پنج مرحله برای موفقیت در توسعه محتوای ستونی

پنج مرحله برای موفقیت در توسعه محتوای ستونی

پنج مرحله برای موفقیت در توسعه محتوای ستونی

پنج مرحله برای موفقیت در توسعه محتوای ستونی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

پنج مرحله برای موفقیت در توسعه محتوای ستونی

ERIC SIU

آیا می خواهید ترافیک ارگانیک[۱] خود را ۱۰۰ – ۲۰ درصد افزایش دهید؟ ما ClickFlow را ساخته‌ایم، مجموعه‌ای از ابزارهای سئو (SEO) که برای افزایش رتبه‌بندی ارگانیک شما و افزایش ترافیک برای وب‌سایت شما طراحی شده‌اند.

ناگفته پیداست که انتشار پست‌های وبلاگ یا مقالات در وب سایت کسب و کار، یک راه عالی برای ایجاد محتوای مورد نیاز برای ارتقاء استراتژی سئو سایت و ارتباط با مخاطبان در سطح شخصی‌تر است. جایی که بسیاری از بازاریابان اشتباه می کنند، اولویت دادن کمیت بر کیفیت است و هر روز محتوای کوتاه را منتشر می کنند زیرا فکر می کنند ترافیک بیشتری را به همراه خواهد داشت.

موسسه بازاریابی محتوا گزارش می دهد که ۷۳ درصد از بازاریابان B2B فکر می کنند که پست‌های وبلاگ و مقالات، موثرترین نوع محتوا برای تولید تقاضا در مرحله آگاهی از سفر خریدار یا بالای قیف فروش[۲] هستند. با این حال، تنها ۲۷٪ تلاش‌های بازاریابی محتوای شرکت خود را موفق یا بسیار موفق ارزیابی می کنند. جای این قطع ارتباط کجاست؟

حقیقت این است که ایجاد مقدار زیادی محتوای با کیفیت، آسان نیست. تفاوت بزرگی بین یک وبلاگ تجاری که مملو از پست‌های بی ثمر و ناکارآمد است و وبلاگی که با محتوای با ارزش خود، به طور طبیعی خوانندگان را به خود جذب می‌کند، وجود دارد. از آنجایی که بدیهی است با سناریوی دوم نتایج کسب و کار بهتری خواهید داشت، باید برای ایجاد محتوای ستونی که شهرت وبلاگ شما را به عنوان منبعی برای محتوای خوب در صنعت خود تقویت می کند، وقت بگذارید.

محتوای ستون چیست؟

محتوای ستون محتوایی است که پاسخ کاملی به هر سؤالی که کاربر ممکن است در یک موضوع خاص جستجو کند ارائه می‌دهد. این شیوه، به طور خاص جهت ارائه‌ی ارزش برای خواننده و همچنین رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو طراحی شده است. نام دیگر محتوای ستون، محتوای ۱۰ برابری است که رند فیشکین (Rand Fishkin) از Moz آن را چنین توصیف می‌کند: “محتوای ۱۰ برابر بهتر از بالاترین رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی مشخص”.

منبع

ویژگی‌های اساسی محتوای ستون عبارتند از:

 • یک مشکل را حل می‌کند یا به یک سوال را با اطلاعات جامع و دقیق پاسخ می‌دهد.

 • از نظر دامنه یا جزئیات با سایر مطالب در مورد موضوع متفاوت است.

 • ترکیبی از قابل اعتماد، مفید یا جالب است. همانطور که به وبلاگ نویسی تجاری مربوط می‌شود، محتوای ستونی همچنین می‌تواند به عنوان مجموعه‌ای از پست‌ها تعریف شود که بهترین کار سایت شما را نشان می‌دهد. اینها پست‌هایی هستند که بازدیدکنندگان جدید را به آنها ارجاع می‌دهید، و همچنین پست‌هایی هستند که مدت‌ها پس از پست اولیه برای خوانندگان مفید خواهند بود.

پست‌ها و مقالات وبلاگ، نمونه‌های عالی از محتوای ستون ایده‌آل هستند، اما اینفوگرافیک‌ها، ویدیوها یا سایر صفحات آموزنده نیز انواع محتوای مفیدی هستند که می‌توانند برای پشتیبانی موضوع، در صفحه ستونی گنجانده شوند. این محتوای بنیادی دانش مهمی را برای هر کسی در جایگاه شما فراهم می‌کند و اگر به درستی انجام شود، می‌تواند برای مخاطبان هدف شما در آینده قابل پیش بینی، ارزشمند باشد. و در ضمن هرگز ارتباط خود را از دست ندهد و همیشه به رتبه بالایی دست یابد.

