هزینه ی ایجاد یک MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

هزینه ی ایجاد یک MVP در سال 2022 چقدر است؟

هزینه ی ایجاد یک MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

هزینه ی ایجاد یک MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

هزینه ی ایجاد یک MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

طبق تجربه ، داشتن ایده ی یک اپلیکیشن میلیون دلاری کلید موفقیت نیست. برای راه اندازی یک اپلیکیشن موبایل موفق ، برنامه ریزی ، استراتژی ، تلاش ها و روش های زیادی در مسیر موفقیت وجود دارد.

با این حال ، متوجه موضوع نشدید؟

بیایید توضیح دهیم…

یک فرد مشتاق تجارت ، تحت تأثیر این واقعیت است که انتظار می رود صنعت توسعه ی برنامه های تلفن همراه در سال ۲۰۲۳ درآمدی معادل ۹۳۵.۲ میلیارد دلار داشته باشد. یک بنیان گذار ایده ای درخشان برای توسعه برنامه ی تلفن همراه دارد تا بخشی از این صنعت پر رونق شود. او پر از هیجان است و برای ایجاد یک راه حل عجله می کند و یک برنامه ی کامل با ویژگی های پیشرفته که توسط آخرین فناوری ها پشتیبانی می شود راه اندازی می کند.

سپس بنیان گذار بودجه ای را در بازاریابی و تبلیغات اپلیکیشن سرمایه گذاری می کند تا آن را بفروشد. فقط تعداد کمی از کاربران برنامه را نصب می کنند و خدمات را خریداری می کنند . به زودی بنیان گذار بودجه اش رو به اتمام است . در نتیجه ، محصول از بین می رود و بنیان گذار با اتلاف وقت، تلاش و پول هدفش به پایان می رسد.

در این دوران رقابتی ، اگر قصد دارید یک اپلیکیشن موبایل موفق بسازید ، زمان و پول دو منبع محدودی هستند که تصمیم می‌گیرند که آیا این راه‌ حل برنامه باعث پا گرفتن و یا شکست کسب ‌وکار شما می‌شود. فقط یک ایده ی برنامه عالی به شما کمک نمی کند تا به نتایج مطلوب برسید. بودجه و حداقل محصول پذیرفتنی شما باید با هم برنامه ریزی شود ، در غیر این صورت ، به شدت شکست می خورد و به زودی تعطیل می شود. مهم نیست که برنامه ی شما چقدر شیک یا دارای ویژگی غنی خواهد بود.

نیازی نیست حرف های ما را قبول کنید… در اینجا آماری برای اعتماد وجود دارد…

چرا توسعه ی MVP یک گزینه ی ایده آل برای استارت آپ های فناوری است؟

توسعه ی یک برنامه ی تلفن همراه با انتخاب گسترده ویژگی ها نه تنها یک گزینه گران قیمت است ، بلکه ریسک کسب و کار را نیز افزایش می دهد. جایگزین مناسب برای خلاص شدن از شر این خطر گران قیمت ، ساخت یک حداقل محصول پذیرفتنی (MVP) است که هزینه ی آن بسیار کمتر از ساخت یک برنامه ی کامل است.

در اینجا آمار بازار نشان می دهد که چرا MVP ها شانس موفقیت بیشتری نسبت به راه اندازی یک برنامه ی کامل تلفن همراه دارند.

 • ۴۲% از برنامه های کاربردی کامل موفق نمی شوند زیرا وقتی راه اندازی می شوند دیگر نیازی در بازار باقی نمی ماند.
 • ۱۷% از برنامه ها با شکست مواجه می شوند زیرا مدل تجاری ندارند.
 • ۱۳% به دلیل ناهماهنگی بین تیم و سرمایه گذاران ، از برنامه های کاربردی تلفن همراه به طور منصفانه برای ایجاد هویت خود استفاده می کنند.
 • ۷٪ از برنامه های تلفن همراه به دلیل نداشتن چرخش موفق نمی شوند.

