چرا هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال، برندسازی دارای اهمیت است؟

چرا هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال، برندسازی دارای اهمیت است؟

چرا هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال، برندسازی دارای اهمیت است؟

چرا هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال، برندسازی دارای اهمیت است؟ 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

چرا هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال، برندسازی دارای اهمیت است؟

برندسازی در عصر دیجیتال همانند تاثیرگذاری تبلیغات در زمان گذشته، ضروری می باشد. برندسازی به معنای ایجاد یک هویت واحد برای شرکت با لوگوهای قابل شناسایی، اسامی تاثیرگذار، شعارهای جذاب برند، و طراحی های ویژه می باشد. طراحی یک جمله ویژه برای شرکت و نامی برای آن در میان رقبا ضروری می باشد. این کار به نمایش صادق شرکت ضمن منتقل کردن آنچه که مشتریان از شرکت شما انتظار خواهند داشت، کمک می کند.

https://www.bbntimes.com/companies/why-branding-is-important-when-it-comes-to-digital-marketing

برندسازی در عصر دیجیتال همانند تاثیرگذاری تبلیغات در زمان گذشته، ضروری می باشد.

برندسازی به معنای ایجاد یک هویت واحد برای شرکت با لوگوهای قابل شناسایی، اسامی تاثیرگذار، شعارهای جذاب برند، و طراحی های ویژه می باشد. طراحی یک جمله ویژه برای شرکت و نامی برای آن در میان رقبا ضروری می باشد. این کار به نمایش صادق شرکت ضمن منتقل کردن آنچه که مشتریان از شرکت شما انتظار خواهند داشت، کمک می کند.

روش های تبلیغات، بازاریابی، و انجام کسب و کارها در گذر زمان دچار تغییر می شود. جهان در سال های اخیر شاهد یک انقلاب دیجیتال بوده است. تعداد تعاملات شرکت ها با مشتریان با استفاده از پلتفرم های دیجیتال هر روز به رشد خود ادامه می دهد. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۹ وب سایت we are social، ۴۵ درصد از جمعیت جهان و حدود ۵/۳ بیلیون نفر در حال استفاده از پلتفرم های دیجیتال هستند. شرکت ها به قابلیت این بازار دیجیتال عظیم پی برده اند.

بازاریابی دیجیتال به تنهایی عاملی مهمی برای کسب و کارها می باشد. زمانیکه این مورد با استراتژی های برندسازی همراه شود، می تواند توجه گسترده ای را به سوی برند جلب کند. برندسازی به تبلیغات دیجیتال کمک می کند تا در دریای محتواهای گسترده موجود در اینترنت، متمایز شوند. بنابراین، برندسازی عامل کلیدی در بازاریابی دیجیتال است. ترکیب برندسازی و بازاریابی دیجیتال، کمک کننده ترین عامل در کسب و کارهاست چرا که به طرق زیر می تواند کمک کننده باشد :

۱. ایجاد آگاهی از برند

برندسازی به ایجاد آگاهی در میان عموم مردم کمک کرده و بازار مشتریان را گسترده تر می کند. این عامل مردم را با برند شما آشنا کرده و این آشنایی سبب ارتباطات طولانی مدت با مشتریان می شود. در صورت انجام صحیح، برندسازی می تواند بازار ثابتی را برای محصولات شما علی رغم وجود رقبا مهیا سازد.

برای مثال، یک سیب یا تصویر آن، دائما علامت شرکت اپل را به ما یادآوری می کند. امروز صدها شرکت فناورانه وجود دارند که به تولید لپ تاپ و تلفن همراه می پردازند اما اپل از ان ها متمایز است چرا که تاکتیک برندسازی ان بسیار برجسته است. برندسازی تاثیری پایدار را در اذهان مردم حک می کند که در نهایت به کسب و کار کمک می کند.

۲. ایجاد انتظارات از برند

برندسازی ایده ای منصفانه را در خصوص قابلیت های شرکت شما ارائه می دهد. انتظارات مشتریان شرکت و کارمندان ان را تشویق می کند تا محصول یا خدمتی را عرضه کنند که با معیارهای موجود مطابقت دارد. این کار به شهرت محصولات شما افزوده و به رشد کسب و کار کمک می کند.

برای مثال، اگر شعار و ادعای تبلیغاتی یک محصول پوستی برندسازی شده، این است که می تواند مشکلات پوستی شما را حل کند، احتمال خرید ان از سوی شما بیش از یک محصول مراقبت پوستی است که برند سازی نشده است.

