چرا برندسازی دیجیتال اهمیت بیشتری دارد:

چرا برندسازی دیجیتال اهمیت بیشتری دارد:

چرا برندسازی دیجیتال اهمیت بیشتری دارد:

چرا برندسازی دیجیتال اهمیت بیشتری دارد: 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

چرا برندسازی دیجیتال اهمیت بیشتری دارد:

بیایید با این سوال شروع کنیم: “برندینگ دیجیتال چیست” این اصطلاحی است که اخیراً بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. اما دقیقاً چیست؟ همه ما اصول برندسازی سنتی را می دانیم. و در ابتدا، ممکن است به نظر برسد که با برندسازی دیجیتال تفاوت زیادی ندارد و همان کار را می کند. شاید بهتر باشد که برندسازی دیجیتال را تحولی در برندسازی سنتی بدانیم، زیرا هر دو ویژگی های مشترک زیادی دارند.

تفاوت در برنامه آن نهفته است. این روزها، رویکرد چند کاناله چیزی است که نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم، و اینجاست که برندسازی دیجیتال رشد می‌کند. توانایی بیان باورها و داستان برند خود، صرف نظر از کانالی که استفاده می کنید.

بیایید دریابیم که چگونه برندسازی دیجیتال می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

 یکپارچگی کلید است همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از بزرگترین مزیت های برندسازی دیجیتال، توانایی انتشار از طریق کانال های دیجیتال مختلف، مانند: تبلیغات آنلاین، موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و فعال سازی های آنلاین است. توانایی اعمال داستان برندتان به طور مداوم در تمام کانال ها چیزی است که اثربخشی کسب و کار شما را هدایت می کند. این به دستیابی گروه هدف شما در مورد مصرف کنندگان (آنلاین) کمک می کند. ما اکنون بسیار فراتر از نقطه تمرکز بر روی یک کانال واحد هستیم و امیدواریم در آن به همه دسترسی پیدا کنیم. گفتن داستان خود و بیان آن از هر طریق، ضروری است. وقتی پیام برند شما گم می شود، داستان برند مخدوش و مبهم می شود. وقتی آن پیام مبهم از طریق کانال های دیجیتال مختلف پخش می شود، دیگر سازگار نیستید و بنابراین اعتبار خود را از دست می دهید. از دست دادن تسلط بر نحوه درک برند شما می تواند در دراز مدت شما را ویران کند.

نام تجاری یک ادراک است، و ادراک در طول زمان با واقعیت مطابقت خواهد داشت. ایلان ماسک، مدیر عامل  تسلا می گوید برند شما باید داستانی معتبر را تعریف کند. داستانی که مصرف کنندگان می خواهند و بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. چشم انداز دیجیتال به سرعت در حال تکامل است و ما در حال تجربه یک تحول فناوری هستیم که به مصرف کننده بالقوه ابزارهایی را می دهد تا برندها را به طرق مختلف تجربه کنند. هدف ما ایجاد رابطه با آنهاست. یک نام تجاری دیجیتال مستحکم به شما کمک می کند تا این روابط را ایجاد کنید، زیرا ارزش های برند شما زمینه ای است که از آنجا شروع به ساختن کنید. اگر مردم باور داشته باشند که ارزش‌های مشترکی با یک شرکت دارند، به برند وفادار می‌مانند. ابزارهای فناوری های مورد استفاده در برندسازی دیجیتال، شما را قادر می سازد تا واقعاً با مصرف کنندگان تعامل داشته باشید. این باعث می شود که مصرف کنندگان نه تنها در برند شما نقش داشته باشند، بلکه طرفدار واقعی برند شما و داستان آن می شوند. این منجر به تجربه های شخصی و منحصر به فرد مصرف کننده می شود، زیرا هر مصرف کننده متفاوت است و ارزش های خاص خود را دارد. از طریق تعامل، هر دو طرف احساس می کنند بخشی از یک بخش بزرگتر هستند. روابط بلندمدت ارزش سرمایه گذاری را دارد، زیرا منجر به تعهد طولانی تری می شوند: مشتریان شما با برند شما یکی می شوند و شروع به برقراری ارتباط در مورد آن با خانواده و دوستان می کنند.

قدرت تبلیغات شفاهی را نمی توان دست کم گرفت. یک نام تجاری آن چیزی نیست که به مشتری می گوییم بلکه چیزی است که مصرف کنندگان به یکدیگر می گویند. اسکات کوک، یکی از بنیانگذاران Intuit نتیجه گیری خود را به طور خلاصه این گونه مطرح می کند که، برندسازی دیجیتال در محدوده ناملموس بیان برند شما عمل می کند. این یک ابزار است، مجموعه‌ای از پیش‌نیازها که وقتی به درستی استفاده می‌شود، می‌تواند داستان و ارزش‌های برند شما را به همه کانال‌های دیجیتال راه دهد، جایی که مصرف‌کنندگان شما با برند شما تعامل دارند و موجب ایجاد زمینه مناسب برای ایجاد روابط شود.