیشترین جنبه قابل توجه در سایت را در ویوپورت مشاهده کنید توسط LCP تعیین می شود. این ممکن است یک بلوک متنی، ویدیو یا تصویر بزرگی باشد که در بیشتر ویژگی های صفحه وجود دارد. این همان First Contentful Paint (FCP) نیست، که زمان بین بارگذاری صفحه تا زمانی که اولین جنبه روی صفحه ظاهر می شود را اندازه گیری می کند.
  • بینش سرعت صفحه گوگل ممکن است به شما کمک کند تا رتبه LCP خود را تعیین کنید و می تواند توسط کارشناسان یک شرکت بازاریابی دیجیتال در پونا، هند اصلاح شود.

تاخیر اولین ورودی :

  • آمار تاخیر اولین ورودی (FID) مدت زمانی که کاربر نهایی برای تعامل با وب سایت ها نیاز دارد را تعیین می کند. تأخیرهای ورودی بزرگ باعث ایجاد دردسر در تعامل و پاسخگویی وب سایت می شود. زمانی که رشته اصلی مرورگر با سایر فعالیت ‌ها اشغال می ‌شود و قادر به پاسخگویی به درخواست کاربر نیست ، FID اتفاق می ‌افتد. اگر رتبه بندی FID شما با دسترسی به به روز رسانی تجربه صفحه کاهش یابد ، صفحه شما برای کاربر نهایی شما مفید تر خواهد بود.
  • هنگام ایجاد یک سایت ، به عنوان مالک سایت ، توسعه دهنده یا پیمانکار به عناصر متعددی فکر می کنید. اگر در حال حاضر در حال ایجاد یک وب سایت کاملاً جدید یا ایجاد تغییراتی در وب سایت های موجود هستید ، این ملاحظات را در نظر داشته باشید.

تغییر چیدمان تجمعی :

  • CLS معیاری است که نحوه حرکت اجزا در یک صفحه و پایداری لی اوت را ارزیابی می ‌کند. اندازه محتوا را به همراه مسافتی که طی می کند در نظر می گیرد. تنها در صورتی که حرکت پیش بینی نشده اتفاق بیفتد ، امتیاز تغییر طراحی مجزای هر جنبه به CLS کمک می کند. اگر محصولات فشرده موقعیت خود را حفظ کنند ، یک جزء جدید اضافه شده به DOM یا یک جنبه قدیمی تغییر اندازه به تغییر طراحی کمک نمی کند. همانطور که توسط شرکت سئو در پونا پیشنهاد شده است، مطمئن شوید که CLS کمتر از ۰.۱ باشد.

چگونه بر سئو و روش های بداهه سازی آن تأثیر می گذارد؟

پیش رندر محتوا:

  • پیش رندر کردن محتوای خود یکی از اولین کارهایی است که می توانید برای بهبود سئو و کور وب ویتال خود انجام دهید. با پیش ‌رندر کردن محتوا ، می‌توانید HTML را برای هر صفحه روی سرور پیش از موعد ایجاد کنید ، و تضمین کنید که نشانه‌ گذاری در درخواست اولیه گنجانده شده است و بدون تأخیر توسط گوگل فهرست ‌بندی می‌ شود. برای برنامه‌ های ارائه‌ شده توسط مشتری ، گوگل می‌ تواند جاوا اسکریپت را کراول کند. با این حال ، آن ها از سرور ساید یا پیش رندر استفاده می کنند تا سایت شما را هم برای کاربران و هم برای ربات ها سریع تر کنند ، همراه با ربات هایی که از جاوا اسکریپت استفاده نمی کنند.

افزایش کیفیت عکس :

  • استراتژی های متعددی برای تقویت کور وب ویتال ها و سئو با بهینه سازی تصاویر شما وجود دارد. برای جلوگیری از تغییر چیدمان ، از ویژگی های ارتفاع و عرض در مؤلفه Image خود در Next.js یا image > component در HTML استفاده کنید. با گنجاندن این ویژگی ها در HTML خود ، مرورگر اینترنت متوجه می شود که چه مقدار منطقه را باید اختصاص دهد.
  • همانطور که عکس ها به پنجره می روند ، آن ها را به آرامی بارگذاری کنید. از فرمت های تصویر موجود (WebP، AVIF) استفاده کنید.

بهبود فونت:

  • تایپ فیس وب در ۸۲ درصد از صفحات دسکتاپ استفاده می شود. از یک فونت متغیر استفاده کنید تا به سادگی با یک فایل که شامل تمام پهناها ، وزن ها و سبک های فونت شما باشد سر و کار داشته باشید. در قسمت سر محتوای HTML خود، از قبل به فایل فونت خود متصل شوید و آن را در CSS مشخص کنید. به جای وابستگی به تایپ ‌فیس‌ های گوگل ، میزبان تایپ فیس خود باشید.

وب سایت خود را برای افزایش ROI تسریع کنید

الگوریتم جستجوی گوگل به عنوان یک دروازه بان در بازاریابی دیجیتال مدرن عمل می کند و رتبه بندی کیفیت می تواند شما را در معرض مشتری های جدید قرار دهد و بازگشت سرمایه را افزایش دهد. با اضافه شدن کور وب ویتال ها به اکوسیستم رتبه ‌بندی گوگل ، بهبود تجربه کاربری با افزایش سرعت و عملکرد محتوای شما بسیار مهم است تا تحت شرایط جدید رتبه ‌بندی مناسب باقی بماند.

توسعه سئوی با کیفیت فوق العاده ضروری است ، و اکنون سرعت بارگیری سایت شما از دیدگاه کاربر نهایی به طور جدایی ناپذیری با رتبه جستجوی شما مرتبط است. افزایش این سرعت ‌ها به شما فرصتی می ‌دهد تا در تلاش ‌های سئوی خود پیشرفت کنید ، در حالی که تأثیر اولیه بسیار بهتری بر بازدیدکنندگان ایجاد می ‌کند و احتمالاً CTR را افزایش می ‌دهد. در اینجا ، در Aarna Systems، بهترین شرکت سئو در پونا، هند، تضمین می ‌کنیم که مشتریان ما رتبه ‌بندی‌ های کیفیتی را در کور وب ویتال ها دریافت می ‌کنند که تجربه کاربری سایت شما تغییر موفقیت ‌آمیز مشتری ها را برای شما آسان ‌تر می‌ کند. برای دریافت بهترین خدمات سئو همین امروز تماس بگیرید !