شش دلیل قانع کننده و مناسب برای این که کسب و کار شما باید دیجیتال شود

44

شش دلیل قانع کننده و مناسب برای این که کسب و کار شما باید دیجیتال شود

شش دلیل قانع کننده و مناسب برای این که کسب و کار شما باید دیجیتال شود 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

اگر جدید ترین ترند های فناوری را هر چیزی در نظر بگیریم که باید طبق آن پیش رویم ، تحول دیجیتال ، یک اولویت و چالش بزرگ ، برای تقریبا هر کسب ‌و کاری جهت دستیابی به آینده ی قابل ‌پیش ‌بینی خواهد بود. با این حال ، بسیاری از شرکت ها بدون توجه به دانش خود در مورد مزایای بی شمار تحول دیجیتال ، همچنان به شیوه های کسب و کار قدیمی پایبند هستند.

بسیاری از کسب ‌و کارها و سازمان‌ ها در حال بررسی فرصت ‌های دیجیتالی هستند ، در حالی که برخی از آن ها اصلاً برنامه ‌ای برای انجام تحول دیجیتال ندارند.

اگر کسب و کار شما هنوز روش های دیجیتال را در عملیات تجاری شما ادغام نکرده است ، خبر بدی برای شما داریم ؛ این احتمال وجود دارد که رقبای شما که رویکردی آینده نگر دارند و در حال حاضر از مزایای دیجیتال شدن لذت می برند ، از شما پیشی بگیرند.

اگر می خواهید با این رقابت کنار بیایید ، باید تحول دیجیتال را در اولویت قرار دهید و راه درست را بیابید. این مقاله به تحول دیجیتال ، معنای آن برای کسب و کار شما و این که چرا باید آن را در اولویت قرار دهید ، می پردازد.

دیجیتال شدن به چه معناست؟

چند سال پیش ، تقریباً هر کسب و کاری از کاغذ برای حفظ سوابق تجاری خود استفاده می کرد. هنگامی که رایانه ها راه خود را به چشم انداز کسب و کار پیدا کردند ، بسیاری از شرکت ها به استفاده از صفحات گسترده روی آوردند. در عصر کنونی فناوری ، شما برای یافتن کسب ‌و کاری که از نوعی تکنولوژی ابری ( تکنولوژی ابری روشی برای ارائه خدمات است که در آن منابع و اطلاعات از طریق ابزارهای مبتنی بر وب و اپلیکیشن از اینترنت به کاربر ارائه می‌شوند ) برای مدیریت سوابق کسب ‌و کار و سایر فرآیند های تجاری استفاده نمی ‌کند، مبارزه خواهید کرد. اما دیجیتالی شدن ، اگرچه برای این فرآیند ضروری است، تنها به این موضوع مربوط نمی شود.

دیجیتالی شدن به معنای تنظیم شیوه‌ های فعلی کسب ‌و کارتان یا ارائه ی تکنیک ‌های کاملاً جدید است که برای انطباق با نیازهای بازار همیشه در حال تغییر با تکیه بر فناوری برای کمک طراحی شده ‌اند. به عبارت ساده ، شما باید در تمام شیوه های کسب و کار داخلی و خارجی خود تجدید نظر کنید و فناوری های جدید را برای بهبود تجربه مشتری و ساده کردن عملکرد کسب و کار اتخاذ کنید.

چرا باید کسب و کار شما دیجیتال شود؟

اگرچه بهبود کارایی کسب و کار و توانایی برآوردن خواسته‌ های مشتریان برای کسب ‌و کار شما ضروری است ، اما هزینه و زمان زیادی را که برای یک تحول دیجیتال کامل انجام می ‌شود توجیه نمی ‌کند. برای کمک به درک این که چرا کسب و کار شما باید از تحول دیجیتال استقبال کند ، برخی از مزایای کلیدی آن را برجسته کرده ایم.

۱. رقابت پذیری کسب و کار بالاتر

فشار رقابتی یکی از بزرگ ترین دلایلی است که باعث می ‌شود بیشتر کسب ‌و کارها در تحول دیجیتال سرمایه ‌گذاری کنند. اکثر شرکت ‌هایی که برای دیجیتالی شدن قدم برداشته ‌اند، این کار را به دلیل این باور انجام داده ‌اند که اگر آن ها در پذیرش فناوری شکست بخورند ، رقبایشان از آن ها پیشی خواهند گرفت.

با اتخاذ یک رویکرد دیجیتال و جستجوی ابزاری برای بهینه‌ سازی شیوه ‌های کسب ‌و کارتان ، مزیت رقابتی نسبت به کسب‌ و کارهایی که در همان جایگاه خود هستند به دست می ‌آورید و در نتیجه سهم بازار قابل ‌توجه ‌تری را به دست می ‌آورید.

۲. هدف گذاری بهتر و رضایت مشتری

اگر که کسب و کار شما در تحول دیجیتال سرمایه گذاری نکند، درک اطلاعات مشتری، یافتن اطلاعات مفید در مورد نیازهای مشتریان و ویژگی های مخاطبان و سفارشی کردن محصولات یا خدمات خود برای مطابقت با نیازهای بازار برای شما مشکل خواهد بود، مگر اینکه در تحول دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

با سرمایه گذاری در فناوری ، کسب و کار شما می تواند تجربه دیجیتال قوی تری را ارائه دهد ، در نتیجه این امر حفظ مشتری و رضایت مشتری را افزایش می دهد.