۳.  جلب نظر مشتریان با استفاده از اصول زیبایی شناختی و استراتژی های عاطفی

چرا مردم همچنان ساعت های قدیمی یا HMT را خریداری می کنند؟ چرا تبلیغات اغلب می تواند عواطف افراد را برانگیزد؟ ساده است، بازاریابی یا برندسازی نوستالژیک در عصر دیجیتال پرسرعت امروز می تواند عواطف افراد را برانگیزد.

استراتژی های برندسازی از تاکتیک های روان شناختی برای تاثیرگذاری بر مشتریان استفاده می کنند. تمایل به زنده کردن دوباره گذشته و افزایش تمایل به تجربه جذابیت های زیبایی شناختی، مشتریان را همواره در ارتباط با برندهایی نگه می دارد که از این استراتژی های برندسازی استفاده می کنند.

محصولاتی مانند کفش های پاشنه بلند قرمز لوباتین نمونه هایی از تجربه زیبایی شناختی محصولات برندسازی شده هستند. برندسازی در هر زمانی یک بازار ویژه را برای خود ایجاد می کند که فراتر از تبلیغات و بازاریابی می باشد.

۴. ترسیم و جذب مشتریان جدید

در کنار استراتژی های بازاریابی دیجیتال مانند ایمیل های هدف گذاری شده، تبلیغات اینستاگرامی، فیس بوک، توئیتر و کشش دیگر رسانه های اجتماعی، برندسازی می تواند شگفتی های دیگری ایجاد کند. این روش شرکت و نه محصولات را به مشتریان معرفی می کند که پایدار می باشد.

این روش شرکت را در رقابت با غول های رقیب متمایز و برای ان موقعیت سازی می کند. برای یک استارتاپ یا برندی که به زودی وارد بازار خواهد شد، کشش به معنای اقداماتی مانند خرید و تعامل با کمک برندسازی میباشد.

۵. اعتماد سازی

اعتماد سازی امری است که تبلیغات آن را پیچیده و برندسازی ان را حل می کند. برندسازی شرکت یا محصول را به بخشی از زندگی روزمره مشتریان تبدیل می کند. علاوه بر این، تاثیر موارد بصری بر حافظه همانند یک ابزار جادویی می باشد.

لوگوهای برند برای برندسازی بسیار اساسی و مهم هستند چرا که تا جاییکه لوگوها قابل تشخیص باشند، مردم شروع به یاداوری برندها می کنند. مشتریان با اعتماد و آشنایی بدست امده، با این نماد ( لوگو ) ارتباط می یابند.

۶. دستیابی موثر به مشتریان هدف

آیا مشتری اخلاق مدار وجود دارد یا این فقط یک افسانه است؟

هر برند یا محصولی مشتریان هدف خود را دارد، مشتری که این محصول برای او ساخته شده است. مشتری هدف در واقع به واسطه تبلیغات زیاد و برندهای متعددی که استراتژی بازاریابی خود را دارند، هدف گذاری می شود. استفاده از کمک یک تیم مدیریت برند حرفه ای برای متمایز کردن برند خود از سایرین بسیار توصیه می شود.

انواع و استراتژی های برندسازی خلاقانه و تخیلی، نزد متخصصین این حوزه قرار دارد. شرکت های برندسازی با الزامات ویژه ای برای دستیابی به مشتریان هدف و فراتر از آن طراحی شده اند.

برای مثال، در یک کلان شهر با ساعات بالای ترافیکی، برندسازی مستقیما بر روی رفت و آمد کنندگان تمرکز می کند. بهترین نمونه از این نوع، شهر هنگ کنگ می باشد. جذابیت خلاقانه بازاریابی دیجیتال بیرون از خانه و استراتژی های برندسازی در این شهر در حال افزایش است. شرکت های FoodPanda و Trip(.) نمونه هایی از دو استراتژی برند بسیار موثر در هنگ کنگ هستند.

نتیجه گیری

بازاریابی دیجیتال توجهات را جلب کرده و محصولات را به مشتریان می فروشد. برندسازی سریعتر کار می کند و توجهات را فورا جلب می کند. بنابراین، عامل اقتصاد توجه در برندسازی مطرح می باشد. برندسازی تصویری عمومی را برای یک برند ایجاد کرده، چشم اندازی را برای ان خلق کرده و مشتریان جدیدی را ترسیم می کند.

بازاریابی دیجیتال نه تنها بر روی صفحات نمایش که در جاده ها و بر روی صفحه نمایش تاکسی ها، بیلبورد های دیجیتال، کمپین های هوشمند، اپلیکیشن های سریع و تعامل با مخاطبین و غیره انجام شده و از تمام این مکان ها بازار خود را بدست می اورد. لذا، برندسازی برای شرکتی که به دنبال رقابت است جزو ضرورت ها می باشد.

کدام بعد برندسازی آن را برای کسب و کار شما اساسی تر می سازد؟ در بخش نظرات برای ما بیان کنید.