چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی سرنخ ارگانیک ایجاد کنیم

01

چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی سرنخ ارگانیک ایجاد کنیم

چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی سرنخ ارگانیک ایجاد کنیم 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

در این مقاله نگاهی به نحوه تولید سرنخ  با استفاده از رسانه های اجتماعی می اندازیم.

فهرست مطالب:

 • نسل پیشرو رسانه های اجتماعی چیست؟
 • سرنخ های ارگانیک چیست؟
 • مزایای سرنخ های ارگانیک چیست؟
 • چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی سرنخ های ارگانیک ایجاد کنیم؟
 • بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای تولید سرنخ های ارگانیک کدام است؟
 • انتخاب یک سرویس نسل خبره برای پشتیبانی
 • نسل پیشرو رسانه های اجتماعی چیست؟

به طور کلی، سرنخ کسی است که به محصولات یا خدمات کسب و کار شما ابراز علاقه می کند. آن شخص اطلاعاتی را با شما مبادله کرده است، به عنوان مثال، نام، شماره تماس یا آدرس ایمیل خود را به این دلیل که می خواهد بیشتر از شما بداند. شما اکنون اطلاعاتی دارید که می توانید برای شناسایی آنها استفاده کنید.

هنگامی که آن تماس را برقرار کردید، می توانید با پیشنهادات قانع کننده و فریبنده یا اطلاعات مفید در مورد کسب و کار خود، پیشتاز شوید تا زمانی که آنها آماده خرید از شما به جای رقبای شما شوند.

سرنخ های ارگانیک چیست؟

سرنخ های ارگانیک افرادی هستند که تقریباً به طور تصادفی از شرکت شما مطلع می شوند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند در جستجوی یک محصول خاص، مانند یک نوع خودرو باشند و وقتی آن را در موتور جستجو بررسی می کنند، کسب‌وکار شما به عنوان مکانی برای خرید خودروهای باکیفیت نشان داده می‌شود.

یا ممکن است نیاز به پاسخ به یک سوال داشته باشند. مانند «چگونه صفحه نمایش تلفن همراه ترک خورده را تعمیر کنم؟» سپس موتور جستجو شرکت‌های مختلفی را فهرست می‌کند که می‌توانند صفحه‌نمایش گوشی را تعمیر کنند و کسب‌وکار شما در میان آن‌ها قرار دارد.

وقتی نوبت به حل یک مشکل می‌رسد، موتور جستجو معمولاً جواب را دارد. اگر شخصی کسب‌وکار شما را بر دیگران انتخاب می‌کند، به این دلیل است که شما چیزی دارید که به آن علاقه‌مند است. اما قدم بعدی تبدیل آنها به سرنخ‌های واجد شرایط به مشتریان است.

به طور کلی، سرنخ های ارگانیک قبل از جستجوی آنلاین از محصول یا خدمات شما اطلاعی ندارند.

در اینجا یک مثال دیگر است.

شاید کسی به دنبال شخصی برای تعمیر دیگ بخار خود باشد. شرکت های دیگ بخار و مهندسان گاز زیادی در آنجا وجود دارند. از این رو، اگر کسب و کار دیگ بخار شما در صفحات موتور جستجو قرار دارد و برای آن شخص جالب به نظر می رسد، روی آن کلیک کرده و شما را پیدا می کند. حتی اگر قبلاً در مورد شما چیزی نشنیده باشند.

سرنخ های ارگانیک با سرنخ های پولی متفاوت است. بخشی از استراتژی تولید سرنخ شما ممکن است شامل تبلیغات هدفمند مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک باشد. اما سرنخ های ارگانیک به طور کلی رایگان هستند. با این حال، ایجاد دلایل قانع کننده برای سرنخ های ارگانیک برای انتخاب کسب و کار شما به جای دیگران، زمان و تلاش می برد.

مزایای سرنخ های ارگانیک چیست؟

واضح است که بارزترین مزیت آن هزینه اش است. اساساً رایگان است!

با تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، کسب و کار شما در مقابل مشتریان بالقوه تضمین شده است. اما مقدار پول نقدی که برای کلیک‌ها خرج می‌کنید به زودی افزایش می‌یابد.

در حالی که سرنخ های ارگانیک شما را به عنوان بخشی از یک جستجوی عمومی بدون پرداخت می یابند.

یکی دیگر از مزایای جذب سرنخ های ارگانیک این است که حضور آنلاین و شهرت شما را افزایش می دهد.

به عنوان مثال، شخصی کسب و کار شما را از طریق یک موتور جستجوی اینترنتی پیدا می کند. آنها آنچه را که می بینند و می خوانند دوست دارند. آنها ممکن است اطلاعات خود را با یک پیشنهاد یا تخفیف فریبنده مبادله کنند. یا ممکن است بخواهند وبلاگ شما را دنبال کنند زیرا جالب و سرگرم کننده است.

شاید آنها به ویدیوهای شما در وب سایت شما علاقه مند باشند. به هر حال، آنها اکنون یک سرنخ ارگانیک هستند، زیرا شما محتوای ارزشمندی را برای آنها فراهم کرده اید و آنها ترجیح داده اند بیشتر ببینند.

سپس، آنها ممکن است آن را با یک دوست به اشتراک بگذارند. از این رو، به نوبه خود، سرنخ های ارگانیک جدید برای کسب و کار خود ایجاد کرده و اعتبار آنلاین خود را بالا می برید.

علاوه بر این، اگر این کار را به خوبی انجام دهید، ترافیک جستجوی ارگانیک می تواند رقبای شما را دور کند. با بهبودی دسترسی ارگانیک خود، کسب و کار شما در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر ظاهر می شود. بنابراین، شما به جای رقابت در خط مقدم ذهن مردم خواهید بود.

تحقیق کلمات کلیدی

کلمات کلیدی اساساً کلمات اصلی هستند که افراد در طول جستجوی اینترنتی در رابطه با تجارت شما از آنها استفاده می کنند. به عنوان مثال، تصور کنید کسب و کار شما ماشین های قدیمی را برای عروسی اجاره می دهد

سپس کلمات کلیدی شما شامل ماشین و عروسی و … خواهد بود. با این حال، این بسیار عمومی است، البته تعداد زیادی شرکت کرایه خودرو وجود دارد.

بنابراین، چگونه می توانید آن را بیشتر محدود کنید تا زمانی که افراد در جستجوی چیزی خاص هستند، کسب و کار شما در رتبه بندی موتورهای جستجو بالاتر ظاهر شود.

می توانید موقعیت مکانی خود را درج کنید. بنابراین وقتی مردم برای کرایه ماشین عروسی در نورفولک یا نورویچ جستجو می کنند، کسب و کار شما ظاهر می شود.

تحقیق کلمات کلیدی در مورد درک کلمات و عباراتی است که مشتریان شما هنگام جستجوی آنلاین استفاده می کنند. هدف این است که مشتریان ایده آل شما به راحتی شما را پیدا کنند.

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی خود را تهیه کردید، باید مطمئن شوید در سراسر پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما ظاهر می شود. بنابراین، اگر کسی در فیس‌بوک برای کرایه ماشین عروسی در نزدیکی من جستجو می‌کند، یا توصیه‌ای برای کرایه ماشین عروسی در نورفولک می‌خواهد، ممکن است کسب‌وکار شما ظاهر شود. این به این دلیل است که شما از آن کلمات کلیدی در صفحه تجاری فیس بوک خود استفاده می کنید.

هنگامی که شروع به ترکیب کلمات کلیدی مرتبط در محتوای خود می کنید، کسب و کار شما توسط مشتریان دقیقی که می خواهید جذب کنید آسان تر می شود.

مطالب مرتبط

ارائه محتوای مرتبط و مفید در رسانه های اجتماعی یک عامل کلیدی در تولید سرنخ های ارگانیک است. هر چه بتوانید محتوای خود را جالب تر، جذاب تر و آموزنده تر کنید، مکان های بیشتری می توانید آن را به اشتراک بگذارید!

