چگونه در سال ۲۰۲۲ به یک متخصص سئو (SEO) تبدیل شویم؟

چگونه در سال 2022 به یک متخصص سئو (SEO) تبدیل شویم؟

چگونه در سال ۲۰۲۲ به یک متخصص سئو (SEO) تبدیل شویم؟

چگونه در سال ۲۰۲۲ به یک متخصص سئو (SEO) تبدیل شویم؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چگونه در سال ۲۰۲۲ به یک متخصص سئو (SEO) تبدیل شویم؟

How to Become an SEO Expert in 2022

آیا نمی‌دانید که چگونه به یک متخصص سئو تبدیل شوید؟ پس این مقاله مناسب شما است.

انتخاب مسیر شغلی، کار دلهره‌آوری می‌باشد چرا که یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که هر فرد در زندگی خود اخذ می‌کند. برخی از مردم همواره می‌دانند که قرار است چه کاری را انجام دهند و برخی دیگر نیز آن را در طول مسیر زندگی خود می‌یابند.

اگر احساس کرده‌اید که بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) کاری است که باید انجام دهید، پس به مقاله‌ی مناسبی رسیده‌اید. در این مقاله به رشد و اهمیت سئو، تقاضا برای استخدام متخصصان سئو، نحوه‌ی تبدیل شدن به یک متخصص سئو، میزان حقوق این متخصصان (مطالعه‌ی موردی کشور هند) و غیره خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

رشد و اهمیت سئو در کسب و کارها

سئو شامل تلاش‌های ارگانیکی است که باعث می‌شود تا میزان دیده شدن وبسایت برند شما افزایش یابد. هدف اصلی سئو آن است که وبسایت شما رتبه‌های بالاتری را کسب کند. ما در ادامه به بررسی اهمیت سئو برای کسب و کارها خواهیم پرداخت و این موضوع را زیر ذره‌بین خواهیم برد که سئو به چه شیوه‌ای می‌تواند منجر به رشد چشمگیر تبدیل شود.

۱. افزایش میزان دیده شدن

برند شما می‌توانید با کمک سئو به میزان بیشتری دیده شود. در واقع این کار باعث افزایش میزان آگاهی مردم از برند شما می‌شود که خود منجر به خریده شدن محصولات و خدمات شما می‌شود.

۲. دست‌یابی به مخاطبان هدف مناسب

با استفاده از یک استراتژی سئوی مناسب شما می‌توانید ارتباطات بازاریابی خود را به مخاطبان هدف مناسب برسانید. شما می‌توانید از طریق کلمات کلیدی مناسب با هدف جستجوی کاربران همسو شده و به مخاطبان هدف مناسب، دست‌یابید.

۳. لیدهای واجد شرایط

سئو می‌تواند باعث شود تا لیدهای واجد شرایطی وارد وبسایت شما شوند. این موضوع به معنای آن است که احتمال خریده شدن محصولات و خدمات شما توسط مردم افزایش خواهد یافت چرا که پیام مناسب به دست آن افرادی می‌رسد که ممکن است به برند شما علاقه‌مند شوند.

۴. تبدیل لیدها

منظور از تبدیل لید، آن زمانی است که بازدیدکننده‌ای از وبسایت شما خرید می‌کند، فرمی را پر می‌کند، جزئیات شخصی را به اشتراک می‌گذارد، کمک مالی می‌کند و غیره.

در صورتی که رابط کاربری شما یک رابط یوزرفرندلی (User Friendly) باشد، احتمال آن که کاربران، در صفحه‌ی شما بمانند، پیشنهادات شما را بررسی کنند و خریدی انجام دهند، افزایش خواهد یافت.

۵. افزایش اعتبار

سئو همچنین باعث افزایش اعتبار می‌شود. اگر صفحه‌ی شما در ۲ صفحه‌ی اول SERP نشان داده شود، کاربران، اعتماد بیشتری به آن خواهند کرد. در واقع گوگل صفحات را بر اساس کیفیت محتواهایی که دارند، رتبه‌بندی می‌کند و به همین دلیل نیز نتایج موجود در صفحات ابتدایی، معتبر تلقی می‌شوند.

۶. بازدهی بلندمدت

در نهایت باید بگوییم که تمرکز سئو بر نتایج بلندمدت می‌باشد. شما می‌توانید با اجرای تغییرات اندکی در یک صفحه، تا ماه‌ها بعد از رتبه‌بندی خوبی بهره‌مند باشید.

تقاضا برای کارشناسان و متخصصان سئو

در سراسر جهان، میزان تقاضا برای متخصصان سئو افزایش یافته‌است. در واقع نمودار این تقاضا، صعودی است و میزان آن از حد متوسط رشد نیز، بیشتر می‌باشد.

امروزه اکثر شرکت‌ها برای آن که بتوانند در صنعتی که در آن فعالیت دارند به رقابت بپردازند، به سئو نیاز دارند. از آن جایی که بیش از ۲ میلیارد وبسایت در دنیا وجود دارد و سئوکاران را نیز می‌توان از هر جایی در دنیا استخدام کرد، میزان تقاضا برای کارشناسان و متخصصان سئو، مدام در حال افزایش است.