مزایای صفحه ستونی

مزایای صفحات ستونی برای کاربران آشکار است: تمام اطلاعاتی را که آن ها در مورد یک موضوع جستجو می کنند، در یک مکان ارائه می‌دهد. اما مزایای بیشتری برای صاحبان وب سایت وجود دارد، از جمله:

 • صرف زمان طولانی تری در صفحات سایت شما. هرچه محتوای بیشتری برای استفاده‌ی کاربران در دسترس باشد، زمان بیشتری را صرف این کار خواهند کرد.

 • کاهش میزان پرش[۳]. اگر کاربران آنچه را که به دنبال آن هستند در صفحه شما بیابند، برای یافتن منبع دیگری به گوگل باز نمی‌گردند.

 • بک لینک‌ها و تعداد زیادی اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی. صفحات ستون به طور گسترده و به خصوص در میان اینفلوئنسرها (influencers) در یک فضای معین، به اشتراک گذاشته می شوند.

 • در تمام مدت، وبلاگ یا وب سایت شما ترافیک دریافت می کند. محتوای ستون محتوای همیشه سبز است، بنابراین ارزش آن در طول زمان کاهش نمی یابد.

 • رتبه بالای گوگل. تعداد کلمات بالا، اشتراک‌گذاری‌ها و بک لینک‌ها همگی به بهبود دید در SERP کمک می‌کنند.

از آنجایی که محتوای ستونی بالاتر و فراتر از پست‌های استاندارد وبلاگ است، برای توسعه نیاز به تلاش بیشتری دارد. اگر علاقه مند به استفاده از این ابزار قدرتمند تجاری در وب سایت خود هستید، به روند ۵ مرحله‌ای زیر برای ایجاد مجموعه مقالات ستونی خود نگاه کنید.

مرحله ۱: مخاطب خود را درک کنید

ایجاد محتوای ستونی برای وبلاگ شخصی یا تجاری شما ممکن است به عنوان یک پیگیری فردی به نظر برسد. به هر روی آیا این فرصتی نیست که عمیق‌ترین افکار و مهم ترین توصیه‌های خود را به خوانندگان خود نشان دهید؟

خوب، بله و خیر. نوشتن محتوای ستونی که منحصراً متعلق به شماست مهم است، اما مهم‌تر این است که موضوعاتی که برای پرداختن به آن انتخاب می‌کنید، متناسب با مخاطبانتان باشد. اگر روی این مقالات مهم حساب می‌کنید تا کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهند، مهم است که بیشترین استفاده ممکن را برای خوانندگان شما داشته باشند.

برای انجام این کار، ابتدا باید درک کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند:

برای پاسخ به سؤالات زیر، به ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی،  Google Analytics و پایگاه داده CRM خود نگاهی دقیق بیندازید:

 •  آیا مخاطب من در درجه اول مرد است یا زن؟
 • میانگین سنی مخاطبان من چقدر است؟
 • مخاطبان من از نظر جغرافیایی در کجا هستند؟
 • درباره میانگین سطح تحصیلات مخاطبانم چه می‌دانم؟
 • میانگین وضعیت اجتماعی-اقتصادی مخاطبان من چقدر است؟

پاسخ دادن به این سوالات به شما ایده‌ای در مورد نحوه بهینه سازی مخاطبان خود در پست‌های محتوای ستونی می‌دهد، اما قبل از شروع، باید تحلیل دقیق‌تری در مورد موضوع زیر انجام دهید.

مرحله ۲: ضروری ترین نیازهای خوانندگان خود را شناسایی کنید

اکنون که می‌دانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، زمان آن رسیده است که مسائلی را که در ذهن آنها وجود دارد، کشف کنید، زیرا درک نیازهای مبرم آنها به شما کمک می‌کند تا موضوعات مرتبط را برای هر یک از پست‌های ستونی خود ایجاد کنید. راه‌های مختلفی برای استفاده از مخاطبان برای تعیین بهترین ایده‌های محتوا وجود دارد:

