چگونه در سال ۲۰۲۲ یک MVP بسازیم؟

چگونه در سال 2022 یک MVP بسازیم؟

چگونه در سال ۲۰۲۲ یک MVP بسازیم؟

چگونه در سال ۲۰۲۲ یک MVP بسازیم؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چگونه در سال ۲۰۲۲ یک MVP بسازیم؟

بهترین روش برای تحقق ایده ها با بودجه ی محدود ، MVP است.  اینطور بگم که ، اگر شما حتی نمی دانید که نیاز بازار چیست ، چرا ریسک کنید ؟

بیایید با یک مثال ساده از زندگی در اینجا شروع کنیم.

وقتی در مدرسه بودید و در حال یادگیری یک فصل جدید در کلاس ریاضی بودید ، آیا مرحله به مرحله پیش می رفتید یا از همان ابتدا یکدفعه ای پیش می رفتید ؟

من حدس میزنم که مرحله به مرحله پیش می رفتید ، درست است؟

بنابراین در مورد یک ایده ی جدید برای یک سرمایه گذاری استارتاپی نیز همین گونه است. نقشه راه مرحله به مرحله برای شروع یک کسب و کار از زمان ایده پردازی تا انتشار نهایی، همان چیزی است که MVP یا حداقل محصول پذیرفتنی دارد.

مناسب به نظر می رسد، درست است؟

این باید باعث شود برای شما این سوال به وجود بیاید که MVP چیست. به ما اجازه دهید در این زمینه به شما کمک کنیم.

پس بیایید شروع کنیم !

MVP یا حداقل محصول پذیرفتنی چیست؟

بیایید نگاهی به سال ۲۰۱۱ بیندازیم، زمانی که کارآفرین و نویسنده ی آمریکایی ، اریک ریس ، «استارتاپ کارآمد» را تدوین کرد. او مفهوم MVP و رویکرد کارآمد را از طریق این کتاب رایج کرد و جامعه استارت آپی آنقدر باهوش بود که شروع به دنبال کردن این رویکرد کند.

MVP برای استارت آپ ها و کسب و کارها چیست؟

برای ارائه ی تعریف مختصری در مورد MVP ، این فرآیندی است که در آن ، اساساً روی ویژگی ‌های اصلی محصول خود تمرکز می‌کنید و محصولی را حول آن می‌سازید . شما آن را در بازار وارد می کنید و ایده را با استفاده کنندگان اولیه آزمایش می کنید.

با توجه به بازخورد ، همچنان به تعداد محصول اضافه می کنید (تکرار). به این ترتیب ، زمانی که محصول در حال کسب سود است ، به سمت مناسب بودن بازار محصول خود حرکت می کنید. ایده ی پشت این کار کاهش اتلاف موجودی محدود مانند زمان و پول است که برای هر راه اندازی مرحله ی اولیه بسیار مهم است.

بهترین بخش رویکرد MVP این است که می توانید ایده  ی خود را کشف و آزمایش کنید ، بدون اینکه تمام موجودی خود را تخلیه کنید.

امیدوارم ایده ی اصلی MVP برای کسب و کار را متوجه شده باشید. حالا بیایید به نمونه ‌های اصلی MVP و برند هایی که نمونه ‌هایی از آن را ارائه می‌کنند، توجه کنیم ، موافقید ؟

نمونه های برتر MVP در کسب و کار

برخی از محبوب ترین نمونه های MVP در تجارت را در این جا مشاهده می کنید :

 • فیس بوک
 • آمازون
 • اینستاگرام
 • دراپ باکس
 • توییتر
 • Uber
 • Groupon
 • Basecamp

شگفت انگیز است، درست است؟ اکنون به پرس و جوی گسترده ی بعدی می رویم که باید در ذهن داشته باشید.

نیاز به ساخت MVP چیست؟

تنها هدف ایجاد یک MVP اعتبار بخشیدن به ایده ی استارتاپی به طور مستقیم با پذیرندگان اولیه است. همه ی این ها بدون اتلاف وقت یا هزینه انجام می شود.

