پنج روش در تکامل مدیریت برند دیجیتال

پنج روش در تکامل مدیریت برند دیجیتال

پنج روش در تکامل مدیریت برند دیجیتال

پنج روش در تکامل مدیریت برند دیجیتال 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

تنها در ایالات متحده بیش از ۲۵۶ میلیون خریدار دیجیتال وجود دارد. با چنین بازار آنلاین بزرگی، یک استراتژی مدیریت برند دیجیتال، نیرومند به نظر یک هدف واضح است. با این حال، با کمال تعجب، بسیاری از شرکت‌ها درگیر نحوه ظاهر شدن برندهایشان به صورت آنلاین نیستند – و مشکل در همین جاست.

برند دیجیتالی شما تعیین می‌کند که مشتریان شما چگونه کسب و کار شما را هنگام آنلاین بودن تجربه کنند. مدیریت برند دیجیتال شما را قادر می‌سازد تا مسئولیت آن تجربه را بر عهده بگیرید و آن را به نفع خود شکل دهید. در این پست، اهمیت مدیریت برند دیجیتال در عصر بازاریابی مدرن را بررسی خواهیم کرد. همچنین جنبه‌های کلیدی و بهترین شیوه‌ها را مورد بحث قرار خواهیم داد تا به شما کمک کند حضور آنلاین مناسبی که مشتریان را جذب می‌کند و باعث رشد می‌شود، داشته باشید.

مدیریت برند دیجیتال چیست؟

مدیریت برند دیجیتالی یک مرور کلی از همه سیاست‌ها، برنامه‌ها و تاکتیک‌هایی است که بر نحوه تعامل آنلاین افراد با برند شما از طریق کانال‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، جستجو، وب‌سایت، برنامه‌ها، تبلیغات پولی و هر پلتفرم دیجیتال دیگری تأثیر می‌گذارند. مدیریتِ اثربخش برند دیجیتال نیازمند برنامه ریزی و اجرای دقیق است. انتصاب یک استراتژیست برند دیجیتال، تصمیم عاقلانه‌ای است، زیرا این متخصصان می‌توانند مسیر و استراتژی‌هایی را که کسب و کار شما برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود از طریق کانال‌های آنلاین دنبال می‌کند، ترسیم کنند.

یک استراتژیست برند، رهبری چندین ابتکار را بر عهده خواهد گرفت، از جمله:

 •  طراحی یک استراتژی برند دیجیتالِ مشتری محور
 •  حصول اطمینان از پیام‌رسانی ثابت و قانع‌کننده برند در تمام کانال‌ها
 •  انجام تحلیل بازار برای پیش‌بینی روندهای آتی
 •  پیشنهاد چگونگی موقعیت برند خود برای ایجاد فروش و درآمد بیشتر
 •  توسعه استراتژی بازاریابی دیجیتال برند شما برای رشد بلندمدت

چرا مدیریت برند دیجیتال برای مشاغل مدرن مهم است؟

مدیریت نامناسب برند می‌تواند منجر به مشکلات بزرگی در کسب و کار شما شود. اگر خوش شانس باشید، فقط باعث ارسال پیام‌های متناقض و جذب کم در رسانه‌های اجتماعی می‌شود. اما در بدترین حالت، یک برند با مدیریت ضعیف برای جذب و حفظ مشتریان با مشکل مواجه خواهد شد و ممکن است در نهایت با شکست کمپین‌های گران قیمت از بین برود. موارد زیادی در مدیریت برند وجود دارد که باید در نظر بگیرید، زیرا باید در رأس همه چیز باشید، از شهرت کسب و کارتان گرفته تا تحت تاثیر قرار دادن ذینفعان و اطمینان از اینکه پیام شما در همه کانال‌ها ثابت می‌ماند.

