چگونه بازاریابی خود را در سال ۲۰۲۲ احیا کنیم

چگونه بازاریابی خود را در سال 2022 احیا کنیم

چگونه بازاریابی خود را در سال ۲۰۲۲ احیا کنیم

چگونه بازاریابی خود را در سال ۲۰۲۲ احیا کنیم 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

در سالی که رویدادهای بازاریابی در حال بازگشت هستند، آخرین چیزی که کسب و کار شما به آن نیاز دارد این است که پشت سر گذاشته و فراموش شود. به هر حال، رویدادهای بازاریابی می توانند محرک های موثری باشند و می توانند برای آگاهی از برند معجزه کنند.

 راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از طریق آنها نوآوری کنید، خواه این به معنای سرمایه‌گذاری در فناوری جدید باشد یا استفاده از قدرت پست مستقیم و هدیه دادن.

۵ راه برای ایجاد رویدادهای بازاریابی جذاب در سال جاری

۱. روی شخصی سازی سرمایه گذاری کنید

بر کسی پوشیده نیست که مخاطبان امروزی به‌دنبال تجربه‌های ویژه‌تر و شخصی‌سازی‌شده رویداد هستند .۹۹٪ از بازاریابان می‌گویند شخصی‌سازی به پیشرفت روابط با مشتری کمک می‌کند.

شخصی سازی را می توان در هر نوع رویداد مورد استفاده قرار داد تا تجربه ای جذاب تر برای شرکت کنندگان ایجاد کند.

برای رویدادهای مجازی

شخصی سازی باید از مرحله قبل از رویداد شروع شود. خوشبختانه، رویدادهای مجازی برای جمع‌آوری داده‌ها فوق‌العاده هستند، بنابراین با هدف افزایش شخصی‌سازی  شریک شوید. برای مثال، اگر دعوت‌نامه‌هایی را برای یک وبینار ارسال می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را بر اساس ترجیحات شخصیت‌های مشتری ایده‌آل خود شخصی‌سازی کنید. دعوت نامه ها باید همیشه حاوی نام گیرنده و تا حد امکان اطلاعات شخصی باشد تا آنها را برای ثبت نام ترغیب کند.

برای رویدادهای حضوری

اتلاف وقت برای قدم زدن در مرکز کنفرانس برای یافتن جلسات مرتبط با شما می تواند برای شرکت کنندگان خسته کننده باشد. درعوض، می توانید از داده های شخصی که هر شرکت کننده هنگام ثبت نام ارائه می کند برای ایجاد یک برنامه رویداد شخصی برای آنها استفاده کنید. پرسیدن از آنها در مورد علایقشان و آنچه می خواهند یاد بگیرند می تواند به این امکان کمک کند.

برای رویدادهای ترکیبی

برای تشویق شرکت کنندگان مجازی و حضوری ، به آنها فرصت برنده شدن با شرکت در رویداد را حتی قبل از شروع آن بدهید. می‌توانید قبل از رویداد چیزهای شیرینی مانند جعبه‌ای از کیک‌های کوچک شخصی‌شده یا براونی‌ها را برای آن‌ها بفرستید، که حاوی کدی است که می‌توانند با ورود به رویداد هنگام شروع رویداد، آن را فعال کنند. با فعال کردن کد، شرکت کنندگان برای برنده شدن ، وارد قرعه کشی جایزه می شوند.

۲. از هدیه دادن استفاده کنید

 وقتی هدایا به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رویداد شما استفاده می‌شوند، نتایج میزان رضایت را نشان می‌دهد. ایمیل مستقیم می‌تواند حضور در رویداد مجازی را تا ۴۲ درصد افزایش دهد. از هدیه دادن با هدف کاهش انصراف از رویداد و برانگیختن هیجان برای رویداد بازاریابی خود استفاده کنید.

برای رویدادهای مجازی

حضور در وبینارها یا رویدادهای مجازی را با ارسال هدایای الکترونیکی یا کوپن‌هایی برای قهوه یا ناهار برای شما در آستانه رویداد افزایش دهید. این پیشنهاد به عنوان انگیزه ای برای کسانی است که برای شرکت ثبت نام کرده اند.

برای رویدادهای حضوری

با ب هدایا و تشویق شرکت کنندگان به شرکت در قرعه کشی جوایز در کنفرانس یا نمایشگاه تجاری خود، عنصر غافلگیری را وارد کنید.