اما سوال اصلی این است که ‘ MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر هزینه دارد ‘ ؟

هنگامی که در حال شروع مسیر توسعه ی MVP هستید ، مهم ترین عاملی که باید در نظر بگیرید هزینه ی آن است. اگر شما نیز کنجکاو هستید که بدانید چه مقدار بودجه برای ساخت راه حل MVP نیاز دارید ، باید این وبلاگ را در نظر بگیرید و عوامل مختلفی را که بر هزینه ی توسعه ی اپلیکیشن MVP تاثیر می‌گذارند ، درک کنید.

اولین چیزها همیشه در اولویت هستند !

برای آن دسته از علاقه مندان به کسب و کار که با اولین برنامه ی خود شروع به کار می کنند ، ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که حتی ایده واضحی در مورد اینکه MVP دقیقا چیست ، ندارند.

درک مفهوم MVP و ویژگی های اصلی آن

MVP حداقل محصول پذیرفتنی است ، با حداقل و در عین حال انتخاب اولیه ویژگی ‌ها ساخته می‌شود و توسعه ی آن معمولاً حدود سه ماه طول می‌کشد و برای ساخت آن به گروه کوچکی از توسعه ‌دهندگان نیاز است.

هدف از ساخت راه حل MVP این است که به سرعت برنامه خودتان را با حداقل ویژگی ها بازاریابی کنید و به کاربران اجازه دهید محصول را آزمایش کنند و اعتبار ایده ی برنامه را بیابند. در این سناریو ، نقش یک شرکت توسعه ‌دهنده ی برنامه بسیار مهم است ، زیرا آن ها می‌توانند به شما کمک کنند تا MVP متناسب با نیاز خود را بسازید. هنگامی که کاربران محصول را آزمایش می کنند ، به راحتی به ویژگی های غیر ضروری آن پی خواهند برد. در این مورد ، توسعه دهندگان در استراتژی توسعه ی برنامه خود تجدید نظر می کنند و آن ویژگی ها و عملکرد های غیر ضروری برنامه را جایگزین می کنند.

با در نظر گرفتن راه‌ اندازی یک راه‌حل MVP ، صاحبان مشاغل می‌توانند ۵ تا ۷ ماه در توسعه و هزینه ی ساخت یک برنامه کامل به طور همزمان صرفه‌جویی کنند. در واقع ، با راه‌اندازی یک راه‌حل MVP در بازار ، ارزیابی اینکه آیا مخاطبان هدف به راه ‌حل برنامه شما و بازخورد آن‌ها علاقه دارند یا خیر، آسان‌تر می‌شود. علاوه بر این ، توسعه دهندگان می توانند با توجه به بازخورد کاربر، برنامه شما را اصلاح کنند.

علاوه بر این، در اینجا ویژگی های اصلی یک MVP وجود دارد:

 • راه حل های MVP با ارزش کافی ساخته شده اند که به راحتی به شما کمک می کند ارزیابی کنید که آیا کاربران نهایی آن را جالب می بینند و می خرند یا خیر.
 • با راه اندازی آن ، می توانید به راحتی از کاربران نهایی بازخورد دریافت کنید که به توسعه در آینده کمک می کند.
 • مزایای آتی کافی برای حفظ پذیرندگان اولیه را نشان می دهد.
 • این برنامه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا پتانسیل ایده ی برنامه خود و ویژگی های مورد نیاز آن را آزمایش کنید.
 • با ساختن تنها ویژگی های ضروری ، شما را از اتلاف پول و زمان حفظ کرده و باعث صرفه جویی می شود.
 • موجودی کمتری برای ایجاد راه حل مورد نیاز است.
 • ریسک کسب و کار را به حداقل می رساند و انعطاف پذیری را برای گسترش در نهایت فراهم می کند.
 • راه حل MVP ایده ی واقعی را به سرمایه گذاران تجاری ارائه می دهد که برنامه ی آن ها چگونه به نظر می رسد، مخاطبان هدف چه کسانی خواهند بود و امکان موفقیت آن را فراهم می کند.