در عصری که اثبات اجتماعی وزن زیادی را به همراه دارد و اخبار به سرعت آنلاین می‌شوند، مدیریت برند دیجیتال به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بر چند حوزه کلیدی تسلط داشته باشند:

 •  انتظارات مشتریان شما: زمانی که شما مسئولیت برند خود را بر عهده دارید، می‌توانید یک تجربه شخصی مشتری را ارائه دهید، چه آن شخص در صفحه فرود (landing page) شما باشد و چه در صفحه فیس بوک شما.
 •  ادراک مشتریان شما از برند شما: یک برنامه مدیریت برند خوب و تیم پاسخگو می‌تواند حضور دیجیتالی شما را زیر نظر داشته باشد و روایت را کنترل کند.
 •  مقررات صنعت: اگر در یک بخش بسیار تنظیم شده مانند امور مالی یا مراقبت‌های بهداشتی هستید، مدیریت برند می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را مطابق با استانداردهای صنعت قرار دهید تا اعتماد مخاطبان خود را ایجاد کنید.

مدیریت برند دیجیتال برای تیم‌های خلاق تکامل یافته است

مدیریت برند دیجیتال مفهومی نسبتاً جدید است، اما سوابق دیجیتالی چنین نیستند – اعلامیه استقلال در سال ۱۹۷۱ دیجیتالی شد (اولین سند از بیش از ۶۰۰۰۰ سند پروژه گوتنبرگ). دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها قبل از این که اینترنت مدرن (پلتفرم TCP/IP که به کامپیوترها و سیستم‌ها امکان ارتباط از راه دور با یکدیگر را می‌دهد) در سال ۱۹۸۳ راه اندازی شود، سوابق را دیجیتالی می‌کردند. امروزه، تصور زمانی قبل از آمازون،  eBay یا تحویل همان روز سخت است. تجارت دیجیتال از زمانی که در اواسط دهه ۹۰ شروع به کار کرد، به سرعت تکامل یافته است. مصرف کنندگان مدرن از کانال‌ها و دستگاه‌های متعددی در سفرهای خرید خود استفاده می‌کنند که مدیریت برند دیجیتال را به طور فزاینده‌ای مهم کرده است. برندها باید از یک سبک و زمینه‌ی ثابت در همه منابع خلاق، اطمینان حاصل کنند.

کانال های بیشتر

 • ما در عصرِ کانال جامع (omnichannel) زندگی می‌کنیم، جایی که مشتری معمولی انتظار دارد قبل از خرید با برندها در طیف وسیعی از رسانه‌ها ارتباط برقرار کند .برندها باید منابع خلاقانه را برای چندین کانال از جمله وب سایت شرکت، خبرنامه ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و ویدیو تولید کنند.

انواع منابعِ بیشتر

 • تیم‌ها نمی‌توانند به سادگی محتوای یکسانی را در هر کانال منتشر کنند. برخی این کار را انجام می‌دهند، اما بعید است که فقدان خلاقیت باعث الهام بخشیدن یا تأثیرگذاری بر مردم شود. بهترین تجربه همه‌کاناله (همه جانبه، جامع)، ادامه یکپارچه‌ای است که بر کانال‌های دیگر برای پیشبرد سفر مشتری ساخته می‌شود. با کانال‌های بیشتر، تیم‌های خلاق باید انواع مختلفی از محتوا، از جمله پست‌های وبلاگ، اینفوگرافیک، ویدیو و پادکست تولید کنند.
 • خلاقان ممکن است روزانه با چندین نوع دارایی کار کنند.

منبع: Brandfolder

سهامداران بیشتر

 • تیم‌های متقابل یک امر عادی هستند، و برندها در حال حاضر از بخش‌های مختلف، مانند خلاقیت، بازاریابی، فروش، انطباق، و غیره ورودی دارند. در حالی که شکستن سیلوهای سازمانی حرکت خوبی است، این رویکرد مشترک، ورودی‌های بیشتری از سهامداران را دعوت می‌کند. بنابراین، شما به یک سیستم کاملاً تعریف شده برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل سریعِ بازخورد نیاز دارید تا پروژه‌ها به دلیل تشریفات اداری متوقف نشوند یا به تأخیر نیفتند.