۳. منابع جدید درآمد

یکی دیگر از مزایای دیجیتال شدن این است که کسب و کار شما می تواند محصولات و خدمات جدیدی ارائه دهد که این کار می تواند کانال های درآمد جدیدی را باز کند. پیش بینی می شود که تقریباً نیمی از درآمد تا سال ۲۰۲۲ از طریق محصولات یا کانال های دیجیتال باشد. این امر از طریق شرکت هایی مانند Sleek Tech PTE Ltd مشهود است که خدمات ادغام کسب و کار آنلاین را ارائه می دهند.

اگرچه این تغییر به احتمال زیاد ناشی از ارائه ی خدمات حرفه ای از طریق فضاهای آنلاین خواهد بود ، پیش بینی ها نشان می دهد که تعداد خدمات حرفه ای افزایش می یابد و منجر به توسعه ی محصولات و خدمات درآمد زا می شود.

۴. برند خود را رشد دهید.

ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم که در آن بیشتر چشم اندازها برای تقریباً هر کسب و کاری به صورت آنلاین وجود دارد. به همین دلیل ، کسب و کار شما باید بر روی ساخت برند خود به صورت آنلاین تمرکز کند. هر کسب ‌و کاری در عصر دیجیتال ، قبل از این که توجه خود را به سهم بازار معطوف کند ، ابتدا باید بر روی اشتراک ذهنی تمرکز کند.

دستیابی به این امر و جلب نظر عموم می تواند به برند شما کمک کند تا در بین اکثر مصرف کنندگان به رسمیت شناخته شود. این امر با استفاده از رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای قابل دستیابی است. شکست در ساخت برند با استفاده از پلتفرم های دیجیتال باعث می شود که کسب و کارها ذهنیت اساسی و سهم بازار را از دست بدهند.

۵. پاد زهری برای اختلال در صنعت

دگرگونی دیجیتال ، مدل ‌های جدید و مخربی را امکان پذیر می‌ سازد که به شدت با مدل ‌های قدیمی رقابت کنند و بر رشد سود سنتی و درآمد کسب ‌و کار فشار بیاورند. با یک استراتژی دیجیتالی مناسب ، می ‌توانید راه ‌هایی برای استفاده از فناوری جهت ارتقای عملکرد کسب ‌و کار خود را ، چه با ساخت محصولات جدید یا اختراع مجدد فرآیند های فعلی ‌تان، بیابید .

استراتژی‌ های دیجیتالی مستحکم و قوی  ، که برنامه ‌ای محکم برای رویارویی با چالش ‌ها دارند ، تبدیل شدن به یک مدل موفق را برای کسب ‌و کار شما آسان‌ تر می‌ کنند. شما می توانید استراتژی های تهاجمی مانند هدف قرار دادن یک بازار جدید، یافتن یک عرضه جدید یا اتخاذ مدل های تجاری جدید داشته باشید. برخی از مثال ‌های خوب از استراتژی ‌های تدافعی شامل بسته‌ بندی، بازگردانی ، و شخصی ‌سازی خدمات و محصولات فعلی متناسب با نیازهای مشتریان فعلی شماست.

۶. تمام کسب و کار ها به سمت دیجیتالی شدن می روند.

فناوری‌ های دیجیتال ، حفظ ارتباطات دائمی بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی را برای کسب ‌و کارها آسان ‌تر می ‌کنند. بخشی از جمعیت متصل همچنان به رشد سریع خود ادامه می دهند. ادغام فناوری های دیجیتال در عملیات تجاری در سراسر جهان نیز تأثیر قابل توجهی بر بهره وری ، سودآوری و رشد دارد.

بسیاری از شرکت ها هنوز کسب و کار دیجیتال را در سطح مورد نیاز نپذیرفته اند. انجام زود هنگام این کار به شما این امکان را می دهد که از آرامش در بین رقبای خود استفاده کنید و از بقیه افراد متمایز شوید.

همان طور که مشاهده می کنید ، ناتوانی در پذیرش تحول دیجیتال و ادغام آن در شیوه های کسب و کار شما باعث می شود که در کوتاه ترین زمان از تجارت خارج شوید. شرکت هایی که در اجرای استراتژی های دیجیتال شکست می خورند ، از رقبای خود و رهبران بازار دیجیتال عقب خواهند ماند.

به همین دلیل ، باید انتقال به راه‌ اندازی کسب ‌و کار دیجیتال را آغاز کنید و از مزایایی که ارائه می ‌کند ، از جمله رقابت ‌پذیری بالاتر، هدف ‌گیری بهتر و رضایت مشتری و منابع جدید درآمد ، لذت ببرید. راه اندازی کسب و کار دیجیتال همچنین باعث می شود بتوانید برند خود را رشد دهید ، پاد زهری برای اختلال در صنعت ارائه می دهد، و به شما این امکان را می دهد که در حالی که سایر مشاغل در تحول دیجیتال عقب می مانند ، رهبری را بر عهده بگیرید.