چگونه با بازاریابی چابک در سال ۲۰۲۲ موفق شویم؟

چگونه با بازاریابی چابک در سال 2022 موفق شویم؟

چگونه با بازاریابی چابک در سال ۲۰۲۲ موفق شویم؟

چگونه با بازاریابی چابک در سال ۲۰۲۲ موفق شویم؟ 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

با نزدیک شدن به پایان سال ، زمان آن فرا رسیده است که در مورد کسب و کار خود با توجه به آن چه که به دست آورده اید و آن چه در هدف شما است ، فکر کنید. سرعت تغییرات در دهه ی گذشته به طور مداوم افزایش یافته است و این مسئله اثربخشی تیم های بازاریابی را به چالش می کشد. در نتیجه ، روش‌ های مؤثرتر برای برقراری ارتباط با مشتریان جایگزین مدل ‌های بازاریابی سنتی شده ‌اند.

در همین حال ، حجم داده ‌هایی که سازمان ‌ها از پلتفرم‌ های دیجیتال مختلف جمع ‌آوری کرده ‌اند بسیار زیاد است و این مسئله بازاریابان را مجبور می ‌کند تا راه ‌های جدیدی را برای تعامل همزمان با مشتریان خود ایجاد کنند. این بدان معناست که ساختار سنتی تیم های بازاریابی دیگر برای آن ها کار نمی کند. در عوض ، آن ها به ساختاری انعطاف ‌پذیرتر و کارآمدتر منتقل می ‌شوند. در سال ۲۰۲۲، یاد بگیرید که چگونه بازاریابی چابک می تواند به محبوب ترین روش در مدیریت وظایف بازاریابی تبدیل شود.

ساختارهای تیم بازاریابی چابک را درک کنید

مفهوم تیم های بازاریابی چابک می تواند راهی برای رسیدگی به تغییراتی باشد که در صنعت بازاریابی اتفاق می افتند. این مسئله بر اهمیت همکاری ، صراحت و آزمایش تمرکز دارد.

  • با تغییر ساختار تیم بازاریابی خود ، اکنون می توانید در چرخه های کوتاه تری کار کنید و نتایج را به طور مداوم اندازه گیری کنید. این رویکرد می تواند به بازاریابان کمک کند تا به طور یکپارچه در پروژه های مختلف کار کنند و تأثیر آن ها را اندازه گیری کنند.
  • تیم های بازاریابی چابک نه تنها موثر هستند ، بلکه روش کار خود را نیز تغییر می دهند. برای بسیاری از شرکت ها، سرعت فعالیت های بازاریابی آن ها را می توان به دو هفته کاهش داد. می ‌توانید پروژه ‌های بازاریابی را به بخش ‌های کوچک ‌تر تقسیم کنید که وظایف آسان‌ تری دارند.
  • این راهکارها می توانند به تیم ها کمک کنند تا همکاری موثرتری داشته باشند و کارآمد تر فعالیت کنند. بنابراین ، به جای تکیه بر معیارها و مفروضات سنتی ، تیم های چابک به احتمال زیاد نتایج را سریع و دقیق می بینند.
  • علاوه بر این، از آن جایی که شما به اندازه کافی آگاه هستید ، می توانید اطمینان حاصل کنید که وقتی خدمات هر پلتفرم عملیات دیجیتالی مانند Argano.com را به صورت آنلاین دریافت می کنید، مطمئنا می تواند به تسهیل کننده طراحی محصول و خدمات عالی تبدیل شود نه مسئولیتی بر ظرفیت شما برای نوآوری و رقابت.

تیم بازاریابی چابک خود را سازماندهی کنید

معمولاً ایجاد تیم های بازاریابی چابک موثر برای یک تیم حداقل شش ماه طول می کشد تا توسعه یابد. در اینجا چند نکته ی ارزشمند در مورد چگونگی سازماندهی بهتر تیم بازاریابی چابک آورده شده است :

  • از شیوه های مختلف استفاده کنید : تیم های بازاریابی چابک بر خلاف تیم های نرم افزار سنتی از یک چارچوب واحد پیروی نمی کنند. در عوض ، آن ها از عناصر و تکنیک های مختلف از جمله چارچوب های مختلف اسکرام، کانبان و ناب استفاده می کنند.
  • اهداف یکسانی داشته باشید : اولین قدم در ایجاد اهداف مشترک ، ایجاد یک چارچوب روشن برای تیم است. این راه تضمین می کند که اهداف سازمان برآورده شده و کار در اولویت قرار دارد.
  • از تصمیم گیری مبتنی بر داده استفاده کنید : شاخص های کلیدی عملکرد برای ارزیابی و راهنمایی تصمیمات مربوط به آینده ، مانند کارایی گردش کار، توان عملیاتی، و زمان چرخه استفاده می شوند.