ریسک انطباق بیشتر

 • وقتی صحبت از تشریفات اداری شد، منظور، خطرات انطباق اولویت اصلی در مدیریت برند است، به ویژه با کانال‌ها و منابع بسیار است. تیم‌های مدیریت و حقوقی باید هر منبع را تایید کنند و اطمینان حاصل کنند که استفاده، مشاهده و توزیع آن با تمام مقررات صنعت مطابقت دارد.

مسئولیت پذیری بیشتر

 • ظهور فناوری تلفن همراه و تجزیه و تحلیل داده‌ها راه را برای قابلیت اعتماد بیشتر در بازاریابی هموار کرده است. شرکت‌ها می‌توانند معیارهای کلیدی را در سطح ریز اندازه‌گیری کنند تا عملکرد را در هر کمپین ارزیابی کنند. با این قدرت مسئولیت بیشتر می‌شود. تیم‌های خلاق و بازاریاب‌ها نمی‌توانند برای ایده‌های هیجانی (wild ideas) پول بگذارند – همه چیز باید ارزش خود را ثابت کند و بازگشت سرمایه ملموسی را برای برند تضمین کند.

اجزای اصلی مدیریت برند دیجیتال

مدیریت برند دیجیتال ترکیبی از عناصر مختلف است که بسیار فراتر از یک لوگو یا شعار ساده است. همانطور که درک روشنی از این عناصر و نحوه کار آن‌ها با یکدیگر ایجاد می‌کنید، می‌توانید تجربه برند را برای مشتریان بهبود بخشید.

در اینجا مروری بر جنبه‌های ضروری مدیریت برند دیجیتال است:

هویت برند

هویت برند چهره برند شماست. به آرم‌ها، رنگ‌ها و تایپوگرافی فکر کنید. این اجزای بصری با هم به شناخت برند کمک می‌کنند و اعتبار برند شما را تقویت و تکمیل می‌کنند. هویت برند شما ممکن است همیشه پیام‌های کلیدی را از طریق گرافیک منتقل نکند، اما یک هویت قوی باعث ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه جدید می‌شود و همچنین به شما کمک می‌کند تا مشتریان فعلی را حفظ کنید.

عناصر اصلی طراحی مورد نیاز برای ایجاد یک هویت برند قوی، جذاب و سازگار عبارتند از:

 •  هدف مشخص برند
 •  جذب ماهیت برند از طریق استفاده از زبان، طنز و محتوا
 •  شعاری جذاب که با ماهیت برند همخوانی دارد
 •  یک لوگوی به یاد ماندنی
 •  گرافیک جانبی روی برند
 •  تایپوگرافی منحصر به فرد
 •  یک پالت رنگی چشم نواز

با پرسنل مناسب و نرم افزار مدیریت برند، شرکت شما می‌تواند هویت برند قوی را با هدایت سبک و آموزش مداوم کارکنان ایجاد کند.

تثبیت موقعیت برند

 • تثبیت برند فرآیند طراحی تصویر شرکت شما به روشی منحصر به فرد است که از رقبا متمایز باشد تا توجه بیشتری در بازارِ شما جلب شود. با تثبیتِ موفق برند، شرکت شما می‌تواند از مزایایی مانند ارزش بالاتر و وفاداری بیشتر مشتری برخوردار شود. استراتژی موقعیت یابی برندی که اجرا می‌کنید بسته به محصول، خدمات و صنعت شما متفاوت است.

برخی از استراتژی‌های رایج عبارتند از:

 •  موقعیت یابی (تثبیت) خدمات مشتری
 •  موقعیت یابی (تثبیت) بر اساس قیمت
 •  موقعیت یابی (تثبیت) مبتنی بر کیفیت

در هر صورت، باید جایگاه برند را به عنوان میزانی در نظر بگیرید که برند شما در ذهن مشتریان شما معتبر، مطلوب و متفاوت به نظر می‌رسد. تا ۸۶ درصد از مشتریان می‌گویند که اصالت، یک عامل تعیین کننده در تصمیم گیری برای اینکه کدام برند را دوست داشته باشید یا حمایت کنید، است.

