نحوه حفظ مشتریان محلی

نحوه حفظ مشتریان محلی

نحوه حفظ مشتریان محلی

نحوه حفظ مشتریان محلی 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اگر تصمیم دارید تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید و جهانی شوید، مطمئناً این مقاله برای شما مناسب است .

نحوه حفظ مشتریان محلی


اگر تصمیم دارید تجارت خود را به سطح بالاتری برسانید و جهانی شوید این مقاله برای شما مناسب است .

در پایین، ما در مورد محلی‌سازی(محلی کردن) بیشتر به شما خواهیم گفت واینکه چگونه می‌توانید با آن حفظ مشتریان بین‌المللی خود را افزایش دهید. بیایید شروع کنیم!

 بومی‌سازی فرآیند سازگاری یک محصول (خدمات) و همچنین کلیه فعالیت‌های محتوا و بازاریابی برای یک مکان مشخص با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های زبانی و تفاوت‌های فرهنگی در خارج از کشور است.

خیلی اوقات، با ترجمه نادرست، اشتباه فهمیده می‌شود. اگرچه می‌خواهید ورود خود را به بازار بین‌المللی موفقیت آمیز کنید، بومی‌سازی ایده بسیار پیچیده‌تری است که نیاز به توجه بیشتری دارد.

اکنون، بیایید مزایای اصلی بومی‌سازی مشاغل شما را قبل از جهانی شدن بدانیم:

مزیت رقابتی در بازار

وفاداری مشتری

فروش بیشترو درآمد بیشتر

نحوه تقویت حفظ مشتری با کمک بومی سازی

در اینجا روش‌های اصلی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند مشتری‌ها را با کمک بومی سازی به طور موثرتری حفظ کنید.

راهنمایی حرفه‌ای دریافت کنید.

بهترین توصیه برای موفقیت در روند بومی سازی مشاغل خود و حفظ مشتری‌های خارجی، کمک گرفتن از خدمات بومی سازی است. امروزه تعداد زیادی از آنها در دسترس است، پس آن‌ها را امتحان کنید. آنها دارای متخصصانی هستند که همه چیز را در مورد روند بومی سازی می دانند. آنها نه تنها محتوا و مفهوم را ترجمه می کنند بلکه آن را با فرهنگ خارجی مخاطبان شما سازگار می‌کنند. علاوه بر این، آنها همچنین تمام عناصر بصری را تنظیم می کنند، به شما کمک می‌کنند وب سایت مربوط به کسب و کار را متناسب کنید و حتی باعث ایجاد برنامه‌هایی برای بی‌عیب و نقص کردن تجربه کاربر و پایبند کردن مشتریان بین المللی به شرکت شما می‌شود.

 افراد حرفه ای به شما در انتقال پیام صحیح و جلوگیری از هرگونه ابهامات زبانی بالقوه کمک خواهند کرد.

محتوایتان را به زبان بومی و مادری مخاطبان ایجاد کنید

به یاد داشته باشید که مشتریان به احتمال زیاد از یک وب سایت به زبان مادری خود خرید می‌کنند، بنابراین شفاف‌سازی پیام شما برای تولید بیشتر مهم است. به این ترتیب، بومی‌سازی چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند در میان سایر رقبا برجسته شوید، توجه مشتری بالقوه را جلب کرده و آنها را وادار به پیروی از شرکت یا نام تجاری خود کنید.

ارائه محتوایی که به زبان مادری آنها نوشته شده است، به مخاطبان خارجی شما نشان می‌دهد که توسط تیم شما ارزش زیادی دارند. درنتیجه، آنها به شما اعتماد بیشتری خواهند کرد.

 ارائه محتوای با کیفیت

همانطور که برای مخاطبان بومی و محلی خود محتوایتان را ارائه می‌دهید، شما باید از قبل به استراتژی محتوای اصلی فکر کنید و مطمئن شوید که فقط اطلاعات جالب و مرتبط را به اشتراک می‌گذارید.

پشتیبانی مشتری بین المللی را برای آنها فراهم کنید.

مورد مهم بعدی برای تقویت حفظ مشتری، استخدام یک تیم پشتیبانی است که به چندین زبان مسلط باشد. اطمینان حاصل کنید که متخصصانی دارید که می توانند به زبان کشوری که می خواهید محصولات یا خدمات شما را در آن تبلیغ کنند، به طور واضح و روان صحبت کنند. این امر می‌تواند یک تیم داخلی از نمایندگان پشتیبانی مشتری چندزبانه تشکیل شده باشد یا گزینه عالی دیگر استخدام تیم برون سپاری است. به خاطر داشته باشید که آخرین گزینه مناسب‌ترین انتخاب است، به خصوص اگر بودجه شما اندک باشد. مشتریان شما باید در هر زمان به یک تیم پشتیبانی مشتری برسند و پاسخ مورد نیاز را به زبان مادری خود دریافت کنند.