این تمام توضیحات است.

MVP بهترین رویکرد برای تحقق ایده ها با بودجه ی محدود است. اینطور بگم که ، اگر شما حتی نمی دانید که نیاز بازار چیست ، چرا ریسک کنید ؟ بازخورد کاربرانی که دریافت می‌کنید برای تکرار محصول یا حتی چرخش به یک جایگزین بهتر در صورت رسیدن به آن مفید است.

حداقل با مخاطب خود آشنا می شوید ! موضوع متوجه می شوید؟

برای ایجاد تعادل کامل بین خواسته های کاربر و آنچه محصول شما می تواند ارائه دهد، یک MVP بسازید. به همین سادگی !

چگونه یک MVP در سال ۲۰۲۲ بسازیم –۵ مرحله ی ساده ی ساخت یک MVP

همانطور که اریک ریس می گوید ،

‘همانطور که در نظر دارید حداقل محصول پذیرفتنی خود را بسازید ، اجازه دهید به این قانون ساده بسنده کنیم : هر ویژگی، فرآیند یا تلاشی را که مستقیماً به یادگیری شما کمک نمی کند ، حذف کنید.’

بیایید ببینیم چگونه می توانیم این قانون را دنبال کرده و در فرآیند خود برای ساختن یک MVP در سال ۲۰۲۲ بگنجانیم ! به این موارد توجه کنید :

۱ . تحقیقات بازار مناسب

ورود به هر چیز جدید مستلزم برخی تحقیقات پیشینه است ، درست است؟ بنابراین برای عرضه ی محصول خود در بازار، تحقیقات بازار بخش مهمی است. در اینجا فهرستی از عناصری را آورده ایم که بخشی از تحقیقات و تحلیل موثر بازار هستند.

• مشکل را بررسی کنید : بدیهی است که باید مشکلی را که سعی در حل آن دارید یا برای آن برنامه ریزی می کنید شناسایی کنید. اگر هیچ مشکلی وجود ندارد، چه راه حلی را برای فروش دارید؟

• ارائه راه حل : حتی اگر مشکل را شناسایی کردید، نظرسنجی انجام دهید تا ببینید آیا محصول شما راه حلی است که بازار به آن نیاز دارد یا خیر.

• رقیب های خود را بررسی کنید : همیشه در مورد رقیب های خود اطلاعاتی داشته باشید. نقاط ضعف آن ها را مطالعه کنید و از آن ها در محصول خود به عنوان امتیاز مثبت استفاده کنید.

• شناسایی ویژگی های اصلی : این مورد در واقع بخش اصلی توسعه MVP است. MVP در مورد ساخت محصول با ویژگی های اصلی برای تأیید یک ایده است. بنابراین بله، این مهم ترین بخش است.

۲ . جریان کاربری را تعریف کنید

هنگامی که جریان کاربری را تعریف کردید، می توانید درک کنید که محصول شما توسط پذیرندگان اولیه چگونه درک می شود. حتماً به این فکر می کنید که چرا این مسئله مهم است!

جریان کاربری ، نموداری است که مسیر کاملی که یک کاربر در طی استفاده از محصول می‌پیماید را مشخص می‌کند. جریان کاربری، حرکت کاربر را در محصول مسیریابی کرده و تمام گام‌هایی که وی در محصول برمی‌دارد، از ابتدا تا انتها تعیین خواهد کرد. بنابراین ، یک جریان کاربری مشخص به شما بینشی در مورد تکرارهایی که می توانید در محصول خود انجام دهید ، می دهد.

۳ . شناسایی ویژگی های اصلی

اولویت‌ بندی و فهرست ‌بندی ویژگی‌ های اصلی محصول شما ، مهم‌ترین جنبه ساخت MVP است. MVP بر اساس این ویژگی ها ساخته شده است تا ایده ی اصلی را تأیید کند. بنابراین هنگام تنظیم ویژگی های اصلی وقت بگذارید.

همه چیز درباره فهرستی از ‘ضرورت ها’ و ‘تجملات’ است. برای MVP، لیست نیازها را انتخاب می کنیم و ارزشمند ها را در نسخه نهایی نصب می کنیم.

