چگونه صدای برند منحصر به فرد خود را ایجاد کنیم.

چگونه صدای برند منحصر به فرد خود را ایجاد کنیم.

چگونه صدای برند منحصر به فرد خود را ایجاد کنیم.

چگونه صدای برند منحصر به فرد خود را ایجاد کنیم. 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

برند دیجیتال شما شخصیت خاص خود را دارد. اما از ابتدا ، با آن ویژگی ها متولد نشده است – یک نفر باید نقشه ی منحصر به فرد خود را به آن بدهد.

ما در مورد رنگ ها ، آرم ها یا فونت ها صحبت نمی کنیم. ما در مورد صدای متمایز آن صحبت می کنیم ، و اینکه چقدر صدای برند شما برای عبور از دنیای پر همهمه ی دیجیتال مهم است.

اما چگونه می توان صدای برند خود را تعیین کرد و از کجا باید شروع کرد ؟

بسیار خب ، بیایید درباره ی این که برند شما واقعاً چه کسی و چه چیزی است ، گفت و گو را شروع کنیم.

صدای برند چیست ؟

به دوست خود فکر کنید که همیشه در مهمانی است … که داستان های فوق العاده ای را با استفاده از کلمات قانع کننده ، حالات چهره ، حرکات بدن ، تماس چشمی تعریف می کند … شخصیت دوست شما ، تمام کسانی را که به او گوش می دهند ، درگیر می کند و تجربه ای به یاد ماندنی برای آن ها ایجاد می کند.

اکنون ، به آخرین داستانی که این شخص گفته است و این که چگونه آن را با افرادی که هرگز دوست شما را ندیده اند به اشتراک بگذارید ، فکر کنید . در ارائه ی پیام ، دوست کاریزماتیک شما در ذهن شما خواهد بود و شما تمام تلاش خود را می کنید تا داستان را برای صاحبش صادق نگه دارید.

این مسئله ما را به برند دیجیتال شما می رساند. اگر برند شما یک شخص بود ، چه نوع فردی بود ؟

صدای برند شما شخصیت متمایزی است که در تمام ارتباطات ، خود به خود می گیرد. این روشی است که استفاده از آن باعث می شود زمانی که با مخاطبانتان ، با استفاده و اجتناب از برخی کلمات و صحبت با لحن خاص ، صحبت می کنید ، آن ها این احساس را داشته باشند …

در دنیای دیجیتال مملو از محتوا ، اکنون مهم‌ تر از همیشه این است که با تثبیت صدای برند خود و به کار بردن آن به طور مداوم در هر جایی که از نام تجاری شما صحبت می شود ، از هیاهو و جنجال عبور کنید.

هنگامی که خوانندگان شما را آنلاین می بینند ، باید یک نشانه از آشنایی گرم را احساس کنند – مانند برقراری ارتباط مجدد با یک دوست قدیمی.

چگونه صدای برند تجاری خود را شناسایی کنیم ؟

این رویکرد سرگرم کننده و خلاقانه است. هر شخص یا شرکتی از روش های منحصر به فرد خود برای یافتن صدای برند متمایز خود استفاده می کند. در اینجا چند دستورالعمل برای شروع وجود دارد.

“سام” خود را پیدا کنید.

تیم خود را جمع کنید ، چند تنقلات آماده کنید ، تلفن های خود را کنار بگذارید ، یک تخته سفید و چند نشانگر بردارید… و هر گونه اطلاعات ” رسمی ” موجود در مورد هویت برند خود را کنار بگذارید. این زمان ، مختص خارج از چارچوب فکر کردن است.

در مورد موارد زیر صحبت کنید :

اگر بتوانید مخاطبان هدف خود را تحت عنوان یک نفر توصیف کنید ، آن شخص چه کسی خواهد بود ؟ نامی را که فکر می‌کنید برای او مناسب ‌تر است ، انتخاب کنید. بیایید فرض کنیم نام او ” سام ” است.

به سوالات خاصی مانند این نمونه ها پاسخ دهید : سام چند سال دارد ؟ سام کجا زندگی می کند ؟ آیا سام فرزند دارد ؟ برخی از سرگرمی ها و علایق سام چیست ؟ سام چه کاری انجام می دهد ؟ سام از کجا خرید می کند ؟ چه چیزی سام را خوشحال یا غمگین می کند ؟ و سوالات دیگر.

جامع و عمیق بررسی کنید تا واقعاً سام خود را بشناسید.

با “سام” خود صحبت کنید.

این کار ممکن است احمقانه به نظر برسد و در ابتدا احساس ناخوشایندی داشته باشد. نقش بازی ! از یک نفر بخواهید که سام باشد و با او وارد مکالمه شوید و ارتباط برقرار کنید.

لحن صدا ، کلمات و رفتار کلی که هنگام صحبت با سام از آن ها استفاده می کنید را ، یادداشت کنید. هر آن چه که باعث میشود طبیعی پیش برود. همچنین ، در مورد چه چیزی صحبت می کنید؟

به عنوان مثال ، آیا می توانید جملاتی مانند این را بگویید : «سلام دوست قدیمی ، حالت چطور است ؟ وقتی این را دیدم بلافاصله به شما فکر کردم – حتما این را ببینید ! یا طبیعی است که بگویید «صبح بخیر سام. این یک راه حل عالی است که می تواند بازده کاری شما را افزایش دهد.»

این تمرین به شما کمک می کند تا صدای برند خود را به طور ارگانیک پیدا کنید.

صدای برند خود را رسمی کنید.

همان طور که تجارت شما رشد می کند و کارمندان شما می آیند و می روند ، افراد مختلفی را خواهید داشت که محتوای شما را لمس می کنند و چاشنی و ویژگی مورد نظر خود را به آن اضافه می کنند. در حالی که این لزوماً بد نیست ، هنوز مهم است که تصمیم بگیرید نام تجاری شما چه کسی است و چگونه به نظر می رسد … و آن را برای استفاده در آینده مستند کنید.

مستند صدای برند شما به ابزاری مناسب برای هر کسی که از طرف برند شما محتوا می نویسد تبدیل خواهد شد. تمام نسخه های دیجیتال مارکتینگ شما را کنترل و ثابت نگه می دارد.

این مستند صدای برند می‌تواند شامل انواع اطلاعاتی باشد که احساس می‌کنید به برند شما مرتبط است ، مانند کلماتی که با فرکانس بالا استفاده می‌کنید ، عباراتی که برند شما را تعریف می‌کنند ، کلماتی که به طور جدی از آن ها اجتناب می‌کنید و طول کلی کپی برای انواع مختلف مستندات.

رشد کنید ، سازگار شوید و تغییر کنید.

صدای برند شما نباید برای سال ها اخیر و آینده به شدت تثبیت شود. تیم شما ، و همچنین کسب و کار شما به طور کلی ، ممکن است هر سال کمی متفاوت به نظر برسد.

شما باید صدای برند خود را سالانه یا در حین بازنگری های کلی برند خود ، بازبینی کرده و آن را با تغییرات تطبیق دهید.

اگر به روز بمانید و بپذیرید که همیشه باید تلاش کنید تا به خوبی با بازار خود در ارتباط باشید ، کسب و کار شما رونق خواهد گرفت.