ارتباط برند

 • ارتباطات برند بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت برند دیجیتال است. از طریق ارتباط موثر با برند، کسب و کار شما می‌تواند به سهامداران در مورد ارزش‌های برند اطلاع دهد، آموزش دهد و متقاعد کند و مبانی و اصول آن را روشن کرده و به آن‌ها یادآوری کند. به زبان ساده: ارتباطات برند ابزاری است که یک شرکت برای ارائه پیام‌های معنادار به مشتریان، شرکا و سرمایه گذاران استفاده می‌کند. ارتباطات برند از چندین رسانه، از جمله رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و ایمیل استفاده می‌کند تا ارزش را به نمایش بگذارد و سهامداران را در جریان آخرین پیشرفت‌ها قرار دهد. این اقدامات هنگامی که به درستی انجام شود، این جنبه حیاتی مدیریت برند دیجیتال ارزش بسیار زیادی را برای کمک به شرکت شما در دستیابی به منظور و اهداف خود ارائه می‌دهد.

ثبات برند

 • ثبات برند، تحویل مداوم پیام‌های برند است که با هویت برند، ارزش‌های اصلی و استراتژی موجود در طول زمان همسو می‌شود. این ثبات به شما کمک می‌کند پیام و تصویر یکپارچه و منسجم برند را در همه کانال‌های بازاریابی ارائه دهید. ۷۰ درصد از بازاریابان کارآمد، معتقدند که برندسازی ثابت مهمترین چیزی است که باید هنگام برقراری ارتباط با مشتریان به خاطر بسپارید. حفظ یک برند ثابت باعث می‌شود که مشتریان راحت‌تر شما را به خاطر بسپارند یا محصولات یا تجربیات خاصی را با برند شما مرتبط کنند. هر بار که لوگوی شما را می‌بینند، یادآوری ظریفی است که از کسب و کار شما چه انتظاری دارند .ثبات برند برای ایجاد یک هویت مرتبط که باعث ایجاد این احساس اعتماد و شناخت در هر نقطه تماس می شود، کلیدی است.

وسعت برند

 • گسترش برند یک استراتژی است که شامل اهرم آگاهی از برند موجود برای راه اندازی یک محصول یا دسته بندی جدید یا ورود به یک صنعت جدید است .یک کسب ‌و کار با وفاداری به برند مشتریان خود رشد می‌کند و با استقبال از پیشنهادات جدید، ارزش طول عمر مشتری (CLTV) بیشتری ایجاد می‌کند. زمانی که توسعه نام تجاری به درستی انجام شود، شرکت را قادر می‌سازد تا پایگاه مشتریان خود را گسترش دهد، به جمعیت‌های جدید بفروشد و سود را افزایش دهد.
 • این استراتژی زمانی بهتر کار می‌کند که محصول یا خدمات جدید کیفیت‌های مشترکی با محصولات اصلی داشته باشد، زیرا مشتریان هدف همچنان می‌توانند با هویت برند در حال تحول ارتباط برقرار کنند.

بهترین شیوه‌های مدیریت برند دیجیتال

 • بازاریابی دیجیتال اکنون بیش از هر زمان دیگری حیاتی است، زیرا فروش تجارت الکترونیک جهانی در سال ۲۰۲۰ به ۴ تریلیون دلار رسید. نادیده گرفتن روندها و فناوری‌ها یک اشتباه است – شما باید استراتژی‌های مدیریت برند دیجیتالی موثری را اتخاذ کنید تا از منحنی جلوتر بمانید یا حداقل، در رقابت بمانید. بیایید به جنبه‌های اساسی یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق نگاه کنیم تا به شما در بهبود و رشد برند دیجیتالی خود کمک کنید. ارزش‌های برند را تعریف کنید یک استراتژی عالی مدیریت دیجیتال با ایجاد ارزش برند شما از همان ابتدا شروع می‌شود. نحوه انتخاب شما برای نمایندگی کسب و کار و اصولی که از آن‌ها پیروی می‌کنید، روابط شما با مشتریان و مشتریان بالقوه را تعیین می کند. با تعریف ارزش‌های اصلی برندتان، آنچه برایتان مهم است را بیان می‌کنید و بر نحوه فکر و احساس مشتریان در مورد کسب ‌وکارتان تأثیر می‌گذارید.

