هفت مهارت ضروری که هر بازاریاب دیجیتال باید بداند

هفت مهارت ضروری که هر بازاریاب دیجیتال باید بداند.

هفت مهارت ضروری که هر بازاریاب دیجیتال باید بداند

هفت مهارت ضروری که هر بازاریاب دیجیتال باید بداند 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

صنعت دیجیتال گسترده است، و برای تازه واردان یا بازاریابانی که به دنبال یافتن جایگاه خود هستند، می‌ تواند دشوار باشد. از دانستن بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل داده گرفته تا تسلط بر سئو و بازاریابی محتوا، اگر توجه خود را بر روی حوزه ‌هایی که برای یک کسب ‌و کار مهم است متمرکز نکنید، با چیزهای زیادی دست و پنجه نرم خواهید کرد.

یک بازاریاب دیجیتال عالی توانایی تطبیق سریع و یادگیری را دارد، حتی اگر مهارت‌ های قدیمی کمتر مورد تقاضا باشد، آماده است که در مشاغل دیجیتالی مختلف بچرخد. او با تیم ها و مشتریان متنوعی کار خواهد کرد، بنابراین باید بداند چگونه ارتباط برقرار کند و تیم های قوی بسازد.

خبر خوب این است که تقاضای جهانی برای بازاریابان با مهارت‌ های دیجیتال چابک وجود دارد. با توجه به مقاله تحقیقاتی DMI “Perpetual Evolution”، این استعداد ها و فناوری هستند که آینده ی بازاریابی دیجیتال را با شرکت هایی که مشتاق به استخدام بازاریابان با دانش دیجیتال هستند، هدایت می کنند. و هرگز فراموش نکنید که مهم است که مهارت‌ های خود را در حالی که به سمت موقعیت ‌های جدید هیجان ‌انگیز هدایت می کنید، آن ‌ها را تقویت کرده و بهبود بخشید.

بنابراین، چگونه می ‌توانید به سرعت از نردبان شرکت بالا بروید یا خود را از رقبا متمایز کنید، به خصوص اگر یک کوچ‌ نشین دیجیتالی هستید یا به دنبال تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق هستید؟ این ۷ مهارت ضروری را بررسی کنید تا شما را در صنعت دیجیتال در حال تغییر مرتبط نگه دارد.

۱. بازاریابی ویدئویی

ویدئو به طوفان اینترنت ادامه می دهد و در حال توقف نیست. مشتریان به خصوص در رسانه های اجتماعی، ویدئوها را دوست دارند، و از هر ۱۰ نفر ۸ نفر پس از تماشای ویدئوی یک برند خرید کرده اند. برای بازاریابان، ۹۳٪ که از ویدئو استفاده می کنند می گویند که این بخش مهمی از استراتژی آنها است و ۸۷٪ گزارش می دهند که تحقیقات بازاریابی ویدئویی بازده سرمایه گذاری (ROI) مثبتی را به آن ها می دهد.

به خاطر داشته باشید که این ها آمارهای ضعیفی هستند که بسته به اینکه از چه کسی بپرسید متفاوت است، اما نکته اینجاست که بیشتر آمارها به تبدیل بسیار بالاتر، تعامل و رتبه بالاتر سئو در مورد ویدئو اشاره می کنند.

چه چیزی آن را اینقدر جذاب می کند؟ اینکه شخصی و مرتبط است. وقتی مردم می توانند چهره شما (یا چهره شخصی که برند را تبلیغ می کند) ببینند، به احتمال زیاد به کسب و کار شما اعتماد خواهند کرد. همچنین ویدئو ، محتوای فوق العاده همه کاره برای استفاده در پلتفرم های مختلف است. به موفقیت اینستاگرام و رشد سریع تیک تاک فکر کنید!

لازم نیست متخصصان بازاریابی دیجیتال همه چیز را در مورد تولید ویدئو بدانند. اما دانستن اینکه چگونه بدون استخدام یک متخصص فیلم بسازید، نقطه خوبی برای شروع است. ابزارهای عالی مانند Promo و Camtasia برای کمک به شما وجود دارند. و اگر مقداری آموزش در این زمینه دیده باشید و آن را دوست داشته باشید، مهارت های شما هرگز هدر نخواهند رفت زیرا ویدئو همیشه مورد تقاضا خواهد بود.

اگر می ‌خواهید خودتان بیشتر بیاموزید، می ‌توانید ابزارهای ویرایش ویدئو مانند Apple Final Cut Pro X یا Adobe Premiere Pro را امتحان کنید.

