چهار نکته برای برندسازی دیجیتال که برای همیشه مد خواهند بود (برای سال ۲۰۲۲ و بعد از آن)

چهار نکته برای برندسازی دیجیتال که برای همیشه مد خواهند بود (برای سال 2022 و بعد از آن)

چهار نکته برای برندسازی دیجیتال که برای همیشه مد خواهند بود (برای سال ۲۰۲۲ و بعد از آن)

چهار نکته برای برندسازی دیجیتال که برای همیشه مد خواهند بود (برای سال ۲۰۲۲ و بعد از آن) 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

چهار نکته برای برندسازی دیجیتال که برای همیشه مد خواهند بود (برای سال ۲۰۲۲ و بعد از آن)

وقتی صحبت از برندها می شود، به هر حال اینطور است. زیرا آنها با عمل متعادل کننده ناخوشایند تجسم آنچه در درون است با کسی که سعی در جذب آن دارند روبرو هستند.

نوشته اندی بیکر، ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱

در ابتدا در Brands Journal منتشر شد.

وقتی صحبت از برندها می شود، به هر حال اینطور است.

زیرا آنها با عمل متعادل کننده ناخوشایند تجسم آنچه در درون است با کسی که سعی در جذب آن دارند روبرو هستند.

 یک فرمول منحصر به فرد برای همه.

 بنابراین، این یک پیشنهاد پیچیده است.

به خصوص زمانی که آنها یک چشم به “روند طراحی بزرگ بعدی” دارند، در حالی که چشم دیگر، متعجب از چشم انداز پیروی از جامعه است

 آسوده باشید و نترسید، ما تمام نیازهای طراحی شما را پوشش داده ایم. در اینجا چهار نکته برای برندسازی دیجیتال وجود دارد که نه تنها برای سال ۲۰۲۲ کارساز هستند، بلکه برای همیشه در آزمون زمان پایدار خواهند بود.

۱- به ماندن در مسیر خود راضی نباشید

۲- نه به طور غیر مستقیم به سمت گذشته

۳- سبک را تغییر دهید تا اولویت های جدید شما را منعکس کند

۴- اطمینان حاصل کنید که طرح های شما در هر نقطه تماسی همسو هستند

۵- چهار نکته دیگر برای برندسازی دیجیتال را کشف کنید که نسبت به آنها متعهد هستیم…

۱- از ماندن در مسیر خود راضی نباشید – به دنبال تمایز باشید

طبق گفته ریچارد شاتون (Richard Shotton) برای هفته بازاریابی، تمایز چیزی است که هنگام بیرون آمدن از صحنه در برابر رقبای همفکر مهم است.

در « Death meta و بالن های رنگین کمان: چرا شکستن قواعد، کارساز است».

او به این موضوع فکر کرد که چگونه گروه پارتی کانن (Party Cannon) از لوگوی رنگارنگ و منحنی خود برای متمایز شدن از سایر گروه های بلک متال در Bay Area Deathfest 2 استفاده کرد.

این تاکتیکی قدیمی به نام «اثر فون رستورف» است که به نام دانشجوی فوق دکترا، هدویگ فون رستورف (Hedwig von Restorff)، نامگذاری شده است.

او از طریق آزمایش هایش در دهه ۱۹۳۰، متوجه شد که  ماچیزهایی را می فهمیم که به خاطر می آوریم.

بدیهی به نظر می رسد، اینطور نیست؟

اما علیرغم این که بیش از ۹۰ سال به عنوان یک سوء تعبیر شناخته شده است، شاتون معتقد است که بسیاری از برندها هنوز یک ترفند را از دست می دهند .”در حال حاضر، بسیاری از بازاریابان به قواعد مشخص می چسبند. این دقیقاً کار اشتباهی است. اگر متعارف رفتار کنید، نامرئی خواهید شد و برای شما، جایگاه چندانی نخواهد بود».

به هر حال، برندسازی دیجیتال یک کار خلاقانه است و هیچ کس با کپی کردن آنچه که از قبل وجود دارد، شاهکاری خلق نکرده است «پس به مراتب بهتر است متمایز شوید

 به یاد می آورید اما بیش از اینکه به یاد بیاورید، شکستن هنجارهای معمول می تواند وضعیت شما را نیز تقویت کند.

فقط بررسی کنید که در وهله اول درجه ای از وضعیت را دارید.

