نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد

نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد

نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد

نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد

هرچند اغلب کسب و کارها وبلاگ نویسی را یک بازی سئو یا روشی برای معرفی شرکت ها به عنوان مارکی برتر در صنعت مختص به خود قلمداد می کنند، اما وبلاگ ها ارزش بسیار بیشتری با خود به همراه آورده اند که اکثر سازمان ها قادر به دستیابی به این ارزش ها نیستند.

نحوه ایجاد وبلاگ بهینه مبتنی بر فروش در استراتژی بازاریابی رشد

هرچند اغلب کسب و کارها  وبلاگ نویسی را یک بازی سئو یا روشی برای معرفی شرکت ها به عنوان مارکی برتر در صنعت مختص به خود  قلمداد می کنند، اما وبلاگ ها ارزش بسیار بیشتری با خود به همراه آورده اند که اکثر سازمان ها قادر به دستیابی به  این ارزش ها نیستند.

در صورت بهینه سازی مناسب، وبلاگ ها خواهند توانست در درصد قابل توجهی از فروش شرکت سهیم بوده و راهکارهای فراوانی وجود دارند که می توان برای وبلاگ های  شرکت اعمال شوند. سازمان های بازاریابی با بیشترین میزان رشد و گستردگی نه تنها از اهمیت محتوای خوب آگاهی داشته؛ بلکه می‌دانند چگونه وبلاگی ایجاد کرده که نقشی اساسی و پررنگ در رسیدن به اهداف درامدی مشتریان داشته باشند. این مقاله به این موضوع می‌پردارد که چگونه می‌توان وبلاگی را به منظور افزایش فروش و تسهیل روند رشد سالانه بهینه‌سازی کرد.

 اجازه دهید محتوا حرف بزند.

وبلاگ نویسی به عنوان استراتژی فروش تفاوت بسیاری با وبلاگ نویسی سئو دارد. هرچند توانایی رتبه‌بندی عباراتی که  مشتری جستجو می کند برای فروش آنلاین بسیار مهم است، اما مهمترین نکته‌ اطمینان از این است که  محتوا با گروه های  خریدار هدف و  در مراحل خاصی از فرایند خرید حرف زده و ارتباط برقرار می‌کند.

این بدان معنی است که تمرکز بر خریدار به جای تلاش برای بدست آوردن درصد کلمات کلیدی مشخص در وبلاگ  اهمیت بیشتری دارد. یک وبلاگ  فروش بایستی  تعیین نماید که نیازهای خریدار چه هستند، راه حل های مختلفی که خریدار ممکن است در نظر بگیرد  را شناسایی کرده و این که چگونه محصول یا خدمات اصلی که در حال تبلیغ آن هستند می تواند بهترین راه حل را ارائه دهد. سپس میتوان  از کلمات کلیدی مناسب و متناسب با نیازهای خریدار استفاده کرد.

همچنین درک این نکته که خریداران شما چه کسانی هستند نیز بسیار مهم است؛ از این رو وبلاگ می‌تواند  هر دسته  از خریداران  را به درستی  مورد هدف قرار دهد. به طور مثال  شرکتی را متصور شوید که کیت های سفارشی اتومبیل و قطعات کمیاب اصلی را به فروش می رساند. خریداران هدف شما ممکن است فروشگاه های ساخت اتومبیل (B2B)، کلکسیونر های اتومبیل، علاقه مندانی در سنین بین ۱۶ تا ۲۵ سال ، علاقه مندان میانسال و علاقمندان بازنشسته باشد.

مطمئناً قرار نیست از یک چشم انداز یا شیوه ای مشابه که با نوجوانی ۱۸ ساله که می خواهد هیوندای ۲۰۰۵ خود را کروم کاری کرده و یا ضربه گیر (باله) به آن اضافه کند استفاده کنید که برای وکیلی  65 ساله که  می‌خواهد مرسدس گالوینگ ۱۹۵۵ خود را بازسازی کند. هر مقاله در وبلاگ می بایست خریدار خاصی را مخاطب قرار داده و به عنوان یک قطعه واحد در سیستمی بزرگتر عمل کرده  که خوانندگان را به شیوه ای پرورش می‌دهد تا در موعد مناسب به خریدار تبدیل شوند.

وبلاگ‌ها می توانند از CTA (فراخوان) استفاده کنند که خوانندگان را به مشتری بالقوه تبدیل نمایند.

وقتی بازدید از وبلاگ خود را شروع کردید؛ آخرین کاری که باید انجام دهید این است که آرام نشسته  و ببینید آیا خوانندگان  بر روی لینکی که آنها را به فرم ارسال یا سبد خرید هدایت می‌کند؛ کلیک می کنند یا خیر. شاید خوانندگان همچنان  در مرحله دیگری از سفر به سمت خرید  بوده  و هنوز آمادۀ  تصمیم گیری برای خرید نباشند. این جاست که CTA می تواند  به محرک قدرتمندی در تبدیل ترافیک وبلاگ به فروش تبدیل شود.

کسانی که آماده تبدیل( تغییر از مشتری احتمالی به مشتری واقعی)  هستند بر روی پیوند شما کلیک می کنند؛ اما برای  کسانی که هنوز در مرحله تصمیم گیری قرار دارند، CTA مناسب می تواند ایشان را به سمت محتوای اضافی سوق داده تا اعتماد به نفس لازم برای خرید را  به ایشان بدهد. از شیوۀ گفتاری مهیج که با خریدار هدف صحبت می کند استفاده کرده  و از طرحی چشم نواز استفاده کنید.