به اشتراک گذاری پست ها، وبلاگ ها، تصاویر، مقالات و ویدیوهای خود در رسانه های اجتماعی شانس شما را برای تعامل با مخاطبان افزایش می دهد. همچنین شانس شما را برای جذب سرنخ های ارگانیک جدید به کسب و کارتان افزایش می دهد.

در نهایت، شما می خواهید که یک مشتری بالقوه شما را بر دیگران ترجیح داده و انتخاب کند. حتی اگر کسب‌وکار شما در رتبه‌بندی موتورهای جستجو بالا به نظر می‌رسد، باز هم در میان چندین مورد دیگر قرار دارد.

پس چرا کسی که تا به حال نام کسب و کار شما را نشنیده است، شما را انتخاب کند؟

بیایید به سناریوی کرایه ماشین عروسی پایبند باشیم. شاید تعداد زیادی عکس داشته باشید که بتوانید از زوج های خوشبخت با استفاده از خدمات خود به اشتراک بگذارید. شاید آنها به شما چند بررسی و نظر عالی دادند. این می‌تواند یک کمپین اینستاگرام خوب باشد که مشتریان بالقوه‌ای را که در حال جستجوی آنلاین درباره مراسم عروسی هستند، جذب کند.

با این حال، مهم است که محتوای خود را ثابت و با کیفیت بالا نگه دارید. فقط یک عکس قدیمی یا یک وبلاگ تصادفی که فقط به آن فکر کرده اید قرار ندهید. هر چیزی که به صورت آنلاین قرار می دهید بر کسب و کار شما منعکس می شود.

اگر خودروهایی که کرایه می‌ دهید گران، قدیمی و باکیفیت هستند و خدمات عالی به مشتریان ارائه می‌دهید، باید این را در برند و تمام محتوای آنلاین خود منعکس کنید. فراموش نکنید، اگر این اولین باری است که یک شخص کسب‌وکار شما را می‌بیند، می‌خواهید آن را به چیزی برای یادآوری تبدیل کند.

هرچه با محتوای خود سازگارتر باشید، برند خود را بهتر می سازید. از این رو در طول زمان و با افزایش شهرت خود، سرنخ های ارگانیک را جذب خواهید کرد.

درک شخصیت

به منظور جذب سرنخ های جدید ارگانیک رسانه های اجتماعی، باید مشتری ایده آل خود را در نظر داشته باشید،  محتوای شما دقیقا برای چه کسانی است؟

به عنوان مثال، شخصی که علاقه مند به خرید پیانو است احتمالاً بخشی از تعدادی از جوامع موسیقی آنلاین خواهد بود. یا ممکن است در جستجوی توصیه ها یا نظرات باشند. اگر صاحب کسب و کاری هستید که طیف وسیعی از پیانوها را از مبتدی تا متخصص می فروشد، این شخص مشتری ایده آل شماست.

برای ایجاد نسخه ای از مشتری یا شخصیت خریدار ایده آل خود، باید سوالات زیر را بپرسید:

 • مشتری ایده آل شما چه ویژگی هایی دارد؟ مثلاً کجا زندگی می کنند.
 • از کجا آنلاین خرید می کنند یا به چه چیزی علاقه دارند؟ چه نوع جستجویی آنلاین انجام می دهند؟
 • آنها سعی دارند با جستجو چه مشکلاتی را حل کنند؟ مانند جستجوی یک پیانو مبتدی، یا جستجوی یک متخصص تنظیم، یا نت.
 • آنها به چه راه حل هایی علاقه مند هستند؟ برای مثال پیانو مدل AE670 یا AE6710 را بخرم؟ آیا می توانید مقایسه ویدیویی ارائه دهید؟
 • منابع اطلاعاتی مورد علاقه آنها چیست؟ خبر آنلاین؟ فیس بوک یا توییتر؟

هنگامی که دقیقاً می دانید چه کسی را می خواهید هدف قرار دهید، می توانید راحت تر محتوا ایجاد کنید. همچنین، محتوای شما با مشتری ایده آل شما طنین انداز می شود زیرا دقیقاً همان چیزی است که آنها به دنبال آن هستند.

