مراحل آماده شدن سئو (SEO) برای سال ۲۰۲۲

مراحل آماده شدن سئو (SEO) برای سال 2022

مراحل آماده شدن سئو (SEO) برای سال ۲۰۲۲

مراحل آماده شدن سئو (SEO) برای سال ۲۰۲۲ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

در طی چند سال، روند سئو به طور چشمگیری تغییر کرده است.الگوریتم ها به دلیل نوآوری در فناوری های نوظهور به طور مداوم در حال تغییر هستند.

در طی چند سال، روند سئو به طور چشمگیری تغییر کرده است.

 الگوریتم ها به دلیل نوآوری در فناوری های نوظهور به طور مداوم در حال تغییر هستند.

موتورهای جستجو، مانند گوگل، در تمام طول سال به کنجکاوی و توجه کامل شما نیاز دارند .نیازمند، نه؟ با این حال، اشتباه نکنید، با افزایش محبوبیت اکوسیستم های صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی، جستجوی صوتی چشم انداز سئو را تغییر می دهد.

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۲، زمان آن فرا رسیده است که در مورد مراحل پیشرفت سئو بیاندیشید.

مسلماً بیش از هر زمان دیگری، متخصصان بازاریابی دیجیتال، آژانس های بازاریابی و کسب و کارها به طور یکسان باید برای سال ۲۰۲۲ آماده باشند.

خوشبختانه، برخی از مهم ترین تکنیک ها و استراتژی های سئو را گردآوری کرده‌ ایم تا برای آنچه در راه است به شما کمک کند.

جستجوی صوتی

 محبوبیت جستجوی صوتی همچنان در حال افزایش است.

 در واقع،گزارش شده است که حدود ۵۸٪ از مصرف کنندگان از جستجوی صوتی برای یافتن اطلاعات کسب و کار محلی استفاده می کنند.

 ما در حال حاضر الکسا (Alexa)، سیری (Siri) و دستیار گوگل را داریم که نقش مهمی در زندگی روزمره مردم دارند.

 اکنون بسیاری از افراد از بلندگوی هوشمند در خانه‌های خود استفاده می کنند و با معرفی فعال‌سازی صوتی در همه چیز، از تلویزیون گرفته تا دستگاه‌های پزشکی، فقط زمان زیادی است که جستجوی صوتی شکل اصلی جستجو باشد.

معنای این امر برای گرایش های سئو این است که نیاز بیشتری برای کسب ‌وکارها و بازاریابان وجود خواهد داشت تا بر مهارت های «بازاریابی مکالمه» خود (ترجمه محتوای نوشتاری به زبان طبیعی) تمرکز کنند.

 این تغییر در واژگان همچنین می تواند فرصتی برای برندها باشد تا با مشتریان خود در سطح شخصی تر ارتباط برقرار کنند.

نحوه ایجاد محتوای محاوره ای

جستجوی صوتی شما را تشویق می کند محتوایی ایجاد کنید که ماهیت محاوره‌ای داشته باشد، بدون ساختار رسمی و تاکید کمتر بر کلمات کلیدی. برای اینکه از این روند جلوتر بمانید، مهم است که بدانید چه محتوای مکالمه ای در اینترنت وجود دارد تا بتوانید به راحتی ایده ای جدیدی برای وب سایت خود داشته باشید.

برای شروع، وب‌سایت های پرسش و پاسخ مانند Quora و Reddit هستند (هر دو پلتفرم منابع زیادی برای آغاز کار شما دارند).

همچنین، مواردی مانند پرسش های متداول یا مقاله های آموزش، مهم تر از همیشه خواهند بود، زیرا مردم سؤال می پرسند و انتظار دارند گوگل از طریق دستیار صوتی خود پاسخ هایی را ارائه کند.

نحوه ایجاد محتوا محاوره ای

این مورد را به کار برید

 کلمات کلیدی هدف خود را طوری تنظیم کنید که بیشتر به جستجوهای مبتنی بر مکالمه خاص بپردازند، حتی می توانید و باید کلمات کلیدیِ طولانی (long-tail) را در جستجو قرار دهید.

سپس می توانید محتوا را در پاسخ به چنین سؤالاتی شکل دهید، که می تواند به شکل یک مقاله وبلاگ یا حتی یک صفحه سؤالات متداول باشد.

 به یاد داشته باشید که عبارت جستجو را مانندH1،H2  یا H3 قرار دهید.

دسترسی

 این چیزی است که (۱۰to8) امسال با راه اندازی مجموعه جدید دسترس‌ پذیری و صفحات رزرو مطابق با WCAG (راهنمای دسترسی به محتوای وب سایت) به شدت روی آن تمرکز کرده است.