مطمئنا شما سؤالات زیادی در این زمینه دارید. مثلا متخصص سئو کیست؟ چگونه یک متخصص دارای گواهی سئو شویم؟

متخصص سئو فردی است که به دانش‌های مرتبط با سئو مسلط است و می‌تواند تمامی عملکردهای لازم سئو برای رتبه‌بندی ارگانیگ یک وبسایت را انجام دهد. برای آن که به یک متخصص خبره‌ی سئو تبدیل شوید باید در یک دوره‌ی تخصصی سئو ثبت‌نام کنید.

امروزه دوره‌های آنلاین سئو، بسیار محبوب هستند. اگر به فکر آن هستید که به یک فریلنسر سئو تبدیل شوید، شرکت در این دوره‌ها می‌تواند کمک به سزایی به شما نماید.

حقوق سئو در هند

متوسط حقوق یک سئوکار در هند، سالانه ۲۵۰۰۰۰ روپیه می‌باشد. این رقم برای سئوکاران بدون تجربه و افراد تازه‌کار از سالی ۱۴۰۰۰۰ روپیه شروع می‌شود. یک تحلیلگر سئو نیز در سال حدودا ۲۳۰ هزار روپیه حقوق می‌گیرد.

با بالاتر رفتن پوزیشن فرد، مسئولیت‌های او نیز افزایش می‌یابد. مدیران سئو سالانه حدودا ۵۲۵ هزار روپیه دریافت می‌کنند و یک متصدی یا هدایت‌کننده‌ی سئو نیز سالانه ۷۰۰ هزار روپیه دریافت می‌کند. البته حقوق‌ها می‌توانند با توجه به تجربه‌های قبلی، موقعیت مکانی، شرکت و غیره، متفاوت باشند.

حال به بررسی سؤال اصلی می‌پردازیم:

چگونه متخصص سئو شویم؟

آیا نمی‌دانید که چگونه باید به یک متخصص سئو تبدیل شوید؟ در زیر، نحوه‌ی شروع را به صورت کامل توضیح داده‌ایم:

۱. مرحله‌ی اول: اصول اولیه را بیاموزید

اول از همه نیاز است تا به منظور به دست آوردن مهارت‌های لازم، اصول اولیه را بیاموزید. مطالعات زیادی درباره‌ی موضوعات مختلف داشته باشید و ببینید که برندها با سرمایه‌گذاری کردن بر سئو به دنبال رسیدن به چه چیزهایی هستند.

۲. استراتژی‌ها و مفاهیم مختلف را درک کنید

به طور عمیقی استراتژی‌ها و مفاهیم مختلف را درک کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌ها را به شیوه‌ی بهتری تدوین کنید.

۳. در دوره‌های آموزش سئو ثبت‌نام کنید

در دوره‌های مفید آموزش سئو ثبت‌نام کنید تا بتوانید مهارت خود را بهبود بخشید. این کار همچنین باعث می‌شود تا رزومه‌ی شما در هنگام بررسی، ارزشمندتر شود.

۴. به‌روز باشید

بازاریابی دیجیتال، بسیار پویا می‌باشد. این امر درباره‌ی سئو، بیشتر هم صدق می‌کند. هر ازگاهی به‌روزرسانی‌هایی در الگوریتم‌ها منتشر می‌شود و یک متخصص خوب سئو، فردی است که تمامی این آپدیت‌ها را دنبال کند و آن‌ها را اعمال نماید.

به همین دلیل نیاز است تا در جریان آخرین خبرها و ترندهای مرتبط با صنعت خود و سئو باشید. برای این کار می‌توانید در خبرنامه‌ها و میزگردهای مرتبط با سئو، ثبت‌نام کنید.

۵.  با ابزارها آشنا شوید

شما باید یاد بگیرید که به چه نحوی باید از ابزارهای مختلف در سئو استفاده نمایید. کار خود را با کمپین‌های ساختگی شروع کنید و در این مسیر از ابزارهای مختلفی بهره ببرید.

۶. آزمایش کنید

وبسایت یا وبلاگی را طراحی کنید و این مفاهیم و استراتژی‌ها را در آن امتحان کنید. این نمونه‌ی آزمایشی همچنین می‌تواند به عنوان یک پروژه یا سابقه‌ی کار به کارفرمایان، ارائه شود.

۷. این نتایج را به نمایش بگذارید

نتایج تلاش‌های سئوی خود را از طریق وبسایت یا وبلاگ، به مشتریان بالقوه نمایش دهید. این کار، شیوه‌ی فوق‌العاده‌ای برای نمایش مهارت‌های تخصصی خود به عنوان یک کارشناس و متخصص سئو به شمار می‌آید.

سؤالات متداول

س: چقدر طول می‌کشد تا به یک متخصص سئو تبدیل شوم؟

ج: برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو و آشنا شدن با مفاهیم مرتبط با آن چیزی بین ۶ تا ۱۸ ماه نیاز است. با وجود آن که کلاس‌های آنلاین می‌توانند به شما کمک به سزایی کنند اما جواب این سؤال کاملا به این موضوع بستگی دارد که تا چقدر می‌توانید وقت بگذارید.

س: آیا تبدیل شدن به یک متخصص سئو، کار دشواری می‌باشد؟

ج: درست مانند هر کار دیگری، برای آن که به یک متخصص سئو تبدیل شوید باید به رشد و یادگیری، ادامه دهید. هیچ قانون خاص و دشواری در این زمینه وجود ندارد و بسیاری از متخصصان، پس از حضور در بازاریابی سنتی نیز توانسته‌اند این نقش را بر عهده بگیرند.