افزودن ویدئو به رسانه های اجتماعی

به طور کلی، موتورهای جستجو به محتوای با کیفیت بیشتر از کلمات کلیدی اهمیت می دهند. الگوریتم ها مانند ویدیو هستند. بنابراین اگر بتوانید ویدیوهای آموزشی و آموزنده ایجاد کنید، شانس بیشتری برای پاسخ به سوالات مشتریان بالقوه خواهید داشت. بنابراین علاقه ارگانیک بیشتری به کسب و کار شما ایجاد می کند.

بنابراین اگر از کسب‌وکارتان عکس می‌گیرید یا استراتژی محتوای خود را ایجاد می‌کنید، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به جای آن از ویدیو استفاده کنید.

یک مشتری بالقوه بین انتخاب دو پیانو به دنبال اطلاعات بیشتر است. می توانید عکس های مقایسه ای را کنار هم بگیرید و آنها را در سایت های رسانه های اجتماعی خود منتشر کنید.

یا می توانید برای ایجاد یک ویدیو وقت بگذارید، تنظیمات مختلف را اجرا کنید و نظر تخصصی خود را در مورد مزایا و معایب هر یک ارائه دهید. از این رو، با ارائه محتوای مفید و مرتبط، شانس بیشتری برای جذب مشتری بالقوه دارید.

البته، قیمت و خدمات مشتری ممکن است تفاوت ایجاد کند. اما شما در وهله اول با ارائه محتوای جذاب توجه آنها را به خود جلب کرده اید.

پست های رسانه های اجتماعی خود را بهینه کنید

حالا شما کلمات کلیدی خود را دارید، می توانید از آنها در محتوای رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. این نمونه ای از نحوه بهینه سازی پست های رسانه های اجتماعی است.

هشتگ برچسبی است که در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی برای آسان‌تر یافتن اطلاعات یا محتوای خاص استفاده می‌شود. استفاده از یک یا دو هشتگ در یک توییت می تواند تعامل را تا ۲۱ درصد افزایش دهد. به عنوان مثال، می توانید از #norfolkpianos یا #grandpiano استفاده کنید.

با قرار دادن هشتگ در پست‌های خود، در مکالمه‌ای شرکت می‌کنید که در آن پلتفرم رسانه‌های اجتماعی اتفاق می‌افتد. هشتگ ها پست های شما را در آن مکالمه قابل مشاهده می کنند.

بنابراین اگر شخصی با استفاده از یکی از هشتگ های شما جستجو می کند، شما در آن جامعه آنلاین هستید. این می تواند منجر به تعامل بیشتر با تجارت شما شود. همچنین به ایجاد سرنخ های ارگانیک جدید کمک می کند زیرا جستجوگر لزوماً به دنبال شما نیست، اما اکنون به لطف هشتگ شما را می شناسد.

توصیفات را به اشتراک بگذارید

نکته خوب دیگر این است که کلمات محبت آمیزی که مردم درباره شما گفته اند به اشتراک بگذارید.

با این حال، برخی از بررسی ها و توصیفات خوب انتخاب شده به همراه تصاویر به رشد و ایجاد برند و شهرت شما کمک می کند. به روشی مشابه با روش سنتی استفاده از دهان به دهان.

شاید از یک شخص مهم، یک سفیر برند یا یک تأثیرگذار، یک بررسی خوب دریافت کنید. سپس آنها تجربه مثبت خود از کسب و کار شما را با دوستان و دنبال کنندگان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک خواهند گذاشت. بنابراین شما به دنیای کاملا جدیدی از سرنخ ها دست پیدا می کنید.

اما یک دقیقه صبر کنید. ایجاد محتوای جذاب و ثابت زیاد و همچنین پاسخگویی سریع به مردم تلاش زیادی به نظر می رسد. حتی به این معنی نیست که آنها به هر حال به مشتریان وفادار تبدیل خواهند شد.

آیا استفاده از رسانه های اجتماعی برای تولید سرنخ های ارگانیک ارزشمند است؟ پاسخ قطعا بله است.