به طور خلاصه : توسعه ی یک MVP فروش محصولی است که حتی هنوز به طور کامل ساخته نشده است. شما با استخدام توسعه ‌دهنده اپلیکیشن موبایل و دریافت بازخورد و شروع اعمال و افزودن ویژگی‌ ها بر اساس آن ، محصول را وارد بازار می‌کنید. بر اساس بازخورد کاربران نهایی ، می توانید بر این اساس برنامه را گسترش دهید. اکنون سؤال اولیه خود را از سر بگیریم ، هزینه ی ساخت یک راه حل MVP چقدر است ؟

هزینه ی ایجاد راه حل MVP برای تجارت شما در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

برآورد هزینه توسعه ی MVP به همان اندازه پیچیده است که پیش ‌بینی هزینه توسعه ی یک برنامه کامل پیچیده است. و بدون دانستن ایده ی تجاری ، ویژگی‌ها و قابلیت‌های برنامه ، پیچیدگی طراحی  UI / UX، حتی حدس زدن میانگین هزینه ساخت MVP پیچیده می‌شود.

وقتی صحبت از محاسبه ی هزینه ی ساخت MVP می شود ، این مسئله به چندین عامل کلیدی بستگی دارد. این یک افسانه ی رایج است که بنیان گذاران تصور می کنند هزینه ی ساخت یک راه حل MVP عمدتاً به فناوری استفاده شده برای توسعه برنامه بستگی دارد. اما این درست نیست.

این فقط یکی از آن مؤلفه هایی است که بر هزینه ی توسعه ی برنامه تأثیر می گذارد. اما وقتی نوبت به تنظیم بودجه می‌رسد ، درک همه ی عوامل مهمی که بر توسعه هزینه MVP تأثیر می‌گذارند، به همان اندازه مهم است.

بیایید با عوامل مهم مؤثر بر هزینه ی توسعه MVP شروع کنیم:

۱. انتخاب تیم توسعه

بودجه توسعه MVP تا حد زیادی به هزینه ساعتی توسعه ‌دهنده برنامه بستگی دارد. اگر در اینجا فرض می کنید که MVP می تواند توسط هر توسعه دهنده ای ساخته شود ، ممکن است در اشتباه باشید. حتی اگر MVP باشد ، باز هم برای ساخت موفقیت آمیز به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد. شما می توانید انتخاب کنید که توسعه دهندگان خانگی استخدام کنید ، شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل را برون سپاری کنید یا به دنبال مترجم آزاد باشید. هر گزینه مزایا و معایب خود را دارد و مدل های قیمتی متفاوتی دارد.

اگر می خواهید یک فریلنسر استخدام کنید ، بسته به مهارت ، تخصص و دانش ، هزینه ی ساعتی ممکن است از ۱۰ تا ۲۰۰ دلار در ساعت متغیر باشد. ممکن است کمترین هزینه را برای شما داشته باشد ، اما خطر کیفیت و امنیت زیادی در آن وجود دارد.

بعد ایجاد یک تیم توسعه ، برنامه داخلی است که برای بررسی هر متخصص به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. هزینه دستمزد ماهانه کل تیم توسعه نسبت به ساخت یک راه حل کامل MVP بسیار گران خواهد بود.

بنابراین در نهایت ، برون سپاری شرکت توسعه برنامه که بسته کاملی از توسعه برنامه را با قیمتی رقابتی در اختیار شما قرار می دهد ، با رعایت NDA و سایر اقدامات امنیتی ، اطمینان از تحویل به موقع پروژه بدون به خطر انداختن کیفیت ، تصمیم قابل توجهی خواهد بود. بسته به اندازه شرکت ، مهارت ها ، تجربه و دانش ، هزینه ساعتی توسعه دهندگان برنامه می تواند از ۲۰ تا ۴۹ دلار متغیر باشد. اما بسته به پیچیدگی برنامه می تواند فراتر از ۷۵ دلار در ساعت باشد.