با ارزش‌های مشخص برند، می‌توانید:

 •  تصمیمات بهتری بگیرید
 •  اعتبار بیشتری کسب کنید
 •  روابط قوی‌تری با مشتریان خود ایجاد کنید
 •  چرخه‌های فروش را کوتاه کنید زیرا مشتریان و مشتریان بالقوه می‌توانند به راحتی با ارزش‌های شما ارتباط برقرار کنند.

برندهای موفق ارزش‌های خود را با دقت انتخاب می‌کنند و آن‌ها را در همه جنبه‌های کسب ‌وکار خود، در پیام‌رسانی، بازاریابی، و محصولات و خدمات خود وارد می‌کنند. برای مثال، ارزش‌های اصلی اپل عمیقاً در خلاقیت و نوآوری ریشه دوانده است، و این به بسته‌بندی‌هایی که برای محصولات خود استفاده می‌کنند نیز گسترش می‌یابد.

دستورالعمل های برند را توسعه دهید

راهنمای برند یک کتاب قانون است که نشان می‌دهد کسب و کار شما چگونه خود را به مشتریان و مشتریان بالقوه از طریق لوگو، انتخاب رنگ، عکاسی، فونت و موارد دیگر نشان می‌دهد. این ابزار مرجعی است که تضمین می‌کند برند شما ظاهر و احساس ثابتی دارد، حتی زمانی که افراد مختلفی در فروش، طراحی، بازاریابی و خدمات مشتری کار می‌کنند.

در این جا چند نکته وجود دارد که باید هنگام ایجاد دستورالعمل‌های برند خود در نظر داشته باشید:

 •  جمع آوری ایده (خلاقیت) از راهنمای برند: با مثال‌های محکم، می‌توانید ایده‌ها و جهت گیری خوبی برای تعریف برند خود بدست آورید.
 •  تعریف عناصر راهنمای برند: این مرحله شامل داستان برند شما، دستورالعمل‌های لوگو، پالت رنگ برند، دستورالعمل‌های تایپوگرافی و فونت، لحن برند و تصاویر است.
 •  لیست تمام برنامه‌های تبلیغی برند: همه کانال های دیگری را که شرکت شما برای ارتباط و تبلیغ استفاده می‌کند در نظر بگیرید. در مورد دستورالعمل‌های هر کانال بحث کنید، زیرا صدا یا محتوا ممکن است از وب سایت شما با کانال های رسانه‌های اجتماعی شما متفاوت باشد.
 •  مرتباً به‌روزرسانی کنید: دستورالعمل‌های جدیدی ایجاد کنید و دستورالعمل‌های قدیمی‌تر را به‌طور دوره‌ای بازبینی کنید تا مطمئن شوید که به قوانین پایبند هستید.

ذخیره و سازماندهی منابع برند

 • همانطور که شرکت شما رشد می‌کند و کانال‌های بیشتری را کاوش می کنید، حفظ همه برندها در یک راستا سخت‌تر می‌شود. شما می‌توانید این چالش را با ذخیره و سازماندهی منابع برند خود ساده کنید تا اطمینان حاصل کنید که برای هر فردی در سازمان به راحتی قابل دسترسی است. موثرترین رویکرد برای این موضوع، سرمایه گذاری در نرم افزار مدیریت دارایی دیجیتال است که آپلود، ذخیره، سازماندهی و دسترسی به به روزترین منابع مطابق با برند را برای هر بخش آسان می‌کند. با این پلتفرم متمرکز، مشارکت هر کارمندی در برند رو به رشد را آسان می‌کنید، زیرا آن‌ها می‌توانند به راحتی به دارایی‌ها، اطلاعات و دستورالعمل‌های مورد نیاز خود برای ایجاد محتوایی که منعکس‌کننده اخلاق و زیبایی‌شناسی برند شما باشد دسترسی داشته باشند. با Brandfolder به‌عنوان نرم‌افزار مدیریت دارایی دیجیتال شما، هر بخش می‌تواند دارایی‌های برند شما را به اشتراک بگذارد، ردیابی، ذخیره، آپلود و دستکاری کند و به شما امکان می‌دهد تا در تمام کانال‌های بازاریابی ثبات داشته باشید. و از آنجایی که Brandfolder منابع برند شما را در فضای ابری[۱] (cloud) ذخیره می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که دستورالعمل‌های شما همیشه به‌روز هستند و در صورت تقاضا به سرعت در دسترس هستند.