۴ . ساخت MVP

آیا نکات قبلی را کامل متوجه شدید ؟ عالی است ! سپس تنها کاری که اکنون باید انجام دهید این است که با آژانس های توسعه ی MVP مانند TheCodeWork در تماس باشید و با کمک متخصصان و بدون تخلیه موجودی آن را انجام دهید. به نظر من خوب به نظر می رسد.

۱. بازخورد کاربر را دریافت کنید

اکنون ، این مورد ، علت همان چیزی است که ما روی MVP کار کرده ایم ! بله . همه ی این ها برای دریافت بازخورد کاربران است تا بتوانیم بهترین نسخه ی محصول را در بازار تکرار و منتشر کنیم. هوشمندانه است ، درسته؟

بازخورد کاربر همچنین به مشتری کمک می کند تا از کیفیت محصول شما اطمینان حاصل کند و به خوبی آن را دریافت می کند. این دقیقاً بخش ‘یادگیری’ چرخه یادگیری – سنجش – ساخت است که همه ی ما در تمام این سال ها هنگام صحبت از MVP با آن روبرو شده ایم.

اکنون که کار ما با بخش اصلی این مقاله تمام شد، بیایید در مورد اینکه چه کسی قرار است MVP را برای شما بسازد صحبت کنیم. لطفا به بخش بعدی بروید !

چه کسی می تواند یک MVP را برای شما بسازد؟

ببینید راه های مختلفی برای این کار وجود دارد.

 • می توانید تصمیم بگیرید که MVP خود را در خانه بسازید
 • یا شاید با فریلنسرها در تماس باشید
 • و آخرین مورد این که ، شما می توانید با آژانس های توسعه ی نرم افزار عمده که در ساختن MVP تجربه دارند (درست مانند ما در (TheCodeWork) تماس بگیرید.

حالا اجازه دهید موارد کاربردی را با این اشاره ها به شما بگویم.

از آن جایی که ، در توسعه یMVP خانگی، این فرآیند ممکن است به دلیل کمبود تجربه و بینش آسیب ببیند. بدیهی است که هنگام ساختن یک MVP به نظارت نیاز دارید ، زیرا این کار فقط ساخت یک محصول نیست. شما باید بازار را بشناسید و ویژگی های اصلی را بر اساس آن تنظیم کنید ، در غیر این صورت منجر به یک شکست خواهد شد. شما متوجه منظور من هستید، درست است؟

در مورد فریلنسر هم همینطور است. فقدان تجربه یک مانع بزرگ است و ممکن است هزینه ها با کیفیت کار قابل اجرا نباشد. اینطور فکر نمی کنید؟

این دقیقاً همان جایی است که ما (https: /  / thecodework.com / ) وارد می شویم.

با سال ها تجربه در ساخت MVP برای مشتریان توزیع شده در سطح جهانی ، ما بازار و همچنین وابستگی به مرزهای جغرافیایی را می شناسیم. ما به مردم برای ساخت راه حل های MVP و سپس پرورش آنها برای موفقیت ، کمک می کنیم.

بررسی اجمالی

در نهایت ، راه اندازی یک کسب و کار تنها با یک ایده، جسورانه ترین حرکت در این بازار رقابتی است. اما ، با یک MVP ، فرآیند به نحوی پذیرفتنی تر است و کمی تحت کنترل شما ست.

محصولات نهایی همیشه کامل نیستند. دقیقاً به همین دلیل است که باید از رویکرد هوشمند پیروی کنید و در زمان و هزینه خود برای نیمه بهتر توسعه محصول صرفه جویی کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید ، درک کنید و تکرار کنید تا یک محصول استثنایی را پیرامون ایده های تجاری درخشان خود توسعه دهید. در TheCodeWork، ما تیمی متشکل از مشتاقان استارت ‌آپ هستیم که با استارت‌ آپ ‌های اولیه و در مرحله رشد کار می‌کنیم تا بتوانند ایده‌هایشان را محقق کنند.