چگونگی ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال تان

چگونگی ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال تان

چگونگی ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال تان

چگونگی ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال تان 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چگونگی ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال

روابط عمومی سنتی و دیجیتال، چرا باید از روابط عمومی دیجیتال استفاده کرد و چگونه باید آنها را با هم ترکیب کرد؟

چگونگی ترکیب PR سنتی با  استراتژی بازاریابی دیجیتال تان

چشم انداز بازاریابی دیجیتال، همیشه در حال تغییر شکل دادن است. از آنجاییکه موتورهای جستجو، جلب توجه کردن کسب و کارها و رتبه بندی SERP که به آن نیاز دارند را دشوارتر کرده است، برندهای دیجیتالی باید استراتژی های شان را تغییر دهند.

وارد بحث PR سنتی شویم. روابط مطبوعاتی همیشه  باعث شده که برندهای شایسته، به آن پوشش خبری که نیاز داشتند دست یابند. پس چرا آن را با بازاریابی دیجیتال تان ترکیب نکنید. برای آنکه نحوه ترکیب PR سنتی با استراتژی بازاریابی دیجیتال تان را یاد بگیرید و از دلیل اهمیت آن در سال ۲۰۲۰ آگاه شوید، مطالعه کنید.

چرا باید PR سنتی را با بازاریابی دیجیتال ترکیب کنید؟

ترکیب PR با استراتژی بازاریابی سنتی، ارتباطات و موفقیت شما را به عنوان یک کسب و کار گسترش می دهد.این کار به شما کمک می کند تا با افراد و ناشران بیشتری در ارتباط باشید، درآمد را تقویت کرده و درک دیگران از برندتان را افزایش دهید.

دو نوع مختلف از PR وجود دارد:سنتی و دیجیتال.اگرچه دارای اهداف مشابه و مشترک نیز هستند، اما نحوه دستیابی شان به این اهداف، متفاوت است.درنتیجه باید بین PR سنتی و PR دیجیتال، تمایز قائل شد.

PR سنتی شامل روابط مطبوعاتی و مدیریت آن است که بر کانال هایی مانند مطبوعات چاپی، نشریات niche، رادیو و البته تلویزیون است. PR دیجیتال، بر روابط مطبوعات اجرا شده از طریق رسانه های دیجیتالی متمرکز است: رسانه های اجتماعی، وبسایت ها،وبلاگ ها،همکاری با اینفلوئنسرها و هاب های ویدیویی و غیره.

به نظر می رسد که استراتژی های PR سنتی و PR دیجیتال، کاملا متفاوت و ناهمگون باشند.اما در واقع دارای روش های مشترکی هستند که می توانند بواسطه کار کردن با یکدیگر، در رسیدن به اهداف تان کمک کنند.مثلا، بخش هسته هر بازاریابی دیجیتال، کسب لینک های بیشتر است.

بک لینک های ارزشمند،معادل با سئو خوب هستند. و حالا روش بردن چنین لینک هایی چیست؟ توسعه سبک PR. پس PR سنتی چه می شود؟ یک هدف PR، نقل داستان هایی ست که درک مشتریان از برندتان را تقویت می کند.بازاریابی دیجیتال، با استفاده از بازاریابی محتوا به شما اجازه می دهد تا این داتسان ها را از طریق کانالهای متعلق به خودتان، مانند بلاگ های درون سایتی، نقل کنید.مثال های زیادی وجود دارد که چرا پیوند PR و بازاریابی دیجیتال، به استراتژی ماندگار در سال ۲۰۲۰ تبدیل شده است.اما از چه راه های دیگری می توانید به آن دست یابید؟

چگونه می توانید PR سنتی را با استراتژی های موجود بازاریابی دیجیتال تان تلفیق کنید؟

روش های بیشماری برای یکپارچه کردن PR سنتی با بازاریابی دیجیتال وجود دارد.در ادامه تنها چند نمونه از روش های رسیدن به آن برای نمایندگی تان را مطرح می کنیم.

به اینفلوئنسرها به عنوان روزنامه نگار تکیه کنید.