کانال‌های دیجیتال خود را انتخاب کنید

 • با اجرای دستورالعمل‌های برند شما بر روی نرم افزار منابع مدیریت دیجیتال، گام بعدی انتخاب کانال‌های دیجیتالی است که برای رشد برند خود استفاده خواهید کرد. تصمیم بگیرید که کجا و هر چند وقت یکبار، می‌خواهید محتوای خود را منتشر کنید. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید کانال‌های محتوایی را پخش کنید که به شما امکان می‌دهد تا حد امکان به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشید، چه وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی یا PPC . به یاد داشته باشید، هر کانال دیجیتالی که انتخاب می‌کنید، الزامات خاص خود را برای محتوا دارد. به عنوان مثال، اگر روی اینستاگرام و پینترست تمرکز کنید، به منابع بصری زیادی با ابعاد و فیلترهای خاص نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر، تأکید بر یوتیوب یا پادکست به متخصصان تولید ویدیو و صدا نیاز دارد. در مورد کانال‌های خود و محتوایی که قصد ایجاد آن را دارید شفاف‌سازی کنید، زیرا این به شما کمک می‌کند منابع مورد نیاز برای مدیریت ارتباطات برندتان را تعیین کنید. مقاوم باش سازگاری همه چیز است. هنگام ایجاد محتوا برای کسب و کار خود، مطمئن شوید که مکرراً بر پیام، ارزش ها و تصویر برند شما تأکید دارد.
 • کوکاکولا نمونه کاملی از برندی است که هنر سازگار بودن را به کمال رسانده است. برند نوشابه‌ها با لوگوی خود در متن اسکریپت فوراً قابل تشخیص است. برندی که در تمام کانال‌های بازاریابی ثبات داشته باشد، اعتبار را در بین مشتریان، مشتریان بالقوه و رقبا ایجاد می‌کند. با گذشت زمان، این اعتبار به فروش و سود تبدیل می شود. به گفته لوسیدپرس (Lucidpress)، ارائه مداوم یک برند می‌تواند درآمد را تا ۳۳ درصد افزایش دهد. یک فرآیند بررسی و تایید را تشریح کنید. مدیریت برند دیجیتالی موثر نیازمند یک فرآیند تایید یکنواخت پیام برند شما قبل از به اشتراک گذاشتن آن با مشتریان، مشتریان بالقوه و دیگران است.
 • شما می خواهید یک مدیر برند دیجیتال داشته باشید تا مطمئن شوید که هر چیزی که برای توزیع به پورتال برند اضافه می‌شود با ارزش‌های اصلی کسب و کار شما همسو باشد. بهترین کار این است که یک گردش کار ساده داشته باشید تا بازبینی‌ها را آسان کنید و در عین حال به افراد اجازه دهید بازخورد ارائه کنند. تشریح یک فرآیند بررسی و تأیید، تیم شما را قادر می‌سازد تا منابع جدید را به سرعت تحویل دهد و مهم‌تر از همه، اطمینان حاصل کند که همه چیز ثابت است. ابزارهایی مانند Brandfolder می‌توانند به ساده‌سازی همکاری با مدیریت برند دیجیتال کمک کنند و ارتباطات را بهبود بخشند تا همه منابع جدید بتوانند به موقع ارسال شوند و در برند باقی بمانند.