۲. بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) و بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) کلید تمام سطوح بازاریابی دیجیتال است و هر کسی که وارد این زمینه می شود باید یک کنترل اولیه در آن داشته باشد. مطمئناً می ‌توانید موارد بسیار فنی را به افراد فنی ‌تر تیم بسپارید، اما دانستن اینکه سئو واقعاً چگونه کار می ‌کند و درک کاملی از بهترین شیوه‌ ها و بهینه ‌سازی محتوا برای اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق ، بسیار مهم است.

هم سئو و هم بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) کل استراتژی دیجیتالی شما را در سطح داده و محتوا مشخص می کنند. بنابراین شما باید بتوانید با سایر هم تیمی های خود در مورد این موضوع ارتباط برقرار کنید و بدون یادگیری اصول اولیه و درک اینکه چگونه سئو و SEM می توانند با هم کار کنند، به جایی نخواهید رسید.

۳. بازاریابی محتوا

محتوا هسته ی اصلی بازاریابی دیجیتال است و بازاریابی محتوا بدون توجه به اینکه چه اتفاقی می افتد، بخش مهمی از بازی خواهد بود. اما بازاریابی محتوا به خودی خود کار بزرگی است. شما باید بتوانید محتوایی با کیفیت بالا و مناسب سئو برای بسیاری از شبکه ها ایجاد کنید و درک کنید که چگونه یک استراتژی محتوای موثر برای جذب و تبدیل مخاطب ایجاد کنید.

و برای اینکه کارها کمی چالش برانگیزتر شوند، مهم است که توجه داشته باشید که محتوا می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از ویدئو گرفته تا اجتماعی، ایمیل، محتوای وب، وبلاگ، کتاب الکترونیکی، ویدئو، کاغذ سفید… این لیست ادامه دارد. شما همچنین باید درک محکمی از بازاریابی رسانه های اجتماعی داشته باشید زیرا محتوا در پلتفرم های اجتماعی بسیار مهم است. از شش برند جهانی که می دانند چگونه بازاریابی محتوا را با موفقیت انجام دهند، الهام بگیرید.

۴. داده ها / تجزیه و تحلیل

مهم نیست که به چه جنبه ای از بازاریابی دیجیتال می روید، تجزیه و تحلیل ها در استراتژی شما نقش اساسی دارند و به شما کمک می کنند تا تصمیمات مبتنی بر داده های بهتر را برای کمپین ها اتخاذ کنید. نظارت و گزارش ‌دهی از طریق ابزارهایی مانند Google Analytics بسیار ساده است، اما بخش مشکل این است که چگونه می ‌توان از آن اطلاعات برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی رفتار مصرف ‌کننده و استفاده از آن در راه ‌حل ‌هایی استفاده کرد که ترافیک و تبدیل‌ ها را افزایش می ‌دهند.

اکثر کسب و کارها (حتی مشاغل کوچک) دارای حجم عظیمی از داده ها برای ردیابی هستند، و بازاریابان بزرگ دیجیتال باید بدانند که چگونه می توانند از این داده ها به نفع خود استفاده کنند. شرکت‌ ها همیشه به دنبال افرادی هستند که نه تنها می ‌دانند چگونه داده‌ ها را با استفاده از مهارت ‌های فنی بازاریابی خود «قابل خواندن» کنند، بلکه می ‌دانند چگونه از داده‌ های مشتری ارزش استخراج کنند تا استراتژی‌ های آینده را بهبود بخشند. اگر بتوانید نشان دهید که می توانید این کار را به روش های نوآورانه ای که منجر به موفقیت کمپین می شوند انجام دهید، یک دارایی ارزشمند در صنعت خواهید داشت.

به خاطر داشته باشید که لازم نیست برای تجزیه و تحلیل خود به یک پلتفرم بچسبید، برخی از جایگزین های Google Analytics را بررسی کنید تا ببینید آیا آن ها برای شما بهتر کار می کنند یا خیر.

۵. تفکر طراحی و برنامه ریزی را درک کنید.

تفکر طراحی اصطلاحی است که به روشی برای برخورد با مشکلات از دیدگاه کاربر محور اشاره دارد. این رویکرد اساساً ما را تشویق می‌ کند که هنگام حل مشکلات پیچیده در مقیاس بزرگ به روشی انسان محور فکر کنیم.