 •  آیا شما عضوی از مخاطبان هدف خود هستید؟ اگر چنین است، سعی کنید به یاد آورید، زمانی که در صنعت خود مبتدی بودید، چه احساسی و چه فکری داشتید. در مورد سؤالاتی که داشتید و چیزهایی که از یادگیری آنها ناامید بودید فکر کنید و سپس از این ایده‌ها به عنوان پایه مقالات ستون خود استفاده کنید.
 •  مخاطبان شما در رسانه‌های اجتماعی در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند؟ اگر عضوی از مخاطبان هدف خود نیستید، همچنان می‌توانید با نظارت بر مکالمات جاری در پلتفرم های رسانه های اجتماعی، به ویژه توییتر (سعی کنید از جستجوی پیشرفته توییتر استفاده کنید) و لینکدین، نگاهی اجمالی به طرز فکر و علایق آنها داشته باشید .پست‌های فالوورهای خود را بخوانید و ببینید که به چه موضوعاتی اشاره می‌شود، کدام مقاله ها و کدام پیام‌ها بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند. این اطلاعات باید نقطه شروعی برای تولید مقالات ستونی، آماده کند.
 • سایر وبلاگ نویسان در صنعت شما چه نوع محتوای ستونی دارند؟ اگر هنوز در تلاش برای ارائه ایده‌های موضوعی هستید، به محتوای رقبای خود (که محبوب هستند) نگاهی بیندازید. می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند SEMrush و Ahrefs یک تحلیل رقابتی انجام دهید. تا زمانی که مخاطبان شما مشابه باشند، موضوعاتی که در سایت‌های دیگر در صنعت شما اجرا می‌شوند احتمالاً به خوبی برای مخاطبان شما تبدیل می‌شوند (فقط مطمئن شوید که سرقت ادبی نکنید)
 • چه نوع ارائه‌ای برای مخاطب هدف شما ایده آل خواهد بود؟ انواع مختلفی از محتوای ستونی وجود دارد که بالقوه می‌تواند رتبه بالایی داشته باشد و اطلاعات شما را منتقل کند، از جمله راهنماهای نحوه کار، پست‌های مبتنی بر فهرست، پست‌های مبتنی بر آمار، راهنمای مرجع سریع و پست‌های جمع بندی.
 •  شکاف‌های موفقیت[۴] کاربر شما چیست؟ در تجارت، بین نتیجه مورد نظرِ شرکت و نتیجه مطلوبِ کاربر که به عنوان شکاف موفقیت شناخته می‌شود، فاصله وجود دارد. به عنوان مثال، اگر یک برنامه بهره وری (productivity app) دارید، نتیجه دلخواه شما این است که مردم آن را دانلود کرده و از آن استفاده کنند. نتیجه دلخواه مشتری، کارایی (بهره‌ وری) بیشتر است. برنامه شما به تنهایی آنها را بهره‌ ور نمی‌سازد. آنها ممکن است عادات کاری بد یا مشکلِ مدیریت زمان داشته باشند یا مستعد اهمال کاری باشند. پرداختن به این شکاف‌ها در محتوا به مشتریان فعلی شما کمک می‌کند تا موفق باشند و همچنین افراد جدیدی را جذب می‌کند که با مشکلات مشابه دست و پنجه نرم می‌کنند. افرادی که احتمالاً می‌خواهند از برنامه شما استفاده کنند.

 از آنجا که منابع قابل توجهی را برای توسعه محتوای ستونی خود سرمایه گذاری خواهید کرد، قبل از رفتن به مرحله بعدی، موضوعات خاصی که باید به آنها توجه جدی داشته باشید را درنظر بگیرید.

مرحله ۳: محتوای لعنتی خوب [۵] تولید کنید

در این مرحله از فرآیند، شما باید چند ایده برای قطعات محتوای ستونی داشته باشید که نیازهای کاربران شما را، نه فقط در حال حاضر بلکه در آینده، برآورده کند. اکنون زمان آن است که شروع به ایجاد مقالات ستونی خود کنید! همانطور که به فرآیند تولید محتوا نزدیک می‌شوید، به یاد داشته باشید که مقالات محتوای ستون شما باید آنقدر مفید و جذاب باشند که مخاطبان مجبور شوند صفحه شما را نشانه گذاری کنند و آن را با دوستان، اعضای خانواده و همکاران خود به اشتراک بگذارند.