 تعداد افرادی که به اینترنت دسترسی دارند در حال افزایش است .

بنابراین، دیده شدن و یافتن توسط همه (از جمله افراد دارای اختلالات بینایی یا سایر ناتوانی ها) بسیار مهم است.

اطمینان از دسترسی به محتوای وب سایت، خدمات، محصولات و موارد دیگر برای افراد دارای معلولیت، نه تنها به شما در رتبه بندی کمک می کند، بلکه تجربه بهتری به مشتری ارائه می دهد.

 نکته اصلی این است که اگر می خواهید در جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب کنید، این یکی از گرایش‌های سئو است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. شما باید یک تجربه ی «مشتری حیرت‌انگیز» را برای همه فراهم کنید – که به معنای بهبود دسترسی وب سایت شما در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری است.

این مورد را به کار برید

وقتی صحبت از دسترسی به میان می آید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید (و شاید برخی از آنها را قبلاً شرکت شما انجام داده است). باید روی موارد زیر تمرکز کنید:

 • مطمئن شوید که همه تصاویر دارای برچسب ALT هستند تا توسط صفحه خوان‌ها قابل خواندن باشند.

 • مطمئن شوید که وب سایت شما مطابق با WCAG است.

 این بدان معناست که سطح معینی از الزامات دسترسی افراد دارای معلولیت را برآورده می کند.

انجام تنظیمات کوچک در تضاد رنگ ها و اضافه کردن زیرنویس به فیلم ها می تواند نقطه شروع خوبی باشد.

•  ویژگی های ARIAرا اضافه کنید تا مطمئن شوید صفحه خوان ها می توانند متن، ویجت‌ها و موارد دیگر را بخوانند.

بخش‌های ویژه

 در بخش‌های برجسته، نتایج جستجویی که معمولاً در بالای نتایج جستجوی ارگانیک گوگل

نمایش داده می شوند، به اشکال مختلفی مانند جعبه های پاسخ، همراه با «افراد همچنین می پرسند» هستند که گوگل آن را با عبارت جستجوی اصلی مرتبط می داند.

هدف از چنین جعبه هایی بخشی از تلاش مداوم گوگل برای پاسخ دادن به سؤالات در سریع‌ ترین زمان ممکن و افزایش تجربه کاربر است.

 در بسیاری از موارد، نیاز کاربرِ جستجوگر به کلیک کردن را از بین می برد.

گذشته ازآن، این یک فرصت عالی برای افزایش سهم برداشت ارگانیک است که به عنوان یک منبع معتبر و مفید دیده می شود.

این مورد را به کار برید

تکنیک هایی که قبلاً برای بهینه سازی جستجوی صوتی پیشنهاد شده اند، می توانند برای پاسخ های برجسته نیز اعمال شوند، زیرا البته، شما نیز در حال پاسخ دادن به یک درخواست هستید.

در حالی که هیچ راه قاطع و سریعی برای نمایش در «پاسخ های برجسته» وجود ندارد، ما می دانیم که گوگل اعداد، مراحل و لیست ها را به طور یکسان تشخیص می دهد.

به عنوان مثال، آیا تا به حال دستور غذا را در گوگل جستجو کرده اید؟ اگر بله، احتمالاً متوجه شده اید که مواد تشکیل دهنده به صورت فهرستی واضح و مختصر به شما ارائه می شوند.

 اگر آمار و ارقام جالبی دارید، هنگام ایجاد محتوایی که برای نمایش در ریچ اسنیپت‌ها طراحی شده اند، حتماً آن‌ها را لحاظ کنید.

سرعت دادن

 زمان بارگذاری صفحه موبایل و دسکتاپ خود را بهبود ببخشید یا از آن عقب بمانید.

در حالی که بر کسی پوشیده نیست که سرعت صفحه یکی از مهم‌ترین مراحل سئو است، اخیراً سرعت صفحه بیش از هر زمان دیگری مهم شده است.

در واقع، به‌روزرسانی اخیر الگوریتم گوگل، سرعت بارگذاری صفحه را به عاملی بسیار بزرگتر از گذشته در رتبه‌بندی تبدیل کرده است.

 برای موفقیت در بهینه سازی برای پاسخ های برجسته، جستجوی صوتی، یا حتی ظاهر شدن در صفحه اول، یک وب سایت با بارگذاری سریع به شانس شما کمک می کند.

گوگل می خواهد در سریع ترین زمان ممکن پاسخ ها را ارائه دهد و مطالعات نشان داده است که از هر چهار کاربر یک کاربر از صفحه‌ای که کندتر از چهار ثانیه بارگذاری می شود رد می شود.