شاتون هشدار می دهد. اما این سطح از بینش معمولاً از یک چیز ناشی می شود: یک سفر کامل

۲- اشاره آگاهانه به گذشته (در حالی که همچنان به جلو نگاه می کنید)

پس نوستالژی و بازاریابی همیشه دست به دست هم داده اند و هنگامی که برندها به درستی از آن استفاده می کنند، این تاکتیک گونه گون، ابزار قدرتمندی برای انتقال ما به زمان های آسودگی است

 به هر حال چگونه در حافظه جمعی ما ظاهر می شوند؟

نتیجه فرعی چرخه ۳۰ ساله، ما اکنون شاهد یک تغییر آهسته از نوستالژی دهه ۱۹۸۰ و به سوی دهه ۹۰ هستیم

 اما این بدان معنا نیست که شما باید تمام Fido Dido (یک شخصیت کارتونی) را با طرح های خود به وجود آورید

 این نوع از برندسازی دیجیتال زمانی بهترین اثرگذاری را دارد که به گذشته ارجاع می دهد و با خاطرات مصرف کنندگان از محصول در این فرآیند ارتباط برقرار می کند و نمونه های اخیری وجود دارد که برندها آن را ثابت کرده اند.

کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) با تغییر سبک غریبه نیست

 در واقع، طبق گفته شرکت  Fast، این برند تنها در ۱۵ سال گذشته بیش از ۲۰۰ بار لوگوی خود را تکرار کرده است.

با این حال، موردی که شایان ذکر است، آخرین به روز رسانی برادران وارنر است

 زمانی که شرکت مشاوره طراحی پنتاگرام این لوگو را معرفی کرد، این لوگو شامل یک سپر سه بعدی (با نگاه به به نماد دهه ۹۰ که بیشتر توسط جمعیت شناسی کلیدی فعلی آن به یاد می آید) و یک متن طراحی مسطح است

 دومی تضمین می کند که برادران وارنر همراه با جریان روز است و اولی با بچه های دهه ۹۰ که تبدیل به پدر و مادر شده اند (آنها که اکنون بلیت ها را برای خانواده هایشان می خرند).

اما در حالی که برندها عناصر قدیمی و فعلی را در طرح های خود ترکیب می کنند، آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که ارزش های خودشان منعکس کننده اولویت های آینده ما هستند.

۳- سبک را تغییر دهید تا اولویت های جدید شما را منعکس کند

امسال و سال بعد، برندها فقط مجبور نیستند به کار با وجدان سبزتر و شفاف تر فکر کنند

 در جامعه، از طریق قدرت اجتماعی، مصرف کنندگان به سادگی آن را مطالبه خواهند کرد

 اما برندها باید اطمینان حاصل کنند که آنچه در جهان پخش می کنند ) اینکه چگونه توسط مخاطبان درک می شوند( ارزش های آنها را منعکس می کند. در غیر این صورت نادیده گرفته می شوید.

به عنوان مثال فایزر (Pfizer) را در نظر بگیرید: پس از انتشار واکسیناسیون کووید، این شرکت فاش کرد که از تجارت به علم تغییر خواهد کرد

 آلبرت بورلا (Albert Bourla,)، مدیر عامل فایزر گفت: «فایزر دیگر تنها به درمان بیماری ها نمی پردازد – ما در حال درمان و پیشگیری از آنها هستیم.

لوگوی جدید شرکت و دارایی های بصری پشتیبانی کننده، این موضوع را نشان می دهد.

علامت کلمه اکنون در کنار یک جفت شکل به هم پیوسته با رنگ آبی قرار دارد: مارپیچ دوگانه DNA . از عکاسی جدید و متمرکز بر انسان گرفته تا تایپوگرافی به روز ) Noto Sans – فونتی که گوگل برای “بین المللی کردن اینترنت” توسعه داده است)، هر بخش از برند دیجیتال فایزر به دقت در نظر گرفته شده است تا جایگاه در حال تغییر آن را در جهان منعکس کند.

اما وقتی در حال ایجاد تغییرات تصویری در برند هستید، باید مطمئن شوید که آنها در همه جا – و برای همه – هستند.

۴- اطمینان حاصل کنید که طرح های شما با هر حوزه کاربردی (نقاط تماس)، همسو هستند

زمانی که کوکاکولا چند سال پیش، از استراتژی “One Brand” خود رونمایی کرد، این یک حرکت هوشمندانه بود. مشتریان در مورد تفاوت بین انواع مختلف گیج شده بودند – و همه چیز مبهم بود

 تطبیق ظاهر بسته بندی اصلی و رژیمی (با کوکاکولا زیرو) در سال گذشته آخرین حرکت به سمت ثبات برند بود

 اما این تنها یک تکه از پازل است.

هر دو برند دیجیتال و فیزیکی باید با هماهنگی کار کنند تا اطمینان حاصل شود که برند شما نه تنها در تمام نقاط تماس ثابت است، بلکه برای مشتریان نیز منطقی است

 با این حال، این اقدام همیشه آسان نیست.