لینک‌های انتهای این بخش می‌توانند به شما در فرآیند نوشتن کمک کنند. اما نکات اصلی که باید به آنها توجه کنید:

 • عنوان – قبلا هزاران بار گفته شده است، اما به یاد داشته باشید که ۸۰٪ از مردم، یک عنوان را می‌خوانند در حالی که تنها ۲۰٪ برای خواندن بقیه پست وبلاگ کلیک می‌کنند. این اولین چیزی است که مردم می‌بینند، بنابراین آن را جذاب و آموزنده کنید (بدون طعمه کلیک[۶](.
 •  هوک – خبرهای خوب بیشتر:

حتی پس از این که افراد روی مقاله شما کلیک کردند، تنها ۱۸ درصد از خوانندگان شما کل مطلب را خواهند خواند Lede .(یا (قلاب) شما – که در شروع پست وبلاگ جلب توجه می‌کند – باید خواننده را وادار به ادامه خواندن کند. در اینجا چند قلاب خوب وجود دارد:

 1. حقایق جالبی که قبلاً نشنیده‌اند
 2.  یک حکایت، یک مطلب جالب یا پایان یک داستان
 3. یک سوال مستقیم که به دل خواننده می‌نشیند
 4.  مرجع جدیدترین خبرها
 •  داستان (Story) – مردم استوری‌ها را دوست دارند زیرا یک ارتباط انسانی بر اساس همدلی ایجاد می‌کند. فقط به این دلیل که در حال نوشتن یک مقاله هستید و نه یک رمان، به این معنی نیست که نمی‌توانید از تکنیک‌های داستان پردازی (storytelling) در پست خود (در مورد این که چگونه پادکست خود را به ۱۰۹ هزار شنونده در ماه افزایش داده‌اید)، استفاده کنید.
 •  ساختار – مگر این که روش جدیدی برای شکنجه ابداع کره باشید، وگرنه مخاطبان خود را مجبور نکنید که مقاله ای ۲۰۰۰ کلمه‌ای را بخوانند که بدون سرصفحه، تصویر، عناوین اصلی و بدون پاراگراف باشد.
 • •تحقیق – آیا تا به حال مقاله‌ای را خوانده‌اید که چیزی شبیه به “اکثر مردم آیفون دارند” را در آن بخوانید؟ منطقی به نظر می‌رسد، اما اگر کمی تحقیق کنید، متوجه می‌شوید که «۶۲ درصد از خریدارانی که برای اولین بار تلفن می‌کنند، به اندروید تمایل دارند» .هیچ راهی بهتر از این نیست که اعتماد خوانندگان خود را از دست ندهید. از آنچه می گویید، با تحقیقات معتبر و به روز،  پشتیبانی کنید.. یا مثلاً نقل در مورد نقل قول‌ها، تصاویر و آمار، همیشه، به منبع آن‌ها لینک (ارجاع) دهید.
 •  اقدام و عمل – حالا که خواننده را شگفت زده کرده و با خواندن کل پست وبلاگتان معجزه کرده‌اید، باید به آنها بگویید که می‌خواهید چه کاری انجام دهند. اگر یک آژانس بازاریابی دیجیتال هستید، مقاله خود را با یک فراخوان برای اقدام واضح به پایان برسانید، مانند: «مشاوره بازاریابی رایگان دریافت کنید».
 • برای بازنگری و ویرایش چندین پیش‌نویس پست‌های محتوای ستونی خود قبل از انتشار وقت بگذارید. هر بار از خود بپرسید که آیا محتوایی که به اشتراک می‌گذارید فراتر از آن چیزی است که خوانندگان شما انتظار دارند یا خیر؟ اگر فقط محتوایی مشابه سایر افراد در گروه یا رشته‌ی خود تولید می‌کنید، ارزش تلاش را ندارد.

توجه: برخی از مردم فکر می‌کنند از آنجایی که محتوای ستون بسیار مفید است، باید دارای ورودی (gate) باشد، به این معنی که کاربر قبل از اینکه بتواند به آن دسترسی پیدا کند باید یک آدرس ایمیل یا سایر اطلاعات تماس را ارائه دهد. به نظر من این رویکرد اشتباه است. محتوای صفحه ستون شما باید تولید کننده اصلی باشد. اگر کتاب‌های الکترونیکی یا گزارش‌هایی جامع در مورد موضوعی مشابه دارید، به هر طریقی آن‌ها را از صفحه ستون خود تبلیغ کنید. این به شما کمک می کند تا اعتبار داشته باشید و مستقیماً با افرادی صحبت کنید که به احتمال زیاد به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند هستند.