طبق گفته بنیاد طراحی تعامل، ۵ مرحله ی کلیدی برای این فرآیند وجود دارد: همدلی، تعریف، ایده ‌پردازی، نمونه اولیه و آزمایش. دلیل اینکه این روش به خوبی کار می کند این است که بسیاری از آن بر تجربه کاربر متمرکز است (یا باید باشد) که کلید موفقیت بازاریابی دیجیتال است. نکته جالب دیگر در مورد این رویکرد این است که می توان از آن به روش غیر خطی استفاده کرد – به طوری که در برخی موارد ممکن است به عنوان مثال، به مرحله آزمایش برسید و سپس به فاز میانی ، برای تجدید نظر ایده ها برگردید.

طراحان و توسعه دهندگان احتمالاً از این نوع رویکرد استفاده می کنند، بنابراین ایده خوبی است که حداقل درک کاملی از آن داشته باشید تا رزومه ی بازاریابی خود را تکمیل کنید و در صورت امکان از آن استفاده کنید.

۶. بر تکنولوژی و فناوری مسلط باشید.

از آنجایی که این صنعت مبتنی بر فناوری است، شما به تسلط مناسب بر فناوری و همچنین توانایی یادگیری سریع آن نیاز دارید. اگر شما در سن هزاره یا جوان ‌تر هستید، احتمالاً این روش به عنوان یک بومی دیجیتالی ، دومین ماهیت خواهد بود، اما نسل ‌های قدیمی ‌تر ممکن است بخواهند مدتی را صرف یادگیری فناوری‌ های خاص کنند، بلکه با نرم‌افزارها و ابزارهای رایج نیز آشنا شوند. مانند گوش دادن به مخاطب یا SEM.

همچنین درک مهارت های فنی مورد نیاز برای بازاریابی مانند اصول برنامه نویسی وب و همچنین داشتن ایده ی واضحی از نحوه استفاده از سیستم های مدیریت محتوا (CMS) می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس – که توسط یک سوم وب سایت ها استفاده می شود – می تواند برای تقویت سئو در صورتی بهینه سازی شود که مراحل درست را بدانید و به شما کمک کند تا به آن شغل رویایی دست پیدا کنید.

۷. تاثیر گذار باشید.

یک رهبر بزرگ بازاریابی دیجیتال نه تنها دارای مهارت های فردی عالی است، بلکه می تواند تفکر تحلیلی را با حل خلاقانه مشکلات ترکیب کند. این کار به تیم ‌هایشان کمک می ‌کند تا ایده‌ های کمپین بازاریابی نوآورانه را برای پیشبرد کسب ‌و کار ارائه کنند.

بخش بزرگی از این موضوع داشتن مهارت های متقاعدسازی و تأثیرگذاری عالی است. آیا می توانید کسی را متقاعد کنید که یک محصول را بخرد؟ در مورد متقاعد کردن سایر رهبران تیم در این زمینه که ایده ی شما بهترین است، چه می ‌گویید؟ این بحث نیست، بلکه داشتن اعتماد به نفس است که می دانید چه کاری انجام می دهید و آن را نشان می دهید.

۸. مهارت های منحصر به فرد خود را برجسته کنید.

بازاریابان بزرگ دیجیتال باید کنجکاو باشند، از تطبیق پذیری، آینده نگری، کسب و کار متمرکز و استراتژی محور لذت ببرند. اما در این زمینه فضای زیادی برای انواع شخصیت ها و مهارت ها وجود دارد. بنابراین، شما باید از شخصیت منحصر به فرد خود برای رقابتی ماندن در صنعت استفاده کنید.

به عنوان مثال، یافتن فردی با استعداد در استراتژی سئو و همچنین مدیریت ممکن است غیرعادی باشد، یا ممکن است فردی با مدرک علوم محاسباتی که به رسانه های اجتماعی نیز علاقه دارد، منحصر به فرد باشد. هرگز از استفاده از نقاط قوت به نفع خود نترسید.

با دیپلم حرفه ای در بازاریابی دیجیتال، موفقیت شغلی را افزایش دهید.

بازاریابی دیجیتال سرعت و تقاضا دارد. درک اصول اساسی به شما کمک می کند تا در هر نقشی که انتخاب می کنید، به میدان بیایید. دیپلم حرفه ای ما در بازاریابی دیجیتال به شما بازاریابی دیجیتال و مهارت های نرم افزاری را می دهد. از سئو گرفته تا رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا و استراتژی، دانش به روز و مرتبطی را به دست خواهید آورد که به شما کمک می کند تا به یک بازاریاب دیجیتال عالی تبدیل شوید.