به طور منظم از مشتریان خارجی بازخورد بگیرید.

اگر می‌خواهید مشتریان خود را به طور موثرتری حفظ کنید و به رشد کسب و کار خود ادامه دهید، مهم است که به طور منظم نظرات آنها را جمع آوری کنید.


 اول از همه، این کار به آنها احساس اهمیت می‌دهد و آنها از اینکه شما علاقه‌مند به گرفتن نظر صادقانه آنها هستید، قدردانی خواهند کرد.

دومین مورد اینکه شما می‌توانید از داده‌های جمع آوری شده برای بهبود خدمات، دامنه محصول و ایجاد تنظیمات مناسب که مخاطبان خاص خارجی شما بیشترین نیاز را دارند استفاده کنید. دریافت یک نظر صادقانه از مخاطبان بین‌المللی راهی شگفت انگیز برای تشخیص نقاط ضعف و رفع مشکلات برای بهبود تجربه مشتری است. با بهره‌گیری از بازخورد، شما می‌توانید خود را ارتقا دهید و مشتریان جدید بیشتری را با پیشنهادات بیشتر و بهتر جذب کنید.

برنامه وفاداری به محلی‌سازی(بومی‌سازی) را ارائه دهید.

هنگامی‌که یک برنامه وفاداری بومی‌سازی شده برای مشتریان بین المللی خود اجرا می‌کنید، می‌توانید میزان حفظ مشتری را افزایش دهید. مطمئن شوید که متناسب با فرهنگ آنها باشد. بعد از خرید به آن‌ها جایزه بدهید و یا پاداشی تعیین کنید. به آنها تخفیف، تست‌های رایگان، گزینه های ۱ + ۱ یا هر چیزی که باعث شود آنها از شما خرید کنند را ارائه دهید و احساس کنند که شما به آن‌ها بیش از چیزی که مشتری دریافت می‌کند، پیشنهاد می‌دهید.

تحقیق خود را انجام دهید، از تنوع فرهنگی آنها استقبال کنید و برنامه‌ای ارائه دهید که جالب و مورد توجه مخاطبان بین المللی قرار گیرد.

ایجاد حساب‌های شبکه اجتماعی محلی(بومی):

ارائه حساب‌های جداگانه در رسانه‌های اجتماعی که به طور خاص برای کشور آنها تعیین شده است، مهم است. این روشی عالی است که شما می‌توانید با این کار نشان دهید، مشتریان بین‌المللی برای شما با ارزش هستند.همچنین، به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوطه متناسب با مخاطبان خاص بین‌المللی بسیار آسان‌تر خواهد بود. استراتژی کلی بازاریابی نیز همین است. باید بومی‌سازی شده و به زبان مادری آنها نوشته شود. به دنبال ویژگی‌های فرهنگی متفاوت حتماً استراتژی متفاوتی ارائه دهید. با استفاده از بهترین ابزارهای رسانه‌های اجتماعی می‌توانید در زمان کمتری به نتایج بهتری برسید.

همکاری با اینفلوئنسرهای محلی (بومی)

یکی دیگر از راه‌های عالی برای جذب مشتری بیشتر و حفظ آنها همکاری با اینفلوئنسرهای محلی(بومی) است. افراد تمایل دارند به توصیه‌هایی که از جانب بقیه و به خصوص اینفلوئنسرها می‌شود، اعتماد کنند و شما قادر خواهید بود تعداد بیشتری مشتری بالقوه را که احتمال خرید از شما را دارند جذب کنید. بگذارید این یک پست در شبکه‌های اجتماعی، یک بیانیه مطبوعاتی یا هر چیزی باشد که ممکن است مربوط به تجارت شما باشد. این تاکتیک و شیوه حتی ممکن است موثرتر از هر کمپین بازاریابی قدرتمندی باشد.

نتایج نهایی

بومی‌سازی یکی از مهم‌ترین فرآیندها زمانیکه همراه با تجارت خود جهانی می‌شوید،است. فواید محلی سازی متعدد است. این شیوه، به شما کمک می‌کند تا توجه خود را به شرکت خود جلب کنید، وفاداری مشتری را جلب کنید و فروش و درآمد بیشتری کسب کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید، روش‌های زیادی برای حفظ مشتری با بومی‌سازی وجود دارد. با پیاده سازی این نکات در دنیای واقعی تجارت، قادر خواهید بود سریعتر و موثرتر به موفقیت و پیشرفت برسید.