مرحله ۴: مقالات ستون خود را به طور منظم تبلیغ کنید

هنگامی که مقالات ستون خود را ایجاد و منتشر کردید، آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که اجازه دهید آن‌ها در وب سایت شما بیایند و از بین بروند. در عوض، با تبلیغ آنها در مکان‌های مختلف، آنها را در مقابل دیدگان خود نگه دارید:

 • از صفحه ” About” خود به آنها پیوند دهید.
 • محتوا را در جوامع و گروه‌های آنلاین خود به اشتراک بگذارید. اگر اعضا آن را ارزشمند بدانند، احتمالاً آن را در وبلاگ خود به اشتراک خواهند گذاشت و شانس شما را برای قرار گرفتن در معرض بیشتر محتوای شما افزایش می دهند.
 •  در کانال‌های اجتماعی خود پست کنید، و اگر بودجه دارید، پست‌ها را برای قرار گرفتن در معرض بیشتر افزایش دهید.
 •  به اینفلوئنسرها در پست وبلاگ خود لینک دهید و سپس به هر یک از آنها ایمیل بزنید تا به آنها اطلاع دهید که شما این کار را انجام داده اید. همچنین وقتی در کانال‌های اجتماعی خود پست می‌گذارید، آن‌ها را تگ کنید.
 •  ضروری است که در صورت امکان از صفحه اصلی خود به پست‌های ستونی خود لینک دهید زیرا ترافیک دید و رتبه بندی موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد.
 •  لینک‌های داخلی را در پست‌های وبلاگ کنونی اضافه کنید – به خصوص آنهایی که محبوب هستند.
 •  همیشه مطالب جدید و با بهترین عملکرد را در خبرنامه ایمیل خود اضافه کنید.
 • فهرستی از پست‌های اخیر یا محبوب‌ترین پست‌ها را در سرتاسر وب‌سایت خود، مانند نوار کناری یا در پایین صفحه، بگنجانید:

تا زمانی که مقالات ستونی شما درجه یک هستند و ارزش زیادی ارائه می‌کنند، نباید از تبلیغ دوباره و مکرر همین سری از پست‌ها احساس ناراحتی کنید. از این گذشته، اگر فرآیندهای تحقیق و تولید محتوا را به درستی انجام داده باشید، این مقالات باید همچنان ارزش ماندگاری برای مخاطبان شما داشته باشند – و آنها را شایسته به اشتراک گذاری منظم می‌کند.

مرحله ۵: محتوای ستون را در صورت نیاز به روز کنید

در نهایت، مراقب هرگونه تغییر که شما را ملزم به، به‌روز رسانی محتوای ستون خود می‌کند، باشید. نگهداری مناسب برای هر نوع پست ستونی ضروری است، زیرا اینها پایه‌های کل وبلاگ شما هستند و همیشه باید از بقیه مطالب شما جدا شوند. از سختگیری در ویرایشِ محتوای خود نترسید و به طور منظم تمام پست‌های ستون خود را بررسی کنید تا از ارتباط آن‌ها اطمینان حاصل کنید. اگر تغییرات در صنعت شما مقالات شما را قدیمی یا نامربوط کند، باید محتوای خود را به‌روزرسانی کنید تا همچنان ارزش عالی برای مخاطبانتان ارائه کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که قصد دارید مقالات ستون خود را مرتباً تبلیغ کنید، زیرا ارجاع بازدیدکنندگان به اطلاعات قدیمی یا نادرست می‌تواند در طول زمان تأثیر منفی بر شهرت شما داشته باشد. به روز رسانی پست‌های وبلاگ به طور منظم همچنین به افزایش رتبه گوگل کمک می‌کند. اما فراموش نکنید که تاریخ واقعی محتوای ستون را به‌روزرسانی کنید، زیرا گوگل به این مرحله نیاز دارد تا تشخیص دهد که محتوا، واقعاً به‌روزرسانی شده است. یک یادداشت ساده در بالای قطعه اضافه کنید تا نشان دهید به روز شده است:

هر زمان که محتوایی را به‌روزرسانی می‌کنید، آن را در تمام کانال‌های بازاریابی خود تبلیغ کنید و بر جدید بودن یا به‌روزرسانی بودن آن تأکید کنید. کسانی که برای اولین بار با آن مرتبط شدند، احتمالاً برای دیدن چیزهای جدید به عقب باز می‌گردند و به مخاطبان شما می‌گویند که شما در موضوع و رشته‌ی خود یک مرجع هستید و از روندها و اخبار مطلع هستید.

