قدرت برندسازی دیجیتال: چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

قدرت برندسازی دیجیتال: چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

قدرت برندسازی دیجیتال: چیست و چرا به آن نیاز دارم؟

قدرت برندسازی دیجیتال: چیست و چرا به آن نیاز دارم؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

آیا می خواهید بازدیدکنندگان وب سایت شما بهتر درک کنند که شما به عنوان یک تجارت چه کسی هستید؟ پس این پست در مورد برندسازی دیجیتال، از جمله مفهوم، چیستی و چگونگی را بخوانید.

وقتی می‌پرسید «هدف‌های وب‌سایت شما چیست؟ »، اکثر آن‌ها می‌گویند “برای افزایش ترافیک و تبدیل، آیا این رویا نیست؟” . اما آیا بازدیدکنندگان وب سایت شما واقعاً درک می‌کنند که تجارت شما در مورد چیست یا چه چیزی شما را متفاوت می‌کند؟. خوب، اینجاست که برندسازی دیجیتال وارد عمل می‌شود. اگر بازدیدکنندگان شما ندانند شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید یا چه چیزی شما را متفاوت می‌کند، افزایش ترافیک یک وب سایت یک تمرین بیهوده است. این یکی از دلایل اصلی عدم تبدیل ترافیک به فروش است.

برندسازی دیجیتال چیست؟

برندسازی دیجیتال در مورد درک “ارزش” و اعتبار[۱] شما به عنوان یک تجارت و ارسال این ارزش‌ها به بازدیدکنندگان وب سایت شما است. اما نگران نباشید، برندسازی دیجیتال در مورد فونت‌ها، برچسب‌ها، شخصیت‌ها، تصاویر، لوگوها یا هویت بصری نیست. این‌ها به سال‌ها دانش برندسازی و تجربه کاربری (UX) نیاز دارند. برندسازی دیجیتال دارای عناصر عملی است که هر صاحب وب سایتی می‌تواند آن را ایجاد کند. درک ارزش‌ها برای مشتری به عنوان «ارزش پیشنهادی» شما شناخته می‌شود و واقعاً بر دیدگاه قدیمی نقاط فروش منحصر به فرد (USP) غلبه کرده است. به عنوان یک تعریف، ارزش پیشنهادی «وعده‌ای از ارزش است که برای مشتریان شما جذاب خواهد بود ». برندسازی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد که این ارزش را به اشتراک بگذارید. بسیاری از کسب و کارهای موفق دیگر منحصر به فرد نیستند – آنها فقط این کار را بهتر انجام می‌دهند. از چند وب‌سایت بازدید می‌کنید که لزوماً ارزان‌تر نیستند، اما محصولی برتر به مشتریان ارائه می‌دهند؟ این نمونه‌ای از ارزش برای مشتری است.

چرا برای من مهم است؟

 • اهمیت برندسازی دیجیتال به ارتباط موثر ارزش شما با مشتری برمی‌گردد .برندسازی دیجیتال به مشتریان بالقوه شما ) آن ترافیک) فکر می‌کند و این که چگونه می‌توانیم به آن‌ها بگوییم که چه کسی هستیم، چه چیزی ما را متفاوت و چه چیزی ما را بهتر می‌کند. هنگامی که یک بازدیدکننده وب سایت کسب و کار ما را درک می‌کند، تصمیم خرید به شدت کاهش می‌یابد.

چند نمونه عالی از برندسازی دیجیتال را در زیر ببینید:

شراب‌های برهنه Naked Wines

 • وقتی از وب سایت شراب‌های برهنه بازدید می‌کنید، فوراً متوجه می‌شوید که این تجارت در مورد چیست و ارزش آن‌ها چیست. فقط در چند جمله می‌فهمید که این ارزش برای شما به‌عنوان یک مشتری چیست و چرا باید از آن‌ها به عنوان یک تجارت استفاده کنید.

آجرهای بنفش Purple Bricks

 • آجر بنفش رویکرد بسیار شادتری برای پیام‌رسانی خود دارد و به خوبی کار می‌کند. شما می‌دانید که آن‌ها چه کار می‌کنند و چگونه این کار را انجام می‌دهند.

خوردن (چریدن) Graze

 • فوراً مزایای کسب و کار خود را با پیام‌های عالی که کوتاه و دقیق است، ارسال کنید. وارد وب سایت می‌شوید و آن‌ها مزایای و ارزش کسب و کار را برای شما به عنوان مشتری به تصویر می‌کشند.
 • هنگامی که «ارزش پیشنهادی  value offering» خود را داشتیم، زمان آن فرا رسیده است که به دنیا بگوییم. اما برندسازی دیجیتال از وب سایت ما فراتر است و در هر بخش از هر کانال بازاریابی و هر نقطه تماسی که مشتری با آن تعامل دارد، ریشه دوانده است. هیچ فایده‌ای ندارد که در وب سایت خود بنویسید که «بهترین خدمات در کسب و کار» را دارید، اگر در تبلیغات پولی شما این موضوع ذکر نشود. شما باید تمام نقاط تماس مشتری خود را ترسیم کنید، به پیام‌ها نگاه کنید و مطمئن شوید که در سراسر آن یکنواخت است. در زیر چند مکان کلیدی وجود دارد که باید تلاش خود را روی آنها متمرکز کنید، زیرا آنها لحن را برای سایر کانال های بازاریابی تعیین می‌کنند.