 آمار بالای این رد شدن ها، به اعتبار شما نزد گوگل آسیب جدی وارد می کند و مشتریان خود را از دست می دهید.

به علاوه، در جولای ۲۰۱۸، گوگل به دنیا اعلام کرد که از سرعت صفحه در رتبه بندی جستجوی موبایل نیز استفاده خواهد کرد.

بر این اساس، این جریان فقط برای جستجوهای دسکتاپ نیست.

نکته اصلی این است: اگر بارگذاری وب سایت شما نسبت به سایرین در همان اتصال شبکه بیشتر طول می‌کشد، احتمالاً رتبه پایین تری و بازدیدکنندگان کمتری خواهید داشت.

این موارد را به کار برید

برای بهبود سرعت صفحه خود در دسکتاپ و موبایل، ابتدا باید درک خوبی از عملکرد وب سایت خود داشته باشید. با استفاده از Google’s PageSpeed Insights نه تنها امتیازی از ۱۰۰ کسب می کنید، بلکه توصیه های برتر را نیز دریافت خواهید کرد که می توانید برای سرعت بخشیدن از آن‌ها استفاده کنید.

ابتدا مطمئن شوید که از دستورالعمل های گوگل برای صفحات وبِ سریعتر پیروی می کنید.

این شامل کاهش اندازه تصاویر و افزودن محتوا به HTML با استفاده از CSS یا جاوا اسکریپت به جای زبان‌های سمت سرور مانند PHP یا Python است.

ثانیا، از یک شبکه تحویل محتوا برای ارائه محتوای وب سایت خود از نزدیکترین سرور به جایی که کاربر در آن قرار دارد استفاده کنید.

سوم، از کش (cach) برای منابع ثابت مانند تصاویر و فایل‌های CSS استفاده کنید تا فقط یک بار دانلود شوند.

این امر باعث صرفه‌جویی در پهنای باند هم برای شما و هم برای کاربرانتان می‌شود. در نهایت، مطمئن شوید که تمام اسکریپت های سایت شما  GZIP فشرده شده اند، زیرا می تواند تا ۷۰ درصد در سرعتِ صفحه، تفاوت ایجاد کند.

برای موبایل آماده باشید

وقتی صحبت از مراحل سئو در سال ۲۰۲۲ می شود، ممکن است به نظر برسد که بهینه‌سازی موبایل یک خبر قدیمی است.

بسیاری از متخصصان سئو می دانند که از مارس ۲۰۱۸، پس از عرضه ایندکس موبایل اول، یک فاکتور رتبه‌بندی بسیار مهم گردیده است.

بهینه سازی سایت شما برای موبایل نیز احتمال اینکه در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید را افزایش می دهد.

با این حال، چیزی که ممکن است ندانید این است که اگر، نسخه دسکتاپ و هم نسخه موبایل وب سایت خود را دارید، ربات گوگل ابتدا نسخه موبایل را هنگام تصمیم گیری برای رتبه بندی وب سایت شما بررسی می کند.

 این را با این واقعیت همراه کنید که ۹۰٪  از کاربران اینترنت با تلفن های همراه به اینترنت دسترسی دارند.

پس جای تعجب نیست که بهینه سازی موبایل یک استراتژی مهم سئو است.

اگر یک وب‌سایت واکنش‌گرا (responsive) یا یک سایت اختصاصی موبایل ندارید، دریافت آن الزامی است. بدون آن دسترسی به مشتریان بالقوه و مشتریانی را که با استفاده از چندین دستگاهی در حال جستجو هستند را از دست خواهید داد.

این مورد را به کار برید

این کار درستی است که مطمئن شوید هر دو سایت موبایل و دسکتاپ شما محتوای اصلی یکسانی دارند. این باید شامل فراداده ها مانند عنوان صفحه و توضیحات نیز باشد.

 با این حال، طبق آخرین توصیه، به خاطر داشته باشید که زمان بارگذاری صفحه موبایل را نیز کاهش دهید، زیرا یک عامل کلیدی در رتبه بندی است.

محتوای ویدیویی

علاوه بر محتوای تلفن همراه و صوتی، افراد با دسترسی به اینترنت، بسیار بصری‌ تر می شوند.

با ظهور اپلیکیشن هایی مانند اسنپ چت، تیک تاک و بسیاری دیگر از پلت فرم های اجتماعی که از استوری استفاده می کنند، جای تعجب نیست که شاهد افزایش محتوای ویدیویی نیز باشیم.

 استفاده از ویدیوها بسیار سودمند است، نه تنها به عنوان یکی از بهترین روندهای جدید سئو، بلکه محتوای ویدیویی نیز به شما کمک می کند تا به عنوان یک منبع معتبر و مفید دیده شوید.