نمونه‌هایی از محتوای ستون ما

سه رویکرد بسیار متفاوت برای محتوای ستونی جمع آوری کردیم که می‌توانید از آنها برای کمک به ایده‌های خود استفاده کنید. HubSpot  راهنمای نهایی بهترین برنامه‌های کاربردی، به عنوان یک پست راهنما درج شده است، اما در واقع یک list post است.

 یک پست لیست طولانی ۳۰  اپلیکیشنی که HubSpot برای گنجاندن هر کدام انتخاب کرده‌، دارای چند پاراگراف است که ویژگی‌ها، کاربردها و قیمت هر یک را توضیح می‌دهند. برای پیمایش (navigation) آسان به دسته‌هایی مانند فصل تقسیم می‌شود:

در داخل پست، آنها با استفاده از محتوای ستون به عنوان راهنما برای ورود به صفحه فرود، راهنمای ورودی را برای افزایش بهره وری در محل کار تبلیغ می کنند. این هوشمندانه است – کسی که یک راهنمای کامل در مورد برنامه‌های بهره وری می‌خواند، احتمالاً به دنبال راه‌هایی برای افزایش خروجی است. اگر آن افراد این محتوا را مفید و قابل اعتماد بدانند، آماده هستند تا اطلاعات تماس خود را برای اطلاعات بیشتر قرار دهند.

وقتی صحبت از محتوای ستونی به میان می‌آید، تحقیقات اصلی معمولاً یک کار مهم[۷] است، و برایان دین از Backlinko در آن استاد است. وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران در صنعت شما تشنه آمارهای اخیر درباره موضوعاتی هستند که در مورد آنها می نویسند، و اگر بتوانید آن اطلاعات را به آنها بدهید، در ازای آن یک لینک دریافت خواهید کرد.علاوه بر نکات کلیدی، اطلاعات این پست Backlinko هم به صورت متنی و هم به صورت تصویری، جذاب ارائه شده است:

قانون شماره ۱: همیشه محتوای خود را در سایر محتوای مرتبط خود تبلیغ کنید

این یک پست “چگونه – راهنما” است و یکی از محبوب ترین پست‌ها در سایت ماست. این کتاب راهنمای گام به گام در مورد چگونگی (و چرایی) ایجاد قیف بازاریابی است و پس از مشاهده‌ی کمبود مقالاتی که به این جزئیات پرداخته‌اند (اگرچه امروزه موارد بیشتری وجود دارد) نوشته شده است: ۵۴۰۰ کلمه و هزاران تصویر، از جمله چندین منبع اصلی:  ما آن را چند سال پیش منتشر کردیم، اما مرتباً آن را به‌روزرسانی کنید (و هنگامی که به‌روزرسانی می‌کنیم به همگان اطلاع دهید.

محتوای ستون، نتیجه می‌دهد

بنابراین در مجموع، اگرچه ممکن است ایجاد پست‌های محتوای ستونی شما در مقایسه با پست‌های وبلاگ کوتاه‌تری که در وبلاگ تجاری خود ایجاد می‌کنید، بسیار طولانی‌تر باشد. باید جستجو و ترافیک ارجاع اضافی[۸] را به دست آورید تا ارزش تلاش را داشته باشد. این برای ما کارآمد است، و اگر شما آن را درست انجام دهید، برای شما نیز کار خواهد کرد.


[۱]– ترافیک ارگانیک اصطلاحی است که برای توصیف بازدید از یک وب سایت از نتایج ارگانیک موتور جستجو و عدم استفاده از تبلیغات پولی به کار برده می شود.

[۲]– sales funnel. مسیری است که یک مشتری راغب یا سرنخ یا Lead طی می‌کند تا به مشتری واقعی شما تبدیل شود.

[۳]– bounce rate. درصد بازدیدکنندگان یک وب سایت خاص که پس از مشاهده ی تنها یک صفحه ی آن، از سایت خارج می شوند.

[۴]– success gaps

[۵]– Damn Good. خوب کوفتی

[۶]– روش Clickbait یا «طعمه کلیک» به طور ساده به گمراه کردن یا تحریک غیرمعقول کاربر به کلیک کردن روی محتوای تبلیغی اشاره دارد.

-[۷] slam-dunk = در بسکتبال توپ را محکم در حلقه فروبردن

[۸]– referral traffic. کاربرانی که از طریق دیگر سایت‌ها به جز موتورهای جستجو به سایت شما وارد می‌شوند، ترافیک ارجاعی نامیده می شوند