می توانید CTA را در انتهای وبلاگ خود قرار داده و بعداً آن را به وسط وبلاگ منتقل نمایید. جاهای مختلفی را امتحان کنید تا بتوانید تعیین نمایید که کدام موقعیت بالاترین کلیک را به دنبال دارد.

وبلاگ ها به بهبود کیفیت ترافیک اصلی کمک می کنند.

پیشتر در مورد اهمیت بالای محتوای متمرکز بر مشتری صحبت کردیم و این که می توان وبلاگ‌ها را بهینه سازی کرده  و در عین حال  کیفیت ترافیک اصلی  را نیز ارتقاء داد.

به جای تلاش در رتبه بندی واژگان کلیدی گسترده ‌تر سعی کنید رتبه بندی را برای تغییرات مستمری که متناسب با نیازهای خریدار است انجام دهید. این استراتژی نه تنها مشتریان با کیفیت تری به همراه خواهد داشت، بلکه از آنجا که این واژگان کلیدی چندان رقابتی نیستند نرخ تبدیل سریع تری به همراه  خواهد داشت.

به طور مثال به جای صرف یک سال وقت برای رتبه بندی “پیراهن‌های مردانه” (۱۵۹۰۰حجم جستجوی ماهانه) ، سعی کنید برای واژگان کلیدی مانند ” پیراهن آبی فلانل مردانه” (۴۸۰ حجم جستجوی ماهانه) رتبه بندی کنید. در کل آیا ترجیح می‌دهید در صفحه یک  جستجوگر گوگل دارای صفحۀ  کالایی باشید که صدها بازدید در ماه دارد اما نرخ تبدیل آن تنها  سه درصد است یا  برای عبارت جستجویی که  دارای تعداد جستجوهای کمتر ، اما با ۲۵ درصد  نرخ تبدیل است  رتبه بندی کنید؟

وبلاگ ها می توانند از برگه ها و بروشورهای فروش پشتیبانی کنند.

افراد اغلب زمانی  که  در مرحلۀ تصمیم گیری برای تبدیل به خریدار شدن قرار دارند  به برگه ها و بروشورهای فروش نیز نگاهی می کنند. آنها از قبل  می دانند محصول یا خدماتی که خواهان آن هستند چه است ، اما حال بایستی دست به انتخاب مارک خاصی بزنند.

به طور مثال مشتری می‌داند که به یک  تنظیم کنندۀ غواصی مناسب برای غواصی در یخ احتیاج دارد؛  اما سعی دارد  بین مارک های Apex MTX-R ، ScubaPro MK-25  و Sherwood Blizzard دست به انتخاب بزند. یک وبلاگ می‌تواند در مورد این که تنظیم کنندۀ آب سرد  چه ویژگی هایی بایستی داشته باشد و چه ویژگی هایی را بایستی جستجو کرد، صحبت کند ، سپس یک بروشور CTA در اختیار مشتری قرار داده که خریداران بالقوه می توانند آن را بارگیری(دانلود) نموده  و از آن برای  خرید مستقیم استفاده کنند..

اطلاعات بیشتر مانند مصاحبه با مشتریانی که از این محصول استفاده کرده اند، مطالعات موردی، کتاب‌های الکترونیکی و هرگونه اطلاعات دیگر که از طریق وبلاگ قابل دسترسی است  را میتوان  بارگیری کرد.

آغاز به کار

نوشتن یک وبلاگ فروش، به تخصیص دادن زمان و استعداد بسیاری نیاز دارد. همچنین مسئول وبلاگ نیاز دارد تا: 

  • بازارهای خریدار را تعریف کند.
  • خریدار ایجاد نماید.
  • مسائل اجتماعی را مورد توجه داشته باشد.
  • جستجو کرک را تجزیه و تحلیل کند.
  • از دانش روانشناسی بازاریابی برخوردار باشد
  • نویسنده‌ای استثنایی باشد.
  • درک کند که چگونه ورودی، سئو و رسانه های پولی برای تولید ترافیک با کیفیت بالا با یکدیگر  کار می‌کنند،
  • از ابزار فنی مناسب برخوردار باشد.

اغلب شرکت ها بودجه (یا علاقه)ای برای  سرمایه گذاری در CRM قوی و دیگر  ابزارها در اختیار نداشته و همچنین تمایلی به داشتن متخصصان واقعی برای اجرای چنین استراتژی ندارند. سازمان های بازاریابی رشد‌یافته ابزارهای گرانبهای فناوری و اعضای تیم متخصص را در اختیار دارند؛ اما سرمایه گذاری در یکی از آن ها می تواند هزاران شرکت همچون شرکت شما  را با از بین بردن نیاز به وجود  تیم بزرگ بازاریابی و فروش داخلی نجات دهد.

در حقیقت  اکثر مارک‌های  تجاری بزرگ فقط به سه عضو تیم داخلی احتیاج دارند که در حین اجرای مجموعه ای از استراتژی ها و ابزارها در وبلاگ فروش  و در قلب استراتژی، با یک سازمان بازاریابی رشد همکاری کنند.

همین امروز با یک شرکت  بازاریابی پیشرفته  تماس گرفته و بیاموزید یک وبلاگ فروش با بازاریابی داخلی، سئو و رسانه های پولی برای نیل به اهداف درآمدی سه ماهۀ خود چگونه  کار می کند.