صفحه نخست Homepage

 • یک مکان عالی برای شروع، صفحه اصلی است. هر روز صفحات اصلی را می‌بینیم که هیچ نشانه‌ای در مورد کسب و کار ارائه نمی‌دهند. حتی نمی‌دانند چه چیزی آن‌ها را از یک رقیب، متمایز می‌کند. صفحه اصلی خود را با ارسال پیام در مورد ارزش پیشنهادی خود تغییر دهید – مطمئن شوید که هر مشتری با دانستن این که دقیقاً چه کاری انجام می‌دهید و چه چیزی شما را متفاوت، منحصر به فرد و بهتر از همتایان خود می‌کند، از آنجا خارج می شود.

صفحات وب سایت

 • ما صفحات وب سایت را از صفحه اصلی جدا کرده‌ایم زیرا مهم است که آن‌ها را به صورت مجزا نگاه کنیم. اغلب صفحه‌ای که بیشترین زمان صرف شده در آن را دارد، صفحه اصلی است، اما در مجموع این صفحه، اکثر ترافیک را شامل نمی‌شود. تصور کنید ما فقط روی یک تبلیغ یا صفحه‌ای مستقیماً از صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) کلیک کرده‌ایم که صفحه اصلی شما نیست… آیا به ما اطلاعاتی در مورد ارزش پیشنهادی شما داده می‌شود؟

بازاریابی ایمیلی

 • ایمیل‌های شما مکانی عالی برای تقویت ارزش‌های کلیدی شما برای مشتریانتان است. اگر از اتوماسیون بازاریابی برای بازدیدکنندگانی که در ایمیل‌های شما ثبت‌نام می‌کنند، استفاده می‌کنید، از ایمیل‌های مختلف موجود در برنامه برای تقویت پیام‌رسانی خود استفاده کنید. بهترین روش ایجاد “ایمیل خوش آمدگویی” است، که اولین ایمیلی است که مشتری پس از ثبت نام در برنامه ایمیل شما دریافت می‌کند. از این ایمیل برای تقویت کسب و کار خود استفاده کنید.

تبلیغات رسانه‌های پولی Paid Media Ads

 • ایجاد یک نسخه تبلیغاتی عالی بسیار مهم است – این می‌تواند تفاوت بین به دست آوردن و از دست دادن یک سرنخ (lead= مشتری راغب) یا فروش باشد. یک تبلیغ عالی، کپی آگهی را با صفحه فرود مطابقت می‌دهد و هیچ فایده‌ای ندارد که یک چیز را در آگهی بگویید و آن را در صفحه فرود (landing page) تکرار نکنید. Google AdWord  به ویژه ابزارهایی را به بازاریابان داده است تا برندسازی دیجیتال را با چیزهایی مانند «افزونه‌های فراخوان» و تبلیغات گسترده جدید تقویت کنند. از این ابزارها برای تقویت پیام خود استفاده کنید.

قراداده Metadata

 • اغلب اهمیت “ابرداده metadata” نادیده گرفته می‌شود. گاهی اوقات به سادگی ایجاد می‌شود تا مطمئن شویم که “جعبه SEO” را علامت زده‌ایم. به ابرداده مانند این فکر کنید – این تنها اطلاعاتی است که مشتری باید بین شما و رقیب شما در SERP انتخاب کند. اگر ابرداده‌های شما متمرکز بر مشتری نباشد، رتبه بندی در جایگاه ۱ برای کلمه کلیدی شما بی معنی است. مانند یک تبلیغ پولی با آن رفتار کنید و پیامی ایجاد کنید که ارزش شما را تقویت کند.

برندسازی دیجیتال و بهینه سازی نرخ تبدیل

 • نام تجاری دیجیتال و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) ، اشتراک نظر دارند. اگر با CRO آشنایی ندارید،  MOZ آن را به عنوان «فرایند سیستماتیک افزایش درصد بازدیدکنندگان وب سایتی که اقدام دلخواه را انجام می‌دهند» توصیف می‌کند. این چه ارتباطی با برندسازی دیجیتال دارد؟ هدف برندسازی دیجیتال افزایش احتمال انجام یک اقدام دلخواه توسط بازدیدکننده است. هنگامی که یک بازدیدکننده کسب و کار شما را درک می‌کند، فرصت تبدیل افزایش می‌یابد. CRO برای برندسازی دیجیتال بسیار مفید است زیرا به شما امکان می‌دهد پیام‌ها را در سراسر وب‌سایت از طریق تست A/B آزمایش کنید. گوگل با انتشار Google Optimise این روند را آسان‌تر کرده است. زمانی را صرف ایجاد تست‌های A/B از انواع مختلف پیام رسانی برای صفحات وب سایت خود کنید و کشف کنید که کدامیک بهترین تاثیر را دارد. به محض این که از وب سایت خود به کانال‌های بازاریابی دیگر خود نگاه کنید، CRO  متوقف می‌شود. اما این بدان معنا نیست که دانش CRO را نمی‌توان در سایر نقاط تماس شما اعمال کرد.

نتیجه

به طور خلاصه، همه چیز در مورد سازگاری است. همیشه باید یک رویکرد منسجم و جامع برای انتقال ارزش شما به بازدیدکنندگان در تمام کانال‌های بازاریابی وجود داشته باشد .از نگاه جداگانه به کانال‌های بازاریابی مختلف خودداری کنید زیرا نه تنها مشتریان بالقوه را گیج می‌کند، بلکه کسب و کار شما نیز از هم گسیخته می‌شود. هر کانال بازاریابی نقطه‌ای است که نیاز به پیوستن دارد و با این نکات، شما در راه ایجاد یک برندِ معروف خواهید بود.


[۱]– value. ارزش و اعتبار