۲. پیچیدگی طراحی محصول

بدون شک طراحی UI / UX مهمترین مؤلفه ی برنامه شماست. اما نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که پیچیدگی طراحی اپلیکیشن می‌تواند بر هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل MVP نیز تاثیر بگذارد.

هزینه به پیچیدگی طراحی اپلیکیشن بستگی دارد. بهترین رویکرد برای ارزیابی هزینه طراحی MVP، تخمین رابط کاربری (UI) مورد استفاده در برنامه است. با این حال ، همیشه به یاد داشته باشید که ساخت و طراحی MVP هزینه جداگانه ای دارد.

برای تحت کنترل نگه داشتن هزینه طراحی اپلیکیشن ، ارزش آن را دارد که یک توسعه‌ دهنده اپلیکیشن را استخدام کنید که طراحی UI / UX ساده و جذابی را به شما پیشنهاد دهد که باید کاربران شما را برای مدت طولانی‌تری روی صفحه نگه دارد و زمان کمتری را برای توسعه می‌گیرد. معمولاً طراحی MVP، ۷۰  تا ۱۲۰ ساعت طول می کشد و اجزای اصلی که ساختار هزینه MVP طراحی UX را تعیین می کنند عبارتند از:

 • آماده سازی : قبل از تشکیل جلسه با کارشناسان ، طرح را برنامه ریزی کنید.
 • وایر فریم:  مانند ساختاری از طراحی برنامه شما یا طرحی ناهموار بر روی کاغذ است که پیمایش ، صفحه نمایش و سایر عناصر برنامه شما را توضیح می دهد.
 • موکاپ:  ارائه ی اولیه طرح به مشتریان ، که نسخه اولیه طرح است.

۳. ویژگی ها و قابلیت های برنامه

تعداد ویژگی های راه حل MVP شما تعیین می کند که راه حل MVP شما در سال ۲۰۲۲ چقدر هزینه دارد. افزودن ویژگی های بیشتر به برنامه شما به معنای پیچیدگی بیشتر است و زمان و هزینه توسعه ی بیشتری را می طلبد. بنابراین ، باید تعداد ویژگی های ضروری را اولویت بندی و فهرست کنید و ویژگی هایی را که قرار است به برنامه اضافه شوند را اضافه کنید.

در حالی که فهرست کوتاهی از ویژگی ‌ها و قابلیت ‌ها را انتخاب می‌کنید ، شروع به ایجاد فهرستی از ویژگی ‌هایی کنید که در هر مرحله از جریان به خوبی کار می‌کنند و در پایان این مرحله ، باید فهرستی با اولویت و سطوح تاثیر از ویژگی‌های ” باید باشد “و ” بهتر است باشد ” را در کنار آن تهیه کنید.

با این حال ، قبل از شروع فهرست کردن ویژگی‌ها ، این مسئله مهم است که نوع برنامه موبایلی را که در حال توسعه هستید و کاربران نهایی چه کسانی خواهند بود ، را مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که توسعه دهندگان برنامه باید تمام ویژگی های اساسی و ” باید باشد ” را در توسعه MVP داشته باشند.

۴. پشته ی فناوری مورد استفاده برای توسعه MVP

فناوری مورد استفاده برای توسعه MVP تأثیر زیادی بر هزینه کلی توسعه برنامه خواهد داشت. در صورت برون سپاری یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل که از فناوری ها و چارچوب های مختلف آگاه است ، نیمی از نبرد را برنده خواهید شد. با این حال ، در صورتی که نه شما و نه تیم شما قادر به انتخاب بهترین پشته نیستید ، می توانید با یک متخصص مشورت کنید و هزینه ها را افزایش دهید.