برای رویدادهای ترکیبی

پس از رویدادتان، بسته‌های هدیه بفرستید تا به شرکت‌کنندگان مجازی و حضوری نشان دهید که از حضورشان سپاسگزار هستید..

۳. پایداری

پایداری برای کسانی که قدرت خرید دارند اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند – ۹۲٪ از مصرف‌کنندگان می‌گویند که به احتمال زیاد به مارک‌هایی که از لحاظ محیطی یا اجتماعی آگاه هستند اعتماد دارند.

رویدادها می توانند مکانی عالی برای نشان دادن این موضوع باشند که کسب و کار شما در مورد حفظ سیاره زمین و مقابله با تغییرات آب و هوایی جدی است. تعهد خود را با راه‌اندازی طرح‌های سبزی که شرکت‌کنندگان می‌توانند در مورد آن هیجان‌زده شوند و درگیر آن شوند، نشان دهید.

۴. با محتوا ارزش ها را ارائه کنید

۹۰  درصد از خریداران B2B می‌گویند که محتوای آنلاین تأثیر متوسط ​​تا قابل توجهی بر تصمیم‌گیری‌های خرید آن‌ها دارد، بنابراین با دوبرابر کردن محتوای مفید و آموزشی ارائه‌شده در رویدادتان، بالقوه‌ها، مشتریان و افراد VIP را پرورش دهید.

برای رویدادهای مجازی

محتوای آموزشی می تواند کاملاً مکمل رویدادهای مجازی مانند وبینارها باشد. به شرکت کنندگان پیوندهایی به وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، و کاغذهای سفید مرتبط با نقاط دردشان ارائه دهید و تا آنجا که می توانید آنها را شخصی سازی کنید

برای رویدادهای حضوری

یادداشت برداری در طول یک جلسه زنده می تواند باعث حواس پرتی و از بین بردن شرکت کنندگان شود. برای رفع این مشکل، تمام اطلاعات مورد نیاز شرکت کنندگان را پس از رویداد ارسال کنید تا بتوانند مجدداً از آن بازدید کنند. شخصی سازی یادداشت های جلسه بر اساس علایق آنها حتی مفیدتر است.

برای رویدادهای ترکیبی

دسترسی بر اساس تقاضا به جلسات ضبط شده ای که در رویداد شما برگزار می شود را برای شرکت کنندگان مجازی و حضوری فراهم کنید. پس از رویداد با پیشنهادات محتوای شخصی سازی شده نیز پیگیری کنید.

۵. رویداد را دنبال کنید

انجام یک رویداد بازاریابی درخشان یک دستاورد بزرگ است، اما کار سخت به همین جا ختم نمی شود. مرحله بعدی شامل پیگیری همه بالقوه هایی است که به دست آورده اید. ارائه یک غذای خوراکی به شرکت کنندگان به عنوان تشکر از وقتشان و همچنین مشارکت مجدد آنها پس از رویداد یک تاکتیک محکم است.

برای رویدادهای مجازی و حضوری

هنگام جستجوی سهامداران کلیدی، اجرا کنید  درست زمانی که مشتریان بالقوه VIP فکر کردند که سرگرمی به پایان رسیده است، آنها را یک بار دیگر با پیگیری بعد از رویداد شگفت زده و خوشحال کنید. کیک های کوچک یا کوکی ها را به میز یا درب خانه بفرستید و از آنها دعوت کنید تا در مورد محصول یا خدمات شما گفتگو کنند.

برای رویدادهای ترکیبی

برای اینکه به شرکت کنندگان نشان دهید که چه به صورت مجازی و چه حضوری در آن شرکت کرده اند به یک اندازه ارزش دارند، یک بسته هدیه برای همه ارسال کنید. فناوری های پوشیدنی، ابزارهایی برای کمک به یادگیری و بهره وری، و اشتراک ابزار، همگی ایده های خوبی هستند.

درگیر کردن شرکت کنندگان در رویداد بازاریابی به راحتی انجام می شود اگر ابزارها و ترفندهای مناسب برای استفاده را بدانید. با کمک هدیه دادن، شخصی سازی و یک برنامه محکم برای پیگیری، رویدادهایی که در سال ۲۰۲۲ اجرا می کنید چشمگیر و پرسود خواهند بود.