از قالب‌های برند استفاده کنید (brand templates)

 • قالب‌های برند تضمین می‌کنند که تیم شما، از جمله افراد غیر خلاق، می‌توانند در صورت نیاز منابع و مواد بازاریابی ایجاد کنند. هنگامی که تیم‌ها نیاز به ایجاد تغییرات سریع یا مقیاس بندی خروجی محتوای خود دارند، استفاده از الگوها با فعال کردن چرخش سریع کارایی را بهبود می‌بخشد. استفاده از الگوهای برند از پیش طراحی شده با حذف فرآیندهای تکراری و افزایش بهره‌وری تیم در زمان شما صرفه جویی می‌کند.

از الگوها برای اطمینان از ثبات برند در بین تیم‌ها استفاده کنید

 •  Brandfolder  قالب‌های واکنش‌گرا را ارائه می‌دهد که به تیم شما کمک می‌کند محتوا را به سرعت سفارشی کند. به این ترتیب، کسب ‌و کار شما می‌تواند به ایجاد منابع برند ثابت در صورت تقاضا ادامه دهد و خطاهای احتمالی را برطرف کند. علاوه بر این، قالب‌های قابل تنظیم تضمین می‌کنند که می‌توانید هر بار بدون شروع از صفر، محتوای عالی را مطابق با دستورالعمل‌های خود ایجاد کنید.

تاثیر برند را اندازه گیری کنید

 • اندازه گیری تاثیر برند شما بخشی جدایی ناپذیر از برنامه مدیریت کلی برند دیجیتال شما است. این به شما کمک می‌کند تا هرگونه تفاوت بین ادراک داخلی برند خود و واقعیت خارجی را شناسایی کنید. به‌علاوه، اندازه‌گیری تأثیر برندتان به شما امکان می‌دهد بدانید که آیا منابع صرف شده برای ایجاد و ارتقای منایع برندتان نتایج مورد انتظار را در کانال‌هایتان به ارمغان می‌آورد یا خیر. همچنین به پیگیری استفاده برای انطباق کمک می‌کند.
 • تاثیر برند مفاهیم مختلفی از جمله تعامل، آگاهی، ادراک و ارزیابی‌های رقابتی را در بر می گیرد. با توجه به معیارهای کلیدی خود، می توانید موفقیت تلاش‌های برندسازی خود را اندازه گیری کنید و بینش‌هایی را که برای بهبود نیاز دارید به دست آورید.

در مدیریت بهتر برند سرمایه گذاری کنید

 • مدیریت برند دیجیتال دیگر برای هر کسب و کاری که می‌خواهد در میان رقبا متمایز شود، انتخابی نیست. اگر می‌خواهید هویت برند قابل تشخیصی بسازید و ارتباط آن را  با مردم حفظ کنید، و رشد پایداری را به ارمغان بیاورد، سرمایه گذاری در مدیریت بهترِ برند ضروری است. با انجام این کار، تجربه برند را بهبود می‌بخشید، ارزش درک شده را افزایش می‌دهید و کسب و کاری موفق ایجاد می‌کنید که مشتریان وفادار را جذب و حفظ می کند. Brandfolder به شما کمک می‌کند تا با ارائه یک پلتفرم متمرکز که در آن هر کسی در تیم شما می‌تواند به منابع برند شما در صورت تقاضا دسترسی داشته باشد، یک برند قوی ایجاد کنید. این فناوری همکاری و ادامه ساخت برند شما را با رویکرد همه‌کاناله (omnichannel) که افراد بیشتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد، آسان‌تر می‌کند. با یک متخصص تماس بگیرید تا ببینید چگونه نرم افزار DAM مدیریت، سرپرستی و توزیع همه منابع  برند شما را آسان می‌کند.

[۱]– فضای ابری به زبان ساده، فضای ابری یک حافظه (مثل یک هارد با ظرفیت بسیار بالا) است که توسط شرکت‌های ارائه دهنده آن مثل گوگل درایو، دراپ باکس، آیکلود و … تهیه شده و شما بجای اینکه اطلاعات خود (مثل عکسها، شماره تلفن ها و … را در گوشی، کامپیوتر، لبتاب یا تبلت خود ذخیره کنید، آن را در آن هارد ذخیره می‌کنید. مترجم