در عین حال، در اینجا یک نکته حرفه ای برای استارت اپ های فناوری در مورد فناوری هایی وجود دارد که می توانند برای توسعه MVP در نظر بگیرند:

 • React Native: برای ساخت برنامه های متقابل پلتفرم برای صرفه جویی در زمان و بودجه زیرا ۹۰ درصد کدها قابل استفاده مجدد هستند.
 • Ruby on Rails برای توسعه پشتیبان : در حالی که درک آن آسان است و از توسعه ۳۰ تا ۴۰ درصد سریع تر اطمینان حاصل می شود.

مهم تر از همه ، انتخاب فناوری مناسب برای ساخت MVP می تواند بر کیفیت پروژه تأثیر بگذارد و به طور کلی می تواند هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل را افزایش دهد.

به طور خلاصه : اینها چند پارامتر اصلی هستند که بر هزینه ی کلی توسعه MVP تأثیر می گذارند. جدای از آن ، این که چقدر زمان برای توسعه طول می کشد ، هزینه توسعه اپلیکیشن MVP را تعیین می کند.

هزینه ی کلی ساخت یک راه حل MVP در سال ۲۰۲۲

اگر مشتاق هستید بدانید که هزینه ساخت یک راه حل MVP در سال ۲۰۲۲ چقدر است ، اگر خودتان بدانید که چگونه این کار را انجام دهید ، می تواند صفر شود. اما در ۹۹.۹٪ موارد ، کار نخواهد کرد. بنابراین ، هزینه متوسط ​​برای ساخت راه حل MVP اپلیکیشن موبایل  ، بسته به پیچیدگی ویژگی ها ، ممکن است از ۱۷۵۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار متغیر باشد. برنامه‌ های پیچیده‌ تر که در تعداد بیشتری از ویژگی‌ها پیچیده شده و توسط فناوری‌های پیشرو پشتیبانی می‌شوند ، هزینه گزافی را به توسعه اضافه می‌کنند.

در هنگام تنظیم بودجه ، اکثر مردم هنگام برنامه ریزی برای MVP اشتباه می کنند که بین یک استارت آپ و یک شرکت تفاوت قائل شوند. قبل از اینکه با بررسی راه حل های موفق MVP ، یک توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید. و اگر با یکی از شرکت‌های نمونه موفق MVP مانند Airbnb، Uber، Amazon و غیره برخورد کرده‌ اید و سعی می‌کنید تخمین راه‌حل‌های MVP مبتنی بر سازمان را با برنامه‌های کاربردی استارت‌آپ مرتبط کنید ، آیا کار خواهد کرد؟

اندازه های مختلف کسب و کار ، نیازها و بودجه های متفاوتی دارند. بنابراین ، قبل از اینکه به هر نتیجه ای برسید ، ارزش دارد که یک جلسه با کارشناسان برنامه ریزی کنید.

نتیجه گیری

تعیین هزینه ی ساخت MVP علم سخت و غیر ممکنی نیست ، اگر بدانید چه پارامترهایی باید وزن داشته باشند و چه عواملی بر هزینه توسعه برنامه تأثیر می گذارد. اگر آماده ی ساختن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار خود هستید ، اما مطمئن نیستید که هزینه آن چقدر است ، پس ارزش آن را دارد که یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل را برای ساخت یک MVP اپلیکیشن موبایل موفق استخدام کنید. هنگامی که یک راه حل MVP ایجاد می کنید ، ارزیابی ایده ی برنامه و دریافت بازخورد ارزشمند از مشتریان هدف ، آسان تر می شود.

با این حال ، تخمین نهایی بسته به مدت زمان ساخت یک برنامه خواهد بود. اما انتخاب درست برنامه ‌نویسان می‌تواند به شما کمک کند برنامه ‌ای را با ویژگی‌ های ضروری راه‌ اندازی کنید و به بهترین جایگزین ‌های توسعه برنامه دسترسی داشته باشید که باعث صرفه‌جویی در زمان و بودجه می‌شود.