آن‌ها در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب و فیس بوک (که آخرین به روز رسانی های تغییرات الگوریتم گوگل را پذیرفته اند)، به خوبی عمل می‌کنند.

این مورد را به کار برید

اگر آماده هستید، پس با تهیه فهرستی از ایده های محتوای ویدیویی خود شروع کنید.

این می‌ تواند شامل آموزش ها، ویدیوهای آموزنده مانند دستورالعمل ها و نمایش های محصول نیز باشد. هنگامی که این لیست را دارید، ایجاد قطعات کوچک محتوای طراحی شده با تکه های کوتاه اما فریبنده برای شما آسان تر خواهد بود.

 این کار بینندگان را تشویق می کند تا محتوای شما را تماشا کنند، روی مقالات شما کلیک کنند و همچنین به شما کمک می‌کند در بخش ویدیوی جستجوی گوگل ظاهر شوید.

تجربه صفحه (page experience)

یکی از روندهایی (trends) که مدتی است در بین مشاغل آنلاین در حال رشد است، تجربه مشتری است. این با الزامات تجربه صفحه که گوگل در آخرین به روز رسانی خود ذکر کرده است، همراه است.

به روز رسانی به این معنی است که گوگل تجربه کاربری یک وب سایت را در نظر می گیرد تا آنها را به طور مناسب رتبه بندی کند.

این شامل عواملی است که می‌تواند بر زمان بارگذاری صفحه شما تأثیر بگذارد، مانند تعداد تغییر مسیرهای شما، تعداد تصاویر و همچنین طول صفحات.

 موارد حیاتی وب و همچنین قابلیت استفاده و ناوبری وب سایت در دسکتاپ و موبایل، قرار دادن دکمه ها، نحوه ظاهر شدن محتوای پویا مانند پنجره های بازشو و موارد دیگر توسط گوگل بررسی می شود.

به روز رسانی جدید همچنین به این معنی است که استفاده از فرمت AMP برای محتوا دیگر یک ضرورت نیست.

این مورد را به کار برید

بهترین راه برای اطمینان از ارائه یک تجربه کاربری عالی این است که وب سایت خود را تا حد امکان ساده و آسان کنید.

همچنین باید به تعداد تبلیغات یا محتوای غیر ضروری در هر صفحه نیز توجه داشته باشید.

 اطمینان حاصل کنید که سایت شما دارای گواهی معتبر HTTPS است، درهم و برهم نیست، و به طور کلی برای کاربران آسان است.

لینک سازی اخلاقی

لینک های اخلال گر(مخرب) نیز اکنون به طور جدی توسط گوگل جریمه می شوند.

به همین دلیل است که باید مراقب هرگونه استراتژی که شامل تبادل لینک متقابل، لینک های پولی یا سایر تکنیک های لینک سازی غیر ارگانیک است باشید.

 با آخرین به روز رسانی، مبادله پول برای لینک، مبادله بیش از حد لینک، یا حتی کمپین های پست مهمان در مقیاس بزرگ، همه از تکنیک های کلاه سیاه سئو  در نظر گرفته می شوند.

اگر کسب ‌وکار شما می‌ خواهد در صفحه نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب کند، وقت آن رسیده است که روی ابزارهای اخلاقی تر برای دریافت بک لینک های با کیفیت تمرکز کنید.

بهترین راه برای انجام این کار، تولید محتوای مفیدی است که لینک ها را به صورت ارگانیک جذب می‌کند.

این مورد را به کار برید

هنگامی که محتوای با کیفیت خود را دریافت کردید، مطمئن شوید که آن را در سیستم عامل‌های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر توزیع کنید.

 اما به یاد داشته باشید، هنگام اشتراک گذاری لینک‌ها، اسپم (spam) نکنید!

اطمینان حاصل کنید که هر پستی با آنچه که می خواهید تبلیغ کنید مرتبط باشد تا بهترین نتایج ممکن را به دست آورید.

نتیجه

به طور کلی، آینده سئو در حال تغییر و تحول است.

 ما باید اکنون این تغییرات را بپذیریم تا در اوج بمانیم و برای آنچه در سال آینده می آید آماده باشیم.

بنابر این، وقت آن فرا رسیده که کسب و کار شما به این بیاندیشد که چگونه می‌ تواند برخی از این اصول (یا همه) را در استراتژی بازاریابی فعلی خود پیاده کنند.

چه بخواهید برای ایجاد یک کمپین لینک سازی اخلاقی کمک کنید و چه برای بهبود قابلیت استفاده از تلفن همراه خود، از این روند عقب نمانید.

 اکنون با بهترین استراتژی های سئو برای سال ۲۰۲۲ و بعد از آن سازگاری را شروع کنید.