اگر کل بخش بازاریابی در یک صفحه باشد ، ممکن است تیم ها به سرعت دور هم جمع شوند. مدیران و رهبران ارشد مسئول تعیین اهداف ، سازماندهی اسپرینت ها و ارزیابی عملکرد هر تیم هستند.

تمرکز بر ارتباط با مشتری

یکی از بزرگترین مشکلاتی که بازاریابان با آن روبرو هستند، نحوه ی برخورد آن ها با مشتریان است. اکثر آن ها موافقند که مشتریان باید روی کمپین های خود تمرکز کنند، اما تعداد کمی از آن ها می دانند که چگونه مشتری مداری را به طور دقیق تعریف کنند.

با این همه تحول دیجیتالی ، بازاریابان باید در مورد خرید مشتری نیز فکر کنند. ایجاد روابط ، جزء کلیدی هر کمپین بازاریابی است و روش‌های چابک به بازاریابان کمک می ‌کنند تا این روابط حیاتی با مشتری را از طریق موارد زیر توسعه داده و حفظ کنند :

  • ایجاد یک بازاریابی با رابطه ی قوی : یک برنامه خوب خدمات به مشتریان کمک می کند تا کسانی را که از شما خرید می کنند حفظ کنید. یک رویکرد پیشگیرانه و شخصی به خدمات مشتری کمک می کند مشتریان مشتاق برند شما باشند.
  • بازاریابی محتوای خود را تقویت کنید : اگر به طور منظم مطالب مفیدی را در اختیار آن ها قرار دهید، طبیعتاً مشتریان به برند شما علاقه مند و وفادار خواهند شد. به طور خاص ، مشتریان را در مورد آنچه که برند شما می تواند به آن ها ارائه دهد ، آموزش دهید.
  • یک حضور قوی در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید : هنگام ایجاد یک کمپین رسانه اجتماعی برای کسب و کار خود، به انواع مخاطبانی که می خواهید به آن ها دسترسی پیدا کنید و این که چه نوع شخصیتی را می خواهید در پلت فرم منتقل کنید ، فکر کنید.

برای تحول آماده باشید

داشتن یک اکوسیستم بازاریابی پیشرفته می تواند به افراد کمک کند حتی در درجات مختلف چابکی کار خود را بهتر انجام دهند.

اتخاذ رویکردهای چابک توسط بازاریابان منجر به توسعه سیستم ‌های بازاریابی شده است که در چارچوب ‌های سازگاری شکوفا می‌ شوند، که گاهی اوقات از آن به عنوان «اکوسیستم» یاد می‌ شود. بعضی از کارشناسان ادعا می کنند که این ابزارها و تاکتیک ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند که گویا ما قبلا وارد مرحله بعدی چابکی در بازاریابی شده ایم.

جذب کل کارکنان خود با یک استراتژی بازاریابی جدید ممکن است چالش برانگیز باشد. هنگامی که چارچوب های جدید اجرا می شوند ، همیشه ترس از نتایج نا مطلوب وجود دارد. به همین دلیل ، متخصصان چابک باید ثابت کنند که چگونه رویکرد های آن ها در سازمان های دیگر موفق بوده است.

نکته

تیم های بازاریابی چابک می توانند اهداف را بهتر مدیریت کنند، بهره وری را افزایش دهند و سرعت تحویل کمپین ها و برنامه های بازاریابی را بیافزایند. ساختار سازمانی بسته به شرایط ممکن است عملکردی یا متقابل باشد.

در سطح سازمانی ، جایی که مدیران بازاریابی نیاز به همکاری در چندین تیم چابک دارند، فن ‌آوری‌ های استاندارد مدیریت پروژه برای توسعه فرآیند های چابک و پیگیری کارشان معمول‌ تر می‌شوند.