چگونه با استفاده از رسانه های اجتماعی سرنخ های ارگانیک ایجاد کنیم

فیس بوک

فیس بوک به شما اجازه می دهد تا با مشتریان بیشتری نسبت به هر پلتفرم دیگری ارتباط برقرار کنید. تنها در بریتانیا بیش از ۴۵ میلیون کاربر فیس بوک وجود دارد. در سطح جهانی، بیش از ۹۸ درصد از حساب های کاربری فعال فیس بوک از طریق تلفن همراه به آن دسترسی دارند.

فیس بوک یک پلت فرم باز است و افراد مختلف زیادی از صفحه شما بازدید می کنند. بنابراین، قبل از راه‌اندازی یک صفحه تجاری فیس‌بوک، ارزش آن را دارد که به شخصیت خریدار بازگردید.

با تعداد زیادی از افراد در فیس بوک، تنها زمانی صفحه خود را متمایز خواهید کرد که محتوای مرتبط و جذابی را برای جذب مخاطبان هدف خود ارائه دهید.

صفحه فیس بوک شما باید اجمالی از خدمات شما و آنچه کسب و کار شما را ارائه دهد. این به بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا ایده روشنی در مورد اینکه چرا باید شما را انتخاب کنند داشته باشند.

نکته مهم دیگر این است که صفحه خود را تعاملی تر کنید. برای بازدیدکنندگان صفحه شما باید واقعاً آسان باشد که از شما سؤال بپرسند.

این می تواند از طریق صندوق ورودی پیام رسان یا در بخش نظرات باشد. شما باید سعی کنید به تمام سوالات به موقع پاسخ دهید. این باعث ایجاد ارتباط با بازدیدکنندگان و سطح اعتماد در تجارت شما می شود.

فراموش نکنید که همیشه یک پیوند یا دکمه برای بردن بازدیدکنندگان فیس بوک خود به وب سایت کسب و کارتان مستقیماً از پلتفرم اضافه کنید. این می تواند از طریق یک آگهی یا وبلاگ فیس بوک باشد.

از این گذشته، حتی اگر هنوز آماده خرید از شما نباشند، می توانند محصولات بیشتری را که ارائه می دهید و محتوای عالی شما را مشاهده کنند. همچنین به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

اینستاگرام

اینستاگرام یک پلت فرم رسانه اجتماعی مفید برای تولید سرنخ ارگانیک است. این به این دلیل است که سرنخ های رسانه های اجتماعی با کیفیت بالا ایجاد می کند. اصولاً کاربران اینستاگرام باید سه یا چهار مرحله را طی کنند تا لید شوند. بنابراین، آنها فعالانه به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.

آنها به مشاهده وبلاگ شما یا دانلود مقاله یا تماشای ویدیو ادامه می دهند. از این رو آنها علاقه واقعی به محصول شما دارند.

به عنوان یک پلت فرم به اشتراک گذاری تصویر، کاربران اینستاگرام ممکن است ابتدا شما را پیدا کنند زیرا عکس شما را دوست دارند. سپس، کپشن را خواندند. و اگر جذاب باشد، آنها ممکن است روی پیوند موجود در بیو کلیک کنند، که در نهایت آنها را به مقصدی مانند وب سایت، فروشگاه، وبلاگ یا ویدیوی شما هدایت می کند.

از آنجایی که آن شخص تاکنون تلاش کرده است، احتمال بیشتری دارد که در ازای یک وبینار، پیشنهاد یا دانلود، جزئیات خود را مبادله کنند و به سرنخ های ارگانیک با کیفیت بالا تبدیل شوند.

لینکدین

در ابتدا، لینکدین یک پلت فرم شغلی بود که به جویندگان کار اجازه می داد رزومه خود را ارسال کنند و کارفرمایان برای پست شغلی. با این حال، علاوه بر این، می تواند یک پلت فرم عالی برای شبکه های حرفه ای باشد.

در اصل، شما می توانید محتوای خود را به صورت رایگان در مقابل مشتریان ایده آل قرار دهید. بنابراین اگر در صنعت خود متخصص هستید، می توانید مقالاتی در مورد کسب و کار خود بنویسید و سپس در لینکدین منتشر کنید. افراد دیگر در شبکه شما ممکن است نظر دهند یا با متخصصان شبکه خود به اشتراک بگذارند.

