چرا ساختن MVP در سال ۲۰۲۲ دارای اهمیت است؟

چرا ساختن MVP در سال 2022 دارای اهمیت است؟

چرا ساختن MVP در سال ۲۰۲۲ دارای اهمیت است؟

چرا ساختن MVP در سال ۲۰۲۲ دارای اهمیت است؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چرا ساختن MVP در سال ۲۰۲۲ دارای اهمیت است؟

اگر در حال خواندن این مطلب هستید ، اجازه دهید حدس بزنم و فرض کنم که شما یک کارآفرین نوپا هستید. همچنین اگر اینجا هستید تا بررسی کنید که چرا باید در سال ۲۰۲۲، MVP بسازید، پس فرض می‌کنم که احتمالاً در مرحله ی ایده ‌پردازی هستید، درسته؟

در حال حاضر این مسئله که راه های مختلفی برای عرضه ی یک محصول در بازار وجود دارد، حقیقت دارد . اما شما نمی توانید موانع سر راه را فراموش کنید. شما با من موافقید، نه؟ خب ، حتما تعجب می‌کنید که از چه موانعی صحبت می‌کنم ! برای شروع ، باید به هزینه ها، اعتبار ایده و تقاضای بازار فکر کنید. این فقط منطقی است، درست است؟

با این وجود، اگر به شما بگویم که راه آسان تری وجود دارد ، چطور ؟ رویکردی که به شما کمک می‌کند پیش از این که وارد چرخه کامل توسعه محصول شوید، می توانید احتمال موفقیت را ارزیابی کنید ! خب، واضح است که من در مورد رویکرد حداقل محصول پذیرفتنی صحبت می کنم.

همه چیز در مورد ورود به بازار و بررسی این است که آیا محصول شما واقعاً مورد نیاز است یا حتی مشکلی را حل می کند یا نه . این رویکرد کارآمد بیشتر به شما کمک می کند تا از ویژگی های غیرضروری جلوگیری کنید و همچنین در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند. چه روش مفیدی است !

حدس بزن چی شده ؟ اهمیت ( حداقل محصول پذیرفتنی ) این روزها با رونق فرهنگ استارت اپی به سرعت افزایش یافته است. با بودجه ی محدود و ایده های دشوار، این یک روش اثبات شده برای عرضه ی یک محصول در بازار برای اولین بار است.

جالب به نظر می رسد، درست است ؟ پس بیایید این راهکار را کمی بیشتر بررسی کنیم !

MVP چیست ؟

همانطور که در وبلاگ های قبلی ما بحث شد ، MVP مربوط به آزمایش یک ایده در بازار ، بدون تخلیه ی موجودی است. به همان سادگی است !

این رویکردی است که اکنون واقعاً محبوب است و هنوز هم بسیاری از کارآفرینان از وجود آن بی اطلاع هستند . منظورم این است که بی اطلاعی آن ها غم انگیز است . من احساس می کنم که همه ی کارآفرینان باید در مورد این بدانند زیرا صادقانه بگویم این راه ، یک راهکار نجات دهنده است .

به هر حال ، تا به حال در مورد اینکه MVP چیست ، زیاد صحبت کرده ایم . بنابراین بیایید سعی کنیم و در مورد این که MVP  چه چیزی نیست صحبت کنیم. بزن بریم !

MVP نه یک فرم قبل از عرضه یک محصول است و نه یک نمونه اولیه است. این تمام آن است ! سعی کنید آن را با نسخه ی بتا ی هر محصولی اشتباه نگیرید !

این رویکرد کارآمد توسعه محصول یک تکنیک نوآورانه است که توسط اریک ریس (یک کارآفرین و نویسنده ی آمریکایی) رایج شده است . اساسا ،

ویژگی های اصلی محصول خود را در فهرست کوتاهی می گذارید و نسخه ی اولیه ی آن را می سازید.

  • از بازار بازخورد دریافت می کنید .
  • تکرار می کنید .
  • و محصول نهایی را منتشر می کنید .

چنین رویکردی برای بازار هدف مفید است و جای بهبود نیز دارد. چه کسی آن را دوست ندارد!

حال، درباره ی موضوع اصلی : چرا نباید بهترین نسخه از ایده ی محصول خود را بسازید و آن را در بازار آزمایش کنید؟

برای این کار می‌توانید به خواندن وبلاگ ادامه دهید و همچنین برای یک تماس سریع جهت درک چشم ‌اندازهای این رویکرد با ما تماس بگیرید . ما برای شما اینجا هستیم !

چرا MVP در سال ۲۰۲۲ بسازیم ؟

بیایید به دنبال آن باشیم و مزایای اصلی کل فرآیند را بررسی کنیم.

شما نمی خواهید این را از دست بدهید! پس ما را دنبال کنید.