PR سنتی عموما به دنبال کسب پوشش مثبت برند از طریق وصل شدن به روزنامه نگاران است. اما رسانه اجتماعی بطور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به منبع اخبار است.درنتیجه، حرفه ای های حوزه PR به دنبال چیزی فراتر از بکارگیری روزنامه نگاران سنتی هستند، چیزی مانند اینفلوئنسرها. این ستارگان عرضه شبکه های اجتماعی با فالورهای بیشمار، می توانند رابطه ای نزدیک با مخاطبین شان داشته باشند، معتبر هستند و مردم به آنها اعتماد دارند بنابراین وجود شان در تیم های بازاریابی دیجیتال، روشی ارزشمند برای ارتباط با مخاطب و تقویت درک مردم از برندتان است.اینفلوئنسرها در حال حاضر تکیه گاه های اصلی استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای فروش محصولات و خدمات هستند. تیم های دیجیتال بواسطه نزدیک شدن به ایتفلوئنسرها می توانند ارزش برندشان و درک نسبت به آن را افزایش دهند.

بیانیه رسانه ای آبشاری از طریق کانال های دیجیتال شخصی

بیانیه های رسانه ای، تکیه گاهی هستند که PR سنتی بر مبنای آن شکل گرفته است.این بیانیه ها که بطور سنتی برای روزنامه نگاران منتشر میشد تا چارچوب داستان خبری را شکل دهد، اطلاعات مهمی از برند را بطور خلاصه منتقل می کند.اما با انتشار بیانیه های رسانه ای بر روی کانال های بازاریابی دیجیتال شخصی تان، مانند وبلاگ ،ایمیل، شبکه اجتماعی، می توانید اخبار کسب و کارتان را مستقیما به  مخاطب هدف برسانید. بدین ترتیب از روزنامه نگاران پیشی گرفته و مستقیما به سراغ مشتری می روید.اما منظورمان این نیست که باید استفاده از روزنامه نگاران را کلا کنار بگذارید، آنها هنوز هم منبعی ارزشمند برای رسیدن به مخاطبین بیشتر هستند.

از رسانه اجتماعی برای ایجاد رابطه با روزنامه نگاران استفاده کنید.

احتمالا تا به امروز، از کانال های بازاریابی دیجیتال تان برای ایجاد جامعه مشتریان تان، ارائه خدمات عالی به آنها و اشتراک گذاری محتوای درون سایت تان استفاده کرده اید. اما رسانه اجتماعی دقیقا همین است: اجتماعی! در نتیجه به عنوان یک ابزار موثر برای ایجاد و تقویت رابطه با روزنامه نگاران نیز عمل می کند.PR تماما در مورد ایجاد روابط مفید ماندگار و دو طرفه با روزنامه نگاران است. اما کانال های اجتماعی شما از قبل با محتوایی پر شده اند که برندتان را نشان داده و اعتبارتان را به عنوان یک کسب و کار حفظ می کند، پس فضایی مناسب برای ارتباط با روزنامه نگاران بخش صنعت نیز هست. روزنامه نگاران مرتبط با فضای کسب و کارتان را پیدا کرده، آنها را در شبکه های اجتماعی فالو کنید ،پست های شان را لایک کرده و انها را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. با آنها ارتباط برقرار کرده و اخبار مربوط به صنعت را با آنها در میان بگذارید. احتمالا تاکنون یک محتوای درون سایتی تولید کرده اید که بتوان از آن به عنوان مبنایی برای نظر دادن برای یک داستان خبری استفاده کرد. رویکردی حقیقی و روشن داشته باشید: این مسئله برای تضمین ارزش ورودی های تان و اینکه مورد توجه روزنامه نگار درستی قرار گرفته، ضروری ست.

PR سنتی و بازاریابی دیجیتال ممکن است دو الگوی متفاوت باشند اما اهدافی مشابه را دنبال می کنند: پوشش دادن برند، افزایش درک و ارزش آن. از نکات راهنمایی که در بالا ذکر شد پیروی کنید و با ترکیب آن دو، به یک استراتژی منسجم برسید که به شما و مراجعین تان کمک کند تا در سال ۲۰۲۰، به اهداف تان برسید.