انجام این کار مستلزم نظم و انضباط از طرف سهامداران مختلف در تجارت است

 مطمئناً، داشتن مجموعه ای از دستورالعمل های برند (با هر اندازه، شکل و سبک علائم لوگو، تایپوگرافی و لحن شما)، عالی است. اما اگر نسخه های متعددی در اطراف وجود داشته باشد، چه فایده ای دارند؟ یا بدتر از آن، هیچ کس نمی تواند آنها را در وهله اول پیدا کند؟

یک راه حل، مدیریت دارایی دیجیتال (DAM) مانند Asset Bank یا Dash می تواند در قسمت مدیریت کارها کمک کند. آنها طوری طراحی شده اند که اطمینان حاصل شود که همه از تصاویر، آرم ها و سایر منابع مناسب استفاده می کنند. نه تنها برندسازی دیجیتال را ثابت نگه می دارد و از کنترل نسخه و اندازه های تصویر برای شبکه های اجتماعی مراقبت می کند، بلکه دستِ بازاریابان و طراحان را نیز برای فعالیت های خلاقانه تر آزاد می سازد.

و وقتی نوبت به ایجاد و ایده پردازی می شود، بسیاری از سازمان ها اکنون از سیستم های طراحی استقبال می کنند تا تیم های خود را با هویت بصری برند و به روز بودن با آخرین روندها هماهنگ نگه دارند

 اگر آشنا نیستید، این یک پلتفرم آنلاین قابل به روز رسانی است که شامل هر عنصر بصری، کد و استاندارد دسترسی است که یک تیم طراحی مدرن به آن نیاز دارد.

تیم های طراحی برای اینکه سریع و با اطمینان اقدام کنند، نیاز به دسترسی به منبعی از واقعیت دارند که به زبان UI مقیاس پذیر و دستورالعمل های UX ساده شده باشد.

جس تامز از InVision در کتاب «طراحی در مقیاس: چگونه رهبران صنعت از سیستم های طراحی استفاده می کنند» می گوید، با رسیدن نقاط تماس برند به کانال ها و پلتفرم‌های متعدد، تجربه کاربری ثابت را می توان با استفاده از زبان طراحی مرکزی یاری کرد. زیرا وقتی نوبت به برندسازی دیجیتال می رسد، یک نکته، پایداری است که برای همیشه ماندگار خواهد بود.

چهار نکته دیگر برای برندسازی دیجیتال که به آنها متعهد هستیم…

 • الگوهای هندسی را بپذیرید – این یک راه عالی برای گسترش نام تجاری با استفاده از زبان تصویری شما است. برای اینکه واقعاً از این روند برندسازی به طور کامل استفاده کنید، الگوی شما باید از عنصری از لوگوی شما پیروی کند .اگر لوگوی شما مینیمالیستی(ساده گرایی) است، حتی ممکن است بتوانید از آن به عنوان منبع الگو استفاده کنید.

 •تصویر نگاری را ساده نگه دارید – یادآوری آنها برای مشتریان شما آسان است و تجربه کاربری بصری تری را ایجاد می کنند.هم چنان که  Callum Humphreys در Tech Moths با پیش بینی این روند رو به رشد برای سال ۲۰۲۲ گفته است:  «ما پیش بینی می کنیم که طراحان با حذف تمام عناصر بی اهمیتی که برای تصویر برند ضروری نیستند، روی ارائه تصاویر تمیز و زیبا تمرکز کنند. ما همچنین می توانیم انتظار داشته باشیم که اَشکال ساده، رنگ های روشن را به لوگوها افزوده تا به تبلیغ برندها و افزایش تعامل با مشتری کمک کنند».

 • قابلیتِ دسترسی را در جلو ذهن خود نگه دارید – سعی کنید از رنگ به تنهایی برای انتقال معنی استفاده نکنید و کنتراست را برای خوانایی بهتر در نظر بگیرید. ما به عنوان طراح، باید به خاطر داشته باشیم که همین امر در مورد رنگ و تمام توانایی های تصویری صادق است. تخمین زده می شود که ۴.۵ درصد از جمعیت جهان کوررنگی را تجربه می کنند (که از هر ۱۲ مرد یک نفر و از هر ۲۰۰ زن یک نفر است)، ۴ درصد از کم بینایی (۱ نفر از ۳۰ نفر) و ۰.۶ درصد (۱ در ۱۸۸ نفر) نابینا هستند. نیک بابیچ (Nik Babich) در بخش UX می گوید: فراموش کردن این موضوع آسان است که ما برای این گروه از کاربران طراحی می کنیم زیرا اکثر طراحان چنین مشکلاتی را تجربه نمی کنند.

 • در یک فضای محدود (silo) طراحی نکنید – منظور ما ایجاد زبان بصری برند به عنوان یک تیم نیست. بدیهی است که این کار طراح است، اما بازخورد سایر سهامدارانی که به برند نزدیک هستند بسیار مهم است. کپی رایترها می دانند که آیا هویت بصری با لحن برند صحبت می کند یا خیر، در حالی که مدیر برند بینش ارزشمندی از میراث شرکت و احساسات مشتری خواهد داشت. به عنوان بازاریاب، همه ما طراحانی در لباس مبدل هستیم – پس از این جریان ها عبور کنید و از مزایای آن بهره مند شوید.