ببینید ، توسعه کامل محصول به تلاش ، زمان و پول بسیار بیشتری نیاز دارد . ساده است ، درست است ؟ بنابراین هدف اصلی در این جا صرفه جویی در منابع و در عین حال رساندن ایده به بازار است . میبینید چقدر هوشمند است ؟

ساختن یک محصول حول محور ویژگی های اصلی به زمان و تلاش بسیار کمتری نیاز دارد . کار را هم انجام می دهد ! بنابراین ، آیا می توانید کارایی هزینه را درست در این جا ارزیابی کنید ؟ با به دست آوردن کاربران و اعتبار بیشتر این مشاغل ، به طور موثر این محصول را به چرخه ی توسعه ی کامل تبدیل کنید و با یک انفجار بزرگ آن را در بازار عرضه کنید !

ایجاد یک محصول دیجیتالی که تعامل عمیق کاربر را تشویق کند ، یک هدف پیچیده است . آیا می دانید ، تنها حدود ۳۰ درصد از مردم ممکن است پس از سه ماه به استفاده از یک محصول دیجیتال ادامه دهند و تقریباً ۲۱ درصد پس از یک بار استفاده از یک محصول ، آن را رها می کنند ؟

غم انگیز است ، می دانم ! از این رو ، مهم است که فراتر از تعداد دانلود ها نگاه کنید و ابتدا روی قابلیت استفاده از محصول کار کنید. با این راهکار موافق نیستید ؟

بله، همان طور که گفتم ، حفظ کاربر با ارائه ی ارزش بخشی جدایی ناپذیر از طراحی UX است . به همین ترتیب ، این با آزمایش پتانسیل محصول برای تعامل کاربر، ارزش طول عمر و دوام طولانی به آن اضافه می کند .

این به شما کمک می کند تا بینش جمع آوری کنید و داده هایی را در مورد تعامل کاربر با محصول جمع آوری کنید تا ارزیابی کنید که آیا محصول شما اصلاً کاربر پسند است یا خیر!

منظورم را متوجه می شوید ؟

بدیهی است که باید در پایان روز از محصول درآمد کسب کنید ، اینطور نیست ؟ و با برنامه های تلفن همراه ، ایجاد یک جریان درآمد پایدار مستلزم یک استراتژی درآمد زایی مناسب از برنامه است.

اکنون دشوار است که یک استراتژی کسب درآمد مشخص را که ممکن است برای برنامه ی شما بهترین کار را داشته باشد ، تنظیم کنید.

و این دقیقاً جایی است که رویکرد کارآمد می تواند به شما کمک کند !

به عنوان مثال ، می‌توانید استراتژی ‌های خاص کسب درآمد را با ویژگی‌ های اصلی محصول خود آزمایش کنید و ببینید آیا مردم مایل ند برای آن هزینه بپردازند یا خیر . اگر کاربران آماده پرداخت هزینه آن نیستند ، مطمئناً می دانید که تکرار مورد نیاز است . دیدید ؟ خیلی ساده است !

همانطور که در حال حاضر بحث کردیم ، رویکرد کارآمد کسب و کار به شما کمک می کند تا بازار را به روشی بهتر درک کنید . شما می دانید که کاربران هدف چه چیزی را می خواهند و چه چیزی را نمی خواهند.

اگر عمیقاً به این موضوع نگاه کنید ، خواهید دید که حداقل محصول پذیرفتنی فقط شامل فروش یک محصول نیست . این همچنین در مورد تجزیه ی تقاضا های بازار برای عملکرد بهتر کسب و کار شما است . این بخش انحصاری یک رویکرد کارآمد است.

اگر می‌خواهید محصولی را بفروشید و هیچ ایده ‌ای در مورد بازار ندارید ، پس هیچ منطقی نیست ، درست است ؟ بنابراین روش هوشمند توسعه محصول شما را تحت پوشش قرار داده است !

مهمترین کاربرد این رویکرد هوشمند ، فرصتی برای آزمایش مفاهیم و ایده های تجاری در بازار هدف است . ساختن یک محصول با ویژگی های اصلی به راحتی بازخورد کاربر را دریافت می کند زیرا پیچیدگی ندارد.

موضوع بازخورد بد یا خوب نیست . نکته این است که شما می توانید از هر شکلی از بازخورد برای توسعه و تکرار محصول بهتر استفاده کنید که مناسب بازار و نیاز باشد.

حالا یک چیز را تصور کنید .

اگر یک محصول کامل ساخته بودید و آن را به بازار عرضه می‌کردید ، آیا می‌توانستید بر روی بازخورد کاربران به این کاملی کار کنید ؟ حتی اگر تلاش هم کنید ، از دست دادن موجودیتان بسیار زیاد خواهد بود.

از این رو، روند گام به گام از ایده ‌پردازی تا عرضه ی محصول ، کار بسیار بادوام ‌تری در این بازار رقابتی است.

اگر مخاطبان هدف شما دقیقاً در این مرحله محصول را بپذیرند و از آن استقبال کنند ، می توانید جامعه ای پیرامون آن بسازید و به حلقه ی توسعه اضافه کنید . این یک مسیر به سوی موفقیت است !