از این رو کسب و کار شما به طور ارگانیک در پلتفرم لینکدین به افراد دسترسی پیدا می کند. محتوای شما ممکن است در فیدهای خبری و اعلان‌ها نیز ظاهر شود، که سپس به افراد بیشتری هشدار داده و آگاهی را افزایش می‌دهد.

توییتر

توییتر ابزار مفید دیگری برای افزایش سرنخ های ارگانیک رسانه های اجتماعی است. یک نکته برتر توییتر حفظ حضور فعال است. توییتر برای تعامل سریع مناسب است. به این معنی که مکالمه در آن فعال و مداوم است.

شما نمی توانید فقط یک توییت ارسال کنید و سپس برای مدتی ناپدید شوید. اگر از توییتر به عنوان بخشی از استراتژی تولید سرنخ خود استفاده می کنید، باید متعهد به حضور فعال در آن باشید.

علاوه بر این، این یک راه عالی برای جذب مشتریان بالقوه است. شاید آنها شما را از طریق یک ریتویت یا یک نظر یا هشتگ مرتبط پیدا کرده باشند.

اکنون شما علاقه آنها را دارید، می توانید در یک مکالمه آنلاین با آنها مرتبط شوید. همچنین می‌توانید به گرایش‌ها و موضوعات مرتبط با کسب‌وکارتان بپیوندید و عادت‌ها و ایده‌های خوب توییتر را در طول مسیر جمع‌آوری کنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، فراموش نکنید که اسنپ چت، تیک تاک، یوتیوب و پینترست نیز وجود دارد. با این حال، لازم نیست از هر پلتفرم رسانه اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده کنید.

بهترین پلتفرم رسانه اجتماعی برای تولید سرنخ های ارگانیک کدام است؟

این سوال بزرگی است!

به شخصیت خریدار خود برگردید. مشتری ایده آل شما بیشتر از چه پلتفرمی استفاده می کند؟ همچنین به جمع آوری هرگونه تجزیه و تحلیل داده از ترافیک وب سایت شما کمک می کند. در حال حاضر مردم چگونه وب سایت شما را از طریق رسانه های اجتماعی پیدا می کنند؟ اگر بیشتر ترافیک شما از فیس‌بوک می‌آید، می‌دانید که باید برای بهتر کردن آن زمان صرف کنید.

در همین حال، اگر می‌خواهید به جمعیت یا گروه خاصی دسترسی پیدا کنید که هنوز با کسب و کار شما درگیر نیستند، دریابید که از چه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. سپس، باید محتوایی ایجاد کنید که آنها را از طریق آن پلتفرم به سمت کسب و کار شما جذب کند.

انتخاب یک سرویس نسل خبره برای پشتیبانی

در نتیجه، حوزه رسانه های اجتماعی ممکن است برای شما یک میدان مین باشد. در واقع، فناوری به سرعت در حال تغییر است و یک حرکت اشتباه می تواند برای شهرت شما مضر باشد.

اما مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی برای تجارت بسیار بیشتر از هر دلیلی برای عدم استفاده از آن است. در نهایت، اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، ضروری است که از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

ایجاد محتوای مفید و جذاب می تواند زمان و تلاش را ببرد. شما باید بتوانید آن را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی به سبک مورد نیاز به اشتراک بگذارید. برای مثال، می‌توانید یک پست مقاله طولانی را در لینکدین قرار دهید، اما نمی‌توانید همان مقدار کلمات را در یک توییت جای کنید.

شما می توانید زیباترین تصویر محصول خود را در اینستاگرام منتشر کنید، اما تا زمانی که آن را با فراخوانی برای اقدام دنبال نکنید، مشتریانی را به کسب و کار شما نمی آورند.

بنابراین، ارزش آن را دارد که روی یک سرویس تولید سرنخ خبره سرمایه گذاری کنید تا یک استراتژی برای شما ایجاد کند که بتوانید با آن اجرا کنید.