همچنین می توانید این مطلب را مطالعه کنید : ۱۰ نمونه ی برتر از حداقل محصولات پذیرفتنی

MVP چه تفاوتی با نمونه ی اولیه دارد؟

یک لحظه صبر کنید ! آیا کمی بین مفهوم MVP و نمونه اولیه گیج و سردرگم شده اید ؟ لطفا اشتباه نکنید ! اجازه دهید در عوض ما به شما کمک کنیم !

موافقم که هر دو شبیه هم هستند اما قطعا به یک معنا نیستند . به طور دقیق ، حداقل محصول پذیرفتنی بیشتر شبیه یک نمونه ی اولیه ی کاربردی است . MVP برای آزمایش احتمالات موفقیت خود با تمرکز بر روی بازخورد کاربر ایجاد شده است.

از سوی دیگر ، یک نمونه ی اولیه بیشتر یک نمایش غیر تعاملی از نحوه ی واکنش مخاطب به یک محصول خاص است.

اگر نمونه اولیه ، طرح باشد ، حداقل محصول پذیرفتنی ، محصول عملکرد با توجه به زمینه اینجا ست.

بیایید ببینیم که چگونه از حداقل محصول پذیرفتنی برای استفاده از بازخورد کاربر استفاده می شود . این قسمت را باید ببینید !

مثلا، یک مشکل را در نظر بگیرید : برای فروش آنلاین کتاب.

حداقل ویژگی : می‌خواهید مخاطبی را پیدا کنید که می‌خواهد مطالعه کند و می‌تواند راه سریع‌تری برای خرید کتاب پیدا کند و از دردسر رفت ‌و آمد دوری کند.

راه حل قابل اجرا : شما یک برنامه وب یا وب سایت سریع و کاربرپسند می سازید که با زبانی مقیاس پذیر مانند پایتون ساخته شده است . وب سایت می تواند فقط یک صفحه ی فرود داشته باشد که در آن کاربر می تواند کتابی را جستجو کند و می تواند آن را سفارش دهد . همچنین ، در واقع ، فروش آنلاین کتاب ایده ی چندان نوآورانه ای نیست . بنابراین USP شما باید در خود صفحه ی فرود به نمایش گذاشته شود.

حداقل ویژگی + راه حل قابل اجرا :

گزینه ی اول : مخاطب هدف وب سایت را پیدا کرده و کتاب سفارش می دهد. ایده شما تایید شده است.

گزینه ی دوم : مخاطبان هدف وب سایت را پیدا می کنند و از آن خارج می شوند . ایده ی شما نیاز به تکرار دارد و شما در زمان و پول زیادی از هدر رفتن برای محصولی که بازار نمی خواهد ، صرفه جویی کرده اید.

من می دانم که شما این مثال را دوست داشتید ! اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، فقط پیش بروید و یک تماس مشاوره رایگان با ما رزرو کنید.

شروع با رویکرد کارآمد

اگر می خواهید با رویکرد کارآمد شروع کنید ، باید اطلاعات زیر را داشته باشید :

  • ایده ی دقیق در مورد بازار هدف و مخاطبان خود .
  • جمعیت شناسی بازار هدف .
  • چگونه محصول شما یک مشکل خاص را حل می کند ؟

ساخت MVP در سال ۲۰۲۲ به تحقیقات و تجزیه و تحلیل زیاد بازار نیاز دارد . مطمئنم که تا الان متوجه شده اید ! ممکن است آن طور که می گویند هیچ میان بری برای موفقیت وجود نداشته باشد . اما رویکرد کارآمد نزدیک ترین به آن مسیر است.

بهترین راه برای ایجاد MVP در سال ۲۰۲۲ ، برای ایده ی کسب و کار شما این است که ویژگی های اصلی محصول خود را یادداشت کنید. اگر قادر به انجام آن نیستید ، با ما تماس بگیرید. ما برای کمک به شما اینجا هستیم! 

بررسی اجمالی

به طور خلاصه ، اگر در مرحله ی ایده پردازی گیر کرده اید ، بیایید به شما کمک کنیم !

به سادگی ، اهداف کسب و کار خود را یادداشت کنید ، استراتژی های متنوعی را برنامه ریزی کنید و به سمت رویکرد کارآمد بروید. با توجه به تجربه ای که کسب کرده ایم ، هیچ چیز نمی تواند قدرت رویکرد گام به گام را در زمانی که شما تازه شروع کرده اید شکست دهد.

با این رویکرد ، طراحان محصول می توانند با خیال راحت موارد اضافی را اصلاح کنند و به ملزومات محصول پایبند باشند . آیا این چیزی نیست که در مراحل اولیه دوست دارید ؟ کیفیت غالب بر کمیت !

حداقل محصول پذیرفتنی تضمینی برای آینده ی مهم تر و بهتر برای محصول و ایده ی تجاری شما ست . پس بیایید دیگر برای آن ایده استرس نداشته باشیم و با از قبل فهرست کردن ویژگی های اصلی ، شروع کنیم !